CZERWONY KAPTUREK

16 grudnia 2019 20:41

Bogumiła Kowalska

Czerwony Kapturek - profilaktyka na wesoło

W poniedziałkowy poranek w auli Szkoły Podstawowej w Golinie odbyło się przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”. Za przedsięwzięcie sceniczne odpowiedzialni byli uczniowie z klas VI b i VI c uczęszczający na zajęcia rozwijające kreatywność i zainteresowania – moduł teatralny prowadzone przez panią Karolinę Kulczak.

Znana nam wszystkim baśniowa opowieść zawierała wyraźny przekaz profilaktyczny. Zły wilk, w tej roli Mikołaj Hatłas, próbował namówić rezolutnego Czerwonego Kapturka, czyli Weronikę Staśkowiak, do niewłaściwych zachowań: picia alkoholu, palenia papierosów i zażywania narkotyków. Jednak dzielna dziewczynka wykazała się niezwykłą asertywnością i odpowiedzialnością za życie własne, swojej babci, tu Franciszek Zieliński, i wielu innych osób, które mogłyby stać się ofiarami wilka. Wezwała na pomoc policjantów, czyli Antoniego Pietrzaka i Maksymiliana Sławskiego, którzy pojmali wilka. W roli narratora wystąpiła Amelia Piotrowska, natomiast Natalia Górzna i Amelia Jóźwiak odpowiadały za całą oprawę muzyczną przedstawienia.

Zabawny spektakl pt. „Czerwony Kapturek” niewątpliwie rozbawił uczniów zgromadzonych w auli, ale również skłonił ich do refleksji na temat zagrożeń wynikających z braku asertywności w relacjach międzyludzkich.

Karolina Kulczak