niedziela, 25 sierpnia 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 
Statystyki

Wizyt razem:585912
Wizyty dzisiaj:238
Wizyty wczoraj:236
Przeglądarki
15%Google Chrome 41.0.2272.96
5%Google Chrome 73.0.3683.90
5%Google Chrome 71.0.3578.99
4%Google Chrome 71.0.3578.98
4%Google Chrome 74.0.3729.157
4%Google Chrome 70.0.3538.80
3%Google Chrome 72.0.3626.121
3%Google Chrome 70.0.3538.110
3%Google Chrome 72.0.3626.105
3%Google Chrome 67.0.3396.87
Kraje
Poland flag 76%Poland (92003)
Unknown flag 20%Unknown (24430)
Germany flag 2%Germany (2425)
France flag <1%France (474)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (261)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 18.232.124.77
Wydarzenia
WARSZTATY W SZKOLNEJ BIBLIOTECE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 07 grudnia 2018 18:46
Skalowanie czcionki:

„Mikołajek” na… mikołajki

Mikołajek6. grudnia to dzień inny od wszystkich w ciągu roku. Każdorazowo jest on pełen radości, emocji i … tak wyczekiwanych prezentów.

W tym dni przepełnionym niespodziankami, nie zabrakło też upominków dla czołowych, szkolnych czytelników ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Nagrodę w tym temacie w postaci okolicznościowych warsztatów zorganizowanych w naszej bibliotece przez Jolantę Krucką i Joannę Smuszkiewicz, otrzymała klasa IIIa, której wychowawczynią jest Arleta Skibińska. Od trzech lat jej uczniowie nie zeszli z „podium” czytelnictwa. W Mikołajekzwiązku z tym, właśnie 6 grudnia 2018 r. mieli oni wyjątkową okazję być uważnymi słuchaczami i wraz z bohaterem książki „Mikołajek”, przeżyć wiele interesujących wydarzeń.

Podsumowując, wszyscy wiemy, że książki pobudzają naszą ciekawość. Pomagają stworzyć lepszy obraz przedstawionych sytuacji. Czytając je, można się wiele nauczyć, wzbogacić słownictwo poprzez stosowaną w nich terminologię, nie zawsze używaną w życiu codziennym. Niech towarzyszą nam one przez całe nasze życie, nie tylko od święta.

Na zakończenie dodać należy, iż powyższe zajęcia były znakomitym sposobem na propagowanie czytelnictwa jako trendu intelektualnego XXI wieku.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 07 grudnia 2018 23:27
 
Rozwijamy kompetencje matematyczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 07 grudnia 2018 18:39
Skalowanie czcionki:

Kolejna akcja z kodowaniem w klasach I-III [MINIGALERIA]

Zabawa z kodowaniem w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie trwa od września. Dzisiaj prezentujemy kolejną akcję przeprowadzoną przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły. Tematem akcji były Mikołajki, a rozkodowana praca przedstawiała renifera.

Renifer Renifer


Kornelia Topor-Pustelnik

Poprawiony: piątek, 07 grudnia 2018 18:42
 
W SAM RAZ POD CHOINKĘ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 06 grudnia 2018 14:47
Skalowanie czcionki:

Bałwankowo - świątecznie - zimowoWarsztaty

WarsztatyŚwięta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. To czas duchowych przeżyć, ale i prezentów, tak przez nas wszystkich wyczekiwanych. Można je bowiem przygotować na wiele różnych sposobów.

Dokładnie w mikołajki - 6 grudnia 2018 r. w miejscowym domu kultury odbyły się tematyczne warsztaty artystyczne. Wzięli w nich udział uczniowie z kl. Vb ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie razem ze swoim polonistą – Przemysławem Ciesielskim. W czasie ich trwania, poznali technikę wykonania zimowego bałwanka z… bawełnianych skarpetek i garściWarsztaty kaszy. Z tajnikami przygotowania zimowej zabawki zapoznała ich instruktor plastyki – Edyta Jachnik.

Podczas wspomnianych zajęć, dzieci wykonały bardzo oryginalne w swojej formie przestrzenne postaci, które śmiało mogą być wspaniałymi prezentami pod choinkę ;-).

Przemysław Ciesielski

 
Wycieczka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 27 grudnia 2018 12:34
Skalowanie czcionki:

Z wizytą w Poznaniu ...

ZuchyW dniu 3 grudnia 2018 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie udali się na wycieczkę do Poznania. W wyjeździe uczestniczyły klasy:

  • - klasa I a wraz z wychowawcą p. Żanetą Wilant oraz nauczycielem wspomagającym p. Justyną DzieranGrupa
  • - II a wraz z wychowawcą p. Iwoną Kasprzak oraz nauczycielem wspomagającym p. Małgorzatą Iwińską
  • - IV c
  • - VI a wraz z wychowawcą p. Pauliną Kubsik

ZajęciaNajważniejszym celem tej wycieczki było rozbudzenie zainteresowań uczniów przeszłością, teraźniejszością i przyszłością naszego kraju, ukazanie ważnych miejsc upamiętniających doniosłe wydarzenia oraz złożenie kwiatów i zapalenie znicza przez Gromadę Zuchową „Odważne Gumisie” pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich, którego opiekunem jest pani Iwona Kasprzak.

ZajęciaRezultatem zorganizowanej wycieczki były również zdobyte wiadomości i spostrzeżenia dotyczące odkryć naukowych podczas zajęć warsztatowych w Poznańskim Parku Naukowo – Technologicznym. Pobyt ten poszerzył horyzonty myślowe uczniów, przyczynił się do nabycia nowych doświadczeń dzięki możliwości uczestniczenia w konstruowaniu, programowaniu i obserwacji.

Iwona Kasprzak
Małgorzata Iwińska

Poprawiony: wtorek, 01 stycznia 2019 23:45
 
VIIa w piekarni PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 06 grudnia 2018 22:24
Skalowanie czcionki:

Zobaczyli, jak powstaje chleb

Praca w piekarniNiecodziennie mamy okazję zobaczyć, jak wytwarzane są produkty, które każdego dnia pojawiają się na naszych stołach.

Taką możliwość mieli w dniu 3 grudnia 2018 r. uczniowie z klasy VIIa ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, zwiedzając miejscową piekarnię Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”. Praca w piekarni

Celem wycieczki zorganizowanej przez wychowawcę klasy – Piotra Jabłońskiego, było zapoznanie młodzieży z informacjami, dotyczącymi wybrania zawodu piekarza, a przede wszystkim wskazanie jej związku między własnymi predyspozycjami psychofizycznymi, a przyszłym zawodem.

Poniżej krótka relacja z wizyty:

Wypiek chlebaPo zakładzie i jego poszczególnych działach oprowadziła nas kierownik piekarni - Anna Cyferkowska, która przy każdej nadarzającej się okazji, odpowiadała na zadawane pytania. Ku zaskoczeniu wszystkich uczestników, czekały tam na nas liczne niespodzianki. Pierwszą z nich, była możliwość przygotowania ciasta do wypieku chleba. Następnie samodzielnie formowaliśmy bochenki. Wszystko to odbywało się pod kierunkiem Mateusza Drozdka, osoby nadzorującej wypiek. Następnie przeszliśmy do części, w której na co dzień przygotowuje się ciasta i torty. I tu kolejna niespodzianka - doskonałe pączki i drożdżówki uszykowane specjalnie dla naszej grupy. Na zakończenie zobaczyliśmy, jak przygotowane przez nas chleby, są wyjmowane z pieca. Ich widok, no i… zapach były wyjątkowe. Na zakończenie każdy z nas otrzymał swój wypiek, by móc zabrać go do domu i tam, pochwalić się własnym, piekarskim talentem.Podsumowanie

Wizyta w piekarni na długo pozostanie w pamięci uczniów z kl. VIIa, przecież niewielu z nas naocznie widziało „sztukę” związaną z wypiekiem chleba.

***

Serdeczne podziękowania dla Pani Anny Cyferkowskiej, Pana Mateusza Drozdka za poświęcony czas, cierpliwość i pokaz swoich piekarskich umiejętności oraz dla kierownictwa Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Golinie za możliwość zwiedzenia piekarni.

Piotr Jabłoński

Poprawiony: czwartek, 06 grudnia 2018 22:34
 
Akcja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 06 grudnia 2018 22:11
Skalowanie czcionki:

Szkolne Mikołaje w akcji

WolontariuszkiPogotowie Świętego Mikołaja po raz kolejny wyruszyło do sklepów, aby z uśmiechem na ustach, zachęcać osoby robiące zakupy do przekazania jakiegoś produktu na rzecz najbardziej potrzebujących osób z naszej gminy. Zebrane w miniony weekend (30.11 - 1.12) dary, lada dzień zostaną rozdzielone w paczki i rozdane tym, którym – z różnych przyczyn losowych – nie wiedzie się najlepiej. Głównym organizatorem akcji jest Bank Żywności, natomiast na terenie szkoły zajęły się nią panie - Małgorzata Drukała, Bogumiła Kowalska i Wioletta Sobczak. Bardzo wzruszający jest fakt, że do udziału w Pogotowiu Świętego Mikołaja zgłosiło się tylu chętnych wolontariuszy z naszej szkoły, że nie dla wszystkich starczyło zadań. Należy pamiętać, że młodzież na zbieranie darów dobrowolnie poświęca swój wolny czas, a jedyny profit, jaki czerpie z udziału w akcji jest radość i satysfakcja z tego, że pomogli i umilili świąteczny czas innym. Organizatorki zatem bardzo dziękują młodym wolontariuszom za bezinteresowną pomoc, wyrazy wdzięczności kierują także do kierowników sklepów, u których przeprowadzona została zbiórka żywności oraz do pana burmistrza Mirosława Durczyńskiego, za udostępnienie busa niezbędnego do zwiezienia zebranych towarów. Oczywiście cała akcja nie miałaby sensu, gdyby nie szczodrość mieszkańców Goliny. To właśnie im należą się największe słowa uznania.

Małgorzata Drukała

Poprawiony: czwartek, 06 grudnia 2018 22:16
 
CZAS PREZENTÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 06 grudnia 2018 14:34
Skalowanie czcionki:

Mikołaj odwiedził „Julka” [MINIGALERIA]

Co roku, zgodnie z tradycją, w swoje liturgiczne wspomnienie tzn. 6 grudnia, Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie odwiedza wyczekiwany przez wszystkich gość - Mikołaj. Przybywa zawsze z workiem pełnym prezentów. I w 2018 r. nie mogło być inaczej.

MikołajkiPojawił się on w obu częściach budynku szkoły. W jego rolę wcielił się Alan Tomczak (VIIIb). Pomagały mu Śnieżynki – Maria Sławska (VIIb), Wiktoria Rogacka (IIId/G), Renifer – Agata Zioła (IIIa/G) i pani Mikołajowa - Anna Chojnacka (IIIa/G).

Wspomniane wyżej postaci były niespodziewanymi gośćmi dzieci i młodzieży. Właśnie przy tej stosownej okazji, nie zabrakło słodkich niespodzianek, wręczanych w trakcie składanych wizyt.

Nad sprawną organizacją spotkań z Mikołajem i jego pomocnikami, czuwał Samorząd Uczniowski obu sekcji pod opieką: Bogumiły Kowalskiej, Anny Neneman – Koprowskiej, Magdaleny Mielcarek - Mirek, Eweliny Piaskowskiej, Agnieszki Sołtysiak.

Przemysław Ciesielski

***

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie słodkości dla dzieci i młodzieży z naszej szkoły.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej
im. Juliusza Słowackiego w Golinie

***

Mikołaje tu i tam

MikołajkiSamorząd Uczniowski obu sekcji prężnie funkcjonujący w strukturach Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zorganizował 6 grudnia 2018 r. okolicznościowy happening. Jego celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do przywdziania czerwonej czapki, kojarzącej się niewątpliwie z postacią Mikołaja.

Wysunięta propozycja spotkała się z pozytywnym odzewem ze strony szkolnej społeczności. Na korytarzach widać było tych, co mieli na głowach barwne nakrycia. Warto w tym miejscu nadmienić, iż przystąpienie do akcji stanowiło przepustkę do tego, by uchronić się tego dnia od odpowiedzi ustnej.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: czwartek, 06 grudnia 2018 15:31
 
Doradztwo zawodowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 06 grudnia 2018 07:43
Skalowanie czcionki:

Poznajemy zawód policjanta

Doradztwo zawodoweUczniowie najstarszych klas ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego z Goliny oraz ze Szkoły Podstawowej im. MariiDoradztwo zawodowe Skłodowskiej- Curie z Przyjmy w dniu 3 grudnia wzięli udział w spotkaniu z policjantem, asp. Błażejem Borowcem z Posterunku Policji w Golinie. Celem spotkania było poznanie przez uczniów zarówno ścieżki edukacyjno – zawodowej do uzyskania zawodu policjanta jaki i specyfiki pracy w policji. Podczas zebrania młodzież dowiedziała się, że kandydat na policjanta może najpierw zastać przyjęty do służby i zacząć pracę oraz szkolenia lub też może ukończyć studia cywilne i dopiero wtedy pomyśleć o karierze w policji. Policjant może też ukończyć studia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie i dzięki temu zająć eksponowane stanowisko w służbie.  Młodzież poznała zadania policjanta, do których należy: ochrona porządku publicznego, wykrywanie i walka z przestępczością oraz ściganie osób poszukiwanych i zaginionych. Dodatkowo policjant zajmuje się ochroną osób i mienia, działalnością antykryzysową i antyterrorystyczną oraz wszelkimi działaniami prewencyjnymi. Młodzież dowiedziała się, że wśród umiejętności jakie powinien posiadać policjant należy: logiczna ocena sytuacji i umiejętność rozwiązywania problemów, radzenie sobie ze stresem i presją czasu, a także samodzielność i Doradztwo zawodoweumiejętności analityczne. Bardzo ważna jest też wytrzymałość i dobra kondycja fizyczna. Młodzież została zapoznana z kryteriami, jakie należy spełniać, by wykonywać zawód policjanta, min: niekaralność, korzystanie z pełni praw publicznych, nieposzlakowana opinia, zdolność fizyczna i psychiczna, a także umiejętność podporządkowania się dyscyplinie służbowej. Ponadto uczniowie usłyszeli, że jestDoradztwo zawodowe duże zapotrzebowanie na rynku pracy na zawód policjanta, a osoby zainteresowane zatrudnieniem mają do wyboru pracę w jednostkach kryminalnych, prewencyjnych, bądź logistycznych. Na spotkaniu młodzież zapytała także o prawo do świadczeń emertytalnych, wynagrodzenie policjanta i możliwości awansu. Uczniowie dowiedzieli się jakie są zalety i wady wykonywanego zawodu. Chociaż praca ta należy do niebezpiecznych i wykonywana nierzadko w dni wole od pracy daje policjantom dużą satysfakcję, gdyż mają oni świadomość, że dzięki niej ludzie mogą czuć się bezpieczni. Spotkanie uczniów z policjantem odbyło się w ramach realizacji innowacji metodyczno - programowej: „Moja przyszłość edukacyjno – zawodowa” i okazało się ciekawą lekcją z doradztwa zawodowego. Asp. Błażej Borowiec przedstawił także młodzieży podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku podczas Świąt Bożego Narodzenia oraz zasady bezpiecznego korzystania ze środków pirotechnicznych. Dziękujemy asp. Błażejowi Borowcowi za ogrom przekazanych informacji.

Ewa Wróbel

Poprawiony: czwartek, 06 grudnia 2018 14:21
 
WIEEEEELKI SUKCES „GRAJKÓW” PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
środa, 05 grudnia 2018 07:36
Skalowanie czcionki:

Superaśnie! Mają płytę!

Sukces GrajkówW styczniu ówczesna klasa IIIb wraz z rodzicami i wychowawczynią Kornelią Topor-Pustelnik, dzieliła się na naszej stronie internetowej niezapomnianymi wrażeniami z bożonarodzeniowego występu, który miał miejsce w kościele pw. św. Maksymiliana M. Kolbego w Koninie. Właśnie tam odbył się XXI Konkurs Kolęd „Anioły 2018”. Wyżej wspomniani reprezentowali w tym wyjątkowym, muzycznym wydarzeniu, Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Za swój występ (przypomnijmy – zaprezentowali utwór „Kolęda śnieżka” i kolędę „Wśród nocnej ciszy”) otrzymali wyróżnienie.

Sukces GrajkówNastępnie jako laureaci wzięli udział w nagraniu świątecznych utworów na okolicznościową płytę. Miało to miejsce 1 lutego 2018 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Było dla nich niewątpliwie ogromnym przeżyciem i zarazem swoistym wielkim wyzwaniem, któremu jak się później okazało, podołali w stu procentach.

Płyta miała zostać wydana we wrześniu 2018 r. „Grajki” vel „Championsi” z obecnej IVb czekali na nią z niecierpliwością. Opłacało się. Niedawno album ze świątecznymi utworami został wydany. Toż to pamiątka dla nich na całe życie... i jednocześnie niebywały sukces klasowy, i szkolny.

Wielkie gratulacje!

Przemysław Ciesielski

 
WYJAZD VIIIA DO KONINA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 04 grudnia 2018 17:53
Skalowanie czcionki:

Kino – prezent na mikołajki

Wyjazd do kinaRóżnego typu wyjazdy sprzyjają integracji młodzieży, a w szczególności te, które dodatkowo są prezentem na mikołajki.

Ten wspomniany w tym artykule, odbył się 3 grudnia 2018 r. Wtedy to klasa VIIIa ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod opieką swojego wychowawcy - Przemysława Ciesielskiego skorzystała z dobrodziejstw konińskiego kina „Helios”. Uczniowie obejrzeli tam pełnometrażowy film w technologii 2D pt. „Fantastyczne zwierzęta, jak je znaleźć cz. II”, opowiadający o tytułowych stworzeniach, ich losach w świecie ludzi i zmaganiach z siłami zła.

Po projekcji, uczestnicy wyjazdu udali się coś przekąsić do restauracji KFC i GRECO.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: wtorek, 04 grudnia 2018 21:34
 
KONKURS NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 04 grudnia 2018 15:16
Skalowanie czcionki:

Pokazali, jak wygląda Boże Narodzenie w ich rodzinach i wygrali konkurs

KonkursKonkursy literackie o tematyce bożonarodzeniowej na stałe wpisały się do grudniowego kalendarza imprez organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Golinie. Tym razem dzieci przygotowały prezentacje multimedialne pod hasłem „Boże Narodzenie moich dziadków i rodziców a moje Boże Narodzenie”.

Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie reprezentowali Piotr Kucharski z kl. VIIIa (opiekun Przemysław Ciesielski) oraz Kamil Wojewoda z kl. VIIIb (opiekun Aleksandra Gołdych). Chłopcy znakomicie wywiązali się z zadania konkursowego, za co 3 grudnia 2018 r. otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Karolina Kasprzak (BP Golina)

Poprawiony: wtorek, 04 grudnia 2018 21:27
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 10 z 153
© SP Golina 2007-2019 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information