„BÓG JEST MIŁOŚCIĄ…”

13 lutego 2021 14:23

Religijny wymiar walentynek

,,Bóg jest miłością. Kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim” - tak pisze w swoim Liście św. Jan Apostoł. Warto przypomnieć sobie właśnie te słowa, kiedy tuż przed dniem św. Walentego, mali i duzi ślą sobie życzenia.

12 lutego 2021 r. klasa II a ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, inspirując się pomysłem katechetki s. Immakulaty Podczasiak CSDP, przygotowała samodzielnie w czasie lekcji religii kartki walentynkowe z życzeniami dla dyrekcji i nauczycieli klas I-III. Do każdej z nich dołączona została złota myśl - przypomnienie o tym, że kocha nas KTOŚ - wyjątkowy i wspaniały, kto pamięta o swoich dzieciach, nie tylko przy okazji święta, ale w każdym momencie życia.

Później kartki walentynkowe trafiły do rąk adresatów. Wręczeniem niespodzianek zajęli się Maria Szubińska i Julian Balcerzak pod opieką Justyny Dzieran.

Takie świętowanie walentynek było okazją do wdzięczności i gestów dziecięcej życzliwości wobec drogich im sercu nauczycieli oraz wychowawców.

s. Immakulata Podczasiak