„3...2...1 ODLICZAMY DO ŚWIĄT”

21 grudnia 2023 18:48

Wesoło przed Bożym Narodzeniem

Samorząd Uczniowski funkcjonujący w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zorganizował projekt edukacyjny: „3...2...1 odliczamy do świąt”. Wszystko po to, aby umilić czas oczekiwania na Boże Narodzenie i tym samym wprowadzić w placówce tę wyjątkową w roku atmosferę.

Przedświąteczne dni (18-22 grudnia 2023 r.) wypełnione były ciekawymi akcjami i przedsięwzięciami.

W poniedziałek rozpoczął swoją działalność kiermasz bożonarodzeniowy, na którym uczniowie mogli zakupić różne ozdoby i ciekawe gadżety. Ponadto można było zaprojektować sweter dla Mikołaja i czapki dla jego pomocników, czyli elfów.

We wtorek wszyscy chętni uczniowie spędzali dzień z podusią... szczególnie z tą świąteczną. Był to zdecydowany ukłon w stronę szkolnych śpiochów.

W środę czas na przerwach umilały świąteczne piosenki. Jak się okazało są one bardzo dobrze znane i chętnie śpiewane przez naszych milusińskich, co udokumentowane zostało na szkolnym Facebooku. Natomiast starsi uczniowie wykonali bożonarodzeniowe lapbooki, a wszystko to także odbywało się przy dźwiękach anglojęzycznych, świątecznych melodii.

W czwartek wszyscy miłośnicy: choinek, reniferów, elfów, śnieżynek, czy pingwinków „odkopali” w szafach swoje wyjątkowe sweterki i pochwalili się nimi, przechadzając się w nich po szkolnych korytarzach.

Nasz projekt miał na celu pogłębić nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim przynieść radość oraz integrację. I to się udało.

***

Serdecznie dziękujemy pani Monice Siuda za rękodzieło podarowane na rzecz świątecznego kiermaszu.

Żaneta Wilant, Przemysław Ciesielski