#CODEWEEK

2 listopada 2020 17:46

Bogumiła Kowalska

Europejski Tydzień Kodowania zakończony!

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której państwa europejskie konkurują ze sobą
w liczbie zorganizowanych wydarzeń wiążących się z programowaniem.

W tegorocznej odsłonie akcji, która odbyła się ona w dniach 10-25 października, nie mogło zabraknąć dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Wzięli w niej udział uczniowie z IIa, IIIb oraz wszyscy chętni z klas starszych. W zależności od grupy wiekowej ich szkolnymi koordynatorami byli: Arleta Skibińska, Kornelia Topor - Pustelnik, Bogumiła Kowalska, Linda Kalinowska-Plewczyńska, Beata Staszak-Kopeć, Mariusz Witkowski i Daniel Jóźwiak.

Nauczyciele w trakcie pracy z zainteresowanymi promowali zasady programowania
poprzez pokazanie im sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu. Ponadto prowadzone przez nich zajęcia stały się punktem wyjścia do wzbudzenia zainteresowania i ciekawości, jak również pomocą w dalszym rozwoju umiejętności. Dzięki ich wskazówkom, uczestnicy przedsięwzięcia mieli możliwość poznania technologii i wykorzystania jej w atrakcyjny sposób.

Na zakończenie artykułu warto przytoczyć wspólną opinię szkolnych opiekunów, podsumowującą tegoroczny projekt: „Kodując, byliśmy ze sobą połączeni i wspieraliśmy się wzajemnie, dzieląc
się pomysłami i najlepszymi praktykami. Nauka kodowania pomogła uczniom w osiągnięciu wysokiego poziomu kompetencji cyfrowych, a także zwiększyć ich szanse na odniesienie sukcesu w życiu osobistym i zawodowym, czego wszystkim życzymy”.

Arleta Skibińska,
Kornelia Topor-Pustelnik