BETLEJEMSKIE ŚWIATEŁKO POKOJU…

18 grudnia 2021 12:31

…w naszej szkole

Od wielu lat skauci z całej Europy dzielą się darem Betlejemskiego Światełka Pokoju.

W tę szczytną inicjatywę włącza się także Związek Harcerstwa Polskiego. Niesie on wtedy lampiony ze światłem do: parafii, szkół, szpitali, urzędów, domów oraz wszystkich ludzi dobrej woli. Przekazuje w ten sposób radosną nowiną, krzewiąc przy okazji największe uniwersalne wartości miłości, braterstwa i pokoju.

17 grudnia 2021 r. dzięki dziewczynkom wcielającym się w rolę Aniołów - Agnieszkę Maze, Julię Piekarską, Paulinę Sławską oraz nauczycielom - s. Lilianie i Iwonie Kasprzak światełko trafiło do rąk Dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Jego dopełnieniem były okolicznościowe życzenia świąteczne wraz z symbolicznymi bombeczkami.