EKOLOGIA W PRAKTYCE

6 października 2024 15:15

W sobotę 5 października 2024r. odbyła się Akcja sprzątania Jeziora Głodowskiego zorganizowana przez Zarząd Koła PZW nr 10 w Golinie w ramach edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Golinie aktywnie zaangażowali się w działanie na rzecz środowiska naturalnego, które w okresie wakacyjnym zostało zaśmiecone przez pseudowędkarzy oraz beztroskich plażowiczów.

Po krótkiej pogadance na temat ochrony i konieczności segregacji odpadów młodzi ekolodzy ruszyli do działania. W niespełna dwie godziny uzbierali prawie 30 worków odpadów oraz kilka opon samochodowych. Po skończonej pracy wszyscy uczestnicy otrzymali upominki wędkarskie w podziękowaniu za swój udział w oczyszczaniu środowiska w czasie wolnym. Po podsumowaniu działań ekologicznych uczniowie wraz z opiekunami udali się na wspólny posiłek. Na koniec spotkania odbył się pokaz z ćwiczeniami połowu spinningowego.

Koordynator akcji składa gorące podziękowania wszystkim zaangażowanym w działalność ekologiczną, a także rodzicom/opiekunom uczniów za wsparcie całego przedsięwzięcia. Serdeczne podziękowania dla zarządu koła PZW nr 10 w Golinie za ufundowanie upominków i posiłku dla naszych młodych ekologów. Dziękujemy również Zakładowi Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Golinie za nieodpłatny odbiór zebranych odpadów.

Hubert Kulczak