sobota, 20 października 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 
Statystyki

Wizyt razem:457792
Wizyty dzisiaj:43
Wizyty wczoraj:520
Przeglądarki
12%Google Chrome 69.0.3497.100
10%Google Chrome 41.0.2272.96
7%Google Chrome 68.0.3440.91
6%Google Chrome 67.0.3396.87
5%Google Chrome 66.0.3359.158
5%Google Chrome 68.0.3440.106
3%FireFox 62.0
3%Mozilla
3%FireFox 60.0
3%Google Chrome 66.0.3359.181
Kraje
Poland flag 78%Poland (46841)
Unknown flag 18%Unknown (11000)
Germany flag 1%Germany (679)
France flag <1%France (271)
United Kingdom flag <1%United Kingdom (214)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.156.39.245
Wydarzenia
SZKOLNY KLUB „WIELKODUCHA" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 27 marca 2018 07:43
Skalowanie czcionki:

Warsztaty wielkanocne w Radolinie

Wielkoduchy23 marca 2018 r. „Wielkoduchy” ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie (na co dzień klasa IVc) pod opieką nauczycielki -Wielkoduchy Agnieszki Sołtysiak wybrały się na warsztaty wielkanocne zorganizowane przez Szkolny Klub „Wielkoducha” przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie.

Ich tematem przewodnim były kartki świąteczne. Dzięki twórczym pomysłom każda minipraca stworzona przez uczniów miała niepowtarzalny wygląd.

Spotkanie w Radolinie było bardzo radosne. Przeniosło wszystkich w nastrój oczekiwania na Wielkanoc. Wspólne zajęcia pozwoliły poczuć świąteczną atmosferę, a także zintegrować wolontariuszy z gminy Golina.

Wszystkim życzymy wesołych Świąt Wielkanocnych!

***

Dziękujemy „Wielkoduchom” z Radoliny oraz Magdalenie Lewartowskiej za miłe przyjęcie w progach tamtejszej podstawówki.

Agnieszka Sołtysiak

Poprawiony: wtorek, 27 marca 2018 08:17
 
STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 23 marca 2018 14:07
Skalowanie czcionki:

„Mazurek Dąbrowskiego” pieśnią nadziei i zwycięstwa

22 marca 2018 r. w gościnne progi Biblioteki Publicznej w Golinie zawitali po raz kolejny uczniowie uczęszczający na zajęcia kół polonistycznego i angielskiego wraz z nauczycielami Beatą Matczak oraz Przemysławem Ciesielskim.

HymnSpotkanie oscylowało wokół „Mazurka Dąbrowskiego oraz szeroko pojętej miłości do ojczyzny. Miało ono na celu propagowanie postaw patriotycznych, zapoznanie uczniów z genezą „Pieśni Legionów Polskich weHymn Włoszech”, a także utrwalenie wiadomości zdobytych na lekcjach języków polskiego i angielskiego. Lekcja biblioteczna składała się z trzech bloków: literackiego, plastycznego oraz muzycznego. Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich przygotowanych przez bibliotekarkę Karolinę Kasprzak zadaniach.

W trakcie części literackiej uczniowie, pracując w kilkuosobowych zespołach, sprawnie wychwycili wszystkie różnice między pierwotną a współczesną wersją hymnu, bez problemu wskazali również odniesienia do wydarzeń historycznych, które są zawarte w tekście autorstwa Wybickiego. Przetłumaczyli także podane słowa z polskiego na Hymnangielski.

Podczas drugiej części zajęć uczniowie mieli okazję doskonalić swoje umiejętności grafomotoryczne, musieli bowiem narysować wszystko, co kojarzy im się z naszym hymnem i Polską. Powstały piękne, wzruszające prace. Zwieńczeniem lekcji bibliotecznej był blok muzyczny, dzieci wysłuchały „Mazurka Dąbrowskiego” w postawie zasadniczej oraz z werwą zaśpiewały piosenkę „Jestem Polką i Polakiem”. Na zakończenie dodać należy, iż wspomniane wyżej zajęcia wpisały się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Karolina Kasprzak

Poprawiony: piątek, 23 marca 2018 14:08
 
SPOTKANIE Z DENTYSTĄ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 23 marca 2018 13:56
Skalowanie czcionki:

Zgłębianie tajników higieny jamy ustnej

Spotkanie z dentystąWszystkie przedszkolaki wiedzą już bardzo dobrze, jak pielęgnować zęby. Zawdzięczają to spotkaniu z dentystą dnia 20.03.2018 roku. Pan Jakub Koliński tłumaczył dzieciom, jak należy dbać o higienę jamy ustnej, w jaki sposób i ileSpotkanie z dentystą czasu powinniśmy czyścić zęby. Dowiedzieliśmy się również, że słodycze można jeść, ale w małych ilościach. Potem należy oczywiście porządnie wyszorować ząbki. Pan Dentysta przyniósł ze sobą kilka oryginalnych rekwizytów. Wielkim zainteresowaniem cieszył się model szczęki. Dzieci zapoznały się także z rodzajami szczoteczek do zębów.

Celem spotkania było przybliżenie pracy dentysty, zapoznanie ze sposobami dbania o zęby, zmniejszenie obawy przed wizytą w gabinecie dentystycznym oraz zachęcenie dzieci do kontroli zębów. Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt z przedszkolaków nie będzie bał się wizyty u stomatologa.

Oliwia Adamczyk

Poprawiony: piątek, 23 marca 2018 13:57
 
Przywitali wiosnę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 22 marca 2018 09:00
Skalowanie czcionki:

Kolor zielony: obowiązkowy!

WiosnaZ utęsknieniem wpatrujemy pierwszych oznak wiosny, licząc na dłuższe i cieplejsze dni. Członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami zorganizowali kolorową akcję Powitania Wiosny. Dzieci i nauczyciele uczcili 21 marca ubierając się w wiosenne kolory. Najciekawiej ubrane osoby otrzymały drobny upominek oraz pozowały do wspólnego zdjęcia.

Wszyscy, którzy postanowili się tego dnia przyłączyć się do świętowania, nie byli pytani. Dzieci zapełniły korytarze naszej szkoły feerią najróżniejszych odcieni budzącej się do życia natury.

Wiosna Wiosna Wiosna Wiosna


Ewelina Piaskowska

Poprawiony: czwartek, 22 marca 2018 13:02
 
NAGRODZONA WE WŁOCŁAWKU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 20 marca 2018 15:52
Skalowanie czcionki:

Marta z IVb na podium [MINIGALERIA]

Sukces MartyW związku z XIV Narodowym Dniem Życia, któremu przyświecało hasło: „Dom i bezdomność”, Kujawsko - Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku wspólnie z Duszpasterstwem Rodzin Diecezji Włocławskiej, Katolickim Stowarzyszeniem „Civitas Christiana” oddział we Włocławku, Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku ogłosiły kilka tematycznych konkursów. Honorowy patronat objęli nad nimi Biskup Włocławski - Wiesław Alojzy Mering oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Piotr Całbecki.

Jednym z nich był konkurs plastyczny: „Mój wymarzony dom”. We wspomnianej rywalizacji wzięła udział grupa uczniów zeSukces Marty Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Warto było stanąć w konkursowe szranki. Praca Marty Nowak z IVb; zmobilizowanej do działania przez polonistę Przemysława Ciesielskiego znalazła się w kręgu dostrzeżonych i tym samym nagrodzonych. Na ponad 200 nadesłanych prac, dziewczynka zajęła zaszczytne II miejsce. Jej dzieło spełniło kryteria oceny organizatorów, w których istotne były: zgodność z tematem, estetyka, oryginalność, pomysłowość, format pracy – A3 i technika – pastel.

15 marca 2018 r. w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku odbyło się podsumowanie tematycznych konkursów. Wtedy to Marta Nowak odebrała z rąk organizatorów okolicznościowy dyplom i pakiet nagród rzeczowych. Całą uroczystość poprzedziła Msza św. celebrowana w tamtejszej katedrze przez ks. bp. Wiesława Alojzego Meringa. Oficjalne zwieńczenie XIV Narodowego Dnia Życia stanowiła adaptacja dramatu Karola Wojtyły „Brat naszego Boga” w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku.

Marcie bardzo serdecznie gratulujemy sukcesu, pomysłowości oraz niebywałego talentu plastycznego!

W dodatku…

Warto dodać, że pobyt we Włocławku był doskonałą okazją do krótkiej rozmowy z ordynariuszem diecezji włocławskiej – ks. bp. Wiesławem Alojzym Meringiem, któremu przekazane zostało pisemne zaproszenie dyrekcji i grona pedagogicznego do złożenia wizyty w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: środa, 21 marca 2018 11:49
 
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 19 marca 2018 21:46
Skalowanie czcionki:

Turniej Wiedzy Klas Piątych „O Złote Pióro Dyrektora”

Daj ać ja pobruszę, a ty poczywaj – piątoklasiści już wiedzą, że to pierwsze zdanie w języku polskim, które ukazało się w Księdze Henrykowskiej w 1269 roku. Wiedzą też, że obecnie używa się między 6 a 7 tys. (w zależności od przyjętej klasyfikacji), kiedyś szacowano ten fakt na 13 tysięcy. Nic więc dziwnego, że ustalono dzień, który ma promować różnorodność językową i pomagać w ochronie ginących języków.

Międzynarodowy Dzień Języka PolskiegoZ tej okazji uczniowie klas piątych przystąpili do turnieju – co stało się już tradycją naszej szkoły. Miał on na celu przede wszystkim poszerzyć wiedzę na temat języków na świecie oraz pochodzenia i początków języka polskiego. Uczniowie musieli selekcjonować informacje i zapamiętać je. Doskonalili umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz korygowania błędnych sformułowań.

Zacięta rywalizacja (pół punkta zadecydowało o ostatecznych wynikach), na naprawdę wysokim poziomie, zakończyła się następująco:

I. Miejsce – KLASA Vb w składzie: Wiktoria Bobrowska, Roksana Piątkowska, Karol Nowak
II. Miejsce – KLASA Vc, w składzie: Julia Gutowska, Wiktor Gołuszko, Malwina Szymańska
III. Miejsce  KLASA Va, w składzie: Aleksandra Sędziak, Michał Michalak, Robert Urbański

Gratulujemy!

Mikołaj Rej już dawno temu twierdził: Niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają. Weźmy to sobie do serca, korzystajmy rozsądnie z zapożyczeń z języków obcych.

Pamiętajmy! Mówimy:

W każdym razie – nie: w każdym bądź razie;

Cofnij się – nie: cofnij się do tyłu

Kontynuuj – nie: kontynuuj dalej

19 marca 2018 (dwa tysiące osiemnastego) roku – nie: 19 marca dwutysięcznego osiemnastego.

Błąd w mowie to jak tłusta plama na fotografii matki, którą kochasz; to jak niestarannie przyszyta łata na ubraniu, w którym idziesz w gościnę. Źle mówić lub pisać to znaczy krzywdzić swoją mową wszystkich, którzy ją zbudowali…

Paulina Kubsik

Poprawiony: czwartek, 22 marca 2018 08:59
 
Pomoc dzieciom z Syrii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 19 marca 2018 21:41
Skalowanie czcionki:

Akacja charytatywna

Akcja charytatywnaKażdego roku Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie angażuje się w akcje organizowane przez Unicef. W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do działań pod hasłem: „Pomagamy dzieciom z Syrii przetrwać zimę”. Przedsięwzięcie polegało na propagowaniu sytuacji dzieci w regionie objętym wojną domową, a następnie zebraniu funduszy.

W wyniku zbiórki uzyskano kwotę 760 zł. Została ona przelana na konto organizacji. Szkoła otrzyma Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Szkoły.

Dziękujemy wszystkim, którym los potrzebujących nie jest obojętny.

Paulina Kubsik

Poprawiony: poniedziałek, 19 marca 2018 21:48
 
WYBORY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 16 marca 2018 10:58
Skalowanie czcionki:

Pierwsze wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Golinie już za nami…

Wybory15 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbyły się wybory do MłodzieżowejWybory Rady Miejskiej w Golinie. Uczestniczyła w nich młodzież placówki, która oddała swoje głosy na kandydatów zapisanych na wcześniej przygotowanych kartach. Do wyborów przystąpiły 253 osoby. Po zakończeniu głosowania komisja wyborcza w składzie: Bogumiła Kowalska, Justyna Sieczkowska, Wiktoria Bultrowicz, Anna Michalak i Julita Małolepsza podliczyła głosy i wyłoniła zwycięzców.

WyboryDo Młodzieżowej Rady Miejskiej weszło 8 osób, które uzyskały największą liczbę głosów. Są to: z klas siódmych: Alan Tomczak i Adam Karnafel, z klas gimnazjalnych: Zuzanna Kukulska, Kalina Kulczak, Laura Plewczyńska i Weronika Sędziak, z klas licealnych: Daniel Lewiński i Jakub Łukomski.

Wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia.

Bogumiła Kowalska i Justyna Sieczkowska

Poprawiony: poniedziałek, 19 marca 2018 14:55
 
MUZYCZNE FANTAZJE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 14 marca 2018 08:33
Skalowanie czcionki:

Dzień Kobiet w klasie VIIb

Dzień KobietMiędzynarodowy Dzień Kobiet obchodzony co roku 8 marca, jest swoistego rodzaju wyrazem szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie płci pięknej. Od lat przybiera ono różnorakie formy. Z pewnością dla społeczności uczniowskiej jest okazją i inspiracją do wesołej zabawy.

Nie inaczej było z chłopcami z klasy VIIb ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, którzy dla swoich koleżanek: Natalii, Julii, Oliwii, Weroniki, Kamili, Marty, Kingi, Natalii, Martyny oraz wychowawczyni Justyny Szczot i nauczycielki Agnieszki Dzwoniarskiej zorganizowali miłąÂ  niespodziankę z okazji ich święta. Były to przepiękne kwiaty i muzyczna atrakcja - karaoke z wykorzystaniem własnego sprzętu nagłaśniającego i mnóstwem pomysłów na konkursy.

Jednym z nich było ułożenie tekstu piosenki i zaśpiewanie go do popularnej melodii.

Wyniki tej rywalizacji były następujące:

SPECJALNE WYRÓŻNIENIE - Marta Sułek (wraz z nauczycielką Agnieszką Dzwoniarską)

I. MIEJSCE - Oliwia Kamińska i Kamila Kusiołek
II. MIEJSCE - Chłopcy z klasy VIIb
III. MIEJSCE - Martyna Woźna

Warto podkreślić inicjatywę, kreatywność i zaangażowanie siódmoklasistów. Świadczy to o ich dojrzałości, kulturze osobistej i szacunku do innych ;-))).

Ta impreza pozostanie w pamięci jako jedna z licznych, ale niezwykle miłych w życiu klasy VIIb.

Justyna Szczot, Kamil Wojewoda

Poprawiony: środa, 14 marca 2018 08:34
 
Konkurs recytatorski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 12 marca 2018 12:00
Skalowanie czcionki:

Mali artyści…

Konkurs recytatorskiDnia 6 marca w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbył się konkurs recytatorski, w którym rywalizowały ze sobą dzieci z oddziałów zerowych i klas pierwszych. Organizatorami były: Oliwia Adamczyk, Iwona Derek, Arleta Skibińska oraz Żaneta Wilant. Konkurs recytatorski

Sztuka recytowania polega nie tylko na tym, aby wiersz powiedzieć, ale głównie na tym, by go zinterpretować, a przy tym poszczycić się nienaganną dykcją. To właśnie pod uwagę brali jurorzy, którymi w tym roku były: Ewa Kazimierczak, Agnieszka Pakuła oraz Marta Kucharska. Obrady były burzliwe. Ostatecznie wyniki przedstawiają się następująco:

W klasie I:

I miejsce – Zuzanna Kędracka
II miejsce – Eliza Domiszewska
III miejsce - Mateusz Socha

W oddziałach przedszkolnych:

I miejsce – Antonina Andrzejak
II miejsce – Łucja Maćkowiak
III miejsce – Marta Sieczkowska

GRATULUJEMY Wszystkim Uczestnikom!

Iwona Derek

Poprawiony: poniedziałek, 12 marca 2018 12:07
 
ODNOWIENIE DOKTORATU… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 12 marca 2018 11:53
Skalowanie czcionki:

…prof. dr hab. Marii Kujawskiej

Odnowienie doktoratuProf. dr hab. Maria Kujawska to od lat jedna z najbardziej cenionych znawców historii XX w. oraz stosunków Polski z Niemcami. To właśnie spod jej opieki wywodzą się setki magistrów i dziesiątki doktorów nauk humanistycznych. W kręgu „wychowanek” znamienitej uczonej znajduje się także Dyrektor Szkoły Podstawowej. im. Juliusza Słowackiego w Golinie Jolanta Krucka.Odnowienie doktoratu

5 marca 2018 r. Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Dziekan i Rada Wydziału Historycznego oraz Dyrekcja i Rada Instytutu Historii zorganizowali uroczystość odnowienia doktoratu prof. dr hab. Marii Kujawskiej. To doniosłe wydarzenie miało miejsce w Auli Lubrańskiego Collegium Minus w Poznaniu.

Wzięła w nim także udział dyrektor Jolanta Krucka, która oprócz symbolicznej wiązanki kwiatów, złożyła na ręce prof. Kujawskiej najlepsze życzenia szacunku i pamięci oraz podziękowań za trud podejmowanej od lat pracy badawczej, krzewiącej polską historię.

Życzymy znamienitej uczonej zdrowia i niespożytej siły w dalszej działalności naukowej na rzecz przyszłych pokoleń.

dyrektor Jolanta Krucka,

Przemysław Ciesielski

fot. historia.amu.edu.pl

 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 10 z 139
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information