wtorek, 11 grudnia 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 121 gości 
Statystyki

Wizyt razem:485842
Wizyty dzisiaj:144
Wizyty wczoraj:812
Przeglądarki
18%Google Chrome 70.0.3538.80
12%Google Chrome 70.0.3538.110
12%Google Chrome 41.0.2272.96
7%FireFox 63.0
6%Google Chrome 70.0.3538.102
4%Google Chrome 70.0.3538.77
4%Google Chrome 69.0.3497.100
3%Google Chrome 59.0.3071.125
3%Google Chrome 67.0.3396.87
2%FireFox 3.6.12
Kraje
Poland flag 77%Poland (16219)
Unknown flag 17%Unknown (3671)
Germany flag 3%Germany (604)
France flag <1%France (92)
United Kingdom flag <1%United Kingdom (56)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.82.10.219
Wydarzenia
PANIOM HALINIE I NATALII… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 24 września 2018 11:03
Skalowanie czcionki:

…dziękujemy za lata pracy

Paniom Halinie i NataliiKoniec roku szkolnego 2017/2018 prócz wręczania uczniom tradycyjnych świadectw, sprzyjał podsumowaniu całokształtu wieloletniej pracy zawodowej Haliny Nowickiej (nauczanie wczesnoszkolne, nauczyciel wspierający) i Natalii Pałuckiej (pracownik obsługi) w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Wspomniane Panie od września przeszły na zasłużoną emeryturę.

W imieniu grona pedagogicznego i swoim słowa wdzięczności podczas niedawnego, okolicznościowego spotkania wypowiedziała ówczesna dyrektor Jolanta Krucka.

Paniom Halinie i Natalii składamy serdeczne podziękowania za całokształt ich pracy zawodowej, życząc im jednocześnie zdrowia, radości oraz dni wolnych od trosk i kłopotów. Wszystkiego dobrego…

Przemysław Ciesielski
fot. Marek Wendt

Poprawiony: poniedziałek, 24 września 2018 19:38
 
"DWA ŚWIATY" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 20 września 2018 14:00
Skalowanie czcionki:

Vc na musicaluMusical

Musical„Dwa światy” to tytuł musicalu przygotowanego w ostatnim czasie przez konińskie Studio Tańca „Rytmix” pod kierunkiem Wiesławy Wolnej. Spektakl inspirowany był treścią bajki „Mała syrenka” H. Ch. Andersena.

19 września 2018 r. obejrzeli go uczniowie z kl. Vc ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z wychowawczynią Agnieszką Sołtysiak i nauczycielem wspierającym - Martą Kucharską.

Przedstawienie urzekło w stu procentach wszystkich zgromadzonych w sali widowiskowej. Młodzi aktorzy znakomicie wcielili się w musicalowe postaci iMusical Musicalprzepięknie zaśpiewali piosenki.

Warto nadmienić, że w tanecznej roli wystąpiło kilka dziewczynek z naszej szkoły, a wśród nich Julia Szubert - uczennica kl. Vc, której dziękujemy za zaproszenie na spektakl.

Agnieszka Sołtysiak

Poprawiony: wtorek, 25 września 2018 20:05
 
Akcja- segregacja!... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 19 września 2018 17:27
Skalowanie czcionki:

…2x więcej 2x czyściej

Sprzątanie ŚwiataKażdego roku uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie biorą udział w międzynarodowymSprzątanie Świata happeningu „Sprzątanie Świata”. Tym razem odbył się on 17 września 2018 r. pod hasłem „Akcja - segregacja! 2x więcej 2x czyściej”.

Uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjalnych wraz z wychowawcami zaangażowali się we współpracy z Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w sprzątanie parku miejskiego. Kampanię poprzedziły pogadanki dotyczące Sprzątanie Światasegregacji odpadów oraz odpowiedzialności za stan najbliższego otoczenia.

Tegoroczne „Sprzątanie Świata” przyczyniło się zapewne do wzbudzenia i wzmocnienia świadomości ekologicznej uczniów, uwrażliwienia na piękno przyrody i podejmowania na własną rękę działań mających na względzie dobro środowiska naturalnego.

Aneta Nowak

 
Wspomnienie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 17 września 2018 07:29
Skalowanie czcionki:

8 września 2018 r. pożegnaliśmy naszą kol. Śp. Renatę Jędro-Kozioł.

WspomnienieRenata Jędro-Kozioł urodziła się 2 października 1977 roku w Koninie. Dzieciństwo i młodość spędziła przy rodzicach i bracie Jacku, otoczona miłością i szacunkiem. Ukończyła filologię germańską na Akademii Bydgoskiej. Pracę zawodową w Gminie Golina rozpoczęła 3 września 2007 r. jako nauczyciel języka niemieckiego w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Golinie. Od 2017 roku była nauczycielem Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego z oddziałami gimnazjalnymi w Golinie.

Przez 11 lat dała się poznać jako wspaniały pedagog, nauczyciel, człowiek. Swoim zaangażowaniem i postawą dawała przykład młodemu pokoleniu Polaków. Uczynna, sprawiedliwa i skromna. Odeszła cicho, bez pożegnania, w ciepły, wrześniowy dzień…

W ostatniej drodze naszej koleżance towarzyszyły tłumy młodych ludzi, delegacje szkół, organizacji związkowych, przedstawiciele rodziców, rodzina bliższa i dalsza.

Reniu, spoczywaj w pokoju…

Irena Elantkowska

Poprawiony: poniedziałek, 17 września 2018 07:34
 
NOWA KATECHETKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 14 września 2018 14:58
Skalowanie czcionki:

Witamy s. Immakulatę!

Nowa katechetkaSą takie dni w życiu, które na zawsze zapisują się w pamięci. Jednym z nich jest na pewno moment rozpoczęcia pracy w nowym miejscu.

Decyzją Przełożonej Generalnej Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej z dniem 3 września 2018 r. obowiązki katechetki dzieci młodszych w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie podjęła s. Immakulata Podczasiak CSDP z Grodziska Mazowieckiego.

Nowej nauczycielce religii życzymy pomyślności, samych sukcesów oraz radości i zadowolenia z posługi wśród naszych najmłodszych uczniów.

Szczęść Boże s. Immakulato!

Przemysław Ciesielski

 
NASI MALI UCZNIOWIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 12 września 2018 14:39
Skalowanie czcionki:

Nadszedł czas na naukę

Nadszedł czasIdąc z duchem czasu każda szkoła przygotowuje tak powszechne na obecną chwilę tzw. spotkania zapoznawcze. Niewątpliwie pomagają one wNadszedł czas bliższym poznaniu placówki, wychowawców i nauczycieli.

Podobnie jest od lat w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Tego typu spotkania z udziałem dzieci i rodziców odbyły się w jej murach 30 sierpnia 2018 r.Dokładniej mówiąc wiązały się one z klasami pierwszymi, a drugie z oddziałami zerowymi. Wówczas to dyrektor Jolanta Krucka przedstawiła dzieciom wychowawców oraz nauczycieli rozwijających ich horyzonty z różnych dziedzin. I tak, w roku szkolnym 2018/2019 opiekunkami zerówek zostały Iwona Derek (0a) i Oliwia Adamczyk (0b). Natomiast wychowawstwa pierwszaków podjęły się: Żaneta Wilant (Ia), Kornelia Topor-Pustelnik (Ib) i Ewa Kazimierczak (Ic). Po oficjalnych częściach milusińscy spotkali się ze swoimi nauczycielami w wyznaczonych salach lekcyjnych.

Naszym zerówkowiczom oraz pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów i zadowolenia ze zdobywania wiedzy w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: czwartek, 13 września 2018 07:36
 
Prelekcja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 10 września 2018 13:45
Skalowanie czcionki:

Bezpieczeństwo w nowym roku szkolnym

SpotkanieW środę, 5 września 2018 r., uczniowie naszej szkoły spotkali się z przedstawicielem Posterunku Policji w Golinie - dzielnicowym asp. szt. Błażejem Borowcem. Podczas prelekcji dzieci i młodzież usłyszeli wiele ważnych informacji dotyczących bezpiecznego zachowania się w szkole i poza nią. SpotkaniePo raz kolejny przypomniano również, do kogo zwrócić się z prośbą o pomoc w razie potrzeby oraz jak radzić sobie z problemami. Uczniowie chętnie słuchali policjanta, a także zadawali mu pytania.

Życzymy wszystkim bezpiecznego roku szkolnego 2018/2019.

Pedagog szkolny
Agata Wojdyńska

Poprawiony: poniedziałek, 10 września 2018 18:19
 
Wakacje, znów będą wakacje…. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 11 września 2018 06:54
Skalowanie czcionki:

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego już za nami!

Początek roku szkolnegoDnia 3 września 2018 roku, tak jak w innych szkołach w całej Polsce, również w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Odbyło się ono w dwóch odsłonach: pierwsza dla klas V-VIII i klas 3 gimnazjalnych, druga dla klas młodszych. Wprowadzenie sztandarów, odśpiewanie hymnu to stałe elementy takiego spotkania. Prowadzący Aleksandra Sędziak oraz Hubert Michalak powitali wszystkich po wakacyjnym wypoczynku, ze szczególnym uwzględnieniem pierwszoklasistów rozpoczynających naukę w murach naszej szkoły oraz uczniów kończących naukę. Życzyli dzieciom i nauczycielom sukcesów, jednocześnie przypominając o bezpieczeństwie. Chór pod kierunkiem nauczycielki Justyny Szczot odśpiewał piosenkę „Szkoła”. Na uroczystość Początek roku szkolnegoprzybyli: Burmistrz Goliny Mirosław Durczyński, Sekretarz Anna Górzna, Przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Wojdyński oraz jego zastępczyni Anna Kapturska. Pan Burmistrz w swoim przemówieniu podziękował dotychczasowej pani dyrektor Jolancie Kruckiej, wręczając bukiet kwiatów. Pani Krucka wręczyła je z kolei dzieciom jako symbol owocnej współpracy. Pan Burmistrz poinformował społeczność szkolną, że pełniącym obowiązki dyrektora będzie pan Jan Kasprzak. Następnie pan Kasprzak zabrał głos, po czym wszyscy udali się do sal lekcyjnych z wychowawcami.

Dla wszystkich pesymistów mamy informację – za 10 miesięcy znowu wakacje!:)

Paulina Kubsik

Poprawiony: wtorek, 11 września 2018 14:31
 
Rocznik 2002 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
sobota, 23 czerwca 2018 10:32
Skalowanie czcionki:

Pożegnanie ze szkołąPożegnanie ze szkołą

Pożegnanie ze szkołąGimnazjaliści z rocznika 2002 r. uroczyście zakończyli naukę w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami panią Katarzyną Stachurską, panią Justyną Sieczkowską, panią Karoliną Kulczak i panią Martą Wojciechowską dołożyli wszelkich starań, by docenić zasłużonych, wzruszyć i rozbawić społeczność naszej szkoły. W części oficjalnej, którą prowadzili Justyna Jabłońska i Dominik Etynkowski, przemówienia wygłosili: Burmistrz gminy Golina pan Mirosław Durczyński, pani dyrektor Jolanta Krucka, w imieniu wychowawców pani Marta Wojciechowska, przedstawicielka klas trzecich Weronika Wawrzyniak oraz drugoklasistkaPożegnanie ze szkołą Sandra Olszewska.

Wielu gimnazjalistów otrzymało nagrody za świadectwa z wyróżnieniem, nagrodzono również uczniów za wzorową frekwencję, pracę w sklepiku szkolnym oraz działalność w kabarecie „Identyko”. Nagrodzeni zostali również: laureat Pożegnanie ze szkołąWojewódzkiego Konkursu Fizycznego Eryk Purol i finalista Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Wiktor Lonc. Statuetki Supersportowców otrzymali uczniowie, mający wysokie osiągnięcia sportowe. Podziękowania i gratulacje odebrali także rodzice naszych uczniów. Pożegnanie ze szkołą

W część artystyczną wprowadzili nas Wojtek Antkowski, Daria Suta i Kinga Kolińska. Całość uatrakcyjnił występ młodszych kolegów i koleżanek z klasy IIIb pod kierunkiem pani Kornelii Topor-Pustelnik, którzy wykonali piosenkę „We Are Champions”. Natomiast gimnazjalistki z klasy IIIb zaprezentowały piękny młodzieżowy taniec, który samodzielnie przygotowały. Piosenka finałowa „Pożegnanie ze szkołą” doskonale wprowadziła wszystkich w wakacyjną atmosferę.

Karolina Kulczak

Poprawiony: sobota, 23 czerwca 2018 10:44
 
ZMIANY… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 22 czerwca 2018 20:00
Skalowanie czcionki:

s. Laurencjo – wielkie dzięki!

PodziękowanieW „Księdze Koheleta” czytamy: „Wszystko ma swój czas”. I właśnie te jakże wymowne słowa pięknie wkomponowują się wPodziękowanie podsumowanie dziesięcioletniej pracy (2008-2018) s. Laurencji Chodźko CSDP w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie i parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej.

Na mocy decyzji Przełożonej Generalnej Sióstr Opatrzności Bożej z Grodziska Mazowieckiego - s. Antoniny Kasjaniuk CSDP, katechetka podejmie wkrótce posługę w Lublinie.

Podziękowanie s. Laurencji odbyło się 22 czerwca 2018 r. podczas Mszy św. o godz. 9:00. Eucharystia ta miała specjalną oprawę liturgiczną. Jej Podziękowaniedopełnienie stanowiły kwiaty, podarunki oraz wyjątkowe słowa i pieśni specjalnie dobrane na tę okoliczność. Na zakończenie swojePodziękowanie słowo do dzieci i młodzieży, notabene swoich wychowanków, skierowała siostra katechetka.

Dziękujemy s. Laurencji za całokształt Jej pracy oraz poświęcenie się na rzecz dobra Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Jednocześnie życzymy: obfitych łask Miłosiernego Pana Jezusa, opieki Matki Bożej Szkaplerznej, zdrowia, niegasnącego uśmiechu oraz radości płynącej z posługi Bogu i ludziom na nowej placówce.

Szczęść Boże!

***

Decyzją Przełożonej Generalnej, nową katechetką klas 0-III w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego będzie s. Immakulata Podczasiak CSDP. Siostra przybędzie do Goliny w sierpniu.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 22 czerwca 2018 20:20
 
PODSUMOWANIE PRACY ZAWODOWEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 22 czerwca 2018 19:52
Skalowanie czcionki:

W sercu… minione lata w szkole

Alina KrólKoniec roku szkolnego 2017/2018 oprócz wręczania tradycyjnych świadectw był także momentem na podsumowanie całokształtu wieloletniejAndrzej Jurga pracy zawodowej Aliny Król (nauczanie wczesnoszkolne, nauczyciel wspierający) w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie i filii w Brzeźniaku oraz Andrzeja Jurgi (język polski, opiekun w świetlicy) w ówczesnym Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Golinie.Wspomniani Państwo przechodzą na zasłużoną emeryturę.

W imieniu grona i swoim słowa wdzięczności nauczycielom wypowiedziała dyrektor Jolanta Krucka.

Pani Alinie i Panu Andrzejowi składamy serdeczne podziękowania za całokształt Ich twórczej pracy zawodowej oraz trud wychowawczy, życząc jednocześnie zdrowia na długie lata, radości, dni wolnych od trosk i kłopotów. Żywimy przekonanie, że odczuwają Państwo pełną satysfakcję ze swojej pracy z dziećmi i młodzieżą. Prosimy o nas pamiętać… i mieć głęboko w sercu…

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 22 czerwca 2018 20:18
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 8 z 144
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information