DBAJMY O ZDROWIE I ŻYCIE!

7 maja 2020 11:37

Maseczki są trendy

Jeszcze kilka tygodni temu nikt z nas nie przypuszczał, że maseczki staną się nieodłącznym elementem naszego codziennego ubioru. Dotychczas pojawiło się ich na rynku tyle, że każdy może znaleźć odpowiednią dla siebie, pasującą chociażby do preferowanego stylu lub przyodzienia.

Ostatnio zaczęła królować nieformalna moda na oryginalne w swoim wyglądzie maseczki. Stąd nie dziwią nas ich przeróżne kolory i fasony. Można wybierać je w obszernej palecie barw bądź z nietuzinkowym, często śmiesznym nadrukiem. Mimo różnych pomysłów na radzenie sobie w czasie pandemii COVID-19, jedno jest pewne, najważniejsza w tym przypadku powinna być ochrona zdrowia, a przede wszystkim życia.

Także uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, którzy jak zawsze są pomysłowi w różnych dziedzinach życia, także i w tym przypadku wykazali się nie lada pomysłowością. Widać to na załączonym ze zdjęć kolażu. Dla ochrony siebie i innych zakładają na co dzień kolorowe maseczki z zabawnymi motywami, wykonane z różnych materiałów. Tym sposobem z dystansem podchodzą do całej sprawy, ale z pełnym poszanowaniem zasad bezpieczeństwa i dbałości o zdrowie.

Mimo że maseczki dla niejednego z nas są uciążliwe, to i tak na przekór losowi, stają się powoli trendy. Jedno co najważniejsze, nie należy zapominać, że głównie mają służyć ochronie przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Pamiętajmy o ich właściwym zakładaniu i noszeniu w miejscach publicznych.