ANIOŁEM BYĆ

31 października 2023 19:17

Biało i radośnie w szkole

Zgodnie z wieloletnią tradycją, kolejny już raz, w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych (31 października 2023 r.), dzieci, młodzież i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wzięli udział w obchodach „Anielskiej Radości”.

Rano uczniowie klas I-III przebrani za anioły wraz z opiekunami udali się na cmentarz parafialny, gdzie wysłuchali krótkiego kazania o tajemnicy świętych obcowania. Pomodlili się też za swoich bliskich zmarłych i zaśpiewali pełne entuzjazmu piosenki. Po powrocie do szkoły, dzieci razem z koordynatorką akcji - katechetką s. Immakulatą Podczasiak, rozdały dyrekcji i nauczycielom wyjątkowe aniołki oraz cukierki z „dobrym słowem”, wykonane przez wspólnotę Oazy Dzieci Bożych.

Ponadto w czasie każdej przerwy, na korytarzach szkolnych, wśród uczniów, którzy szczególnie na tę okazję ubrani byli w odzienia z dominującą bielą, rozbrzmiewał wesoły śpiew piosenek - „Taki duży, taki mały może świętym być” oraz „Każdy może być święty”.

Dodatkowo we wszystkich oddziałach został przeprowadzony konkurs na Klasowego Anioła. Zwycięzcy otrzymali upominek, a cała klasa słodkie niespodzianki.

Dla urozmaicenia atrakcyjności wspomnianego dnia, wszyscy chętni uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w przebraniu świętego, dzięki fotobudce, przygotowanej przez nauczycielkę Aleksandrę Bukowską.

„Anielska Radość” wpisała się już na stałe w kalendarz różnego rodzaju akcji i okolicznościowych imprez w golińskiej szkole podstawowej. Dzięki tej pięknej tradycji, zarówno dzieci, jak i dorośli mogą ciągle na nowo przypominać sobie, że „zostali stworzeni do wyższych rzeczy”, a ich „prawdziwa ojczyzna jest w Niebie”.

s. Immakulata Podczasiak