31 MAJA – ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ PAPIEROSA

1 czerwca 2022 16:06

31 maja – Światowy Dzień Bez Papierosa

Ta data była okazją aby zwrócić uwagę młodzieży naszej szkoły na powszechność palenia papierosów i e-papierosów oraz ich destrukcyjnych skutków zdrowotnych.

Dlatego w auli szkolnej odbyło się spotkanie z pedagogiem szkolnym- p. Agatą Wojdyńską, która zaprezentowała uczniom klas 6, 7 i 8 filmy oraz prezentację z dokumentalnym przekazem 53 letniej kobiety - ofiary dymu tytoniowego. Młodzież wysłuchała też wielu informacji dotyczących szkodliwości inhalowania się e-papierosami oraz wzięła udział w interaktywnym quizie wiedzy o szkodliwości palenia.

Wyniki badania pozytywnie zaskoczyły wszystkich, co świadczy o dużej świadomości naszych uczniów i ich wiedzy o tym, że palenie papierosów szkodzi zdrowiu. Oby ta wiedza przełożyła się na zdrowe życie i mniejszy odsetek palaczy w naszej gminie.

Agata Wojdyńska