ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

30 września 2022 15:57

Nowi uczniowie w naszej szkole

Ślubowanie, to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia. Na pewno każdorazowo wpisuje się ono w kultywowaniu szkolnej tradycji. W tym roku ta doniosła i niezwykle ważna uroczystość dla naszej społeczności miała miejsce 30 września w miejscowej auli.

To wyjątkowe spotkanie rozpoczęła krótka część artystyczną, podczas której nasi pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Przy tej okazji zapewniali także, że znają szkolną rzeczywistość i są gotowi podejmować uczniowskie wyzwania. To był „egzamin”, który zdali na szóstkę.

Następnie, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed sztandarem przyrzekali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować naszą placówkę, a swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom oraz nauczycielom.

Po wypowiedzeniu roty ślubowania, dyrektor Ewa Kutnik dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Świadkami tej ważnej chwili byli ich wychowawcy – Małgorzata Iwińska (I a), Arleta Skibińska (I b), Aleksandra Bukowska (I c), nauczyciele wspierający – Justyna Dzieran i Agnieszka Pakuła oraz rodzice.

Po zakończeniu uroczystości, nasi nowi uczniowie otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe medale i upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Naszym tegorocznym pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

fot. Oliwia Nowak