ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW

17 października 2019 19:19

Pasowani na uczniów

Ślubujemy! – taki krótki, acz treściwy gromki okrzyk dało się słyszeć z ust pierwszoklasistów – wychowanków: Arlety Skibińskiej (Ia), Aleksandry Bukowskiej (Ib) i Małgorzaty Iwińskiej (Ic) 16 października 2019 r. To właśnie wtedy zostali oni oficjalnie włączeni w poczet społeczności Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Była to dla nich niezapomniana chwila.

Podczas uroczystej akademii, symbolicznego gestu pasowania, czyli przyłożenia dużego ołówka do lewego ramienia każdego z nich dokonała dyrektor Ewa Kutnik. Świadkami tej doniosłej chwili byli zebrani wówczas w auli goście: Przewodniczący Rady Miejskiej - Wojciech Wojdyński, Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej - Anna Kapturska, Przewodniczący Komisji Oświaty i Sportu - Wojciech Grodzki, Przewodnicząca Rady Rodziców - Aneta Borecka, rodzice oraz nauczyciele.

Po zakończeniu uroczystości ślubowania, podczas której nie mogło zabraknąć występów artystycznych (pomocą służyła Justyna Szczot), pierwszaki otrzymały dyplomy i upominki. Później czekał na nich słodki poczęstunek w specjalnie zaaranżowanych salach lekcyjnych.

Naszym NOWYM UCZNIOM życzymy samych sukcesów w nauce i wytrwałości w podejmowaniu nowych wyzwań!