środa, 20 czerwca 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 46 gości 
Statystyki

Wizyt razem:416118
Wizyty dzisiaj:0
Wizyty wczoraj:355
Przeglądarki
15%Google Chrome 66.0.3359.158
9%Google Chrome 66.0.3359.181
7%FireFox 60.0
6%Google Chrome 66.0.3359.139
5%Google Chrome 41.0.2272.96
4%Google Chrome 56.0.2924.87
4%Google Chrome 67.0.3396.87
4%Mozilla
4%Google Chrome 66.0.3359.126
3%FireFox 59.0
Kraje
Poland flag 83%Poland (14952)
Unknown flag 14%Unknown (2555)
Germany flag 1%Germany (243)
France flag <1%France (81)
United Kingdom flag <1%United Kingdom (53)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.81.158.195
Wydarzenia
BUFET: SAŁATKOWY RAJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 06 marca 2018 18:20
Skalowanie czcionki:

Smacznie, zdrowo i kolorowo

Sałatkowy RajWiosna to świetny moment na zmianę kulinarnych przyzwyczajeń. Pierwsze promienie słońca i „nieśmiała” jeszcze zieleń budzą w nas ochotę na potrawy lekkie i smaczne, a zarazem kolorowe i apetyczne.

W marcu 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie powstał bufet o nazwie „SałatkowySałatkowy raj Raj”. O jego zorganizowanie zadbali Żaneta Wilant wraz ze swoją klasą IIIc. W ten sposób podkreślili oni znaczenie zdrowego odżywiania się i wyboru sałatki zamiast batona lub czekolady.

Zajęcia poprzedziła pogadanka o higienicznych zasadach przygotowywania posiłków oraz bezpieczeństwie w związku z użyciem noża. Każda grupa przygotowywała swoją popisową sałatkę. Uczniowie użyli różnego rodzaju owoców i warzyw, a także ulubionych przypraw. Oczywiście po skończonej pracy odbyła się degustacja ;-). Na tę część warsztatów wszyscy czekali z niecierpliwością.

W tym dniu na zajęciach w klasie IIIc było smacznie, zdrowo i kolorowo!

Żaneta Wilant

Poprawiony: wtorek, 06 marca 2018 18:41
 
ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 06 marca 2018 18:18
Skalowanie czcionki:

Pamiętamy o psie Józku!

Dla schroniskaW roku szkolnym 2017/2018 uczniowie z sekcji wolontariatu „Wielkoduchy” prowadzonej przez Żanetę Wilant i Ewelinę Piaskowską wirtualnie zaadoptowali schorowanego psa Józka ze schroniska dla zwierząt w Koninie. W to szlachetne przedsięwzięcie zaangażowane są wszystkie dzieci. Nie są one obojętneDla schroniska na pozostawione psy w schronisku. Bardzo chętnie pomagają, wkładając do puszek - nawet swoje najmniejsze kieszonkowe.

W lutym 2018 roku „Wielkoduchy” postanowiły zorganizować akcję, dzięki której zyskają większe pieniądze na zakup potrzebnych dla pieska lekarstw i specjalnej karmy. W „tłusty czwartek”, przy wsparciu rodziców na korytarzach Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zorganizowały minikramik, na którym  pojawiły się: przepyszne pączuszki, racuszki i szyszki. Słodkości cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i „rozeszły się” w „mgnieniu oka”.

Dla schroniskaDzięki tej inicjatywnie „Wielkoduchy” zebrały 199 zł i 20 gr. Pieniądze te w całości zostały wpłacone na konto schroniska. Wszystkie zabrane datki w postaci ogólnego zestawienia zamieszczone są w gablocie (na korytarzu szkolnym) uaktualnianej na bieżąco przez członków klubu.

Na zakończenie dodać należy, że takie akcje w naszej szkole są zorganizowane z potrzeby serca dzieci, które niejednokrotnie pokazały swoją wrażliwość na losy i niedolę niechcianych zwierząt.

***

Bardzo dziękujemy Wszystkim Rodzicom za ogromne zainteresowanie akcją i wyświadczoną pomoc!

Żaneta Wilant

 
KONKURS WIEDZY O WIELKOPOLSCE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 05 marca 2018 18:15
Skalowanie czcionki:

Na etapie powiatowym w Żychlinie

KWoWZwyczaje, architektura, gwara - to tylko niektóre z wielu aspektów naszej rodzimej kultury i tożsamości. Właśnie swoją wiedzę na te wspomniane wyżej tematy pasjonaci regionu i „małej Ojczyzny” mogli sprawdzić w ramach powiatowej odsłony XXII edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Odbył się on 5 marca 2018 r. w Żychlinie.

Pojechali tam także przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie – Wiktoria Bobrowska (Vb), Roksana Piątkowska (Vb) i Hubert Przybyła (VIa). Uczniowie należycie przygotowani przez dyrektor Jolantę Krucką zmagali się z tematycznym testem, który dotyczył szeroko pojętej historii i kultury Wielkopolski.

Trzymamy kciuki za NASZYCH, by przeszli do dalszego etapu tego prestiżowego konkursu!

Przemysław Ciesielski

 
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 05 marca 2018 18:07
Skalowanie czcionki:

„Bohater narodowy rotmistrz Witold Pilecki”

„Ponieważ żyli prawem wilka, historia o nich głucho milczy..." /Zbigniew Herbert/

Zacytowane powyżej słowa Zbigniewa Herberta, polskiego poety, eseisty, dramaturga, kawalera Orderu Orła Białego, były nad wyraz długo aktualne w powojennej Polsce. Nikczemna cenzura i wywrotowa propaganda utrwaliły w pamięci społeczeństwa polskiego negatywny obraz antykomunistycznego podziemia niepodległościowego. Współcześnie, szczególną okolicznością, w której naświetlamy bohaterstwo i poświęcenie Żołnierzy Wyklętych jest dzień 1 marca.

Witold PileckiUroczysta gala finałowa, podsumowująca wojewódzki konkurs „Bohater narodowy rotmistrz Witold Pilecki”, odbyła się 1 marca 2018 r. w Konińskim Domu Kultury. Wydarzenie to zostało zorganizowane między innymi z inicjatywy Zofii Itman – wiceprzewodniczącej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego oraz Witolda Czarneckiego – posła na Sejm RP. Patronat nad konkursem objęli: PREZYDENT RP AndrzejWitold Pilecki Duda i Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Konkurs polegał na przedstawieniu postaci rotmistrza Witolda Pileckiego, oficera rezerwy Wojska Polskiego, współzałożyciela Tajnej Armii Polskiej, więźnia Auschwizt, oficera Komendy Głównej Armii Krajowej, więźnia politycznego okresu stalinowskiego i ofiary mordu sądowego, w formie pracy literackiej, fotograficznej czy plastycznej.

Witold PileckiSwój udział we wspomnianym konkursie niebywałym sukcesem zakończyli uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Nagrody i dyplomy otrzymali: Maja Krych za zajęcie II miejsca w kategorii literackiej (opiekun pracy Aleksandra Gołdych) oraz Konrad Waliniak za III m. w kategorii fotograficznej (opiekun Przemysław Ciesielski).

Wyróżnić należy również p. Żanetę Wilant, która zdobyła I miejsce i nagrodę główną za wzorowo napisany scenariusz lekcji na tematWitold Pilecki Witolda Pileckiego i Żołnierzy Wyklętych. Natomiast p. Jolanta Krawczyk-Poszwa (w tej samej kategorii) zdobyła wyróżnienie.

Jak zawsze, uczniów i nauczycieli w konkursowych zmaganiach wspierała dyrektor Jolanta Krucka, dzięki której mogliśmy korzystać z bogatej literatury na temat rotmistrza Witolda Pileckiego i Żołnierzy Wyklętych, znajdującej się z zasobach naszej biblioteki.

Przepiękną uroczystość w KDK uświetniły występy: Pawła Piekarczyka, Leszka Czajkowskiego oraz uczennicy z II LO Agaty Sieczkowskiej, absolwentki naszej szkoły.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!

Aleksandra Gołdych, Żaneta Wilant, Jolanta Krawczyk-Poszwa

Poprawiony: środa, 07 marca 2018 10:04
 
Projekt „Żołnierze Wyklęci – polskie podziemie niepodległościowe 1944 - 1956" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 05 marca 2018 17:56
Skalowanie czcionki:

Pamięć o bohaterach w edukacji historycznej i polonistycznej

idź wyprostowany wśród tych co na kolanach,

wśród odwróconych plecami i obalonych w proch…

/Zbigniew Herbert „Przesłanie Pana Cogito”/


Warszawskie seminarium poznańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, „Żołnierze wyklęci – polskie podziemie niepodległościowe 1944 - 1956", zaowocowało przedsięwzięciami zorganizowanymi w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie przez uczestniczki wspomnianego szkolenia – Aleksandrę Gołdych i Jolantę Krawczyk-Poszwę.

Żołnierze wyklęciOdbiorcami podjętych działań byli uczniowie klas 6b,c i 7b oraz oddziałów gimnazjalnych. W ramach cyklu projektowego młodzież w czytelny i przystępny sposób poznała wybrane biografie Żołnierzy Wyklętych oraz historię antykomunistycznego podziemia i totalitarnego reżimu. Uczniowie obejrzeli tematyczne prezentacje multimedialne, przeanalizowali zdjęcia, przedstawiające więzienie mokotowskie przy ul. Rakowieckiej w Warszawie oraz wtajemniczeni zostali w historię powązkowskiej „Łączki” z jej ofiarami. Zadawali trudne pytania, przenikając tym samym losy pomordowanych bohaterów.

Klarownym dopełnieniem przeprowadzonych lekcji był pokaz filmu Arkadiusza Gołębiewskiego „Dzieci Kwatery „Ł”” lub Natalii Korynckiej-Gruz „InkaŻołnierze wyklęci 1946”, a także utwór muzyczny „Tadek – Żołnierze Wyklęci”. Na okoliczność Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych w szkole została wykonana fachowa wystawka.

Żołnierze wyklęciNatomiast Żaneta Wilant (nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej) zrealizowała zajęcia na temat: „Pamięć o przeszłości, czyli lekcja patriotyzmu”, według zwycięskiego scenariusza konkursowego („Bohater narodowy rotmistrz Witold Pilecki”). Lekcja, poprowadzona metodą stacji, przybliżyła dzieciom, członkom gromady zuchowej Odważne Gumisie, bohatera poprzez pryzmat harcerstwa, do którego Pilecki należał. Dzieci zdobywały sprawność  „ZNAWCA HISTORII”, układając rozsypankę wyrazową i puzzle z obrazami namalowanymi przez bohatera. Aktywne zajęcia zwieńczyła „Ballada o rotmistrzu Pileckim” Lecha Makowieckiego, połączona z obejrzeniem teledysku.

Podjęte przez nauczycielki nieszablonowe działania, w ramach zadań projektowych, mają służyć kształtowaniu świadomości patriotycznej młodych Polaków i krzewieniu pamięci o trudnych kartach historii ojczystej.

***

Plakat pochodzi ze strony https://ipn.gov.pl/

Aleksandra Gołdych, Jolanta Krawczyk-Poszwa, Żaneta Wilant

Poprawiony: poniedziałek, 05 marca 2018 18:18
 
NA ŚCIANIE WSPINACZKOWEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 02 marca 2018 13:11
Skalowanie czcionki:

Wysoko, wyżej, najwyżej… [MINIGALERIA]

Rekreacja po lekcjach w różnych jej formach stanowi niewątpliwie regenerację sił witalnych i duchowych.

Śmiało można zaliczyć do niej zajęcia na ścianie wspinaczkowej, ulokowanej w Szkole Podstawowej nr 9 w Koninie. Cieszy się ona od wielu lat - i to bez względu na wiek - powszechnym wzięciem.

Ściana wspinaczkowa1 marca 2018 r. grupa uczniów z klasy Vc ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod opieką ich polonisty - Przemysława Ciesielskiego skorzystała z jej dobrodziejstwa. Na początku piątoklasiści pod fachowym okiem instruktora Marcina Sypniewskiego oraz asekurującego Pawła, poznali podstawowy sprzęt jak i zasady bezpiecznego wspinania się po ściankach o różnym stopniu trudności. Po teorii przyszedł czas na wyczekiwane na rozgrzewkę, zabawę w berka, by później wreszcie „stawić czoła” wysokościom.

Uczniowie oraz nauczyciel – pomysłodawca wyjazdu bardzo dzielnie i z wielką determinacją wspinali się, „zdobywając tym samym ściankowe szczyty”. Niejednokrotnie doświadczyli podniesienia adrenaliny. Przy tym też udzieliła się im bardzo dobra, życzliwa atmosfera. Humory dopisywały. Wszystko to, na pewno wpłynęło bardzo pozytywnie na nastrój uczestników, a co najważniejsze na kształtowanie sprawności fizycznej.

Przemysław Ciesielski

 
PROJEKT: „KOPALNIA KOMPETENCJI” … PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
niedziela, 25 lutego 2018 16:31
Skalowanie czcionki:

ProjektWycieczka z wizytą w laboratorium…

Uczniowie z golińskiej podstawówki 20 stycznia 2018 roku skorzystali z zaproszenia prof. Uniwersytetu Przyrodniczego w ProjektPoznaniu pana Adama Cieślaka i wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych w ramach projektu "KOPALNIA KOMPETENCJI".

Celem wycieczki było kształcenie umiejętności poznawczych uczniów, rozwijanie zainteresowań, poznanie funkcjonowania laboratorium, rozwijanie zainteresowań badawczych, poszerzanie wiedzy zdobytej na lekcjach biologii, chemii, geografii oraz języka polskiego. Dzięki organizatorom wycieczki: p. Bogumile Kowalskiej, p. Wioletcie Sobczak, p. Urszuli Jeziornej, p. Irenie Elantkowskiej młodzież i dzieci przeprowadzały doświadczenia w uniwersyteckich laboratoriach. Feryjny wyjazd dostarczył uczniom wielu wrażeń i zadowolenia.

Projekt Projekt Projekt Projekt


Irena Elantkowska

Poprawiony: niedziela, 25 lutego 2018 16:32
 
Seminarium wyjazdowe dla nauczycieli w Wągrowcu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
niedziela, 25 lutego 2018 16:20
Skalowanie czcionki:

„Zmagania o niepodległość Polski do listopada 1918”

Każdy z Was, młodzi Przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić, jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć, jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić, nie można zdetronizować.

/Jan Paweł II/

Uczczenie 100-lecia niepodległości Polski, pogłębienie znajomości historii ojczystej oraz kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych to podstawowe założenia do zrealizowania przez uczniów i nauczycieli w roku szkolnym 2017/2018.

W Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zostaną podjęte działania edukacyjne, kulturalne i wychowawcze związane z ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Rokiem dla Niepodległej”.

IPNW tym celu dyrektor naszej placówki p. Jolanta Krucka oraz nauczycielki (języka polskiego – Aleksandra Gołdych i historii – Jolanta Krawczyk-Poszwa) po raz kolejny uczestniczyły, na zaproszenie Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu, w dwudniowym seminarium na temat: „Zmagania o niepodległość Polski do listopada 1918”. Szkolenie zostało zorganizowane we współpracy z MEN w ramach cyklu zatytułowanego „Zmagania o niepodległość Polski do listopada 1918 oraz budowa struktur państwa i wojny o granice Rzeczypospolitej”.

Pierwszego dnia uczestnicy wągrowskiego spotkania wysłuchali nieszablonowych wykładów „Z dziejów walk o niepodległość Polski w latach 1768 –1908”IPN prof. Uniwersytetu Adama Mickiewicza dr. hab. Damiana Szymczaka. Następnie odbył się pokaz filmu Przemysława Bednarczyka „Rok 1863”, po którym warsztaty źródłowe, koncentrujące się wokół konfederacji barskiej, powstań narodowych, Polaków na Syberii oraz nowych ruchów politycznych na ziemiach polskich, poprowadził dr Mariusz Menz. Wieczorem dr Agnieszka Łuczak przedstawiła prezentację, dotyczącą „Siedzib ziemiaństwa polskiego w XIX i na początku XX wieku jako miejsca zachowania tożsamości narodowej”.

Następnego dnia wykład i warsztaty źródłowe, konsolidujące się wokół „Pokolenia niepokornych i polskiego czynu niepodległościowego 1908-1918” (od powstania Związku Walki Czynnej do dnia odzyskania niepodległości) poprowadził dr hab. Piotr Okulewicz.

Tradycyjnie już na zakończenie seminarium nauczyciele otrzymali upominki edukacyjne (publikacje IPN) na podstawie których zrealizują z dziećmi i młodzieżą zajęcia związane z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Warto też nadmienić, że perfekcyjnie zrealizowane seminarium w Wągrowcu odbyło się dzięki staraniom i zaangażowaniu p. Agnieszki Kołodziejskiej z poznańskiego oddziału IPN.

***

Zdjęcia pochodzą ze strony IPN w Poznaniu.

Jolanta Krucka, Aleksandra Gołdych, Jolanta Krawczyk-Poszwa

Poprawiony: niedziela, 25 lutego 2018 16:21
 
MISTRZOSTWA SZKOŁY… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 20 lutego 2018 09:17
Skalowanie czcionki:

...w pięcioboju siłowym

Pięciobój siłowyW pierwszy poniedziałek zimowej przerwy w nauce tj. 12 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbyły się „Mistrzostwa szkoły w pięcioboju siłowym”. Zawodom zorganizowanym przez Huberta Kulczaka (nauczyciela wychowania fizycznego) przyświecało hasło: „Ferie bez nałogów”. Siłowe zmagania zostały poprzedzone odczytaniem apelu „MÓWIMY NIE NAŁOGOM!” oraz krótkim wystąpieniem na temat złego wpływu używek na właściwy i harmonijny rozwój młodzieży.

Do rywalizacji stanęły zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Po zaciętych zmaganiach z ciężarami i własnymi słabościami, czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli:

W kategorii dziewcząt:

I miejsce – Katarzyna Ławniczak
II miejsce – Agata Czajka
III miejsce – Wiktoria Szymczak

W kategorii chłopców:

I miejsce – Kamil Bobrowski
II miejsce – Dawid Grzesiak

Hubert Kulczak

***

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z organizatorem zawodów kierują podziękowania pod adresem Pana Burmistrza Mirosława Durczyńskiego oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za wsparcie finansowe.

Poprawiony: wtorek, 20 lutego 2018 09:18
 
PROJEKT: „KOPALNIA KOMPETENCJI…” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 20 lutego 2018 09:14
Skalowanie czcionki:

Jak spieszyć z pomocą?

Pierwsza pomocW środę 7 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego odbył się pokaz i szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Druhowie z OSP w Golinie przybliżyli nam działania strażaków podczas akcji ratunkowych, przypomnieli o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas ferii zimowych. Przy okazji udzielili uczniom i nauczycielom wielu praktycznych porad i wskazówek, dotyczących wychłodzenia, odmrożeń i sposobu zachowania w przypadku załamania się lodu. Pod czujnym okiem ratowników Piotra Sobczaka i Bartosza Kanafy uczestnicy warsztatów poznali zasady resuscytacji, unieruchamiania złamanych kończyn i tamowania krwotoków.

Wspomniane wyżej zajęcia były bardzo pouczające. Dzięki nim przedstawiciele golińskiej podstawówki uświadomili sobie, że dzięki wiedzy i umiejętnościom, które zdobyli, będą mogli komuś pomóc, a może nawet uratować życie.

Pierwsza pomoc Pierwsza pomoc Pierwsza pomoc Pierwsza pomoc


Wioletta Sobczak

Poprawiony: wtorek, 20 lutego 2018 09:18
 
BEZPIECZNE FERIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 12 lutego 2018 09:49
Skalowanie czcionki:

Spotkanie z policjantem

FerieTradycyjnie, przed odpoczynkiem zimowym, uczniowie spotkali się ze Starszym Dzielnicowym Komisariatu FeriePolicji w Golinie – p. Błażejem Borowcem. Tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas ferii zimowych.

Młodzież wysłuchała wskazówek dotyczących spędzania czasu na świeżym powietrzu, sposobu poruszania się po drogach oraz zasad korzystania z komputera i Internetu. Ważnym elementem pogadanki było omówienie zasad zachowania się podczas sytuacji wzbudzających niepokój lub udzielania pomocy przy zagrożeniu zdrowia, czy życia.

Wszystkim uczniom życzymy udanego wypoczynku i bezpiecznego powrotu do szkoły.

Agata Wojdyńska, pedagog szkolny

Poprawiony: środa, 14 lutego 2018 19:01
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 9 z 136
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information