BIAŁO-CZERWONA

29 kwietnia 2022 20:23

Biało - Czerwona na placu apelowym

18 lat temu Sejm na mocy ustawy wprowadził na stałe do naszego kalendarza Święto Flagi RP. Przypada ono co roku 2 maja.

Dla uczczenia tego wyjątkowego dnia i jednocześnie tak ważnego dla nas symbolu narodowego, grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wzięła udziału w okolicznościowym happeningu.

Pod kierunkiem nauczycieli Liliany Czajkowskiej, Justyny Dzieran i Przemysława Ciesielskiego (pomysłodawca akcji) stworzyła na placu apelowym biało - czerwoną flagę. Była ona nietypowa, bo powstała dzięki użyciu kartek w barwach narodowych. Dominację tych kolorów można było zauważyć już na pierwszy rzut oka, co potwierdza dołączona do artykułu fotografia. Dzięki niej została uwieczniona na lata wspomniana zabawa o patriotycznym charakterze.

Cieszy fakt, że ten niekonwencjonalny sposób spojrzenia na historię przypomniał naszym uczniom wydźwięk Święta Flagi RP, a przy okazji kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji
3 Maja. Pozwolił także lepiej zrozumieć znaczenie barw narodowych, których to wartość
na pewno wiąże się z ideą szeroko pojętego umiłowania naszej Ojczyzny.

Flaga 2022.JPG