DZIEŃ ZIEMI 2024

22 kwietnia 2024 17:45

Wspólnie dla ochrony środowiska

Co roku 22 kwietnia na całym świecie, w tym w Polsce, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Towarzyszy mu wtedy szeroka gama różnego rodzaju ekologicznych inicjatyw, które na pozór wydawać by się mogły niewielkimi, a jednak dla środowiska naturalnego bardzo ważnymi.

Od lat w organizację lokalnych obchodów Dnia Ziemi czynnie angażuje się społeczność Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. I w 2024 r. nie mogło być inaczej.

22 kwietnia przedstawiciele Dziennego Domu Seniora+ wspólnie z uczniami kl. VII b, paniami z Centrum Usług Wspólnych oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej sprzątali kilka golińskich ulic.

Wspomniani uczestnicy akcji wyposażeni w kolorowe worki (zgodne z określonymi frakcjami segregacji śmieci) zbierali wszystko, co może szkodzić naturze.

Zwieńczeniem proekologicznej inicjatywy było posadzenie „Drzewka Dnia Ziemi 2024” oraz słodki poczęstunek.

Na pewno powyższe działania wpłynęły na międzypokoleniową integrację. Były ciekawym doświadczeniem dla jej uczestników. Sprzyjały jednak w głównej mierze krzewieniu poczucia ekologicznej odpowiedzialności za środowisko naturalne.

***
Serdecznie dziękujemy Pani Kierownik Dziennego Domu Seniora+ w Golinie Anecie Janiak za zaproszenie do wzięcia udziału w opisanej wyżej akcji.

Przemysław Ciesielski wraz z kl. VII b