DZIEŃ CHŁOPCA W NASZEJ SZKOLE

30 września 2021 21:12

Bogumiła Kowalska

W krawacie i muszce… Z lizakiem w dłoni

Dzień Chłopca obchodzony jest w Polsce zawsze 30 września. Właśnie wtedy dziewczęta i panie mają niebywałą okazję obdarować panów mniejszym lub większym upominkiem. Tym sposobem wyrażają swoją pamięć, życzliwość i szacunek o nich.

30 września 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie również obchodzono Dzień Chłopca. Przy tej sprzyjającej okoliczności nie zabrakło tradycyjnych życzeń i symbolicznych podarunków skierowanych do obchodzących swoje święto.

Specjalnie na tę okazję, młodsi i starsi uczniowie urozmaicili swoje ubrania o jeden dość wyjątkowy detal - kolorowe krawaty i muszki. Wtórowały im przy tym także niektóre ich koleżanki. Dodatkowo dziewczynki z Małego Samorządu Uczniowskiego rozdawały swoim kolegom słodkie upominki w postaci lizaka.

Dzień Chłopca 2021 w naszej szkole śmiało można zaliczyć do udanych, co potwierdzają zadowolone miny uczniów na załączonych do niniejszego artykułu fotografiach.

Agnieszka Sołtysiak,