„AKADEMIA WYOBRAŹNI” W NASZEJ AULI

21 października 2019 16:53

Teatralnie - zabawowo - uspołeczniająco

Teatr „Akademia Wyobraźni” pielęgnuje tradycyjne formy teatru lalkowego. Posiada rekonstrukcję dawnej, wędrownej sceny pacynkowej, marionetkowe pokazy typu czeskiego i spektakle oparte na wybitnych opracowaniach arcydzieł ludowych i tradycyjnych. Jego zespół tworzą aktorzy lalkarze, animatorzy kultury i pedagodzy. Ich doskonale opracowane dialogi i sytuacje przystosowane do wrażliwości nowoczesnego widza wywołują niezapomniane wrażenia i zapewniają głębię przeżyć. Ponadto ten najmniejszy teatr na świecie prowadzi także badania kulturoznawcze, projekty społeczno-kulturalne oparte o nowoczesne metody animacji.

Powyższy opis to najlepsza charakterystyka Teatru „Akademia Wyobraźni” z Lądka Zdroju, który 21 października 2019 r. odwiedził społeczność Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie z „Baśnią o dwóch braciach”. Wzięli w nim udział także wcześniej przygotowani podczas warsztatów uczniowie z kl. IVa i Vb. Uniwersalny wydźwięk przedstawionej sztuki bardzo podobał się zgromadzonej w auli publiczności, którzy nagrodzili występujących artystów gromki brawami.

Na zakończenie dodać należy, że obejrzana przez dzieci sztuka była wstępem do konferencji poświęconej biedzie i nierówności społecznej. Ot taki dodatkowy sposób na zwrócenie uwagi na istniejący problem współczesnego świata…, na który powinniśmy być bardziej wrażliwi…

źródło: www.promujelodzki.pl