wtorek, 24 kwietnia 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 170 gości 
Statystyki

Wizyt razem:355581
Wizyty dzisiaj:378
Wizyty wczoraj:412
Przeglądarki
7%FireFox 57.0
6%Google Chrome 62.0.3202.84
6%Google Chrome 63.0.3239.111
5%Google Chrome 65.0.3325.109
5%Google Chrome 63.0.3239.132
5%Google Chrome 62.0.3202.94
4%Google Chrome 64.0.3282.137
4%Google Chrome 56.0.2924.87
4%Google Chrome 63.0.3239.84
4%Google Chrome 65.0.3325.181
Kraje
Poland flag 82%Poland (52473)
Unknown flag 12%Unknown (7814)
Germany flag 3%Germany (2195)
France flag <1%France (414)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (307)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.161.45.156
Wydarzenia
„ZACZYTANA SZKOŁA” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 03 stycznia 2018 15:47
Skalowanie czcionki:

Jest, jest jest! Mamy certyfikat! [GALERIA]

CertyfikatW okresie od 12 kwietnia do 31 maja 2017 r. społeczność Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie we współpracy z miejscową biblioteką publiczną wzięła udział w cyklu akcji i różnego typu rywalizacji, realizując tym samym wytyczne (zadania) przewidziane regulaminem III edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Tytuł i Certyfikat „Zaczytanej Szkoły” zorganizowanego przez Studium Prawa Europejskiego. Każde z 8 zadań zostało skrupulatnie przygotowane. W ich ramach zorganizowano konkursy o tytuł „Szkolnego MistrzaCertfikat Czytelnictwa”; literacki „Moje zakończenie” (tu: przypowieści biblijnej); plastyczny „Zaczytana Szkoła”. Ponadto uczniowie napisali recenzje ulubionych książek. Wzięli też udział w ulicznym happeningu angażującym lokalną społeczność. Poznali specyfikę pracy bibliotekarza i działalność placówki przy pl. Kazimierza Wielkiego, gdzie uczestniczyli także w międzypokoleniowym czytaniu fragmentu „Baby Blagi”. Wszystkie z podjętych inicjatyw miały na celu szeroko pojęte rozwijanie czytelnictwa pośród dzieci i młodzieży.

Warto było stanąć w niełatwe, ale bardzo aktywizujące do działania konkursowe szranki. Trud i zaangażowanie opłaciły się, bowiem każde z zrealizowanych zadań zostało ocenionych przez organizatorów STUPROCENTOWO. Pod koniec 2017 r. Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie otrzymała zaszczytny tytuł i certyfikat „Zaczytanej Szkoły”!

CertfikatNa zakończenie dodać należy, iż odniesiony sukces nie byłby możliwy, gdyby nie bardzo owocna współpraca uczniów ze szczególnym uwzględnieniem tych z ówczesnych klas (rok szkolny 2016/2017): II c, III a, III b, III c, IV c, V a, V c, VI a, VI b i VI c oraz nauczycieli: Magdaleny Mielcarek-Mirek (szkolna koordynatorka akcji), Agnieszki Sołtysiak, Żanety Wilant, Danuty Wysokowskiej, Agnieszki Dobrowolskiej, Haliny Nowickiej, Małgorzaty Iwińskiej, Beaty Matczak, Aleksandry Bukowskiej, s. Liliany Sochy CSDP, s. Laurencji Chodźko CSDP, Przemysława Ciesielskiego przy wsparciu i życzliwości dyrekcji placówki – dyrektor Jolanty Kruckiej, wicedyrektor – Katarzyny Szadkowskiej oraz wicedyrektor Joanny Smuszkiewicz. Poza szkołą nieocenioną pomocą w realizacji zadań służyła Karolina Kasprzak z Biblioteki Publicznej w Golinie.

Pracujmy tak dalej dla dobra i prestiżu NASZEJ SZKOŁY!

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 05 stycznia 2018 09:15
 
WSPOMNIENIA Z WAKACJI - KONKURS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 03 stycznia 2018 15:37
Skalowanie czcionki:

Zabrani w podróż z językiem niemieckim

KonkursW minionym roku 2017 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Golinie wzięli udział w konkursie z języka niemieckiego, który został zorganizowany przez Instytut Goethego w Warszawie. Dotyczył on wspomnień zKonkurs wakacji. Uczennice z klasy VII c - Natalia Libertowska, Pola Pyzdrowska, Weronika Piątkowska, Gabriela Ślusarek, Julia Sędziak pod kierunkiem germanistki - Magdaleny Mielcarek - Mirek wykonały kartki z tematycznym tekstem zredagowanym w języku naszych zachodnich sąsiadów zza Odry.

Po długim oczekiwaniu dziewczęta otrzymały dyplomy oraz materiały do nauki i promocji języka niemieckiego (gry językowe, grafiki, plakaty i karty pracy wraz z pomysłami na ich wykorzystanie). Wszystko to połączone zostało tematyką podróży i „zamknięte” na dodatek w jednym pudełku.

Bardzo się cieszymy z odniesionego sukcesu. Gratulujemy naszym uczennicom!

Na marginesie...

„Erlebnisreise mit Deutsch”, czyli po polsku - „Z niemieckim w drogę” to projekt realizowany przez Goethe-Institut we współpracy z wydawnictwem LektorKlett, skierowany był przede wszystkim do szkół podstawowych w ich nowym, 8-letnim kształcie.

Magdalena Mielcarek - Mirek

 
IDEA, PRACA, NAUKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 03 stycznia 2018 15:30
Skalowanie czcionki:

Patriotycznie...

DebataW Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie nie obchodzi się „Dnia Patrioty” jednorazowo. Każde bowiem działanie w tej materii zakrawa na pewien okres czasu.Debata

I tak w ramach tegorocznego „Dnia Patrioty” najpierw wkroczyli do akcji nauczyciele oraz uczniowie, wykonując piękne gazetki. Wszystkie zostały umieszczone na korytarzach szkoły. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również konkursy m.in. ten na wykonanie biżuterii patriotycznej oraz projekty edukacyjne (najwięcej osób brało 2017_12_08_debata003udział w odsłonie matematycznej).

16 listopada 2017 r. koordynatorka akcji - Magdalena Mielcarek – Mirek rozpoczęła pracę z delegacjami klas VI - VII oraz II i III gimnazjalnych. Na początku wykonali oni plakaty dotyczące tematyki szacunku i miłości do Ojczyzny.Debata Ponadto kierując się metodą „burzy mózgów”, wypisywali słowa, które kojarzyły im się z patriotyzmem, np. postawa, zachowanie, symbolika. Praca była tak inspirująca, że uczniowie postanowili  wykorzystywać swoje pomysły w dalszej edukacji.

Na następnym spotkaniu, które odbyło się w piątek 8 grudnia 2017 r. uczniowie z klas siódmych oraz II i III gimnazjalnych dyskutowali na temat patriotyzmu. Debatę prowadziła nauczycielka historii - Aldona Olesiak.

Po omówieniu przygotowanych w trakcie rozmowy plakatów oraz wyrażeniu własnych opinii, uczestnicy podjętych działań doszli do wniosku, że PATRIOTYZM to nie tylko walka, ale również praca i nauka.

Magdalena Mielcarek - Mirek

 
Bezpieczne święta PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 28 grudnia 2017 14:01
Skalowanie czcionki:

Spotkanie z dzielnicowym

PrelekcjaPodczas poniedziałkowego spotkania ze starszym dzielnicowym posterunku policji w Golinie, Błażejem Borowcem, uczniowie uzyskali odpowiedzi na pytania dotyczące bezpieczeństwa podczas obchodzenia świąt Bożego Narodzenia i świętowania Nowego Roku.Prelekcja

Zaproszony gość zwrócił szczególną uwagę na rozsądne używanie materiałów pirotechnicznych i tylko w obecności dorosłych. Każde takie spotkanie jest cennym doświadczeniem dla młodych ludzi, dzięki któremu unikają oni sytuacji zagrażających ich zdrowiu i życiu.

Agata Wojdyńska

Poprawiony: poniedziałek, 01 stycznia 2018 22:12
 
Zmiana planu lekcji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 22 grudnia 2017 09:50
Skalowanie czcionki:

Szanowni Państwo,

informujemy, że od dnia 02 stycznia 2018 r. ulega zmianie plan lekcji. Prosimy o zapoznanie się z nim w e-dzienniku.

dyrektor szkoły

Jolanta Krucka

Poprawiony: piątek, 22 grudnia 2017 11:52
 
OZDOBY ŚWIĄTECZNE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 22 grudnia 2017 10:17
Skalowanie czcionki:

Bożonarodzeniowe zwycięstwa

Ozdoby świąteczneUczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wzięli udział w „Międzyszkolnym KonkursieOzdoby świąteczne Ozdób Świątecznych” zorganizowanym przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Żychlinie. Do tej rywalizacji wpłynęły prace uczniów z placówek oświatowych z terenu powiatu konińskiego.

W niedzielę 17 grudnia 2017 r. podczas uroczystego wręczania nagród najlepsi okazali się uczniowi naszej szkoły! W kategorii klas I – III na łańcuch choinkowy wszystkie trzy miejsca zdobyły uczennice klasy III c (wychowawca Żaneta Wilant) – Maria Ligocka (I miejsce), Dominika Janiak (II miejsce) i Anna Pęczkowska (III miejsce).

Ozdoby świąteczneW kategorii klas gimnazjalnych – ozdoba choinkowa I miejsce zajęła Zuzanna Kowalska, a najładniejsząOzdoby świąteczne szopkę bożonarodzeniową wykonała Julia Szkudelska. Ich opiekunem był nauczyciel przedmiotów artystycznych - Michał Przybylski. Wyróżnione i nagrodzone ozdoby znalazły się w prezentacji multimedialnej oraz pokonkursowym folderze. Uczestnicy imprezy mogli zakupić konkursowe rękodzieła bożonarodzeniowe, które będą ozdobą świątecznych domów.

Żaneta Wilant

 
Z ODWIEDZINAMI W NOWYM ŚWIECIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 22 grudnia 2017 08:22
Skalowanie czcionki:

Z wesołą nowiną i pokrzepiającym słowem [GALERIA]

W Nowym ŚwiecieŚwięta Bożego Narodzenia każdemu z nas kojarzą się z rodzinną i nad wyraz ciepłą atmosferą. Jednak nie wszyscy mają możliwość spędzenia ich w gronie najbliższych, stąd może rodzić się strach, tęsknota, które niejednokrotnie powodują łzy. Mowa tutaj o małych i tych trochę starszych z domów dziecka, tak bardzo dotkniętych przez los.W Nowym Świecie

Dla pokrzepienia serc, dodania otuchy i głoszenia dobrej nowiny o przyjściu na świat Zbawiciela, uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod kierunkiem s. Liliany Sochy CSDP wraz z wolontariuszami z sekcji „Wielkoduchów”, którymi opiekują się Żaneta Wilant, Ewelina Piaskowska i Agnieszka Sołtysiak udali się do DOMU DLA DZIECI I MŁODZIEŻY w Nowym Świecie k. Tuliszkowa. W trakcie wizyty złożonej tamtejszym podopiecznym zaprezentowali jasełka pt. „Nad światem cicha noc...”. Po przedstawieniu złożyli im życzenia, obdarowali słodkimi i praktycznymi prezentami.

Spotkanie w Nowym Świecie było bardzo wartościowe. Pomogło zawiązać nowe przyjaźnie, wymienić doświadczenia oraz wzajemnie się uwrażliwić i wewnętrznie ubogacić.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 22 grudnia 2017 08:29
 
III MIEJSCE… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 22 grudnia 2017 08:18
Skalowanie czcionki:

... w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Koszykowej Dziewcząt

Piłka Koszykowa DziewczątW dniu 19 grudnia 2017 r. w Hali Sportowej w Budzisławiu Kościelnym odbyły się „Mistrzostwa Powiatu wPiłka Koszykowa Dziewcząt Piłce Koszykowej Dziewcząt” (rocznik 2002-2004). W turnieju wzięło udział 6 najlepszych zespołów z powiatu konińskiego po wcześniejszych eliminacjach z: Goliny, Budzisławia Kościelnego, Sławska, Lubstowa, Krzymowa i Ślesina. Rozgrywano go systemem w dwóch grupach następnie mecze o 3 i 1 miejsce. W rezultacie rozgrywek dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego  w Golinie zajęły III miejsce.

Wyniki turnieju:

Grupa A

Golina – Ślesin 31:4
Golina – Budzisław Kościelny 8:17
Ślesin - Budzisław Kościelny 4:24

Grupa B

Krzymów – Sławsk 2:41
Lubstów– Krzymów 22:6
Sławsk - Lubstów 31:2

Mecz o III miejsce:

Golina – Lubstów 36:0

Mecz o I miejsce:

Budzisław Kościelny – Sławsk 14:13

Ostateczne wyniki:

I miejsce SP Budzisław Kościelny
II miejsce SP Sławsk
III miejsce SP Golina
IV miejsce SP Lubstów
V miejsce SP Ślesin
VI miejsce SP Krzymów

Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie (rocznik 2002-2004) reprezentowały: Katarzyna Ławniczak, Wiktoria Dopytalska, Weronika Budzińska, Wiktoria Słomka, Wiktoria Szymczak, Wiktoria Górniak, Weronika Dybczak, Julia Szkudelska, Łucja Gulczyńska i Milena Nowakowska. Opiekunem na zawodach był nauczyciel wychowania fizycznego Robert Iwiński.

Brawo dziewczęta!

Robert Iwiński


 
Konkurs ortograficzny dla uczniów klas trzecich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 21 grudnia 2017 18:42
Skalowanie czcionki:

Bożonarodzeniowa ortografia

Konkurs ortograficznyRozważania na temat niezwykłości świąt Bożego Narodzenia, czasu niezapomnianych spotkań z najbliższymi pełnego wzruszenia i magii były tematem dyktanda, które pisali uczestnicy konkursu ortograficznego dla klas trzecich. W dniu 13 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej im Juliusza Słowackiego w Golinie w ortograficznym pojedynku klasę IIIa reprezentowały: AgataKonkurs ortograficzny Suta i Julia Szwat, klasę IIIb: Roksana Kołodziejczyk i Jan Łuczak, klasę IIIc: Wiktoria Koralewska i Magdalena Ludwiczak, klasę IIId: Michalina Nowaczyk i Łukasz Piasecki.

W tekście dyktanda było mnóstwo ortograficznych pułapek. Uczestnicy konkursu mieli okazję wykazać się znajomością reguł i umiejętnością stosowania w praktyce zasad pisowni.W ortograficznych zmaganiach zwyciężył Łukasz Piasecki z klasy IIId, drugie miejsce przypadło w udziale Wiktorii Koralewskiej z klasy IIIc, trzecie miejsce zajęła Roksana Kołodziejczyk z klasy IIIb.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy powodzenia w zgłębianiu tajników polskiej pisowni.

Ewa Kazimierczak, Danuta Wysokowska

Poprawiony: czwartek, 21 grudnia 2017 18:43
 
TRADYCJA, POLSKI ZWYCZAJ, OBRZĘD PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 20 grudnia 2017 13:52
Skalowanie czcionki:

Kolędnicy, czyli wielkopolskie gwiazdory [GALERIA]

Cekomy na Tobie Jezusicku, w niebo pozieromy,
cy na gwiozdce furgnies z nieba?

„Kolędziołka” Wojciech Kuciak

Nasza polska tradycja bogata jest w różne zwyczaje, które nieodłącznie towarzyszą obchodom świąt Narodzenia Pańskiego. Jedną z tego typu form jest tzw. chodzenie kolędników, czyli wielkopolskich - gwiazdorów.

KolędnicyOd lat hołduje jej i to z powodzeniem grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. 20 grudnia 2017 r. młodzież z integracyjnej klasy VIIa już po raz czwarty wcieliła się w role kolędników. Wśród nich nie zabrakło: Pasterki (Izabela Staśkiewicz) Dziadka (Tomasz Lubański), Śmierci (Dominik Bagrowski), Króla Heroda (Piotr Kucharski), Żyda (Igor Janiszewski), Diabła (Marika Bąkowska, Paula Franikowska), Kozy (Maks Kępski), św. Mikołaja (Szymon Robak). Gwiazdory z „Julka” pod kierunkiem anglistki – Beaty Matczak i polonisty – Przemysława Ciesielskiego w bardzo oryginalnych i ciekawych strojach, a w niektórych przypadkach dodatkowo specjalnie ucharakteryzowani przez Alinę Przybysławską odwiedziły wiele osób i miejsc w Golinie. Wśród nich byli m. in: dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego, ks. prałat Marian Górski, Siostry Opatrzności Bożej, burmistrz Mirosław Durczyński, dyrektorzy placówek oświatowych z gminy, sekretarz w urzędzie miejskim – Henryk Bąk, biblioteka publiczna, przedszkole „Baśniowy Dworek” oraz Zakład Gospodarki Komunalnej.

Wszystkim odwiedzanym uczniowie z VIIa odegrali krótką scenkę rodzajową oraz zaśpiewali kolędę „Dzisiaj w Betlejem”. Dodatkowo odwiedzanym wręczyli gwiazdkowe prezenciki z bożonarodzeniowym przesłaniem.

Kończąc śmiało można powiedzieć, że kultywowanie polskiej tradycji może także dostarczać we wspomnianej wyżej postaci wiele satysfakcji i zadowolenia. Co najważniejsze skłania do tego, by pielęgnować wszystko to, co piękne i polskie!

Przemysław Ciesielski

***

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, których odwiedziliśmy za życzliwość i wszelkie podarki.

"Gwiazdory" z VIIa wraz z wychowawcą - Przemysławem Ciesielskim

Poprawiony: środa, 20 grudnia 2017 14:30
 
Malowane na szkle PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 20 grudnia 2017 13:46
Skalowanie czcionki:

Świąteczne dekoracje [GALERIA]

Malowanie na szkleSerdecznie zapraszamy na wystawę prac wykonanych na szkle przez uczniów klasy IIIb. Nasze zbiory można oglądać na pierwszym piętrze w budynku przy ul. Wolności 20.

Kornelia Topor-Pustelnik

Poprawiony: środa, 20 grudnia 2017 14:17
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 8 z 132
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information