BAL NA FINISZU 2022

Wspaniała zabawa ósmoklasistów

Nie ulega wątpliwości, że w tzw. życie szkolne wpisują się okolicznościowe imprezy integrujące uczniów. Do tych „większego formatu” śmiało można zaliczyć „Bal na Finiszu” ósmoklasistów.

Kolejny, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, odbył się 10 czerwca 2022 r. tradycyjnie w auli Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Między godziną 17 a 23 dobra zabawa i świetne humory udzieliły się wszystkim tam zgromadzonym. „Bal na Finiszu” rozpoczęła słowami powitania dyrektor szkoły Ewa Kutnik. Później grupa uczniów pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego Huberta Kulczaka zatańczyła poloneza. Następnie młodzi ludzie w specjalnie dobranych na tę okazję kreacjach i specjalnie wymodelowanych fryzurach, bawili się w takt różnych gatunków muzycznych, o które zadbał Michał Kuminkiewicz.

Przy tak wyjątkowej okazji nie obyło się też bez pamiątkowych zdjęć na ściance i czerwonym dywanie.

W przerwie, dla regeneracji sił witalnych, ósmoklasiści zjedli kolację. Delektowali się pysznym tortem ufundowanym przez dyrekcję i ich wychowawców. Próbowali również przekąsek i słodkości na specjalnie zaaranżowanych stołach przygotowanych przez rodziców. Wyglądały one przepięknie. Każdy z nich związany był z wybraną wcześniej tematyką.

Ponadto uczestnicy zabawy wybrali w tajnym głosowaniu KRÓLOWĄ i KRÓLA BALU. Zostali nimi Aleksandra Kulczak i Igor Perliński – reprezentanci klasy VIII a.

Na zakończenie przypomnieć należy, iż wspaniała zabawa nie byłaby udziałem jej uczestników, gdyby nie wielkie zaangażowanie organizatorów, czyli Dyrekcji Szkoły, Samorządu Uczniowskiego, Rady Rodziców oraz wychowawców klas - Magdaleny Mielcarek-Mirek (VIII a), Joanny Graczyk (VIII b) i Agnieszki Sołtysiak (VIII c) oraz grupy nauczycieli i rodziców współpracujących.

„Bal na Finiszu” A.D. 2022 śmiało można zaliczyć do bardzo udanych. Na pewno na długo pozostanie we wspomnieniach naszej młodzieży. W końcu był on dla nich pierwszą tak pamiętną zabawą, na kilka lat przed „Studniówką” w szkole ponadpodstawowej.

Krótkie filmy