BICIE REKORDU

21 października 2019 14:40

PIERWSZA POMOC = ŻYCIE

Wiele osób nie wie, jak udzielić pomocy osobie poszkodowanej, nieprzytomnej. Co jest konieczne, by przeżyła? Jak ratować innych, aby jednocześnie nam się nic nie stało?

16 października 2019 r. uczniowie w całej Polsce wzięli udział w największej na świecie lekcji udzielania pierwszej pomocy organizowanej przez Fundację WOŚP w ramach programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

Młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie również przyłączyła się do tej akcji. 30 osób przy wsparciu nauczycieli oraz naszych strażaków, wykonywało ćwiczenia na fantomach. Wszyscy ćwiczyli resuscytację krążeniowo – oddechową, aby w razie potrzeby mogli udzielić komuś pierwszej pomocy.

W tym przedsięwzięciu uczestniczymy już kolejny raz. Mamy nadzieję, że i w tym roku uda nam się pobić rekord i pokazać światu, że uczniowie szkół podstawowych potrafią ratować życie – tak mówiła w momencie rozpoczęcia lekcji Magdalena Mielcarek-Mirek główna organizatorka akcji, która odbyła się w golińskim „Julku” we współpracy z Piotrem Jabłońskim i Agnieszką Dzwoniarską w obecności wicedyrektora Jana Kasprzaka.

Kilka dni przed przystąpieniem do akcji uczniowie szkoły wzięli udział w spotkaniu ze strażakami, którzy wytłumaczyli im na czym polega pierwsza pomoc i po co uczymy się ją wykonywać.

***

Serdecznie dziękujemy Wszystkim za wszelką okazaną pomoc w organizacji przedsięwzięcia!

Magdalena Mielcarek - Mirek