sobota, 23 lutego 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 80 gości 
Statystyki

Wizyt razem:518332
Wizyty dzisiaj:126
Wizyty wczoraj:469
Przeglądarki
12%Google Chrome 41.0.2272.96
9%Google Chrome 71.0.3578.99
8%Google Chrome 71.0.3578.98
8%Google Chrome 70.0.3538.80
7%Google Chrome 70.0.3538.110
4%FireFox 63.0
3%Google Chrome 70.0.3538.102
3%FireFox 64.0
2%Google Chrome 72.0.3626.105
2%FireFox 3.6.12
Kraje
Poland flag 77%Poland (41018)
Unknown flag 18%Unknown (9602)
Germany flag 3%Germany (1659)
France flag <1%France (239)
Ireland flag <1%Ireland (170)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 107.23.176.162
Wydarzenia
„Z PORADNIKA MŁODEGO MATEMATYKA” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 26 listopada 2018 13:33
Skalowanie czcionki:

Nasi „wywalczyli” II miejsce

KonkursWiadomym jest, że „Królowa Nauk” nie ma sobie równych. Prawdętę udowodnili 21 listopada 2018 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im.Konkurs Juliusza Słowackiego w Golinie: Natalia Tomczak, Anna Szwacińska, Hubert Libertowski, Kacper Pawlicki, Łukasz Piasecki i Michalina Nowaczyk, którzy pod opieką Agnieszki Sołtysiak wzięli udział w powiatowym konkursie matematycznym. Odbył się on już po raz trzeci w Szkole Podstawowej nr 1 w Koninie. Przyświecało mu hasło: „Z poradnika Młodego Matematyka”.

Konkurs ten przeznaczony był dla uczniów klas IV z terenu miasta Koninaoraz naszego powiatu. Każdą szkołę reprezentowały sześcioosobowe zespoły. Były one podzielone na dwie trzyosobowe drużyny. Jedna rozwiązywała zadania tekstowe, druga brała udział w ćwiczeniach praktyczno – sportowych. Uczniowie naszej szkoły wspólnie pracowali na wynik konkursu, uzyskując maksimum punktów. Ekipa z Goliny była do końca faworytem rywalizacji. Dopiero w dogrywce znalazła się na II miejscu.

KonkursWszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali zadania matematyczne i brali udział w konkurencjach, co niewątpliwie było zasługą nauczycieli – Agnieszki Sołtysiak, Katarzyny Szadkowskiej i Mariusza Witkowskiego, którzy solidnie przygotowali ich do zmagań z „Królową Nauk”.

Gratulujemy całej drużynie i życzymy dalszych sukcesów z matematyką w tle!

Na marginesie…

Dyplomy oraz nagrody za udział w konkursie zostaną wręczone już wkrótce na Forum Oświatowym w Koninie.

Agnieszka Sołtysiak

Poprawiony: sobota, 01 grudnia 2018 16:04
 
„Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 23 listopada 2018 14:35
Skalowanie czcionki:

Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 Pamiętamy!

Gala21 listopada br. w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu odbyła się uroczysta gala podsumowująca program działań związanych z obchodamiGala 100.Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego, w ramach projektu – Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 Pamiętamy! „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”. Twórcą i pomysłodawcą programu upamiętniającego zwycięski zryw Wielkopolan z 1918 roku był Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, przy wsparciu Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Podczas gali za różne formy angażowania się w ideę upamiętniania zwycięskiego powstania podziękowały dyrektorom szkół i nagrodzonym w konkursach uczniom Marzena Wodzińska- Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu - Ewa Superczyńska. Zaproszenie na tę uroczystość otrzymała także delegacja Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Nasza placówka w roku szkolnym 2017/18 wzięła udział w szeregu przedsięwzięć, za co uzyskała Certyfikat Szkoły Upowszechniającej Wiedzę o Powstaniu Wielkopolskim, który odebrała p. dyrektor Ewa Kutnik. Uczennica Natalia Kordylasińska, absolwentka klasy gimnazjalnej wykonała projekt kartki okolicznościowej na 100 – lecie wybuchu wielkopolskiego zrywu, który zyskał uznanie w oczach komisji konkursowej i nagrodzony wyróżnieniem.Gala GalaNatalia została uhonorowana pamiątkowym dyplomem oraz wspaniałymi nagrodami rzeczowymi w postaci sztalugi, przyborów malarskich oraz słuchawek.

Gratulujemy!!!

Natalia do konkursu przygotowała się pod kierunkiem nauczycielki historii i plastyki – Jolanty Krawczyk.

Jolanta Krawczyk

Poprawiony: sobota, 01 grudnia 2018 16:06
 
TALENTY KONSTRUKTORSKIE VIC PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 23 listopada 2018 14:32
Skalowanie czcionki:

Iście lemowskie roboty

W 2011 r. goliński „Julek” znalazł się w gronie placówek, które otrzymały zaszczytny tytuł Szkoły Odkrywców Talentów. To szczególne wyróżnienie zmotywowało jeszcze bardziej nauczycieli do nieustannego zachęcanie dzieci do twórczego działania na lekcjach i to bez względu na charakter przedmiotu. Mobilizować uczniów można bowiem na wiele sposobów. Właśnie dzięki temu młodzi ludzie dają upust swoim kreatywnym pomysłom. Rozwijają twórczy potencjał i pasje z różnych dziedzin życia.

O pewnych talentach poniżej…

RobotyKlasą, która bardzo chętnie przygotowuje bardzo ciekawe w swojej formie prace plastyczne, jest VIc ze Szkoły Podstawowej im. JuliuszaRoboty Słowackiego w Golinie. Niedawno zainspirowana fantastycznymi bajkami Stanisława Lema, przygotowała na lekcje języka polskiego autorskie lalki - roboty z odległej planety. Postaci te zostały wykonane w bardzo pomysłowy sposób, ponieważ składały się w gruncie rzeczy z kolorowych, plastikowych odpadów, poddawanych na co dzień recyclingowi. Tym razem przydały się w zupełnie innej sytuacji. Przyczyniły się do olśniewających efektów – przestrzennych „minidzieł” sztuki, których dopełnieniem były świecące w ciemności elementy.

Niezwykle oryginalne rezultaty pracy młodych konstruktorów z VIc, spotkały się z wielkim uznaniem ze strony polonisty – Przemysława Ciesielskiego, który zmotywował ich do twórczego działania i docenił włożony trud w przygotowanie robotów satysfakcjonującymi ocenami ;-).

***

W tym miejscu warto też dodać, że prace szóstoklasistów zostały wyeksponowane w sali 9A na okolicznościowej miniwystawie. O jej aranżację zadbała Beata Matczak. Spotkała się ona z nie lada podziwem ze strony uczniów oraz nauczycieli.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 30 listopada 2018 15:25
 
Spotkanie z pedagogiem szkolnym PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
czwartek, 22 listopada 2018 18:29
Skalowanie czcionki:

DOPALACZE – Oferta śmierci

DopalaczeCzy normalnym jest zjawisko zajadania się solą do kąpieli lub wypijanie domestosa? Tak się dzieje, kiedy młodzi ludzie sięgają poDopalacze „pochłaniacze wilgoci”, „gumi jagody”, „kokolino”- czyli dopalacze. Dlaczego to robią? Jakie są objawy zażywania tych substancji - bardzo silnie wyniszczających organizm? Na te pytania rodzice uczniów klas VIII i III (etap gimnazjalny) usłyszeli odpowiedzi podczas spotkania z pedagogiem szkolnym. Wypowiedzi toksykologów i specjalistów wygłoszone w prezentacji podczas spotkania pokazały obraz zjawiska i sposób działania dopalaczy. Każdy rodzic dowiedział się również, jak zapobiec zjawisku i gdzie szukać pomocy, gdyby okazało się, że dziecko wpadło w tarapaty.

Agata Wojdyńska

 
Z KSIĄŻKĄ NA TY! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 21 listopada 2018 16:42
Skalowanie czcionki:

Milusińscy z Ia w bibliotece [MINIGALERIA]

W biblioteceBiblioteka to jedna z ważniejszych instytucji kultury, której zadaniem jest gromadzić, przechowywać i udostępniać materiały oraz informuje na określony temat. To właśnie ona pomaga w rozwijaniu marzeń, talentów i pasji zazwyczaj poprzez słowo pisane.W bibliotece

16 listopada uczniowie z integracyjnej klasy Ia wraz z wychowawcą Żanetą Wilant i nauczycielem wspierającym Justyną Dzieran odwiedzili jeden z oddziałów biblioteki Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Tam pod fachowym okiem Jolanty Kruckiej i Joanny Smuszkiewicz wzięli udział w tematycznej lekcji, podczas której dowiedzieli się, co mogą zrobić, aby wypożyczać książki. Uzyskali odpowiedzi na różne pytania m.in. te jak należy obchodzić się z każdą publikacją różnego typu oraz czym zajmuje się biblioteka w ogóle.
W biblioteceDodatkowo zostali zapoznani z księgozbiorem i sposobem ułożenia książek na półkach. Ponadto każdy z nich samodzielnie podpisał się na swojej osobistej karcie bibliotecznej - wzbudziło to w nich nie lada satysfakcję. Po zajęciach dzieci zostały pasowane na czytelnika. W nagrodę każde z nich otrzymało okolicznościowy dyplom oraz praktyczną zakładkę. Zwieńczeniem wizyty w książnicy były pierwsze wypożyczenia.

Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie to miejsce przyjazne każdemu uczniowi, gdzie można przyjść, znaleźć coś dla siebie i skorzystać z „wiedzy” zgromadzonej na półkach.

Justyna Dzieran

Poprawiony: czwartek, 29 listopada 2018 16:43
 
KONCERT W POZNANIU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 21 listopada 2018 16:38
Skalowanie czcionki:

Muzycznie dla Niepodległej

KoncertObchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę suwerenności i na nowo pojawienia się mapach świata przybierały różne formy, od tych czysto tradycyjnych, po te bardzo oryginalne i błyskotliwe. Jedno co je łączyło to wspólnie świętowanie, chociażby przez recytowane słowo lub… muzykę.Koncert

11 listopada 2018 r. w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu odbył się koncert patriotyczny. Na zaproszenie Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka wzięła w nim udział przedstawicielka grona pedagogicznego ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie - Jolanta Krucka. Na program tej okolicznościowej uroczystości złożyły się koncerty - fortepianowy a-moll op. 17 Ignacego Jana Paderewskiego i na orkiestrę Witolda Lutosławskiego.Była to prawdziwa duchowa i muzyczna uczta dla niejednego melomana, którą wspominać się będzie z rozrzewnieniem.

Przemysław Ciesielski

 
AKCJA #GOBLUE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 20 listopada 2018 20:47
Skalowanie czcionki:

Szkolne Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

#GoBlueDnia 20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o#GoBlue Prawach Dziecka. UNICEF jest strażnikiem przestrzegania Konwencji. Symbolem tej organizacji jest kolor niebieski. Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka UNICEF jest #GoBlue - akcja polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych tego dnia. Podjęcie się działań mających na celu uczczenie wspomnianej rocznicy było symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Tego dnia uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani na niebiesko – przyłączyli się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także angażowali się w globalną akcję #GoBlueUNICEF #GoBlue. Nauczyciele prezentowali uczniom ich prawa, przeprowadzali ciekawe lekcje wychowawcze, pogadanki. Uczniowie przygotowywali wspaniałe prace. Pięknie się spisaliście!

Dziękuję Wszystkim za solidarność, kreatywność, mobilizację…#GoBlue

Przypomnijmy, że nasza szkoła każdego roku przyłącza się do akcji Unicef. Ich celem jest uświadamianie i uwrażliwianie na #GoBluelos dzieci pokrzywdzonych (w ubiegłym roku szkolnym w ramach akcji: „Pomóżmy dzieciom w Syrii przetrwać zimę” społeczność szkolna zebrała kwotę 760 złotych, która została przekazana dla Unicef). Każdego roku otrzymujemy Certyfikat Szkoły Zaangażowanej Społecznie. Tego roku wznowiona zostanie akcja szycia lalek i ich aukcja na balu karnawałowym…

Z góry dziękuję za wszelkie podjęte działania…

#GoBlue #GoBlue #GoBlue #GoBlue


Koordynator akcji: Paulina Kubsik

Poprawiony: środa, 21 listopada 2018 16:47
 
MATKA ANTONINA MIRSKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 20 listopada 2018 07:55
Skalowanie czcionki:

Bliska sercom Sióstr Opatrzności Bożej

MATKA ANTONINA MIRSKA„Nic ponad miłość Chrystusa” – takie życiowe motto wyznawała Matka Antonina Mirska – założycielka Zgromadzenia SióstrMATKA ANTONINA MIRSKA Opatrzności Bożej.

W tym roku mija dokładnie 113 lat od jej śmierci.Dla przypomnienia życia i posługi tej zapewne przyszłej błogosławionej, katechetka s. Immakulata Podczasiak CSDP wspólnie z grupą uczniów z klas IIa, IIc i IIIa ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zorganizowała okolicznościowe przedstawienie pt. „Matka Mirska w oczach dziecka”.

MATKA ANTONINA MIRSKAMłodzi artyści, swoje zdolności aktorskie, zaprezentowali w niedzielę 18 listopada 2018 r. u podnóża ołtarza w kościele pw. Matki BożejMATKA ANTONINA MIRSKA Szkaplerznej. W spektaklu, który nota bene przygotowany został na kanwie historyjki z życia wziętej, szczególny akcent położono na odwołanie się do głęboko religijnego posłannictwa Matki Antoniny Mirskiej wobec „rzuconych” w przepaść nędzy i upadku moralnego. Zwieńczeniem minisztuki był zwiewny taniec do melodii pieśni: „Jesteśmy piękni Twoim pięknem Panie” w obecności… samej Sługi Bożej.

Dodać należy, iż tak jak to w niepisanym zwyczaju bywa, nie obyło się na koniec przedstawienia bez zasłużonych owacji dla dzieci.

Życie założycielki Sióstr Opatrzności Bożej, które dla przypomnienia od ponad 73 lat posługują w Golinie, to doskonały dowód na to, że warto jest poświęcać się dla bliźniego. Matka Antonina nigdy nikogo nie odtrącała, pomagała biednym i potrzebującym. A czy my, ludzie doby Internetu, zdobylibyśmy się na taki gest miłosierdzia?

Przemysław Ciesielski
fot. Weronika Krych - Zajbel

Poprawiony: piątek, 23 listopada 2018 12:03
 
W teatrze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 20 listopada 2018 07:50
Skalowanie czcionki:

Teatralnie - profilaktycznie

ĆpunkaŚwiat narkotyków, dopalaczy i niebezpieczeństwo z nimi związane może sprowadzić dziecko z „dobrego domu” niemal na samo dno. ToĆpunka obraz książki Barbary Rosiek pt. Ćpunka i jej scenicznej adaptacji w reżyserii Marka Tercza pod tym samym tytułem, który mieli możliwość obejrzeć uczniowie naszej szkoły. Młodzież gimnazjalna, oglądając spektakl Kieleckiego Teatru Lektur, poznała mechanizm wkręcania się w „spiralę” narkotykową, często wywołaną presją życia we współczesnym świecie, konsumpcjonizmem czy nadmiernymi wymaganiami i obojętnością środowiska.

Być może taka forma przekazu pomoże zapobiec sięganiu po środki uzależniające przez młodych ludzi. Każde działanie profilaktyczne jest potrzebne.

Wyjazd nie odbyłby się gdyby nie opiekunowie – p. Urszula Jeziorna i p. Marzena Lachowicz.

Dyrekcja i organizator wyjazdu dziękują GKRPA w Golinie za wsparcie finansowe wyjazdu.

Agata Wojdyńska
Pedagog szkolny

 
GALA KONKURSU IPN W WARSZAWIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
poniedziałek, 19 listopada 2018 16:34
Skalowanie czcionki:

Niezwyciężeni 1918 Pokolenia Niepodległej [MINIGALERIA]

Gala konkursuKonkurs historyczny „Niezwyciężeni 1918 Pokolenia Niepodległej”, którego organizatorem był Instytut Pamięci Narodowej pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy został rozstrzygnięty!Gala konkursu

15 listopada 2018 r. w Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się uroczysta gala finałowa, podsumowująca ogólnopolską rywalizację. Wzięli w niej udział także przedstawiciele klasy IVb ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z wychowawczynią Kornelią Topor-Pustelnik. Uroczystość prowadził aktor znany z serialu „Plebania” - Dariusz Kowalski. Nagrodzonym dyplomy wręczał m. in. Prezes IPN dr Jarosław Szarek. W kategorii plakat zostało nagrodzonych 25 prac nadesłanych z całej Polski. Gala konkursuWśród nich była ta wykonana przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie poświęcona Czesławowi Brzegowi.

Gratulujemy tak wielkiego sukcesu!

* * *

Dla przypomnienia…

Gala konkursuRok temu uczniowie ówczesnej kl. IIIb pod kierunkiem Kornelii Topor-Pustelnik podjęli się niełatwego zadania. Musieli odnaleźć w okolicy bohatera, który otrzymał Krzyż lub Medal Niepodległości, zebrać o nim jak najwięcej informacji i wykonać plakat edukacyjny. Nie byłoby wspomnianego wyżej, końcowego sukcesu, gdyby nie współpraca ze starszymi koleżankami i kolegami z ówczesnej IIcG, którzy ze swoim opiekunem - Jolantą Krawczyk-Poszwą przeprowadzili wywiady. Ponadto udokumentowali na zdjęciach swoją wizytę w Zagórowie, skąd pochodził Czesław Brzeg.

Dumą napawa fakt, że takich bohaterów mamy „tuż obok”. Cześć im i chwała! Uczniom raz jeszcze serdeczne dzięki za pracę i zaangażowanie.

Kornelia Topor-Pustelnik

Poprawiony: poniedziałek, 19 listopada 2018 22:26
 
100 PRAC PLASTYCZNYCH… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 19 listopada 2018 13:13
Skalowanie czcionki:

… na 100-lecie wolnej Polski

100 pracBiało – czerwona bibuła, kolorowa plastelina, a nawet szare rolki od papieru, to tylko niektóre z materiałów zastosowane przez100 prac najmłodszych uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie do wykonania ciekawych prac plastycznych. Wpisały się one w obchody patriotycznego świętowania w palcówce 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dzieci z „zerówek” i klas pierwszych przygotowały swoje dzieła różnymi technikami. Każda z prac była własnym, często bardzo oryginalnym spojrzeniem na symbole narodowe, atrakcyjna w swojej formie i to z dbałością o detale.

Dzięki naszym milusińskim korytarze szkoły zdobią teraz pięknie wykonane flagi i godła Polski, a w sercach kształtuje się poczucia narodowej tożsamości.

Justyna Dzieran

 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 7 z 148
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information