CZY EMPATIĘ MOŻNA UKRAŚĆ?

16 lutego 2020 21:30

To pytanie, z którym uczniowie naszej szkoły wybrali się na spektakl teatralny o tematyce profilaktycznej pt: „Złodziej empatii”, reżyserii Remigiusza Pilarczyka, przedstawiony przez Teatr Króla z Łodzi. Spektakl przedstawiał różne oblicza przemocy. To nie tylko kopanie czy bicie. Przemoc psychiczna może prowadzić do tragicznych skutków. Każda akcja prowadzi do reakcji. Główny bohater – Tomek, nie radzi sobie ze stresem i presją w domu, w efekcie krzywdzi osoby w swoim otoczeniu. Jednak czy tak musi być? W czasie przedstawienia młodzież została zaproszona do otwartej rozmowy na temat właściwych postaw i zachowań. Aktorzy wchodząc w interakcję z widzami, sprawili, ze młodzież się nie nudziła i chętnie dzieliła się swoimi spostrzeżeniami. W życiu zawsze jest ktoś, kto będzie w stanie udzielić pomocy. Wystarczy trochę empatii i zauważenia potrzeb innych. Nie możemy cofnąć czasu i zmienić naszych wyborów, ale zawsze od jutra można zacząć inaczej.

Dziękuję opiekunom za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu :)

Agata Wojdyńska