ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW W CZASIE PANDEMII

16 października 2020 20:07

Bogumiła Kowalska

Pasowani na uczniów

„Ślubujemy!” – taki krótki, acz treściwy, gromki okrzyk dało się słyszeć z ust naszych pierwszoklasistów. 16 października 2020 r. zostali oni oficjalnie włączeni w poczet społeczności Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Była to dla nich niezapomniana chwila, która ze względu na sytuację epidemiczną przebiegała w innych okolicznościach niż zazwyczaj. Dodatkowo skrócona została do niezbędnego minimum, nie tracąc jednak przy tym nic ze swojej podniosłości i znaczenia.

Przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych, symbolicznego gestu pasowania dokonała dyrektor Ewa Kutnik. Poprzedziło je złożenie aktu ślubowania. Świadkami tej ważnej chwili byli ich wychowawcy – Iwona Kasprzak (Ia), Danuta Wysokowska (Ib), Agnieszka Dobrowolska (Ic) i nauczyciel wspierający Marta Kucharska (Ia).

Po zakończeniu uroczystości ślubowania, pierwszoklasiści otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe medale i upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Naszym NOWYM UCZNIOM życzymy samych sukcesów w nauce i wytrwałości
w podejmowaniu różnych wyzwań!

Klasa Ia

Klasa Ib