ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH 2024

3 października 2024 07:32

Nasi nowi uczniowie

Ślubowanie klas pierwszych to ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia rozpoczynającego edukację w szkole podstawowej. Jest to moment, który symbolizuje nie tylko przynależność do społeczności szkolnej, ale także początek nowego etapu w życiu młodego człowieka.

2 października 2024 r. w sali gimnastycznej odbyła się uroczystość pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Wychowankowie: p. Moniki Sobczak (I a), p. Justyny Dzieran (I b), p. Żanety Wilant (I c) i p. Iwony Derek (I d), pięknie ubrani w kolorowe birety przedstawili program artystyczny. Zaprezentowali w nim swoje umiejętności wokalne i recytatorskie.

W niezwykle podniosłej atmosferze, w obecności p. dyrektor Ewy Kutnik, p. wicedyrektor Kornelii Topor-Pustelnik oraz swoich rodziców, na sztandar szkoły zgodnie ślubowali:

„Będę się starał być dobrym Polakiem kochającym swoją Ojczyznę.

Będę dobrym uczniem i kolegą.

Będę dbać o dobre imię szkoły i klasy”.

Następnie wielkim ołówkiem wszyscy pierwszoklasiści zostali przez panią dyrektor pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Wszystkim nowo pasowanym gratulujemy i życzymy sukcesów w nauce.

Wychowawczynie klas pierwszych