ŚWIETNA ZABAWA

14 lutego 2022 19:02

Hybrydowe walentynki 2022

W walentynki świętują przede wszystkim zakochani, ale także ci, którzy chcą okazać sympatię, szacunek i pamięć swoim najbliższym bądź przyjaciołom. Gesty swojej życzliwości wyrażają wówczas symbolicznymi serduszkami, słodkościami lub bukiecikami kwiatów.

Podobnie jak w roku ubiegłym świętowanie tego wyjątkowego dnia obchodzone było w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie hybrydowo. Uczniowie z oddziałów I-IV bawili się stacjonarnie, natomiast klasy V-VIII online.

Samorząd sekcji młodszej pod opieką: Żanety Wilant, Justyny Dzieran, Aleksandry Bukowskiej i Joanny Lewandowskiej zorganizował pocztę walentynkową, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów klas I-III. Wszystkie kartki sprawiły obdarowanym wiele radości. W międzyczasie dzieci z I b zaangażowały się w tematyczne kodowanie.

W budynku „B” wśród czwartoklasistów również nie zabrakło walentynkowych akcentów. Motywowaniem uczniów do wzięcia udziału w świetnej zabawie zajęli się nauczyciele Liliana Czajkowska i Przemysław Ciesielski we współpracy z ich wychowawcami.

Ponadto wszem i wobec w całej szkole dominował z wiadomych względów kolor czerwony, a trzymane w dłoniach serduszka zarówno te papierowe jak i pluszowe, właściwie wkomponowywały się w całość podejmowanych akcji.

Dodatkowo nauczycielki Magdalena Mielcarek-Mirek i Bogumiła Kowalska zajęły się opublikowaniem linku do padletu, za pomocą którego można było umieszczać w sieci okolicznościowe wirtualne życzenia, udostępnione później na stronie szkoły.

Dopełnieniem sympatycznych inicjatyw były screeny przedstawicieli klas V-VIII z serduszkami, którzy włączyli się w zaproponowane przedsięwzięcia za pośrednictwem platformy MEET.

Mimo ograniczeń spowodowanych epidemią, stosunkowo nowy zwyczaj, od niedawna obchodzony również w Polsce, przebiegał wśród społeczności golińskiej podstawówki w miłej i przyjemnej atmosferze. Miejmy nadzieję, że kolejne walentynki będą miały już tak wyczekiwany tradycyjny przebieg… 😊