ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW 2023

1 października 2023 09:20

Włączeni w poczet uczniów

Zaprzyjaźnić się z książkami, dumą swojej szkoły być,
ze wszystkimi pierwszakami ślubujemy dziś!
Uczniem być - to ważna sprawa i otwierać wiedzy drzwi.
Uczyć się, by świat poznawać, ślubujemy dziś!

Ślubowanie w pierwszej klasie szkoły podstawowej to jedno z najważniejszych wydarzeń na edukacyjnej ścieżce każdego ucznia. Odbywa się zazwyczaj dopiero jakiś czas po rozpoczęciu roku, po tym, jak pierwszaki nieco się już zaadaptują w nowym miejscu i przyzwyczają do szkolnej rutyny.

W tym roku ta doniosła i niezwykle ważna uroczystość dla naszej społeczności miała miejsce 29 września w sali gimnastycznej.

To wyjątkowe spotkanie rozpoczęła krótka część artystyczną, podczas której pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Przy tej okazji zapewniali także, że znają szkolną rzeczywistość i są gotowi podejmować uczniowskie wyzwania.

Następnie, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed sztandarem przyrzekali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować naszą placówkę, a swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom oraz nauczycielom.

Po wypowiedzeniu roty ślubowania, dyrektor Ewa Kutnik dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Świadkami tej ważnej chwili byli: ich wychowawcy - Marzena Bąk (I a), Agnieszka Dobrowolska (I b), Joanna Lewandowska (I c), nauczyciel wspierający Justyna Dzieran, współpracująca Monika Sobczak oraz rodzice.

Po zakończeniu uroczystości, nasi nowi uczniowie otrzymali pamiątkowe medale z wygrawerowanymi imionami ufundowane przez Radę Rodziców.

Naszym tegorocznym PIERWSZOKLASISTOM życzymy: pomyślności, zadowolenia z podejmowanych wyzwań oraz samych sukcesów i satysfakcji ze zdobywanej wiedzy w naszej szkole.

fot. Justyna Dzieran