DLA PRZYSZŁOŚCI PLANETY

26 kwietnia 2023 14:36

W dniu 21 kwietnia 2023 roku, w I LO im. Tadeusza Kościuszki w Koninie, odbył się konkurs ekologiczny „Dla przyszłości planety”.

Głównym celem konkursu było zainteresowanie uczniów ekologią, podniesienie poziomu świadomości młodzieży w zakresie współczesnych problemów ekologicznych oraz poszerzenie wiedzy na temat działań ekologicznych podejmowanych w regionie konińskim.

Konkurs składał się z 2 etapów:

• pierwszy polegał na napisaniu testu składających się z 30 pytań zamkniętych, z których trzy pytania były sformułowane w języku angielskim a dotyczyły form ochrony przyrody,
  • drugi miał charakter praktyczny a każdy z zespołów uczniów miał za zadanie zbudowanie z dostępnych materiałów modelu ekologicznego domu.

W konkursie brał udział trzy osobowy zespół naszej szkoły w składzie:

• Michalina Nowaczyk, klasa 8d,
  • Łukasz Piasecki, klasa 8d,
  • Aleksander Grochowski, klasa 8b.

Zdobywanie nowej wiedzy naprawdę może być ciekawe, jeśli robimy to w odpowiedni i fajny dla siebie sposób. Konkursy to świetny sposób na nudę.

Uczniowie naszej szkoły zajęli zaszczytne drugie miejsce.

Gratulujemy.

Anna Neneman-Koprowska

Foto wykonane aparatem z projektu Laboratoria przyszłości.