sobota, 20 października 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 59 gości 
Statystyki

Wizyt razem:457785
Wizyty dzisiaj:36
Wizyty wczoraj:520
Przeglądarki
12%Google Chrome 69.0.3497.100
10%Google Chrome 41.0.2272.96
7%Google Chrome 68.0.3440.91
6%Google Chrome 67.0.3396.87
5%Google Chrome 66.0.3359.158
5%Google Chrome 68.0.3440.106
3%FireFox 62.0
3%Mozilla
3%FireFox 60.0
3%Google Chrome 66.0.3359.181
Kraje
Poland flag 78%Poland (46836)
Unknown flag 18%Unknown (11000)
Germany flag 1%Germany (679)
France flag <1%France (271)
United Kingdom flag <1%United Kingdom (214)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.156.39.245
Wydarzenia
ŻYŁA PO TO, BY POMAGAĆ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 11 maja 2018 10:43
Skalowanie czcionki:

O heroizmie Ireny Sendlerowej

O heroizmieSejm RP ustanowił rok 2018 rokiem Ireny Sendlerowej. Tę heroiczną, skromną kobietę uczciła grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im.O heroizmie Juliusza Słowackiego w Golinie, którzy wraz z nauczycielami Beatą Matczak i Przemysławem Ciesielskim przybyli do miejscowej biblioteki publicznej na okolicznościowe zajęcia.

Dzieci z zaciekawieniem obejrzały krótką prezentację multimedialną o życiu matki dzieci Holokaustu przygotowaną przez bibliotekarkę Karolinę Kasprzak.

O heroizmiePo krótkiej dyskusji uczniowie zostali poproszeni o ułożenie krzyżówki związanej z biografią Ireny Sendler. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że wszystkie hasła musiały pasować do rozwiązania, które brzmiało ŻEGOTA.Ćwiczenie miało na celu utrwalenie wiedzy zdobytej na lekcjach języka polskiego. Pozwalało sprawdzić, w jakim stopniu dzieci przyswoiły sobie wiadomości z ortografii i semantyki.Takie szarady dają także okazję do doskonalenia umiejętności logicznego myślenia oraz szybkiego kojarzenia faktów.

Uczniowie doskonale wywiązali się z powierzonego zadania.

Karolina Kasprzak

Poprawiony: piątek, 11 maja 2018 12:20
 
Obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 07 maja 2018 17:26
Skalowanie czcionki:

Rocznica Uchwalenia Konstytucji

Rocznica uchwalenia KonstytucjiPrzy pięknym słońcu i delikatnym wietrze uczciliśmy obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Rocznica uchwalenia Konstytucji

Poczty sztandarowe w składzie: Adam Karnafel, Gabriela Ślusarek, Julia Sędziak, Natalia Górzna,Mikołaj Hatłas, Weronika Wawrzyniak, Marta Młynarska i Kamil Bobrowski dumnie reprezentowały Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie podczas uroczystej Mszy Świętej w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Szkaplerznej.

Po mszy uczniowie uczestniczyli w pochodzie na plac Kazimierza Wielkiego, gdzie złożono symboliczną wiązankę oraz znicz pamięci. Opiekę nad pocztami sztandarowymi sprawowali s. Laurencja Chodźko, Robert Iwiński i Daniel Jóźwiak. Za sprawny przebieg działań trzeciomajowych ze strony Samorządu Uczniowskiego i 7. GZ "Odważne Gumisie" odpowiadały Bogumiła Kowalska i Marta Kucharska.

Ewelina Piaskowska

Poprawiony: wtorek, 08 maja 2018 09:17
 
Okręgowe zawody wędkarskie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 09 maja 2018 19:47
Skalowanie czcionki:

Kolejne sukcesy sportowe

ZawodnicyW niedzielny poranek 29 kwietnia 2018 r. na Zalewie rzeki Powy w Modle Królewskiej odbyła się XLIII Impreza Spławikowa o Mistrzostwo Szkół Okręgu PZW w Koninie. W zawodach, oprócz trzynastu szkół podstawowych z klasami gimnazjalnymi, startowało sześć ekip szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu konińskiego. Zespół reprezentujący Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie w składzie Aleksandra Kulczak, Kacper Folta oraz Filip Jackowski w kategorii drużynowej zajął IV. miejsce. Najlepsza z naszej drużyny okazała się Aleksandra Kulczak z wynikiem 1,28kg i w kategorii indywidualnej zdobyła VI. miejsce na 39 zawodników, natomiast Kacper Folta zajął XII. lokatę.Najlepszy zawodnik

Wielkie gratulacje dla wspaniałych wędkarzy oraz życzenia dalszych sukcesów wędkarskich składa opiekun drużyny Hubert Kulczak. Serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe naszej reprezentacji kierujemy dla Zarządu Koła PZW nr 10 w Golinie oraz dyrekcji Szkoły Podstawowej w Golinie.

Hubert Kulczak

Poprawiony: środa, 09 maja 2018 19:56
 
Cmentarz ewangelicko – augsburski posprzątany PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 09 maja 2018 17:56
Skalowanie czcionki:

Projekt młodzi adoptują zabytki

WolontariuszeW piątek 26 kwietnia dwudziestoosobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami (Małgorzata Drukała, Justyna Sieczkowska i Wioletta Sobczak) udała się do Węglewskich Holendrów, aby w ramach trwającego od ośmiu lat projektu po raz kolejny uprzątnąć cmentarz augsbursko – ewangelicki. Cmentarz ten przez wiele lat był miejscem zapomnianym, a więc zarośniętym, pełnym poniszczonych nagrobków. Dziś – dzięki zaangażowaniu grupy uczniów i nauczycieli – miejsce to odzyskuje swój pierwotny wygląd. PracaWarto podkreślić, że tym razem do młodzieży z klas gimnazjalnych dołączyli szóstoklasiści. Akcja zainspirowała ich na tyle, że zadeklarowali swoje wsparcie podczas kolejnych wyjazdów. Na uwagę zasługuje także fakt, że już trzeci rok czynnie włącza się w sprzątanie pani Aneta Babacz - mama jednego z uczniów z klasy IIc. Realizacja projektu daje uczniom możliwość zaakcentowania swojego działania na rzecz najbliższej okolicy, poznawania jej historii, uczy szacunku, odpowiedzialności i współpracy.

Małgorzata Drukała

Poprawiony: środa, 09 maja 2018 20:01
 
I GMINNY KONKURS „MATEMATYCZNE POTYCZKI” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 08 maja 2018 18:37
Skalowanie czcionki:

Z matematyką za pan brat...

Matematyczne potyczkiDnia 25 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbył się I Gminny Konkurs Matematyczny pod hasłem „Matematyczne Potyczki”. Rywalizacja ta adresowana była dla uczniów klas VII z terenu naszej gminy. Każdy oddział z danej placówki oświatowej reprezentował dwuosobowy zespół. Uczniowie rozegrali drużynowy turniej, w którym zmagali się kolejno zMatematyczne potyczki pytaniami typu „prawda – fałsz” oraz łamigłówkami matematycznymi o zróżnicowanym poziomie trudności za 10, 20 i 30 punktów. Podkreślić należy, że do rozwiązania zadań uczniowie podeszli bardzo ambitnie i z wielkim zaangażowaniem.

Po pasjonującej rywalizacji jury w składzie: wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie - Jan Kasprzak Matematyczne potyczkioraz nauczyciele matematyki Joanna Graczyk i Justyna Sieczkowska, wyłoniło zwycięzców:

I. miejsce – przedstawiciele klasy VII a ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie – Marcel Koper i IgorMatematyczne potyczki Janiszewski,

II. miejsce – przedstawiciele klasy VII b ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie – Oliwia Kamińska i Alan Tomczak,

III. miejsce – przedstawiciele klasy VII ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Kawnicach – Matematyczne potyczkiKacper Ligocki i Jakub Stefaniak.

Dodać należy, iż nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała prowadząca całość matematyk - Katarzyna Stachurska.Matematyczne potyczki Uczestników rywalizacji dopingowali: dyrektor szkoły - Jolanta Krucka, wicedyrektorzy Joanna Smuszkiewicz i Ewa Kasprzyk, a także zaproszeni nauczyciele - Sylwia Orchowska ze Szkoły Podstawowej w im. Marii Skłodowskiej – Curie w Przyjmie, Joanna Kryszak ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie oraz Elżbieta Dorawa ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Kawnicach.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na kolejne zmagania już za rok!

Organizatorzy konkursu:Joanna Graczyk, Katarzyna Stachurska, Justyna Sieczkowska

Poprawiony: środa, 23 maja 2018 15:33
 
Znamy Wyniki! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 07 maja 2018 17:14
Skalowanie czcionki:

Super Kids

Super Kids13 kwietnia trójka uczniów naszej szkoły: Oliwier Borucki (IIId), Michalina Nowaczyk (IIId) i Jan Koliński (IIId) wraz z opiekunem Eweliną Piaskowską odwiedzili Szkołę Podstawową nr 6 w Koninie.

Uczniowie ci zostali zakwalifikowani do drugiego, pisemnego etapu konkursu z języka angielskiego Super Kids. Cała trójka zmierzyła się z wymagającym testem i… została zakwalifikowana do trzeciego, ostatniego już etapu.

Nasi finaliści zaprezentują się 18 maja i przedstawią swój program artystyczny w języku angielskim.

Trzymamy kciuki za całą trójkę.

Super Kids Super Kids Super Kids


Ewelina Piaskowska

Poprawiony: poniedziałek, 07 maja 2018 17:20
 
Dzień Patrona PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 07 maja 2018 17:04
Skalowanie czcionki:

„Wolności skrzydła całą osłoniły ziemię”

– te właśnie słowa Juliusza Słowackiego – Patrona Szkoły Podstawowej w Golinie stały się inspiracją do uczczenia pamięci poety, ale również wzbudzenia głębokiej refleksji związanej z Rokiem Niepodległości.

Dzień Patrona17 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie przypomnieli sobie twórczość Juliusza Słowackiego i zawarte w niej proroctwo dotyczące odzyskania przez Polskę wolności. Całą uroczystość poprowadzili Olga Gradecka i Hubert Przybyła. W roli recytatorów zaprezentowali się Jakub Sędziak i Hubert Michalak. Wieszcza Słowackiego doskonale zagrał Mikołaj Kujawa, natomiast Zosię Bobrównę Agata Przybyła. Całość uświetnił występ zespołu wokalnego pod kierunkiem pani Agnieszki Pakuły. Piosenkę Marka Grechuty pt. „Ojczyzna” wykonała Weronika Wawrzyniak.

Zaangażowane w przygotowanie apelu na Dzień Patrona panie Karolina Kulczak, Beata Staszak – Kopeć i Marzena Lachowicz dołożyły wszelkich starań, by spotkanie wzbudziło we wszystkich refleksję o wolnej ojczyźnie i o poecie, który wierzył z całego serca w naszą niepodległość.

Dzień Patrona Dzień Patrona Dzień Patrona Dzień Patrona


Karolina Kulczak

Poprawiony: poniedziałek, 07 maja 2018 17:12
 
Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 07 maja 2018 17:01
Skalowanie czcionki:

Zapoznaj się z prezentacją przygotowaną przez Panią Agatę Wojdyńską [ZOBACZ]

rekrutacja


Poprawiony: piątek, 11 maja 2018 12:20
 
EKOLOGICZNIE… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 04 maja 2018 09:50
Skalowanie czcionki:

Dzień Ziemi w „Julku” [MINIGALERIA]

Dzień ZiemiCo roku społeczność uczniowska ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie aktywnie włącza się w obchody Światowego Dnia Ziemi. W 2018 r. było podobnie.

Tym razem jednak trzon przygotowanych akcji stanowił tematyczny projekt edukacyjny, którego priorytetami były potrzeba szerokiego spojrzenia na zagadnienia ekologiczne oraz zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na ochronę środowiska. Jego wytyczne były realizowane od 5. do 23 kwietnia 2018 r. Nad jego sprawnym przebiegiem w szkole czuwały nauczycielki geografii - Urszula Jeziorna i przyrody - Anna Neneman - Koprowska.

W ramach obchodów Dni Ziemi zorganizowane zostały tematyczne konkursy:

  • na rzeźbę z odpadów, w którym wygrała kl. IIcG,
  • fotograficzny „Śmieci”, zwyciężyła w nim kl. VIb,
  • na ekologa, w którym bezapelacyjnie prym wiódł Dawid Babacz z kl. IIcG,
  • na plakat „Smog-zagrożenie dla środowiska”, w którym wygrał Jakub Machnik.

Dnia 23 kwietnia 2018 r. podsumowano założenia projektu. Wówczas to odbył się przemarsz z transparentami o tematyce ekologicznej na rynek w Golinie, aby tam w centrum miasta zwrócić uwagę mieszkańcom na problem zanieczyszczenia najbliższego środowiska. Później w przyszkolnych, zielonych skwerkach młodsi uczniowie posadzili drzewka, natomiast piąto-, szósto- i siódmoklasiści uczestniczyli w zajęciach warsztatowych pt. „Lepienie bomb nasiennych” oraz „Drugie życie odpadów”. Ponadto klasa IIIb pod kierunkiem wychowawczyni Kornelii Topor-Pustelnik zwróciła uwagę swoim zwiewnym tańcem na niezwykle ważną tematykę proekologiczną.

Zwieńczenie szkolnego Dnia Ziemi stanowiło wręczenie przez dyrektor Jolantę Krucką dyplomów i nagród książkowych wszystkim wyróżnionym w poszczególnych konkursach.

Podsumowując, budujące jest to, iż taka nietypowa lekcja ekologii wyzwoliła w uczniach mnóstwo pozytywnej energii. Pomogła zapewne w ciekawy i bardzo oryginalny sposób zwrócić im uwagę na problemy środowiska.

Urszula Jeziorna

Poprawiony: środa, 23 maja 2018 15:53
 
Z ŻYCHLINA POWRÓCIŁY Z EKO-NAGRODAMI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 02 maja 2018 17:27
Skalowanie czcionki:

Powiatowe Obchody Światowego Dnia Ziemi

Już po raz trzynasty odbyły się Powiatowe Obchody Światowego Dnia Ziemi zorganizowane przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie iDzień Ziemi Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie. Rok rocznie drużyna z Goliny bierze udział w konkursach. Dnia 24. kwietnia nastąpiło ich rozstrzygnięcie.

Dzień ZiemiW konkursie na „Eko-torbę na zakupy” zwyciężyła uczennica klasy VIIc Gabrysia Ślusarek. Wyróżnienie za prezentację multimedialną pt. „Drugie życie plastikowych odpadów” otrzymała Laura Plewczyńska z klasy IIcg. W konkursie dla nauczycieli na projekt wycieczki ekologicznej III. miejsce zajęła pani Aneta Nowak – nauczycielka chemii.

Podczas podsumowania konkursów odbył się pokaz Eko-strojów. Zaprezentowała się na nim uczennica klasy IIIcg Justyna Jabłońska, któraDzień Ziemi zajęła III. miejsce za własnoręczny strój z juty.

Podziękowania otrzymali nauczyciele pomagający uczniom przygotować powyższe prace. Opiekunami uczniów byli: Jolanta Krawczyk-Poszwa, Aneta Nowak, Agnieszka Pakuła, Wioletta Sobczak, Michał Przybylski.

Wszystkim Nagrodzonym gratulujemy!

Daniel Jóźwiak

Poprawiony: środa, 02 maja 2018 17:28
 
WYJAZD DO KONINA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 13:45
Skalowanie czcionki:

Finał akcji: ,,Z książką na walizkach”

W biblioteceDnia 27 kwietnia 2018 r. w ramach II wielkopolskich spotkań pisarzy z młodymi czytelnikami, uczniowie klas II a i III b ze W biblioteceSzkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z wychowawczyniami Arletą Skibińską i Kornelią Topor - Pustelnik byli gośćmi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

W ramach odwiedzin, rozwiązany został konkurs plastyczny na najpiękniejszą ilustrację do książki Katarzyny Wasilkowskiej ,,Baltazar wraca do domu”. Autorka wybrała trzy wyjątkowe prace. Nasi reprezentanci Damian Stokowski, Maja Przybysławska oraz Natalia Tomczak otrzymali publikacje z autografem. Nadmienić trzeba, że jedna ze zwycięskich prac weźmie udział w finale akcji: ,,Z książką na walizkach”.

W bibliotecePrzy okazji pobytu w konińskiej bibliotece, dzieci mogły dowiedzieć się o warsztacie twórczym wspomnianej wyżej autorki, jej pomysłach iW bibliotece wielu ciekawostkach, które stworzyły kanwę jej niejednej opowieści. Młodzi czytelnicy słuchali z dużym zainteresowaniem. Po spotkaniu, uczniowie z Goliny żywo uczestniczyli w bezpośrednich rozmowach z pisarką, jak również kupili książki autorki z pamiątkowym autografem.

Na zakończenie warto dodać, że książki Katarzyny Wasilkowskiej znajdują się w zbiorach naszej biblioteki. Zachęcamy wszystkich do ich wypożyczania.

***

Serdecznie dziękujemy pani Aleksandrze Bryl za możliwość uczestniczenia w tak interesującej lekcji promującej czytelnictwo.

Arleta Skibińska

Poprawiony: poniedziałek, 30 kwietnia 2018 13:52
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 7 z 139
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information