wtorek, 24 kwietnia 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 183 gości 
Statystyki

Wizyt razem:355582
Wizyty dzisiaj:379
Wizyty wczoraj:412
Przeglądarki
7%FireFox 57.0
6%Google Chrome 62.0.3202.84
6%Google Chrome 63.0.3239.111
5%Google Chrome 65.0.3325.109
5%Google Chrome 63.0.3239.132
5%Google Chrome 62.0.3202.94
4%Google Chrome 64.0.3282.137
4%Google Chrome 56.0.2924.87
4%Google Chrome 63.0.3239.84
4%Google Chrome 65.0.3325.181
Kraje
Poland flag 82%Poland (52474)
Unknown flag 12%Unknown (7814)
Germany flag 3%Germany (2195)
France flag <1%France (414)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (307)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.161.45.156
Wydarzenia
HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 11 grudnia 2017 14:53
Skalowanie czcionki:

Wygrały cały turniej!

Halowy turniej piłki nożnej dziewczątW dniu 8 grudnia 2017 r. w hali sportowej w Kazimierzu Biskupim odbyły się „Eliminacje do Mistrzostw Powiatu w Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt” (rocznik 2002-2004). W turnieju wzięły udział 3 zespoły z: Goliny, Budzisławia Kościelnegoi Kazimierza Biskupiego. Rozgrywano go systemem każdy z każdym. W rezultacie rozgrywek dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wygrały pewnie cały turniej.

Golina – Kazimierz Biskupi 3:0,
Golina – Budzisław Kościelny 5:2,
Kazimierz Biskupi – Budzisław Kościelny 0:0.


Klasyfikacja końcowa:

I miejsce SP Golina,
II miejsce SP Budzisław Kościelny,
III miejsce SP Kazimierz Biskupi,

Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie (rocznik 2002-2004) reprezentowały: Katarzyna Ławniczak, Wiktoria Dopytalska, Weronika Budzińska, Agata Zioła, Wiktoria Słomka, Sandra Matuszak, Wiktoria Bultrowicz,Wiktoria Szymczak, Weronika Dybczak i Milena Nowakowska. Opiekunem na zawodach był nauczyciel wychowania fizycznego Robert Iwiński.

Gratulacje dziewczęta!

Robert Iwiński

Poprawiony: poniedziałek, 11 grudnia 2017 16:56
 
POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 11 grudnia 2017 14:51
Skalowanie czcionki:

II miejsce w konkursie „Z poradnika młodego matematyka”

Z poradnika młodego matematyka6 grudnia 2017 r. uczniowie z klas IV ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wzięli udział w Powiatowym Konkursie Matematycznym: „Z poradnika młodego matematyka”, który został zorganizowany przez Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli wZ poradnika młodego matematyka Koninie dla propagowania wiedzy i umiejętności wiążących się z „Królową Nauk”.

Naszą placówkę reprezentował sześcioosobowy zespół w składzie: Rafał Iwiński, Mikołaj Hatłas, Julia Pyrzyńska, Małgorzata Kirowska, Łukasz Michalski, Maksymilian Sławski przygotowany przez Katarzynę Szadkowską i Agnieszkę Sołtysiak. Każdy team był podzielony na dwie drużyny: do rozwiązywania zadań tekstowych oraz matematyczno-sportowy przeznaczony do wykonania ćwiczeń praktyczno-sportowych.

Nasza drużyna była faworytem konkursu. Dopiero w dogrywce znaleźli się na drugim miejscu. Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali zadania matematyczne i brali udział w konkurencjach. Umiejętnie pracowali w grupie. Na pewno II miejsce na podium to atrakcyjny prezent w dniu świętego Mikołaja.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Agnieszka Sołtysiak

Poprawiony: poniedziałek, 11 grudnia 2017 17:09
 
WARSZTATY PLASTYCZNE W SZKOLE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 11 grudnia 2017 14:48
Skalowanie czcionki:

Warsztaty plastyczne w szkoleKolorowo - bombkowo

W dniu 6 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbyły się świąteczne warsztaty plastyczne zWarsztaty plastyczne w szkole ozdabianiem bombek w tle. Uczestnikami zajęć byli czyli uczniowie klas pierwszych, IIa i Vc. Pracowali oni pod czujnym okiem prowadzących, czyli przedstawicielek firmy „Ręce Pełne Pomysłów”, brokatując kule i dekorując je różnymi kolorowymi materiałami.

Warsztaty plastyczne w szkoleDzięki tego typu warsztatom dzieci stały się bardziej uważne, skore do pomocy. Odpowiedni dobór wzorów i materiałów pozwolił na to, by powstały niepowtarzalne ozdoby choinkowe.

Warto dodać, że wspomniane wyżej zajęcia to dla dzieci dobra zabawa, która kształci odpowiednie postawy i wartości. Pozwala docenić jeszcze bardziej polskie tradycje wiążące się ze świętami Bożego Narodzenia.

Arleta Skibińska

Poprawiony: poniedziałek, 11 grudnia 2017 17:03
 
JUŻ PŁYWAM PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 11 grudnia 2017 12:37
Skalowanie czcionki:

Realizujemy projekt powszechnej nauki pływania

W ostatnim czasie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie brali czynny udział w zajęciach praktycznych w ramach projektu powszechnej nauki pływania pn. "Umiem pływać".

Już pływamPartnerem programu było Wielkopolskie Zrzeszenie LZS Poznań. Projektem zostali Już pływamobjęci najmłodsi z terenu 35 wielkopolskich gmin.

W programie wzięło udział 45 dzieci z klas I-III, z placówek oświatowych naszej gminy- w tym 20 uczniów z golińskiego "Julka". Zajęcia odbywały się w okresie od września do listopada 2017r., w trzech grupach po 2 godziny - łącznie 10 wyjazdów.

Nauczanie pływania obejmowało ćwiczenia podstawowe. Ponadto dzieci poznały elementarne ruchy w wodzie. Wspomniane zajęcia wyrabiały u uczniów nawyk aktywności fizycznej oraz wolę pełnienia różnych ról z tym związanych. Wywoływały spontaniczność, radość i satysfakcję. Pomogły rzetelnie wspierać działania umacniające stan zdrowia.

Warto dodać, że umiejętności naszych uczniów zostały nagrodzone medalami "Umiem pływać", które w imieniu Burmistrza Goliny Mirosława Durczyńskiego wręczyła Anna Górzna kierownik Centrum Usług Wspólnych.

Projekt był koordynowany przez nauczycielki: Agnieszkę Dobrowolską i Iwonę Derek.

Wszystkim dzieciom dziękujemy za wytrwałość i zaangażowanie w zajęciach.

Agnieszka Dobrowolska, Iwona Derek

Poprawiony: poniedziałek, 11 grudnia 2017 14:46
 
PRZYSTANEK KSIĄŻKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 11 grudnia 2017 11:51
Skalowanie czcionki:

Wizerunek Świętego Mikołaja w kulturze masowej

Przystanek KsiążkaNa „PRZYSTANKU KSIĄŻKA” 6 grudnia rozmawialiśmy o imieninach ulubieńca wszystkich - dorosłych, i dzieci - Przystanek Książka Świętego Mikołaja. Uczniowie klas IV oraz V wraz z nauczycielem Panią Ireną Elantkowską i bibliotekarką Karoliną Kasprzak krótko omówili życiorys biskupa z Mirry. Prześledzili, w jaki sposób Jego postać została zastąpiona w powszechnej świadomości przez wizerunek jowialnego uśmiechniętego, starszego, pulchnego mężczyzny w czerwonej czapie, sprawnie wymienili filmy, piosenki oraz animacje traktujące o Świętym Mikołaju, a następnie wykonali jego podobiznę.

Irena Elantkowska, Karolina Kasprzak

Poprawiony: poniedziałek, 11 grudnia 2017 17:08
 
petycja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 08 grudnia 2017 09:02
Skalowanie czcionki:
Treść petycji w załączeniu [POBIERZ]
Poprawiony: piątek, 08 grudnia 2017 09:06
 
W KLASIE IIIB PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 08 grudnia 2017 08:31
Skalowanie czcionki:

Projekt „Skarby Ziemi” [MINIGALERIA]

Projekt edukacyjny to popularna metoda nauczania, kształtująca wiele umiejętności oraz często integrująca różne dziedziny (przedmioty).

Projekt „Skarby Ziemi”W Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie klasa 3b pod kierunkiem swojej wychowawczyni, pani Kornelii Topor-Pustelnik, w listopadzie bieżącego roku pracowała tą metodą, w celu poznania skarbów ukrytych w ziemi, czyli bogactw naturalnych.

Realizację projektu rozpoczęto cyklem lekcji, na których dzieci czytały o pracy górników, o tajemnicach wnętrza Ziemi i górniczym Śląsku, a także o pracowni garncarskiej. Poznawały skały i minerały i obejrzały filmy o kopalniProjekt „Skarby Ziemi” soli w Wieliczce, pracy górników oraz garncarzy. Uczniowie dowiedzieli się, co to są bogactwa naturalne i jak są wykorzystywane przez człowieka.

Kolejnym punktem była praca w grupach. Dzieci miały za zadanie poszukać w domu różnych źródeł informacji na temat wybranego bogactwa naturalnego, np. soli, węgla, piasku, itp. Po kilku dniach uczniowie zaprezentowali swoje plakaty, albumy oraz zbiory. Poszczególne grupy omawiały swoje prace, dzięki czemu wszyscy słuchacze poznawali historię powstania bogactw naturalnych oraz dowiedzieli się, jakie jest ich zastosowanie i co można z nich otrzymać podczas przetwórstwa. Miłą niespodzianką dla klasy była wizyta górników w szkole.

Na zakończenie projektu pani Kornelia Topor-Pustelnik wraz z nauczycielem wspierającym, panią Agnieszką Pakułą z prac uczniowskich wykonały gazetkę oraz wystawę na szkolnym korytarzu, dzięki czemu uczniowie całej szkoły mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat skarbów ziemi.

Agnieszka Pakuła

Poprawiony: piątek, 08 grudnia 2017 08:46
 
POMOC, POMOC, POMOC PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 08 grudnia 2017 08:23
Skalowanie czcionki:

Pogotowie Świętego Mikołaja wkroczyło do akcji

Pogotowie Świętego MikołajaAż pięćdziesięciu dziewięciu wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w GoliniePogotowie Świętego Mikołaja zaangażowało się niezwykle szlachetną, ogólnopolską akcję Pogotowie Świętego Mikołaja. Głównym organizatorem zbiórki darów dla osób potrzebujących - w tym roku głównie dla starszych i samotnych - był Bank Żywności. Natomiast w naszej szkole „stery” w swoje ręce wzięła opiekun świetlicy - Małgorzata Drukała, którą dzielnie wspierały nauczycielki - Bogumiła Kowalska i Justyna Sieczkowska.

Pogotowie Świętego MikołajaOd 1. do 3 grudnia 2017 r. niezmordowani wolontariusze pełnili czterogodzinne dyżury w golińskich sklepach iPogotowie Świętego Mikołaja grzecznie zachęcali osoby kupujące do podarowania maleńkiej cząstki zakupów na rzecz najuboższych mieszkańców naszej gminy. Golinianie, jak zwykle nie zawiedli. Dzięki ich ofiarności zebraliśmy towar, który został rozdzielony w blisko pięćdziesiąt duuużych paczek. W ciągu najbliższych dni prezenty dotrą do tych, którzy najbardziej potrzebują pomocnej dłoni i życzliwości drugiego człowieka.

***

Pogotowie Świętego MikołajaSerdecznie dziękujemy Właścicielom i Kierownikom sklepów za udostępnienie miejsca dla wolontariuszy, Mieszkańcom Goliny za szczodrość, wspaniałym Pomocnikom św. Mikołaja za poświęcony czas, panu Grzegorzowi Kubackiemu za zwiezienie towaru z placówek handlowych i dostarczenie paczek ich adresatom.

Dziękujemy wszystkim, którzy choć w najmniejszym stopniu wsparli Pogotowie Świętego Mikołaja, a tym samym pokazali, że mają wielkie, wrażliwe serca!

Małgorzata Drukała

 
KONKURS W BIBLIOTECE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 06 grudnia 2017 19:24
Skalowanie czcionki:

„Moja osobista kolęda”

Moja osobista kolędaKonkursy literackie o tematyce bożonarodzeniowej na stałe wpisały się do grudniowego kalendarza imprez organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Golinie. Tym razem dzieci z klas VI-VII z trzech szkół podstawowych z gminy Golina podzieliły się z nami tekstem samodzielnie napisanej kolędy.

Na nagrody i wyróżnienia zasłużyli następujący uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie:

- I miejsce w kategorii klas VI – Katarzyna Sieczkarek (opiekun – Paulina Kubsik);
- I miejsce w kategorii klas VII – Monika Karnafel (opiekun – Przemysław Ciesielski);
- wyróżnienia klasa VI – Jolanta Pazera, Wiktoria Marciniak, Julia Lewandowska i Hubert Przybyła (opiekun – Paulina Kubsik).

Wszyscy wyżej wymienieni otrzymali nagrody rzeczowe.

Celem takich konkursów organizowanych przez biblioteki jest zainspirowanie dzieci do podjęcia prób literackich oraz rozwijanie ich wrażliwości i wyobraźni (…).

Anna Nawrocka

 
CZAS ROZDAWANIA PREZENTÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 06 grudnia 2017 19:13
Skalowanie czcionki:

Dzięki Ci św. Mikołaju! [MINIGALERIA]

MikołajkiCo roku zgodnie z tradycją w swoje liturgiczne wspomnienie tzn. 6 grudnia, Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w GolinieMikołajki odwiedza wyczekiwany przez wszystkich gość - św. Mikołaj.Przybywa zawsze z workiem pełnym prezentów. I w 2017 roku nie mogło być inaczej.

Biskup z Miry pojawił się w obu częściach budynku szkoły. W jego rolę wcielili się odpowiednio - Mikołaj Hatłas (IVb) i Wojciech Antkowski (IIIb/G). Świętemu pomagały Anioły – Alicja Dryjer (IVb), Oliwia Kryrowicz Mikołajki(IVb), Wiktoria Rogacka (IId/G), Sandra Olszewska (IId/G) oraz wspomagał Elf – Alan Dziubczyński (IIIb/G).

Wspomniane wyżej postaci były niespodziewanymi gośćmi: dzieci, dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji. Właśnie przy tej stosownej okazji nie zabrakło okolicznościowych życzeń od Rady Rodziców, których dopełnieniem były słodkie czekolady, wręczone przy okazji składanych wizyt.

Nad sprawną organizacją spotkań ze Świętym i Aniołami czuwał polonista - Przemysław Ciesielski we współpracy z katechetką - s. Laurencją Chodźko CSDP.

Przemysław Ciesielski

***

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie słodkości dla dzieci, młodzieży, nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły.

Dyrekcja

Szkoły Podstawowej

im. Juliusza Słowackiego

w Golinie

***

Ale Mikołaaaajów...

MikołajkiSamorząd Uczniowski prężnie funkcjonujący w strukturach Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zorganizował 6 grudnia 2017 r. okolicznościowy happening. Jego celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do przywdziania czerwonej czapki, kojarzącej się niewątpliwie z postacią Mikołaja.

Wysunięta propozycja spotkała się z pozytywnym odzewem ze strony szkolnej społeczności. Na korytarzach widać było tych, co mieli na głowach barwne nakrycia. Warto w tym miejscu nadmienić, iż przystąpienie do akcji stanowiło przepustkę do tego, by uchronić się tego dnia od odpowiedzi ustnej.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: poniedziałek, 11 grudnia 2017 11:14
 
Och - Teatr w Warszawie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 13 stycznia 2018 15:05
Skalowanie czcionki:

Kolejna odsłona projektu „Na spotkanie z kulturą”

Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom,
jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi, i jakimi są”
.

/Tove Jansson/

Zacytowane powyżej słowa fińskiej pisarki książek dla dzieci zainspirowały nauczycielkę języka polskiego, autorkę niniejszego artykułu, do zorganizowania wyjazdu dla uczniów szóstych i siódmych klas Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie na niezwykły, pełen magii i wzruszeń musical „Mały Książę”. Tym razem miejscem docelowym naszej wycieczki stała się Warszawa, a w niej Och-Teatr Krystyny Jandy.

Uczestnicy wyjazduWarto w tym miejscu nadmienić, że uczniowie w ramach projektu „Na spotkanie z kulturą”, koordynowanego przez Aleksandrę Gołdych, odwiedzili również Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie („Opowieść wigilijna”), Teatr Muzyczny w Poznaniu („Ania z Zielonego Wzgórza”), Teatr Lalek „Arlekin” im. Henryka Ryla w Łodzi („O diable i cyruliku”). Wróćmy jednak do bieżącego roku szkolnego. W historii, którą stworzył Antoine de Saint-Exupery, każdy z nas odnajdzie coś dla siebie, zarówno dziecko jak i dorosły. Warszawski musical został zrealizowany z wielkim rozmachem i humorem, uczy i bawi, urzeka efektami świetlnymi i dźwiękowymi. Aktorzy porywają nas w podróż międzyplanetarną, a Mały Książę pomaga zrozumieć, że oczy są ślepe i trzeba szukać sercem.

Teatr wydaje się być beztroską zabawą, jednak korzyści z niego płynące są ogromne. Angażuje umysł i wyobraźnię młodego widza, pomaga nawiązać kontakt z drugą osobą,uczy kreatywności, wrażliwości, pewności siebie i nigdy się nie nudzi.

* * *

Uczestnicy wyjazduW organizację wyjazdów teatralnych aktywnie włączają się wychowawcy klas: Piotr Jabłoński, AnnaNeneman-Koprowska, Beata Matczak, Justyna Szczot, Przemysław Ciesielski oraz nauczyciel wspierający – Alina Król. Wycieczka jest zawsze świetną okazją do poznania miasta i jego historii. Wędrówka po stolicy rozpoczęła się od ulic Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, po drodze mijaliśmy Uniwersytet Warszawski, Pałac Prezydencki, aby wreszcie dotrzeć do Zamku Królewskiego, a następnie do Grobu Nieznanego Żołnierza. Zwieńczeniem wyjazdu był zakup pamiątek na Rynku Starego Miasta, a następnie posiłek w restauracji McDonald's.

Aleksandra Gołdych

Poprawiony: sobota, 13 stycznia 2018 17:35
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 10 z 132
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information