Światowy Dzień Języka Angielskiego czyli „English Language Day”

25 kwietnia 2022 21:04

Bogumiła Kowalska

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Języka Angielskiego czyli „English Language Day”. Nie każdy może wie, że w dzisiejszych czasach językiem angielskim posługuje się około 2 miliardy ludzi na całym świecie. Wydarzenie miało zatem na celu uczczenia historii i bogactwa kultury anglojęzycznej.

Zgodnie z uchwałą ONZ to dzień poświęcony jednemu z sześciu oficjalnych języków tej organizacji. Obchody tego święta przypadają na 23 kwietnia (data narodzin oraz śmierci Williama Shakespeare'a), ale w związku z tym, że w bieżącym roku była to sobota, zostały przełożone na poniedziałek.

Każda klasa brała udział w zabawie.

Przedszkolaki zajęły się kolorowaniem flag USA i Wielkiej Brytanii.

Klasy 1-3 wykonały miniatury flag.

Klasy 4-6 stworzyły przepiękne plakaty, a klasy 7-8 pochwaliły się wiedzą w quizie na temat krajów anglojęzycznych.

Kolejną atrakcją English Language Day była także możliwość ubrania się w kolorach flag USA i UK, co znalazło wielu zwolenników.

Wszyscy uczestnicy przedsięwzięcia otrzymali naklejki z napisami po angielsku ufundowane przez Pana Błażeja Sieczkowskiego.

Pomysłodawczyniami projektu były Pani Agnieszka Dzwoniarska i Pani Marta Wojciechowska, które koordynowały całe przedsięwzięcie.

Mamy nadzieję, że każdy znalazł coś dla siebie i choć na chwilę zapomniał o szarej rzeczywistości przy zabawie z językiem angielskim.

Agnieszka Dzwoniarska i Marta Wojciechowska