ŚWIĘTO PRACOWNIKÓW SZKOŁY

13 października 2020 20:49

Wielkie dzięki za WASZ trud i poświęcenie

Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci

- stara się zobaczyć ich dusze.

B. Cage

Życzliwe gesty, kwiaty, słodkości i uśmiechy uczniów Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wobec tych, którzy ich uczą, pomagają w wychowaniu i utrzymaniu porządku w budynkach, wpisują się w coroczne obchody Święta Komisji Edukacji Narodowej.

Jedną z form wyrażenia szacunku, wdzięczności za trud, pracę i poświęcenie wobec wszystkich pracowników Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie były kilkuminutowe okolicznościowe audycje. Przygotował je wraz z grupą uczniów (dziś już absolwentów) polonista Przemysław Ciesielski we współpracy z Agnieszką Pakułą i Danielem Jóźwiakiem. 13 października 2020 r. miały one dwie, całkiem różne odsłony. Można je było usłyszeć z radiowęzłów (od godz. 10:00 w budynku „B” / od godz. 11:00 w budynku „A”). Dopełnieniem krótkich, muzyczno-poetyckich montaży skierowanych do wszystkich pracowników szkoły były cukierki z życzeniami. O specjalne przygotowanie tych słodkości w pokojach nauczycielskich zadbały: Beata Matczak, Magdalena Mielcarek-Mirek, Kinga Bąkowska, Agnieszka Sołtysiak i Justyna Dzieran. Dostarczeniem wyjątkowych prezencików dla Dyrekcji Szkoły zajęli się nasi najmłodsi uczniowie: Maja Stawniak (Ic), Cyprian Stachurski (Ic) i Filip Dzieran (0 „Biedronki”).