CIEKAWE MODELE

28 listopada 2022 09:09

Kreatywni na lekcjach geografii

Uczniowie klas V na lekcjach geografii zdobywali wiedzę o mapie oraz ukształtowaniu terenu. Zapoznali się ze sposobem tworzenia mapy fizycznej, kolorami na mapie i umiejętnością odczytywania podstawowych form terenu. Swoją nową umiejętność chętni przedstawili w formie modelu pagórka z zaznaczonymi poziomicami oraz kolorami hipsometrycznymi. Wykonane prace zostały nagrodzone najlepszymi notami i umieszczone w sali geograficznej.

Uczniowie klasy VI jako podsumowanie wiedzy zdobytej na zajęciach, wykonali wg własnego pomysłu modele Układu Słonecznego. Zgromadzona i utrwalona w ten sposób wiedza nt. nazw planet, ich kolejności od Słońca, posiadanych pierścieni i księżyców zostanie na pewno na długo w głowach.

Kreatywność młodych odkrywców Kosmosu ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie była ogromna, co widać po różnorodności wykonanych prac, do wykonania których zainspirowała ich nauczycielka geografii Urszula Jeziorna.

Gratuluję Uczniom twórczego talentu plastycznego, pomysłowości i zaangażowania!

Urszula Jeziorna