12 października 2024 16:11

W czwartkowe popołudnie 10 października 2024 r. społeczność Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie oraz zaproszeni goście uczcili Święto Edukacji Narodowej. Uczniowie złożyli na ręce nauczycieli, pracowników administracji i obsługi piękną laurkę z życzeniami i podziękowaniami.

Podczas występu wybrzmiały ważne słowa dotyczące uroczystego spotkania: „To święto dedykowane wszystkim nauczycielom i całemu systemowi oświaty. To czas, kiedy doceniamy trud i zaangażowanie osób poświęcających się kształceniu i wychowaniu przyszłych pokoleń. To święto tych, którzy edukują, ale także tych, którzy są edukowani.” Wszyscy zgromadzeni mieli okazję posłuchać pięknej recytacji i śpiewu w wykonaniu uczniów z klas piątych oraz obejrzenia tańca w rytmie samby. Występ dostarczył wszystkim wielu wzruszeń i radości. Nad całością części artystycznej czuwały panie: Karolina Kulczak, Beata Staszak-Kopeć, Justyna Szczot, Jolanta Krawczyk-Poszwa, dekorację natomiast przygotowała pani Magdalena Mielcarek- Mirek.

Na koniec Dyrekcja szkoły podziękowała występującym uczniom, wręczając im słodki upominek oraz nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi za zaangażowanie i zgodną współpracę.

Karolina Kulczak

Film 1