CIEKAWY PROJEKT

22 grudnia 2022 17:32

Nasze świętowanie Bożego Narodzenia

22 grudnia 2022 r. młodsi i starsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod opieką swoich wychowawców oraz nauczycieli wzięli udział w świątecznym projekcie pt. „Boże Narodzenie”. Składał się on z kilku integralnie powiązanych z sobą tematycznie części.

Świętowanie rozpoczęły jasełka dla kl. I-III przygotowane przez uczniów III a, przy wsparciu 2 przedstawicieli III c, pod kierunkiem s. Immakulaty Podczasiak i nauczycielki Marty Kucharskiej-Gronostaj. Następnie odbyło się wspólne kolędowanie, które poprowadziła wspomniana katechetka wraz z miejscową organistką s. Rachelą Chilicką.

Potem uczniowie klas IV-VI i VII-VIII obejrzeli nagrane jasełka w wykonaniu dzieci i nauczycieli, o przygotowanie których zadbała s. Liliana Socha. Zwieńczeniem ich pobytu w auli było wspólne, kolędowe karaoke. Poprowadziły je nauczycielki Justyna Szczot i Linda Kalinowska-Plewczyńska.

W międzyczasie poszczególne klasy celebrowały w swoich salach lekcyjnych świąteczne spotkania. Przy okazji wzięły udział w wewnątrzszkolnym konkursie plastycznym ,,Najpiękniejszy łańcuch na choinkę”. Komisja oceniająca prace (nauczyciele Agnieszka Pakuła i Marek Wendt) miała nie lada orzech do zgryzienia.

Ostateczne wyniki rywalizacji przedstawiały się następująco:

• w kategorii klas I-III - I b, II a, III b,
  • w kategorii klas IV-VI - VI, VI c,
  • w kategorii klas VII-VIII - VII a.

Najdłuższy łańcuch wykonała klasa V c (ok. 30 m.)

To był naprawdę emocjonujący i wypełniony świąteczną atmosferą czas spędzony w szkole.

s. Immakulata Podczasiak,