BAL NA FINISZU’ 2020

17 lutego 2020 15:26

Polonez, czerwony dywan i… wspaniała zabawa

Niech żyje bal… ten krótki, ale za to bardzo znany fragment piosenki Maryli Rodowicz najlepiej oddaje charakter imprezy integrującej ósmoklasistów, która odbyła się 15 lutego 2020 r. w auli Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Tego wieczoru między godziną 17 a 22 dobra zabawa i świetne humory udzieliły się wszystkim. Całość „Balu na Finiszu” rozpoczęła okolicznościową przemową dyrektor szkoły Ewa Kutnik. Później poloneza było czas zacząć. Następnie młodzi ludzie w specjalnie dobranych na tę okazję kreacjach i specjalnie wymodelowanych fryzurach, tańczyli do upadłego w takt piosenek disco, które „serwował” dj Michał Kuminkiewicz. Nie zabrakło też pamiątkowych zdjęć na czerwonym dywanie ;-).

W przerwie, dla regeneracji sił witalnych, uczniowie zjedli kolację, delektowali się pysznym tortem, a także próbowali przekąsek na specjalnie zaaranżowanych w auli stołach.

Ponadto uczestnicy zabawy wybrali KRÓLA imprezy. Został nim Bartosz Michalak z VIIIa.

Na zakończenie przypomnieć należy, iż wspaniała zabawa nie byłaby udziałem jej uczestników, gdyby nie wielkie zaangażowanie organizatorów, czyli Samorządu Uczniowskiego, Rady Rodziców, wychowawców klas VIII – Piotra Jabłońskiego, Anny Neneman – Koprowskiej i Beaty Matczak we współpracy z: Kornelią Topor-Pustelnik, Arletą Skibińską, Lilianą Czajkowską, Magdaleną Mielcarek – Mirek, Agnieszką Sołtysiak, Eweliną Piaskowską, Agnieszką Dzwoniarską, Bogumiłą Kowalską, Danielem Jóźwiakiem i Kamilem Strajchem oraz chętnej do pomocy grupy rodziców.

„Bal na Finiszu” A.D.’ 2020 śmiało można zaliczyć do bardzo udanych. Na pewno na długo pozostanie w pamięci naszej młodzieży. W końcu był on dla nich pierwszą zabawą „większego formatu”, na kilka lat przed „Studniówkę” w szkole ponadpodstawowej.

Przemysław Ciesielski
fot. Kamil Strajch