wtorek, 11 grudnia 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 82 gości 
Statystyki

Wizyt razem:485838
Wizyty dzisiaj:140
Wizyty wczoraj:812
Przeglądarki
18%Google Chrome 70.0.3538.80
12%Google Chrome 70.0.3538.110
12%Google Chrome 41.0.2272.96
7%FireFox 63.0
6%Google Chrome 70.0.3538.102
4%Google Chrome 70.0.3538.77
4%Google Chrome 69.0.3497.100
3%Google Chrome 59.0.3071.125
3%Google Chrome 67.0.3396.87
2%FireFox 3.6.12
Kraje
Poland flag 77%Poland (16217)
Unknown flag 17%Unknown (3669)
Germany flag 3%Germany (604)
France flag <1%France (92)
United Kingdom flag <1%United Kingdom (56)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.82.10.219
Wydarzenia
Spotkania z ciekawymi ludźmi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 23 października 2018 14:00
Skalowanie czcionki:

Żywa lekcja historii…

Spotkanie22 października 2018 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie gościli w progach szkoły znamienitąSpotkanie postać, aktora scen warszawskich, honorowego obywatela naszego miasta Pana Stanisława Sparażyńskiego. Pan Stanisław od wielu lat odwiedza naszą szkołę prezentując monodramy, wiersze liryczne i patriotyczne, uwrażliwiając słuchaczy na piękno mowy ojczystej. W swoim wystąpieniu aktor nawiązał do czasów kiedy był uczniem naszej szkoły. Zaprezentował również monodram, w którym przedstawił poruszający obraz germanizowania dzieci polskich w czasie okupacji wojennej. Wystąpienie Pana Stanisława Sparażyńskiego spotkało się z ogromnym zainteresowaniem wszystkich zebranych.

Na zakończenie spotkania pani dyrektor Ewa Kutnik w imieniu całej społeczności szkolnej wręczyła aktorowi symboliczną wiązankę kwiatów, dziękując jednocześnie za wspaniałą lekcję historii.

Irena Elantkowska
fot. Bogumiła Kowalska

Poprawiony: wtorek, 23 października 2018 14:00
 
Konkurs PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 23 października 2018 13:54
Skalowanie czcionki:

III Edycja Konkursu Recytatorskiego o Tematyce Patriotycznej…

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Golinie z oddziałami gimnazjalnymi skorzystali z zaproszenia Burmistrza Goliny oraz Biblioteki Publicznej w Golinie i wzięli udział w III edycji Gminnego Konkursu Recytatorskiego Wierszy o Tematyce Patriotycznej.

KonkursReprezentantami naszej szkoły byli: Laura Plewczyńska IIIc/g, Sandra Olszewska IIId/g, Olga Gradecka IIId/g, Mikołaj Kujawa IIIb/g, Weronika Piątkowska VIIIc, Hubert Michalak VIIa przygotowani przez polonistów: p. Beatę Staszak-Kopeć, p. Paulinę Kupsik, p. Karolinę Kulczak, p. Ewę Kasprzyk, p. Przemyslawa Ciesielskiego. Koordynatorem konkursu była pani Irena Elantkowska. Wielkim wygranym okazał się Hubert Michalak, który decyzją jury otrzymał nagrodę Burmistrza Goliny. I miejsce zajęła Sandra Olszewska, III miejsce Olga Gradecka. Natomiast wyróżnienie otrzymała Laura Plewczyńska.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

Irena Elantkowska

Poprawiony: wtorek, 23 października 2018 14:04
 
DZIEŃ WAŻNY DLA PIERWSZAKÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 23 października 2018 13:47
Skalowanie czcionki:

Ślubujemy! - uroczyste pasowanie na ucznia

ŚlubowanieSą wśród nas od kilku tygodni, mają swoje prawa i wypełniają obowiązki – mowa tutaj o naszych nowych uczniach z pierwszych klas –Ślubowanie wychownkach: Żanety Wilant i Justyny Dzieran (Ia), Kornelii Topor – Pustelnik (Ib) i Ewy Kazimierczak (Ic). Aby wielowiekowej tradycji stało się zadość, to właśnie oni 17 października 2018 r. zostali oficjalnie włączeni w poczet społeczności Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Była to dla nich niezapomniana chwila.

Podczas uroczystej akademii, symbolicznego gestu pasowania, czyli przyłożenia ogromnego ołówka do lewego ramienia każdego z nich Ślubowaniedokonała dyrektor Ewa Kutnik. Świadkami tej doniosłej chwili byli zebrani wówczas w auli goście: burmistrz Goliny - MirosławŚlubowanie Durczyński, Przewodnicząca Rady Rodziców - Bożena Gradecka, rodzice oraz nauczyciele.

Po zakończeniu uroczystości ślubowania każdy pierwszak otrzymał dyplom i upominek. Później czekał na nich słodki poczęstunek w specjalnie zaaranżowanych salach lekcyjnych.

Na zakończenie naszym Pierwszakom życzymy samych sukcesów w nauce i wytrwałości w podejmowaniu nowych wyzwań!

Justyna Dzieran
fot. Paulina Kubsik

Poprawiony: wtorek, 23 października 2018 14:26
 
Akcja w terenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 22 października 2018 20:30
Skalowanie czcionki:

Młodzi adoptują zabytki [GALERIA]

UczestnicyOd blisko dziesięciu lat golińska młodzież aktywnie włącza się w realizację projektu Młodzi adoptują zabytki. Akcja polega na porządkowaniu cmentarza augsbursko-ewangelickiego w Węglewskich Holendrach. Przy okazji tych wyjazdów młodzi ludzie uczą się otwartości na obce kultury i tolerancji religijnej, doświadczają jak ważna jest umiejętność współpracy w grupie, podział obowiązków i odpowiedzialność. 18 października dwudziestoosobowa grupa uczniów wybrała się ponownie w to zapomniane przez wiele lat miejsce. Opiekę nad nimi sprawowała pani Małgorzata Drukała, Wioletta Sobczak i Beata StaszakKopeć. W porządkowaniu tego miejsca pamięci wzięły także udział panie dyrektor szkoły – Ewa Kutnik i Justyna Sieczkowska. Dużą pomoc otrzymaliśmy od pana burmistrza Mirosława Durczyńskiego, który przybył z kilkoma strażakami. Panowie piłami elektrycznymi wycięli najbardziej oporne do wyrudowania krzewy, co znacznie ułatwiło dalsze prace.

Małgorzata Drukała

Poprawiony: poniedziałek, 22 października 2018 20:48
 
Czytajmy dzieciom, bo warto… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 22 października 2018 20:17
Skalowanie czcionki:

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Zaproszeni gościeW Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. W ramach tej akcji nauczycielki oddziałów przedszkolnych Iwona Derek oraz Oliwia Adamczyk zaprosiły Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie panią Ewę Kutnik oraz panią Annę Nawrocką, pracownika Biblioteki Publicznej w Golinie, do wzięcia udziału w tej w szczytnej inicjatywie. Obie panie przeczytały dzieciom opowiadanie Renaty Piątkowskiej pod tytułem „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Wszystkie przedszkolaki oraz uczniowie klas pierwszych w skupieniu i zaciekawieniu słuchali bajkowych opowieści, a także z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje. Słuchacze

Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w szkole. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Dziecko, któremu się czyta, uczy się słuchać, rozwija zdolność koncentracji, chęć poznawania świata oraz zainteresowania.Tak spędzony wspólnie czas procentuje w przyszłości, buduje wzajemne zaufanie i pozwala lepiej się zrozumieć. Warto i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!

Oliwia Adamczyk
Iwona Derek

 
PROGRAM EDUKACYJNY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 22 października 2018 16:37
Skalowanie czcionki:

Uczymy ratować życie

Program edukacyjnyJuż od kilku lat społeczność Szkoły Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod kierunkiem Magdaleny Mielcarek-MirekProgram edukacyjny realizuje z powodzeniem cele programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” zapoczątkowanego w 2006 r. przez Fundację WOŚP. Polega on na prowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie. Dzięki temu dzieci, począwszy już od pierwszej klasy oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami. Kształtują właściwe nawyki, gdzie resustytacja staje się dla nich czymś naturalnym.

Program edukacyjny6 października obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji także i w tym roku w połowie miesiąca (16 października 2018 r.) została zorganizowana w naszej szkole lekcja, której celem było wspólne promowanie nauki sposobu udzielania pierwszej pomocy. I tym razem wypadła ona fenomenalnie przy pełnym zaangażowaniu młodzieży.Program edukacyjny

***

Serdecznie dziękuję nauczycielom wychowania fizycznego – Hubertowi Kulczakowi, Piotrowi Jabłońskiemu, Robertowi Iwińskiemu i druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Golinie za sprawne przeprowadzenie akcji oraz uczniom klas VII za czynne uczestnictwo w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy!

Magdalena Mielcarek-Mirek

Poprawiony: wtorek, 23 października 2018 13:48
 
WARSZTATY W RAMACH PROJEKTU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 17 października 2018 16:17
Skalowanie czcionki:

Ceńmy życie ponad wszystko! [MINIGALERIA]

ProjektBezpieczeństwo i szeroko pojęta ochrona ludzkiego życia to priorytety, które przyświecały warsztatom z zakresu poznania zasad udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym przeprowadzonych 15 października 2018 r. przez przedstawicieli Fundacji Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Innova w ramach projektu edukacyjnego „Razem bezpieczniej” (koordynowanego przez RobertaProjekt Ligockiego i Łukasza Frontczaka) we współpracy z druhami z OSP Roztoka.

Wzięli w nich udział uczniowie klas piątych ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, którzy na placu przyległym do Projektbudynku placówki mogli zobaczyć wóz strażacki, obejrzeć profesjonalne oprzyrządowanie służące w ratownictwie, posłuchać istotnych informacji dotyczących pracy ochotników oraz wcielić wiedzę teoretyczną w praktykę.

Po zajęciach wszyscy uczestnicy projektu otrzymali z rąk dyrektor Ewy Kutnik, burmistrza Goliny Mirosława Durczyńskiego i przedstawiciela fundacji Innova okolicznościowe dyplomy, upominki oraz kolorowe koszulki, za które pięknie dziękujemy.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 19 października 2018 18:37
 
NASI W POZNANIU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 16 października 2018 06:56
Skalowanie czcionki:

Jak sobota to tylko z… Game Areną

Game ArenaPoznań Game Arena to najważniejsze i największe w Polsce targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej, które od 2004 roku zgromadziły już blisko 450 000 graczy i fanów wirtualnej zabawy – czytamy na oficjalnej stronie organizatora imprezy. PGA to świat cyfrowej pasji z niezwykle prawdziwymi emocjami!Game Arena

Od roku fascynują one uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. 13 października 2018 r. pod opieką nauczycieli - Bogumiły Kowalskiej, Anety Nowak, Anny Neneman- Koprowskiej i Mariusza Witkowskiego grupa z nich spędziła tam sobotni dzień, poznając nowe technologie. Przy tej wyjątkowej okazji spotkali Game Arenasię ze słynnymi youtuberami - Blowem, Karolką i Kaiko. Nasi przedstawiciele za pomocą symulatorów zagrali na komputerach. Nabyli również najnowszy sprzęt elektroniczny. Nie obyło się też bez wygrania okolicznościowych gadżetów, potwierdzających ich udział w imprezie.

Zabawa była przednia - nikt nie miał dość. Wszyscy obiecali sobie, że wrócą na Game Arenę Poznań za rok.

Bogumiła Kowalska
info: www.gamearena.pl

Poprawiony: wtorek, 16 października 2018 06:57
 
WIZYTA W CASTORAMIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 16 października 2018 06:36
Skalowanie czcionki:

Budujesz, remontujesz i… majsterkujesz

W CastoramieRozwijanie u dzieci zdolności manualnych, pobudzanie wyobraźni oraz zdobywanie umiejętności praktycznych to główne cele warsztatów edukacyjnych, które pod hasłem: „Majsterkowo” odbyły się 11 października 2018 r. w konińskim oddziale „Castoramy”.

Wzięli w nich udział uczniowie z integracyjnej klasy Ia ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz W Castoramiez wychowawczynią Żanetą Wilant i nauczycielem wspierającym Justyną Dzieran.

Podczas wspomnianych wyżej zajęć dzieci uczyły się nazywania materiałów, rozpoznawania elementów i łączenia ich ze sobą za pomocą kleju. W CastoramieMali, acz bardzo zdolni majsterkowicze, z pomocą specjalistów świetnie sobie poradzili z tym wyzwaniem. Własnoręcznie wykonali drewniane traktory, a efekt końcowy przyniósł każdemu dużo satysfakcji.

Na koniec zajęć każdy z nich otrzymał dyplom oraz własnoręcznie zbudowany i ozdobiony pojazd.Na zakończenie dodać należy, iż ważnym aspektem warsztatów było również zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów. Specjaliści z „Castoramy” z oddziałem w Koninie przekazali dzieciom informacje na temat tego, że mogą dbać o środowisko w różnoraki sposób. Ponadto pierwszoklasiści na zajęciach bawili się świetnie. Przez praktyczne działania szybko i chętnie przyswoili wiele umiejętności praktyczno-technicznych.

Żaneta Wilant

Poprawiony: wtorek, 16 października 2018 06:50
 
"Czternastego października" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 15 października 2018 19:52
Skalowanie czcionki:

„Edukacja jest najpotężniejszą bronią...”

DENW piątek, 12 października w auli Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wybrzmiało hasło - „Edukacja jestDEN najpotężniejszą bronią, jakiej można użyć, by zmieniać świat”. Nasi uczniowie zaprezentowali się przed zaproszonymi gośćmi, gronem pedagogicznym oraz pracownikami szkoły.

Prócz życzeń usłyszeliśmy wiersz w wykonaniu Nikoli Jędras jak również piosenkę „Czternastego października” zaprezentowaną przez uczniów klas: IV, V i VI, których do występu przygotowała pani Agnieszka Pakuła. Kabaret szkolny IDENTYKO pod opieką pani Karoliny Kulczak wystąpił w skeczu „Wywiadówka” z repertuaru grupy kabaretowej „Młodych Panów”. Całą uroczystość poprowadziły Olga Gradecka i Wiktoria Rogacka. Scenografią zajęły się panie: Magdalena Mielcarek-MirekDEN oraz Ewa Wróbel. Pani dyrektor Ewa Kutnik podziękowała uczniom za występ, wręczając im słodycze. Następnie wyróżnieni nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni otrzymali podziękowania oraz Nagrody.

DENW roku szkolnym 2018/2019 z okazji Święta Edukacji Narodowej naszym uczniom, dyrekcji szkoły, nauczycielom, pedagogom i pracownikom szkoły życzymy dużo zdrowia, pomyślności i wytrwałości w dążeniu do celu.

Karolina Kulczak

Poprawiony: poniedziałek, 15 października 2018 21:20
 
Doradztwo zawodowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
niedziela, 14 października 2018 17:52
Skalowanie czcionki:

Uczniowie na „Nocy Zawodowców” [MINIGALERIA]

Noc zawodowców5 października 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie - klasy VIII oraz klasy III oddziały gimnazjalne z rodzicami i nauczycielem doradztwa zawodowego – Panią Ewą Wróbel wzięli udział w „Nocy Zawodowców”, gdzie mieli niebywałą okazję spotkać osoby z biznesu i lokalnego rynku pracy, a także poznać specyfikację takich zawodów jak: stolarz, ślusarz, technik geodeta, technik logistyk, technik architektury krajobrazu, fryzjer i wiele innych oraz skorzystać z pomocy doradcy zawodowego. Projekt był skierowany do uczniów szkół podstawowych i klas III gimnazjów, a jego głównym celem była promocja kształcenia zawodowego i technicznego.

Podczas „Nocy Zawodowców” uczniowie wzięli udział w warsztatach: florystyki, robotyki, wikliniarstwa (do wyboru), skorzystali ze strefy piękna, turnieju FIFA, smakowali pyszne ciasto ze śliwkami i sałatkę zapoznając się ze specyfiką kształcenia i pracy w zawodzie kucharz oraz technik żywienia.

Organizatorem wydarzenia, które odbyło się w Zespole Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w Koninie było Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie.

Doradca zawodowy
Ewa WróbelPoprawiony: niedziela, 14 października 2018 17:53
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 6 z 144
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information