niedziela, 21 października 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 66 gości 
Statystyki

Wizyt razem:458031
Wizyty dzisiaj:2
Wizyty wczoraj:280
Przeglądarki
12%Google Chrome 69.0.3497.100
10%Google Chrome 41.0.2272.96
7%Google Chrome 68.0.3440.91
6%Google Chrome 67.0.3396.87
5%Google Chrome 66.0.3359.158
5%Google Chrome 68.0.3440.106
3%FireFox 62.0
3%Mozilla
3%FireFox 60.0
3%Google Chrome 66.0.3359.181
Kraje
Poland flag 78%Poland (47032)
Unknown flag 18%Unknown (11042)
Germany flag 1%Germany (684)
France flag <1%France (271)
United Kingdom flag <1%United Kingdom (214)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.166.207.223
Wydarzenia
RELAKS W SZKOLE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
niedziela, 29 kwietnia 2018 20:42
Skalowanie czcionki:

Ławki tu, pufy tam, a w kątku… „piłkarzyki”

RelaksAndrzej Rybiński w jednej ze swoich piosenek śpiewał o czasie relaksu, który ważny jest w życiu każdego człowieka. Można go zaznać także w szkole, przede wszystkim na przerwach międzylekcyjnych w różnych formach, w specjalnie ku temu przygotowanych miejscach. Moment regeneracji i przysłowiowego „oddechu” od zgłębiania wiedzy jest przecież potrzebny każdemu.

Od lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie na wniosek Samorządu Uczniowskiego, dzięki życzliwości i staraniom dyrektor Jolanty Kruckiej, korytarze w budynku przy ul. Kopernika zostały wyposażone w bardzo praktyczne drewniane ławki i wygodne pufy.

Nowa inwestycja bardzo spodobała się dzieciom i młodzieży. Wspomniane miejsca sprzyjają regeneracji sił oraz nawiązywaniu nowych przyjaźni i od tak… zwykłej, koleżeńskiej rozmowie.

Na marginesie… Relaks

Dodać należy, iż niedawno z inicjatywy dyrektor Jolanty Kruckiej jeszcze jedna atrakcja „zadomowiła” się na stałe na korytarzu szkolnym w budynku przy ul. Kopernika. Mowa tutaj o stole do gry w tzw. „piłkarzyki”. Ta międzylekcyjna forma rozrywki cieszy się wśród dzieci i młodzieży dużym zainteresowaniem.

Olga Gradecka (Samorząd Uczniowski), Przemysław Ciesielski

Poprawiony: niedziela, 29 kwietnia 2018 20:42
 
URODZINY KRÓLA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 27 kwietnia 2018 11:13
Skalowanie czcionki:

Konkursowo, historycznie, po kazimierzowsku

Urodziny królaTo właśnie on „zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną”. Mowa tutaj o Kazimierzu III Wielkim. Właśnie tej postaci wybitnego monarchy, zasłużonego również dla naszego miasta poświęcony był konkurs historyczny zorganizowany przez Przemysława Ciesielskiego we współpracy z Beatą Matczak i dyrektorem domu kultury – Damianem Ciesielskim. Zmierzyli się z nim przedstawiciele klas czwartych ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

W ramach rywalizacji dzieci napisały test dotyczący życiorysu władcy oraz jego polityki. Tak jak w każdym konkursie także i tutaj wyłoniono najlepszych znawców dziejów króla Kazimierza III. Znakomitą wiedzą wykazali się: Jakub Jachnik (IVa), Małgorzata Kirowska (IVb) oraz Jan Chabros (IVc). Czwartoklasiści, którzy „stanęli” na przysłowiowym, zwycięskim podium na trzy dni przed 708. urodzinami monarchy (27 kwietnia 2018 r.) otrzymali nagrody ufundowane przez Dyrektora Domu Kultury w Golinie – Damiana Ciesielskiego.

Zwycięzcom historycznej rywalizacji składamy serdeczne gratulacje!

Przemysław Ciesielski

 
ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 27 kwietnia 2018 11:10
Skalowanie czcionki:

„Żywa” data - 3 Maja 1791 r.

W roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości przypada dokładnie 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Rocznica uchwalenia KonstytucjiDla uczczenia tego wyjątkowego wydarzenia nauczyciel języka polskiego – Przemysław Ciesielski zaprosił uczniów z klas IIIc i IVb ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie do wzięcia udziału w niecodziennym happeningu.

27 kwietnia 2018 r. plac apelowy stał się miejscem niemałego - w pozytywnym tego słowa znaczeniu - zamieszania. Dzieci pod kierunkiem Beaty Matczak, Żanety Wilant i pomysłodawcy akcji stworzyły w nietypowy sposób datę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Powstała ona bowiem w oparciu o ułożenie się uczniów w kształty charakterystyczne dla cyfry 3 i liter, tworzących nazwę miesiąca maja. Sama historyczna data stworzona została w oparciu o granatowy materiał.

Happening spotkał się z wielką aprobatą dzieci. W ten sposób ochoczo i z pełnym zaangażowaniem starały się przypomnieć o tak ważnym dla Polski, i całej Europy wydarzeniu. Ten niekonwencjonalny sposób spojrzenia na historię przypomniał młodym ludziom znaczenie napisanego w oświeceniu dokumentu, którego to wartość na pewno wiąże się z ideą szeroko pojętego patriotyzmu.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: poniedziałek, 30 kwietnia 2018 11:21
 
Dyplomy i nagrody rozdane PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 19 kwietnia 2018 18:47
Skalowanie czcionki:

Eryk laureatem

NagrodzeniDnia 16 kwietnia 2018 r. w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu, laureaci konkursów przedmiotowych przeznaczonych dla uczniów dotychczasowych gimnazjów z terenu województwa, odebrali z rąk Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Elżbiety Leszczyńskiej dyplomy i nagrody.

ErykWśród docenionych w Wojewódzkim Konkursie Fizycznym, był także Eryk Purol (IIIdG) ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, którego do kolejnych etapów tej niezwykle trudnej rywalizacji przygotowywała nauczycielka Joanna Graczyk.

W ramach wyróżnienia nasz laureat został zwolniony z jednej części egzaminu gimnazjalnego (co jest równoznaczne z uzyskaniem z niego najwyższego wyniku). Jednocześnie otworzyło mu to drogę przyjęcia w pierwszej kolejności do wybranej szkoły ponadpodstawowej.

Brawo Eryku! Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów.

***

Dodać należy, że uroczystą galę wręczenia nagród uświetniły występy Piotra Twardowskiego (zagrał na fortepianie utwór Fryderyka Chopina – „Walc cis moll op. 64 nr 2”) oraz Hanny Rogoży (na skrzypcach zaprezentowała utwór Pabla de Sarasate – „Taniec hiszpański”).

Joanna Graczyk

Poprawiony: sobota, 21 kwietnia 2018 14:09
 
Uroczystości katyńskie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 21:27
Skalowanie czcionki:

Okolicznościowa wystawa [GALERIA]

WystawaSłowa ojca Józefa Jońca – „Tam na nieludzkiej ziemi, zabito wiarę, nadzieję, miłość. Jednym strzałem w tył głowy"– od wielu już lat są motywem przewodnim wystawy organizowanej w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie z okazji uroczystości, poświęconych Michałowi Kobylińskiemu oraz wszystkim ofiarom Zbrodni Katyńskiej.Wystawa

Tegoroczną wystawę, przygotowaną dzięki niezwykłej kreatywności artystycznej uczniów i nauczycieli oraz istotnemu wsparciu dyrektor Jolanty Kruckiej, mogli obejrzeć: honorowi goście, biorący udział w czwartkowej uroczystości, a w ramach edukacji historycznej, wpisującej się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, cała społeczność naszej szkoły.Wystawa

Na szczególną uwagę zasługiwały prace wykonane samodzielnie przez dzieci i młodzież, takie jak: plakaty, rzeźby krzyża katyńskiego, makiety obelisku Michała Kobylińskiego i cmentarza katyńskiego, wiersze, prace plastyczne z logo Niepodległej.Wystawa

Wyróżnić też należy przygotowane z właściwą starannością: tablice poświęcone Zbrodni Katyńskiej, Michałowi Kobylińskiemu, Stanisławowi Litmanowi, Parze Prezydenckiej – Marii i Lechowi Kaczyńskim, Żołnierzom Wyklętym oraz bohaterom, walczącym o wolną i niepodległą Ojczyznę. ZwiedzającyWystawę uświetnił zarówno kącik żołnierski, jak i oprawa muzyczna w formie przepięknej prezentacji multimedialnej.To już kolejne, zrealizowane w bieżącym roku szkolnym zadanie, z którego Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie wywiązała się wzorowo!

Aleksandra Gołdych

Poprawiony: wtorek, 17 kwietnia 2018 00:13
 
Pismo Wojewody Wielkopolskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 13 kwietnia 2018 15:21
Skalowanie czcionki:

W związku z obchodami uroczystości poświęconej pamięci ofiar zbrodni katyńskiej Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann przesłał na ręcę Burmistrza Goliny Mirosława Durczyńskiego podziękowania za organizację patriotycznego spotkania.

Pismo

Poprawiony: piątek, 13 kwietnia 2018 15:54
 
Żywa lekcja patriotyzmu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 13 kwietnia 2018 15:32
Skalowanie czcionki:

Golina upamiętnia Ofiary Zbrodni Katyńskiej [GALERIA]

To już 8 lat, od kiedy Golina czci pamięć wszystkich wymordowanych przez NKWD w 1940 roku na mocy decyzji naczelnych władz Związku Sowieckiego.

MszaDnia 12 kwietnia 2018 roku dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli pod kierunkiem pani dyrektor Jolanty Kruckiej ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie mieszkańcy gminy i powiatu wzięli udział w niezwykle doniosłej uroczystości. Jak co roku rozpoczynała ją Msza Święta, podczas której składano dary ofiarne. OrkiestraPo niej nastąpił przemarsz główną ulicą Goliny ze Szwadronem Kawalerii Ziemi Konińskiej na czele z Panem Piotrem Chojnackim. Za nim orkiestra oraz sztandary wojskowe, kombatanckie, strażackie, szkolne, zaproszeni goście, społeczność szkolna i lokalna. Następnie spotkanie przy obelisku Michała Kobylińskiego, powitanie przez Burmistrza Goliny Pana Mirosława Durczyńskiego, składanie kwiatów. ŻołnierzeJak co roku, doniosłości dodała salwa honorowa i odczytanie Apelu Pamięci przez przedstawiciela 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Całość uświetniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta ZSGE im. S. Staszica w KoniUczniowienie oraz Grupa Rekonstrukcji z II Liceum im. K. K. Baczyńskiego w Koninie. Zaproszenie na uroczystość przejęli przedstawiciele posłów i senatorów polskiego parlamentu, polskiego wojska, sejmiku województwa wielkopolskiego, starostwa powiatu konińskiego, władz oświatowych, służb mundurowych, Stowarzyszenia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, kombatantów

Zaproszeni gościeNa zakończenie goście mogli podziwiać wystawę, na którą składały się przepiękne prace uczniów, dokumentacja Michała Kobylińskiego – kierownika Szkoły Powszechnej w Golinie zamordowanego w Katyniu oraz mundury żołnierskie czy oryginalna francuska lanca z 1911 roku.Gospodarze

Wyróżnieniem jest dla nas fakt, iż od kilku lat uroczystości katyńskie przygotowywane przez Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie obejmuje patronatem Wojewoda Wielkopolski Pan Zbigniew Hoffmann.

WystawaTradycją stało się, że na kartach kroniki szkolnej oraz okolicznościowej Księgi Pamiątkowej zostały zapisane wzruszające słowa uznania dla ogromnej pracy uczniów i nauczycieli pod kierunkiem pani dyrektor Jolanty Kruckiej. Kluczem do sukcesu są nie tylko umiejętności, ale także serce wkładane w realizację szczytnych zadań.Rekonstruktorzy

Naszym obowiązkiem jest przypominanie kolejnym pokoleniom o tej bolesnej karcie w historii. Dzięki patriotycznym uroczystościom przywracamy pamięci osoby zasłużone, zapomniane, budującw ten sposób tożsamość narodową.

Chwała Bohaterom! Cześć Ich Pamięci!

Paulina Kubsik
fot. Kamil Strajch

Poprawiony: poniedziałek, 16 kwietnia 2018 21:23
 
Konkurs recytatorski w Złotkowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 15 kwietnia 2018 18:01
Skalowanie czcionki:

I miejsce dla Janka

Uczestnicy konkursuDnia 12 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Złotkowie odbył się Konkurs Recytatorski pt.: „W świecie twórczości Juliana Tuwima”.

Jego adresatami byli uczniowie klas I - VII. Twórcza rywalizacja miała formę prezentacji na forum dowolnego utworu poetyckiego autorstwa wspomnianego wyżej pisarza. Ocenie jury podlegały: dobór tekstu i stopień jego opanowania, dykcja, interpretacja, kultura słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Janek Jakubowski z p. Arletą SkibińskąSzkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie w swojej kategorii reprezentował Jan Jakubowski (IIa). O jego przygotowanie zadbała Arleta Skibińska.

Warto było sprawdzić swoje umiejętności w tym wcale niełatwym konkursie, ponieważ naszemu reprezentantowi udało się wrócić z sukcesem, bowiem Janek zdobył I miejsce.

Naszemu Recytatorowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Arleta Skibińska

Poprawiony: środa, 18 kwietnia 2018 23:09
 
To był wyjazd! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 18:40
Skalowanie czcionki:

Nauka, zabawa, kultura…

ToruńDnia 11 kwietnia z inicjatywy nauczycielki Pauliny Kubsik uczniowie klas czwartych i piątych wraz z wychowawcami: Kingą Bąkowską, Agnieszką Sołtysiak, Lilianą Czajkowską, Tomaszem Borowskim i Mariuszem Witkowskim wybrali się do Torunia. Tam mogli podziwiać przedstawienie „Tajemnice Tomka Sawyera” w Teatrze Muzycznym. Kolorowy i rozśpiewany musical na motywach powieści Marka Twaina przeniósł nas w świat przygody i dobrej zabawy. Nie zabrakło też historii niemal kryminalnych. Tak się działo, gdyż Tomek Sawyer i jego przyjaciel Huck Finn próbowali rozwikłać pewną mroczną zagadkę. Przy okazji nauczyli nas, co to znaczy przyjaźń iToruń lojalność. Mogliśmy podziwiać przepiękną dekorację, grę świateł oraz muzykę, w stylu dawnego amerykańskiego folku tzw. hillbilly, wysłuchując aż 11 piosenek.

Po spektaklu uczniowie przez trzy godziny mogli dać upust swej energii w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Był to czas na naukę przez zabawę. Uczniowie mając do dyspozycji 6 poziomów budynku mogli sprawdzić pewne prawa fizyki, przeprowadzić doświadczenia Toruńoraz poznać wiele oryginalnych urządzeń i ciekawostek bawiąc się wyśmienicie.

Być w Toruniu i nie zobaczyć pomnika Mikołaja Kopernika i nie zjeść piernika – tak nie może być! Dlatego uczestnicy wyjazdu udali się spacerkiem na piękny Rynek. To dopełniło całości, tym bardziej, że pogoda sprzyjała!

W świetnych humorach, z bagażem doświadczeń cali i zdrowi wróciliśmy po długim dniu do domu….

Toruń Toruń Toruń Toruń


Paulina Kubsik

Poprawiony: poniedziałek, 16 kwietnia 2018 18:48
 
Projekt: Kopalnia kompetencji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 17 kwietnia 2018 22:26
Skalowanie czcionki:

Zajęcia z geodetą

Zajęcia w terenieDnia 11 kwietnia 2018 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, w ramach projektu „Kopalnia kompetencji”, uczestniczyli w zajęciach z udziałem geodety - pana Grzegorza Wydry. Przedstawiciel Kopalni Węgla Brunatnego w Koninie, przybył na zaproszenie nauczycielki geografii - Urszuli Jeziornej.Zajęcia w klasie

Uczniowie byli bardzo zainteresowani tym czym jest geodezja, co robi geodeta, gdzie może podjąć pracę. Przy okazji mogli zobaczyć charakterystyczne dla tej dziedziny oprzyrządowanie. Poznali m.in. niwelator, tachimet i skaner laserowy. Dokonali pomiarów w terenie przy użyciu odbiornika precyzyjnego pozycjonowania satelitarnego GNSS.

Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze.

Urszula Jeziorna

Poprawiony: piątek, 20 kwietnia 2018 12:10
 
XXII raz PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 10 kwietnia 2018 21:05
Skalowanie czcionki:

Nie mają problemu z Wielkopolską [GALERIA]

Obrzędowość, zabytki, gwara - to tylko niektóre z wielu aspektów naszej rodzimej kultury i tożsamości.

UroczystośćWiedzą o tym na pewno uczniowie ze wschodniej części naszego regionu, którzy 10 kwietnia 2018 r. przybyli do Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie na etap rejonowy XXII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Rywalizacja składała się z dwóch części. Pierwsza – oficjalna odbyła się w auli szkolnej. Po krótkiej części artystycznej i słowach powitania dyrektor Jolanty Kruckiej i burmistrza Goliny Mirosława Durczyńskiego skierowanych do zgromadzonych, wręczeniu dyplomów, i upominków, przyszedł na czas na zmagania z testem. Dotyczył on szeroko pojętej kultury i historii Wielkopolski.

Mimo, że łatwo nie było, to i tak wszyscy uczestnicy walczący o laur kwalifikacji do etapu wojewódzkiego zachowali pogodę ducha oraz wiarę w uzyskanie wystarczającej liczby punktów, by przejść dalej.

***

Z golińskiej podstawówki w etapie rejonowym XXII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce wzięli udział: Wiktoria Bobrowska (Vb), Roksana Piątkowska (Vb) i Hubert Przybyła (VIa). Zostali oni solidnie przygotowani do rywalizacji przez dyrektor Jolantę Krucką.

Przemysław Ciesielski
fot. Kamil Strajch

Poprawiony: środa, 11 kwietnia 2018 21:52
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 8 z 139
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information