#CodeWeek ZAKOŃCZONY

4 listopada 2021 18:57

Nasi w „zakodowanym świecie”

CodeWeek to największe programistyczne wydarzenie w Europie. To społeczna inicjatywa, w ramach której państwa naszego kontynentu konkurują między sobą w ilości wiążących się
z nim organizowanych przedsięwzięć.

W tegorocznej odsłonie akcji, która odbyła się w dniach 9-24 października, nie mogło zabraknąć dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Uczniów
z klas: I b, II a, IV a, IV b, V a, V b, V a, V a, V b wspierali wówczas ich nauczyciele - Daniel Jóźwiak, Linda Kalinowska-Plewczyńska, Bogumiła Kowalska, Arleta Skibińska, Kornelia Topor-Pustelnik i Mariusz Witkowski.

Nasi przedstawiciele wzięli udział w warsztatach PAH z kodowaniem. Uczestniczyli w zajęciach rozwijających umiejętność logicznego myślenia. Wykonywali zadania bez komputera, rozkodowując obrazki, odczytując polecenia z kodów QR. Rozwiązywali zadania zaszyfrowane kolorami i gestami. Uczestniczyli w zakodowanym wychowaniu fizycznym, a nawet zajęciach na basenie. Dodatkowo pracując z komputerem, tworzyli gry w środowisku Kodu Game Lab. Zmagali się też z dyktandami graficznymi. Uczestniczyli w sesjach kodowania z „Minecraft” „Krainy lodu” oraz „Gwiezdnych wojen” na platformie studio.code.org.

Podsumowanie tegorocznego CodeWeeku miało miejsce na PGA. Przy tej okazji wykorzystane zostały materiały udostępnione w programie #Uczymy Dzieci Programować.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli zgłosić i zrealizować jeszcze więcej ciekawych przedsięwzięć w ramach CodeWeeku.

Koordynatorzy CodeWeek
w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego