środa, 20 czerwca 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości 
Statystyki

Wizyt razem:416118
Wizyty dzisiaj:0
Wizyty wczoraj:355
Przeglądarki
15%Google Chrome 66.0.3359.158
9%Google Chrome 66.0.3359.181
7%FireFox 60.0
6%Google Chrome 66.0.3359.139
5%Google Chrome 41.0.2272.96
4%Google Chrome 56.0.2924.87
4%Google Chrome 67.0.3396.87
4%Mozilla
4%Google Chrome 66.0.3359.126
3%FireFox 59.0
Kraje
Poland flag 83%Poland (14952)
Unknown flag 14%Unknown (2555)
Germany flag 1%Germany (243)
France flag <1%France (81)
United Kingdom flag <1%United Kingdom (53)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.81.158.195
Wydarzenia
Żywa lekcja patriotyzmu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 13 kwietnia 2018 14:32
Skalowanie czcionki:

Golina upamiętnia Ofiary Zbrodni Katyńskiej [GALERIA]

To już 8 lat, od kiedy Golina czci pamięć wszystkich wymordowanych przez NKWD w 1940 roku na mocy decyzji naczelnych władz Związku Sowieckiego.

MszaDnia 12 kwietnia 2018 roku dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli pod kierunkiem pani dyrektor Jolanty Kruckiej ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie mieszkańcy gminy i powiatu wzięli udział w niezwykle doniosłej uroczystości. Jak co roku rozpoczynała ją Msza Święta, podczas której składano dary ofiarne. OrkiestraPo niej nastąpił przemarsz główną ulicą Goliny ze Szwadronem Kawalerii Ziemi Konińskiej na czele z Panem Piotrem Chojnackim. Za nim orkiestra oraz sztandary wojskowe, kombatanckie, strażackie, szkolne, zaproszeni goście, społeczność szkolna i lokalna. Następnie spotkanie przy obelisku Michała Kobylińskiego, powitanie przez Burmistrza Goliny Pana Mirosława Durczyńskiego, składanie kwiatów. ŻołnierzeJak co roku, doniosłości dodała salwa honorowa i odczytanie Apelu Pamięci przez przedstawiciela 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Całość uświetniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta ZSGE im. S. Staszica w KoniUczniowienie oraz Grupa Rekonstrukcji z II Liceum im. K. K. Baczyńskiego w Koninie. Zaproszenie na uroczystość przejęli przedstawiciele posłów i senatorów polskiego parlamentu, polskiego wojska, sejmiku województwa wielkopolskiego, starostwa powiatu konińskiego, władz oświatowych, służb mundurowych, Stowarzyszenia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, kombatantów

Zaproszeni gościeNa zakończenie goście mogli podziwiać wystawę, na którą składały się przepiękne prace uczniów, dokumentacja Michała Kobylińskiego – kierownika Szkoły Powszechnej w Golinie zamordowanego w Katyniu oraz mundury żołnierskie czy oryginalna francuska lanca z 1911 roku.Gospodarze

Wyróżnieniem jest dla nas fakt, iż od kilku lat uroczystości katyńskie przygotowywane przez Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie obejmuje patronatem Wojewoda Wielkopolski Pan Zbigniew Hoffmann.

WystawaTradycją stało się, że na kartach kroniki szkolnej oraz okolicznościowej Księgi Pamiątkowej zostały zapisane wzruszające słowa uznania dla ogromnej pracy uczniów i nauczycieli pod kierunkiem pani dyrektor Jolanty Kruckiej. Kluczem do sukcesu są nie tylko umiejętności, ale także serce wkładane w realizację szczytnych zadań.Rekonstruktorzy

Naszym obowiązkiem jest przypominanie kolejnym pokoleniom o tej bolesnej karcie w historii. Dzięki patriotycznym uroczystościom przywracamy pamięci osoby zasłużone, zapomniane, budującw ten sposób tożsamość narodową.

Chwała Bohaterom! Cześć Ich Pamięci!

Paulina Kubsik
fot. Kamil Strajch

Poprawiony: poniedziałek, 16 kwietnia 2018 20:23
 
Konkurs recytatorski w Złotkowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 15 kwietnia 2018 17:01
Skalowanie czcionki:

I miejsce dla Janka

Uczestnicy konkursuDnia 12 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Złotkowie odbył się Konkurs Recytatorski pt.: „W świecie twórczości Juliana Tuwima”.

Jego adresatami byli uczniowie klas I - VII. Twórcza rywalizacja miała formę prezentacji na forum dowolnego utworu poetyckiego autorstwa wspomnianego wyżej pisarza. Ocenie jury podlegały: dobór tekstu i stopień jego opanowania, dykcja, interpretacja, kultura słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Janek Jakubowski z p. Arletą SkibińskąSzkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie w swojej kategorii reprezentował Jan Jakubowski (IIa). O jego przygotowanie zadbała Arleta Skibińska.

Warto było sprawdzić swoje umiejętności w tym wcale niełatwym konkursie, ponieważ naszemu reprezentantowi udało się wrócić z sukcesem, bowiem Janek zdobył I miejsce.

Naszemu Recytatorowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Arleta Skibińska

Poprawiony: środa, 18 kwietnia 2018 22:09
 
To był wyjazd! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 17:40
Skalowanie czcionki:

Nauka, zabawa, kultura…

ToruńDnia 11 kwietnia z inicjatywy nauczycielki Pauliny Kubsik uczniowie klas czwartych i piątych wraz z wychowawcami: Kingą Bąkowską, Agnieszką Sołtysiak, Lilianą Czajkowską, Tomaszem Borowskim i Mariuszem Witkowskim wybrali się do Torunia. Tam mogli podziwiać przedstawienie „Tajemnice Tomka Sawyera” w Teatrze Muzycznym. Kolorowy i rozśpiewany musical na motywach powieści Marka Twaina przeniósł nas w świat przygody i dobrej zabawy. Nie zabrakło też historii niemal kryminalnych. Tak się działo, gdyż Tomek Sawyer i jego przyjaciel Huck Finn próbowali rozwikłać pewną mroczną zagadkę. Przy okazji nauczyli nas, co to znaczy przyjaźń iToruń lojalność. Mogliśmy podziwiać przepiękną dekorację, grę świateł oraz muzykę, w stylu dawnego amerykańskiego folku tzw. hillbilly, wysłuchując aż 11 piosenek.

Po spektaklu uczniowie przez trzy godziny mogli dać upust swej energii w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Był to czas na naukę przez zabawę. Uczniowie mając do dyspozycji 6 poziomów budynku mogli sprawdzić pewne prawa fizyki, przeprowadzić doświadczenia Toruńoraz poznać wiele oryginalnych urządzeń i ciekawostek bawiąc się wyśmienicie.

Być w Toruniu i nie zobaczyć pomnika Mikołaja Kopernika i nie zjeść piernika – tak nie może być! Dlatego uczestnicy wyjazdu udali się spacerkiem na piękny Rynek. To dopełniło całości, tym bardziej, że pogoda sprzyjała!

W świetnych humorach, z bagażem doświadczeń cali i zdrowi wróciliśmy po długim dniu do domu….

Toruń Toruń Toruń Toruń


Paulina Kubsik

Poprawiony: poniedziałek, 16 kwietnia 2018 17:48
 
Projekt: Kopalnia kompetencji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 17 kwietnia 2018 21:26
Skalowanie czcionki:

Zajęcia z geodetą

Zajęcia w terenieDnia 11 kwietnia 2018 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, w ramach projektu „Kopalnia kompetencji”, uczestniczyli w zajęciach z udziałem geodety - pana Grzegorza Wydry. Przedstawiciel Kopalni Węgla Brunatnego w Koninie, przybył na zaproszenie nauczycielki geografii - Urszuli Jeziornej.Zajęcia w klasie

Uczniowie byli bardzo zainteresowani tym czym jest geodezja, co robi geodeta, gdzie może podjąć pracę. Przy okazji mogli zobaczyć charakterystyczne dla tej dziedziny oprzyrządowanie. Poznali m.in. niwelator, tachimet i skaner laserowy. Dokonali pomiarów w terenie przy użyciu odbiornika precyzyjnego pozycjonowania satelitarnego GNSS.

Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze.

Urszula Jeziorna

Poprawiony: piątek, 20 kwietnia 2018 11:10
 
XXII raz PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 10 kwietnia 2018 20:05
Skalowanie czcionki:

Nie mają problemu z Wielkopolską [GALERIA]

Obrzędowość, zabytki, gwara - to tylko niektóre z wielu aspektów naszej rodzimej kultury i tożsamości.

UroczystośćWiedzą o tym na pewno uczniowie ze wschodniej części naszego regionu, którzy 10 kwietnia 2018 r. przybyli do Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie na etap rejonowy XXII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Rywalizacja składała się z dwóch części. Pierwsza – oficjalna odbyła się w auli szkolnej. Po krótkiej części artystycznej i słowach powitania dyrektor Jolanty Kruckiej i burmistrza Goliny Mirosława Durczyńskiego skierowanych do zgromadzonych, wręczeniu dyplomów, i upominków, przyszedł na czas na zmagania z testem. Dotyczył on szeroko pojętej kultury i historii Wielkopolski.

Mimo, że łatwo nie było, to i tak wszyscy uczestnicy walczący o laur kwalifikacji do etapu wojewódzkiego zachowali pogodę ducha oraz wiarę w uzyskanie wystarczającej liczby punktów, by przejść dalej.

***

Z golińskiej podstawówki w etapie rejonowym XXII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce wzięli udział: Wiktoria Bobrowska (Vb), Roksana Piątkowska (Vb) i Hubert Przybyła (VIa). Zostali oni solidnie przygotowani do rywalizacji przez dyrektor Jolantę Krucką.

Przemysław Ciesielski
fot. Kamil Strajch

Poprawiony: środa, 11 kwietnia 2018 20:52
 
Przystanek książka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 07 kwietnia 2018 11:07
Skalowanie czcionki:

Patriotyczne łamanie języka dla laika

Zajęcia5 kwietnia 2018 roku w gościnne progi Biblioteki Publicznej w Golinie zawitali po raz kolejny uczniowie uczęszczający na zajęcia w ramach projektu PRZYSTANEK KSIĄŻKA. Spotkanie oscylowało wokół patriotyzmu, wiosny i szarad leksykalnych.Uczniowie

Pracując w dwóch kilkuosobowych zespołach, dzieci sprawnie ułożyły dość trudne tematyczne rozsypanki wyrazowe, a następnie układały rymowane łamańce językowe.

Zajęcia wpisują się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Irena Elantkowska
Karolina Kasprzak

Poprawiony: sobota, 07 kwietnia 2018 11:18
 
Powiatowy konkurs… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 07 kwietnia 2018 10:53
Skalowanie czcionki:

...pisanek i ozdób wielkanocnych

Okres świąt Wielkiej Nocy to nie tylko czas postu, gorączkowych porządków i szykowania wyśmienitych potraw. W tym czasie przygotowujemy też barwne pisanki i inne ozdoby świąteczne, którymi dekorujemy nasze mieszkania.

Zuzanna WalczakAdam KorzeniewskiUczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie w ramach kultywowania polskich tradycji, również przygotowali piękne ozdoby wielkanocne w różnych technikach plastycznych. Rękodzieła zawieziono do Szkoły Podstawowej w Żychlinie, gdzie zorganizowano konkurs ozdób świątecznych. Skierowany był on do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z Konina oraz powiatu konińskiego. Po niedługim czasie otrzymaliśmy wiadomość, że jedna z naszych uczennic, Zuzanna Walczak z klasy 3c (opiekun - pani Żaneta Wilant) otrzymała III miejsce w kategorii pisanka. Spodobała się też praca ucznia klasy gimnazjalnej. Uczeń, Adam Korzeniewski z klasy 3dG (opiekun - pani Agnieszka Pakuła) otrzymał wyróżnienie w kategorii stroiki.

Gratulujemy talentu.

Agnieszka Pakuła,
Żaneta Wilant

Poprawiony: sobota, 07 kwietnia 2018 11:17
 
W odpowiedzi na zaproszenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 05 kwietnia 2018 17:48
Skalowanie czcionki:

Ks. bp Wiesław A. Mering napisał…

SpotkaniePrzed Świętami Wielkanocnymi dyrektor Jolanta Krucka otrzymała list od ordynariusza diecezji włocławskiej - ks. bp. Wiesława Alojzego Meringa. Hierarcha wyraża w nim swoją radość między innymi z przekazanego zaproszenia do odwiedzenia Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Jak czytamy w oficjalnej korespondencji (zamieszczonej obok wraz ze szczegółową treścią): Jeżeli tylko czas i drogi na to pozwolą, chętnie szkołę odwiedzę (…).List

Duchowny przypomina w niej także o dwukrotnym pobycie w parafii w 2003 r., kiedy to należała do diecezji włocławskiej.

Wspomniany wyżej list, to bardzo miły gest pamięci i życzliwości ze strony ks. bp. Wiesława Alojzego Meringa. Liczymy na rychłe odwiedziny naszej placówki!

* * *

W ramach przypomnienia

Pobyt we Włocławku 15 marca 2018 r. na podsumowaniu konkursów w ramach XIV Narodowego Dnia Życia (przypomnijmy: Marta Nowak zdobyła w plastycznym II miejsce na ponad 200 prac), był doskonałą okazją do krótkiej rozmowy z ordynariuszem diecezji włocławskiej – ks. bp. Wiesławem Alojzym Meringiem i przekazania pisemnego zaproszenia dyrekcji i grona pedagogicznego do złożenia wizyty w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Przemysław Ciesielski

 
XIV Konińskie Forum Oświatowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 29 marca 2018 16:34
Skalowanie czcionki:

Wiedza, integracja, relaks…

ForumW dniu 24 marca 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wzięli udział w XIV Konińskim ForumForum Oświatowym. Spotkanie odbyło się pod patronatem prezydenta Miasta Konina. Młodzież zapoznała się z szeroką ofertą szkół ponadpodstawowych w powiecie konińskim. Miała też okazję pozmawiać z nauczycielami, zadawać nurtujące pytania. Ogrom zebranych przez młodzież ulotek i gadżetów świadczy, że wyjazd cieszył się zainteresowaniem. Na zakończenie wycieczki w ramach integracji odwiedziliśmy pizzerię Da Grasso. Udział w Forum Oświatowym w Koninie odbył się przy współpracy Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie oraz Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie. Opiekę nad młodzieżą sprawowały Ewa Wróbel i Bernadeta Kucharska.

Ewa Wróbel

Poprawiony: czwartek, 29 marca 2018 16:35
 
TEATRZYKI VC PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 28 marca 2018 12:39
Skalowanie czcionki:

Młodzi adepci minisztuki teatralnej [MINIGALERIA]

TeatrzykiZachęcanie dzieci do twórczego działania na lekcjach jest bardzo ważne w pracy każdego nauczyciela i to bez względu na charakter przedmiotu. Można to czynić na wiele sposobów. Młodzi ludzie dzięki częstym zachętom i motywacjom ze strony prowadzącego zajęcia dają upust swoim kreatywnym pomysłom np. przygotowując minisztuki teatralne.

Właśnie ten pomysł został podsunięty przez Przemysława Ciesielskiego uczniom klasy Vc ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. W ramach lekcji języka polskiego przedstawili własne wizje mitologicznych opowieści. Każda z nich była jedyna w swoim rodzaju, wszystko to za sprawą unikatowych scenariuszy oraz pomysłowo wykonanych kukiełek lub zaadaptowanych specjalnie na tę okoliczność maskotek. Przygotowane teatrzyki spotkały się z dużym uznaniem oglądających oraz samego polonisty.

Brawo młodzi adepci minisztuki teatralnej!

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: czwartek, 05 kwietnia 2018 18:17
 
PRZED WIELKANOCĄ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 28 marca 2018 10:42
Skalowanie czcionki:

"Pisanki, kraszanki, jajka malowane”

Zbliżające się Święta Wielkanocne były okazją do przygotowania w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wystawy pt. ,,Wielkanocne dekoracje. Stała się ona okazją do poznania współczesnych technik tworzenia okazjonalnych ozdób.

Najważniejsze rekwizyty tego okresu, to zdobione jajka. To one zdominowały ekspozycję. Ozdobne, kolorowe, przestrzenne prace wykonali uczniowie klas gimnazjalnych pod kierunkiem nauczycielki plastyki - Agnieszki Pakuły.
Jesteśmy pod wrażeniem ich pomysłowości!

Wystawa

Agnieszka Pakuła

 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 6 z 136
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information