„ENERGIA POKOLEŃ” – NA LUDOWO

3 października 2022 19:00

Akcja-integracja w konińskiej hali Rondo

„Energia pokoleń” to cykliczna impreza integracyjna organizowana z rozmachem przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Koninie. W tym roku odbyła się ona
1 października już po raz 28. pod hasłem „Raz na ludowo”.

Gminę Golina reprezentowała grupa uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego, którą w ramach owocnej współpracy wspierali przedstawiciele Dziennego Domu Seniora+ i miejscowego Domu Kultury. Ich występ koordynowała Justyna Szczot.

W gościnnych progach konińskiej hali Rondo przygotowano wspaniałe stoiska z rękodziełem i smacznymi, tradycyjnymi potrawami. W części artystycznej natomiast 11 drużyn z naszego powiatu zaprezentowało się w krótkich montażach słowno-taneczno-wokalnych. Każdy pokaz był oryginalny i niepowtarzalny, a radość z występów mieli zarówno wykonawcy
jak i publiczność, pośród której były wicedyrektor Justyna Sieczkowska i Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Golina Anna Kapturska.

Uroczystość wzorem poprzednich lat, zakończyła się krótkim podsumowaniem prezentacji gmin oraz wspólnym, wielopokoleniowym tańcem współczesnym.

fot. https://www.facebook.com/szkolapodstawowawgolinie/