COŚ Z NICZEGO

9 stycznia 2020 07:58

COŚ Z NICZEGO

Mikołajowy but i dzwonek z… plastikowej butelki

Plastikowe butelki zazwyczaj składujemy w koszach na śmieci lub workach
do segregacji. To są właściwe ich miejsca przeznaczenia. Czasami jednak nie warto tak szybko ich wyrzucać. Można je bowiem wykorzystać w bardzo ciekawy sposób.

20 grudnia 2019 r. klasy VIa i VIc z inicjatywy Magdaleny Mielcarek –Mirek uczestniczyły w warsztatach plastycznych przeprowadzonych przez Anetę Drop. Ich przedmiotem było praktyczne użycie plastikowych butelek do wykonania „czegoś z niczego”. Pomiędzy wspólnym kolędowaniem a spożywaniem piernika, uczniowie przygotowywali z nich ozdoby świąteczne. Po dość żmudnej, ale satysfakcjonującej pracy, z górnej części butelki powstał interesujący w swojej formie dzwonek, a z dolnej, piękny but Mikołaja z oryginalnymi wykończeniami.

Wykonane przez siebie ozdoby dzieci zabrały do domów. Na pewno sprawiły nimi swoim rodzicom nietuzinkowe niespodzianki.

Magdalena Mielcarek-Mirek,
Przemysław Ciesielski

***

Serdeczne podziękowania dla Pani Anety Drop za poświęcony czas i przeprowadzone warsztaty plastyczne.

Magdalena Mielcarek-Mirek