CZWARTKOWE SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ TYLKO…

29 stycznia 2024 14:14

…w naszej bibliotece

Długa, dwudziestominutowa przerwa to idealny czas na to, aby zasiąść wygodnie na kanapie w czytelni szkolnej biblioteki i popijając herbatę, posłuchać fragmentu wybranej książki.

Każdorazowo lekturę dzieła zaczyna nauczyciel – p. Agata Wojdyńska lub uczniowie, którzy chcą wypromować ostatnio poznany bestseller.

Z tygodnia na tydzień grono pasjonatów „chwil z literackim słowem” powiększa się. Wszystko to zasługa miłej atmosfery w jakiej przebiega każde ze spotkań. Dodatkowo przy tej dogodnej okazji, uczniowie rozmawiają, śmieją się, integrują i co najważniejsze, zapominają o szarościach codziennego dnia.

Warto dodać, że za każdym razem czytany jest inny fragment z wielu książek, które „zabierają” młodzież w świat fantazji, przygody czy tajemnicy.

Cieszę się, że mimo rozpowszechnionej dotąd i nadal rozwijającej się technologii, młodzi ludzie nadal chcą korzystać z oferty naszej biblioteki. Trzymajcie tak dalej!

Agata Wojdyńska