22 grudnia 2023 r. – ŚWIĄTECZNY PROJEKT

23 grudnia 2023 15:50

Dzień inny od wszystkich w roku

• Realizacja założeń świątecznego projektu w oddziałach przedszkolnych i klasach I-III

W okresie przedświątecznym szkoły stają się miejscem wyjątkowej magii, gdzie dzieci oraz nauczyciele wspólnie celebrują atmosferę Bożego Narodzenia. Projekt wigilijny w klasach 0-III to nie tylko czas przygotowań do świąt, ale także okazja do nauki, twórczej zabawy i budowania wspólnoty.

W tym roku przedszkolaki oraz uczniowie klas 0-III z naszej szkoły przygotowali pod opieką wychowawców i nauczycieli wspierających niezapomniany projekt wigilijny. Głównym elementem przedsięwzięcia były tradycyjne jasełka, które przyniosły z sobą radość i niepowtarzalną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Możliwe to było za sprawą kilkutygodniowych przygotowań pod kierunkiem s. Immakulaty Podczasiak i p. Kornelii Topor-Pustelnik, która zadbała o oprawę muzyczną przedstawienia. Dzieci wcieliły się w role postaci biblijnych, ucząc się przy tym historii narodzenia Pana Jezusa. Była to nie tylko okazja do teatralnej zabawy, ale także nauki współpracy i wzajemnego szacunku.

Następnie na scenie wystąpili milusińscy z oddziałów przedszkolnych, prezentując przed starszymi kolegami swój repertuar. Na zakończenie zaprezentowali się uczniowie z klas II a i II b ze świątecznym utworem w języku angielskim pod opieką pani Justyny Szczot. O wyjątkowy nastrój i dekorację na scenie zadbały pani Żaneta Wilant oraz panie z oddziałów przedszkolnych.

Dalsze świętowanie miało miejsce w salach. Uczniowie kolędowali przy wigilijnych stołach. Podsumowaniem działań było przygotowanie kartek świątecznych. Najładniejsze z nich zostały docenione:

• I miejsce - klasa II b,
  • II miejsce - klasa I a,
  • III miejsce - klasa III c,
  • wyróżnienie - klasa I c.

Dziękujemy Wam wszystkim za zaangażowanie i wspólną pracę nad projektem wigilijnym! Niech Boże Narodzenie będzie pełne radości, miłości i wspólnego czasu z bliskimi. Wesołych Świąt!

Iwona Derek

• Realizacja założeń świątecznego projektu w klasach IV-VIII

22 grudnia klasy IV-VIII uczestniczyły w projekcie „Wigilia 2023”.

Uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami wspierającymi organizowali wigilie klasowe – wspólne kolędowanie, upominki, poczęstunek. Szczególnym punktem dnia, podczas którego przedstawiciele klas starszych mogli wykazać się kreatywnością i talentem plastyczno-technicznym, był konkurs na najładniej udekorowaną styropianową bombkę. Uczniowie z zaangażowaniem zastosowali nieszablonowe rozwiązania w jej ozdobieniu. Ich prace zostały ocenione przez p. Karolinę Kulczak i p. Marka Wendta w dwóch kategoriach wiekowych (IV-VI i VII-VIII).

Na pierwszym poziomie zwycięzcą została IV b, a na drugim były nimi na równi VII b i VIII a. Główną nagrodą dla naszych czempionów w strojeniu bombki będzie „Dzień wolny od pytania i sprawdzianów”.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu niezwykłych pomysłów w wykonywaniu świątecznej ozdoby.

Poszczególne prace można zobaczyć w holu naszej szkoły, których wyeksponowaniem zajęli się p. Joanna Ciesielska i p. Jarosław Kadłubek.

Przyczynkiem zaś do wspólnego spotkania się w auli klas IV-VI było przedstawienie jasełkowe przygotowane przez młodszych przedstawicieli naszej szkoły.

W tym roku w śpiewające „anioły” wcieliły się dzieci klas I-III z zespołu „Melodia” pod kierunkiem p. Kornelii Topor-Pustelnik. Żywiołowy, radosny śpiew małych artystów, przy akompaniamencie gitary był oprawą dla bożonarodzeniowego przedstawienia. Dzieci klas trzecich pod kierunkiem s. Immakulaty Podczasiak wprowadziły swoim przedstawieniem jasełkowym, jeszcze bardziej w nastrój świąt, ukazując szopkę betlejemską jak i obrzęd tradycji świętowania Wigilii.

Drugim świątecznym akcentem muzycznym, w tej części projektu, były występy uczniów klas IV-VI. Na scenie zaprezentował się chór szkolny pracujący pod kierunkiem p. Justyny Szczot, wykonując świąteczne utwory w wersji wokalno-instrumentalnej. Na klarnecie zagrała Iga Golon, na dzwonkach swoje umiejętności pokazali: Antonina Andrzejak, Wiktor Lewandowski i Mikołaj Dzwonek.

Końcowym elementem wspólnego spotkania w auli klas IV-VI było śpiewanie polskich kolęd przez poszczególne klasy z podkładem karaoke. Kolędowanie prowadziła p. Magdalena Mielcarek-Mirek, a wsparciem wokalnym służyła Alicja Kubsik (VI a).

Następnie w auli szkolnej zagościły klasy VII- VIII, które spędziły wspólnie czas, bawiąc się wyśmienicie przy świątecznym quizie przygotowanym przez p. Justynę Dzieran, w którym każdy uczeń zwycięskiego oddziału otrzymał piękny medal. Rywalizację poprowadziła p. Agata Wojdyńska. Ostatecznie medale na „Najbardziej świąteczną klasą w szkole” przypadły VII c.

Spotkanie klas najstarszych zakończyło się wspólnym zaśpiewaniem dwóch kolęd.

Warto dodać, że w ciągu poranka uczniowie: Natalia Budzińska, Kinga Dąbrowska, Kinga Kaiser, Nadia Strugała, Rafał Dreslerski i Piotr Klimczak, z inicjatywy s. Liliany Sochy, wręczyli dyrekcji, nauczycielom i pracownikom obsługi świąteczne upominki w postaci aniołków z życzeniami. Zadbała o nie p. Magdalena Mielcarek-Mirek.

Przygotowaniem sprzętu nagłaśniającego i wsparciem technicznym w auli zajęli się p. Małgorzata Karpińska i p. Daniel Jóźwiak. Projekt „Wigilia 2023” dla klas IV-VIII opracowała p. Małgorzata Karpińska.

Na pewno ten dzień należał do wyjątkowych w roku. W końcu nasza tradycja zobowiązuje.

Małgorzata Karpińska, Przemysław Ciesielski