DOKARMIANIE PTAKÓW ZIMĄ

27 stycznia 2021 14:42

Z pomocą skrzydlatym przyjaciołom

Ze względu na niskie temperatury i trudne warunki pogodowe ciężko jest ptakom przeżyć zimowe miesiące.

Mając na uwadze dobro naszych skrzydlatych przyjaciół, uczniowie z klasy III a ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod kierunkiem nauczycieli - Żanety Wilant, Justyny Dzieran i Robarta Iwińskiego, wykonali w ramach edukacji przyrodniczej bardzo ciekawe w swojej budowie karmniki. Do ich przygotowania wykorzystali kolorowe kubki, wzbogacając je później o odpowiedni pokarm - trochę smalcu oraz różne rodzaje ziaren. Oryginalne karmniki rozwiesili później na drzewach rosnących na terenie przyległym do szkoły. Dzięki nim mogą teraz zza klasowych okien obserwować przylatujące ptaki, korzystające z przygotowanej „stołówki”.

Cieszy fakt, że nasi trzecioklasiści, biorąc udział we wspomnianej akcji, dali dowód na to, jak uwrażliwiają siebie na przyrodę i jej potrzeby.

Justyna Dzieran