ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

14 października 2022 14:34

Wdzięczni uczniowie – pracownikom szkoły

Istnieją różne sposoby na to, by wyrazić wdzięczność wobec tych, którzy wpajają wiedzę, pomagają w wychowaniu i utrzymaniu porządku w salach lekcyjnych. Wiedzą to na pewno uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, którzy co roku pamiętają o Święcie Komisji Edukacji Narodowej.

Do bukietów kwiatów, czekoladek, uśmiechów oraz innych wyrazów szacunku i pamięci za trud, pracę, i poświęcenie wobec wszystkich pracowników placówki, dołączyli kilkuminutowe, okolicznościowe audycje. 13 października 2022 r. miały one dwie, całkiem różne odsłony.

Pierwszą „na żywo” przygotowali: Alicja Kubsik (V a), Anna Szwacińska (VIII b), Dominik Klichowski (VI b), Adam Rubas (VI b), Natalia Budzińska (VI c), uczennice z kl. IV b oraz chór szkolny z solistką Nadią Dylewicz (VIII d) pod kierunkiem nauczycieli Justyny Szczot i Przemysława Ciesielskiego we współpracy z Katarzyną Głowacką. Można ją było usłyszeć w budynku „B”.

Druga pochodziła ze szkolnego archiwum. Kilka lat temu została ona nagrana z pomocą nauczyciela wspierającego - Agnieszki Pakuły. Wybrzmiała ona z radiowęzła w budynku „A”.

Dopełnieniem tych krótkich, słowno-muzycznych montaży były słodkości. O przygotowanie tej niespodzianki zadbały nauczycielki Magdalena Mielcarek-Mirek i Beata Matczak. Ich wręczeniem zajęli się uczniowie z kl. IV c - Karmela Woźniak i Dominik Skibiński.

Dodatkowe prezenty dla dyrekcji i pracowników szkoły przygotowała Joanna Lewandowska (nauczyciel wspierający). Były nimi cieszące oko symboliczne kwiatki wraz z okolicznościowymi życzeniami, które w imieniu Samorządu Uczniowskiego sekcji młodszej wręczyli je uczniowie z kl. III c: Zofia Maze, Kaja Nowak i Piotr Piasecki.

Ponadto czwartoklasiści zainspirowani pomysłem plastyka Marka Wendta przygotowali portrety nauczycieli naszej placówki. Cząstkę ich kreatywności widać na dołączonej do artykułu jednej z fotografii, która prezentuje najciekawsze prace młodych artystów sztuki.