„Anielska Radość” 2021

1 listopada 2021 14:18

Bogumiła Kowalska

Wesoło, po prostu niebiańsko w szkole

W tym roku przygotowania do ,,Anielskiej Radości” uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego rozpoczęli już dużo wcześniej, relacja poniżej.

I tak, młodzi z Oazy Dzieci Bożych samodzielnie ozdabiali upieczone przez życzliwą panią, pyszne pierniczki, które zapakowali, a następnie rozdali je swoim nauczycielom.

W celu przybliżenia prawdy o obcowaniu świętych i powołaniu do świętości, katechetka - s. Immakulata Podczasiak przeprowadziła w kilku klasach lekcje religii, na której najmłodsi poznali życie młodych osób wyniesionych na ołtarze. Wykonali też papierowe aureole, symbolizujące wezwanie do bycia przyjacielem Boga.

W piątek 29 października 2021 r. przy wejściu do budynku „A” pojawił się ogromny plakat anioła, wykonany przez mamę jednego z uczniów. Właśnie tego wyjątkowego dnia dzieci i nauczyciele mogli sami poczuć się jak mieszkańcy niebios poprzez zrobienie sobie zdjęcia w anielskim przebraniu.

Z samego rana, dzieci z klasy I b wraz opiekunami wyruszyły na cmentarz parafialny, gdzie modliły się i zapaliły znicze m.in. na Grobie Nieznanego Żołnierza.

Ponadto w klasach I-III oraz w V c, VI a i VII a przeprowadzony został konkurs na „Najwspanialszego Klasowego Anioła”. Uczniowie przygotowali plakaty przedstawiające wybranego przez siebie kolegę lub koleżankę, który na co dzień i od święta charakteryzuje się wyjątkowymi cechami: uśmiechem, życzliwością, cierpliwością, dobrym sprawowaniem oraz odwagą. Klasowy Anioł otrzymał nagrodę, a klasa, która go wybrała słodkości i obrazki naszych niebieskich stróżów.

Również najmłodsi z grup przedszkolnych „Biedronki”, „Pszczółki” i „Motylki” zostali obdarowani obrazkami i cukierkami.

Wspomnieć należy, iż młodzi z Oazy Dzieci Bożych (II b, II c, III b, IV a, V b i V c) chętnie wspomagali s. Immakulatę w śpiewie, roznoszeniu wszędzie i wszystkim słodyczy, a przede wszystkim… anielskiej radości 😊.

To był na pewno niezapomniany dzień.

filmik