EMPATIA, SZACUNEK, ZROZUMIENIE

22 grudnia 2023 08:26

Grudzień pełen dobra!

W grudniu 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji na korytarzach placówki można było zobaczyć materiały, które przybliżały ideę tego święta. Pomogły też dostrzec i zrozumieć problemy osób z niepełnosprawnościami.

Ponadto rozstrzygnięty został konkurs ,,Kartka z pamiętnika”, któremu przyświecały cele takie jak: kształtowanie poczucia zrozumienia, szacunku, empatii, rozpoznawania własnych i cudzych emocji, propagowanie postaw wzajemnej życzliwości, uwrażliwienie uczniów na drugiego człowieka, i otaczający go świat.

Wyniki rywalizacji przedstawiały się następująco:

• I miejsce - Jowita Olczyk (3 c),
  • II miejsce - Natalia Walczak (1 b),
  • III miejsce - Antonina Grobelna (3 c).

Gratulacje i podziękowania dla wszystkich dzieci za podzielenie się z nami swoimi historiami!

,,Zatrzymaj się koleżanko i kolego, zostaw coś miłego’’- to hasło przewodnie wyjątkowej, świątecznej poczty. Uczniowie z chęcią wrzucali do specjalnej skrzynki spisane na kartkach swoje życzliwe i przyjazne słowa. Listy doręczane przez uczniów klasy 2 a, wywołały dużo radości i uśmiechu u adresatów.

Przed nami styczeń 2024 r., który również będzie pełen radości, serdecznych gestów i miłych słów.

Bądźmy empatyczni każdego dnia!

***

Dziękujemy Radzie Rodziców i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miejskim w Golinie za ufundowanie nagród dla zwycięzców oraz uczestników konkursu „Kartka z pamiętnika”.

Justyna Dzieran, Przemysław Ciesielski