ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

16 marca 2022 21:00

Już niedługo 22 marzec, w którym obchodzimy Światowy Dzień Wody, ustanowiony przez ONZ. To dzień, podczas którego na całym świecie zastanawiamy się nad ograniczonym dostępem do wody w wielu państwach na całym świecie czy też nad brakiem właściwych warunków sanitarnych.
Nasza szkoła już od dłuższego czasu współpracuje z Państwową Akcją Humanitarną, i tym razem wsparli nas wspaniałą grą edukacyjną “Wodne wyzwania”.
Klasy VI a, VII B oraz VII C zagrały w grę wypożyczoną przez panią Lindę Kalinowską -Plewczyńską .

Uczniowie mieli się zastanowić nad przyczynami braku dostępu do wody, z którymi boryka się wiele milionów ludzi i jakie wyzwania stawia im kolejny dzień.
Nasi uczniowie z pewnością mogli lepiej zrozumieć znaczenia wody dla gospodarki i życia mieszkańców danego kraju.

Linda Kalinowska-Plewczyńska

Woda, jako globalne wyzwanie

Woda jest dla mnie wszystkim