sobota, 20 października 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 
Statystyki

Wizyt razem:458030
Wizyty dzisiaj:281
Wizyty wczoraj:520
Przeglądarki
12%Google Chrome 69.0.3497.100
10%Google Chrome 41.0.2272.96
7%Google Chrome 68.0.3440.91
6%Google Chrome 67.0.3396.87
5%Google Chrome 66.0.3359.158
5%Google Chrome 68.0.3440.106
3%FireFox 62.0
3%Mozilla
3%FireFox 60.0
3%Google Chrome 66.0.3359.181
Kraje
Poland flag 78%Poland (47032)
Unknown flag 18%Unknown (11041)
Germany flag 1%Germany (684)
France flag <1%France (271)
United Kingdom flag <1%United Kingdom (214)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.166.207.223
Wydarzenia
KONKURS W BIBLIOTECE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 24 maja 2018 11:32
Skalowanie czcionki:

Recytatorskie zmagania

Konkurs w biblioteceZmagania z trudną sztuką deklamacji to bukiet najpiękniejszych wzruszeń i emocji. Odważni uczestnicy, którzy niemal bez tremy, z ogromną pewnością siebie prezentują wiersze, zaangażowani nauczyciele, kibicowanie kolegom, wspólna radość z udanego występu, pełne napięcia oczekiwanie na wynik… Nie inaczej było na II Gminnym Konkursie Recytatorskim „Wiosenne poezjowanie” organizowanym 21 maja 2018 r. przez Bibliotekę Publiczną w Golinie z inicjatywy dyrektor Żanetty Matlewskiej, a skierowanym do uczniów szkół podstawowych. Cele imprezy to nade wszystko propagowanie poezji dziecięcej, rozbudzanie zainteresowania kulturą „żywego słowa”, promocja „ducha” zdrowej rywalizacji wśród dzieci oraz integracja uczniów ze szkół z całej gminy. Wszystkie palcówki miały swoich reprezentantów, 32 uczniów rywalizowało w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV –VII. Deklamacje oceniało jury w składzie: Pani Jolanta Krucka – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, Pani Bogumiła Staszak – nauczyciel historii i Pani Żanetta Matlewska – dyrektor Biblioteki Publicznej w Golinie.

Konkurs w biblioteceWybór nagrodzonych i wyróżnionych okazał się bardzo trudny, ponieważ wszyscy uczestnicy zaprezentowali niemały kunszt recytatorski a także umiejętności, nad którymi pilnie pracowali ze swymi nauczycielami. Po burzliwych obradach jury postanowiło przyznać następujące nagrody: w kategorii klas I- III: I miejsce zajął Jan Jakubowski (opiekun Arleta Skibińska), II – Anna Szwacińska (opiekun Kornelia Topor-Pustelnik), III - Zuzanna Kędracka (opiekun Danuta Wysokowska). Wyróżnienia otrzymali: Małgorzata Herudzińska, Kaja Gołdych, Klaudia Jańczak. W kategorii wiekowej klas IV-VII zwyciężył Mateusz Górniak, II miejsce zajął Hubert Michalak (opiekun Paulina Kubsik), a III – Hubert Przybyła (opiekun Paulina Kubsik). Natomiast na wyróżnienia zasłużyli: Hanna Strzelczyk, Julia Duchnik (opiekun Aleksandra Gołdych), Sandra Grzebielucha i Filip Rubas. Laureaci otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy słodkie upominki ufundowane przez Bibliotekę Publiczną w Golinie a także pamiątkowe dyplomy.

Dyrektor Biblioteki Publicznej w Golinie Żanetta Matlewska składa serdeczne podziękowania i gratulacje wszystkim uczestnikom oraz ich instruktorom.

Karolina Kasprzak

źródło: golina.naszabiblioteka.com

Poprawiony: piątek, 25 maja 2018 08:57
 
Dar Serca PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 23 maja 2018 13:47
Skalowanie czcionki:
Akcja charytatywna
 
ENERGIA I MOC PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 23 maja 2018 10:49
Skalowanie czcionki:

Misyjni na trampolinach [MINIGALERIA]

TrampolandiaRóżnego typu przedstawienia czy oprawa liturgii Mszy św., to dla ogniska misyjnego ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie najczęstsze sposoby włączania się w „życie” placówki i parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej. Takie formy ewangelizowania dająTrampolandia im zapewne wiele satysfakcji i wewnętrznego zadowolenia.

Po solidnie wykonanej pracy, każdy kolejny koniec roku szkolnego sprzyja podsumowaniom ich działalności i rekreacyjnym, integrującym wyjazdom. Do tej pory misyjni z Goliny animowani przez katechetkę – s. Lilianę Sochę CSDP byli w: Warszawie, Licheniu i Częstochowie. Tym razem (19 maja 2018 r.) wybrali się do „Trampolandii” w Koninie. Cel wyjazdu był słuszny – szeroko pojęta rozrywka.

TrampolandiaDzieci skorzystały tam z szeregu atrakcji. Dzięki kilkunastu trampolinom, mogły wykonać wiele salt najwyższych lotów. Skakały do basenu z gąbkami, wyprawiając przy tym przeróżne akrobacje. Śmiechu było przy tym co niemiara.

Dla zachowania bezpieczeństwa wszystkie powietrzne wybryki i wygibasy odbywały się pod fachowym okiem instruktora. Śmiało można powiedzieć, że integracyjna zabawa golińskich misyjnych w „Trampolandii” była przednia!

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 25 maja 2018 08:54
 
Ogólnopolski konkurs PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 23 maja 2018 16:27
Skalowanie czcionki:

Bardzo dobry wynik Mikołaja z IIbG

Mikołaj KujawaMikołaj Kujawa - uczeń ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie (kl. IIbG) uzyskał bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym „Geo-Planeta” PLUS.

Ten wcale niełatwy turniej został zorganizowany przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Nasz reprezentant wykazał się rozległą wiedzą. Dotyczyła ona szeroko pojętej geografii Polski, ze szczególnym uwzględnieniem - Gór Świętokrzyskich, Karpat i Sudetów.

Do konkursu ucznia przygotowywała nauczycielka geografii Urszula Jeziorna.

Warto dodać, że Mikołajowi swoje gratulacje złożyła dyrektor Jolanta Krucka, my także dołączamy się do tych powinszowań.

Urszula Jeziorna

Poprawiony: czwartek, 24 maja 2018 09:14
 
TWÓRCZY TRZECIOKLASIŚCI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 21 maja 2018 10:10
Skalowanie czcionki:

To dla Ciebie Kochana Mamusiu! [MINIGALERIA]

Warsztaty_plastyczneDnia 16 maja 2018 r. uczniowie z klas IIIb, IIIc i IIId ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wzięli udział w twórczych warsztatach, podczas których mogli wykonać wyjątkowe prezenty dla swoich mam z okazji zbliżającego się ich święta.

Dzieci zaprojektowały bawełniane, praktyczne torby do zawieszenia na ramię, które zostały później ozdobione przez nie różnorodnymi hasłami i wzorami. Do dyspozycji miały flamastry do malowania na tkaninach oraz wszelakie naklejki własnoręcznie wykonane.

Dodatkowo uczestnicy warsztatów pod okiem instruktora stworzyli ciekawe wzory geometryczne, roślinne i zwierzęce. Wśród nich królowały - wiadomo dlaczego - serca i kwiaty. Tutaj kreatywność i fantazja wzięły niewątpliwie górę.

Tego typu zajęcia twórcze oprócz swojego praktycznego i bardzo wychowawczego wymiaru, stanowiły świetną okazją, aby uświadomić najmłodszym, jak ważną dziedziną nauki jest ekologia i jak wielki wpływ mają nasze najmniejsze czyny na wygląd naszej planety. Ponadto dodając do tego „szczyptę świata mody” i zabawę w projektanta, była to lekcja, która poprzez zabawę wyobraźnią i paletę barw pomogła edukować, uwrażliwić i w sposób bezpośredni, choć w małym stopniu, pomóc wpłynąć na losy Ziemi.

Ewa Kazimierczak, Kornelia Topor – Pustelnik, Żaneta Wilant

 
WYJAZD IV B PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 18 maja 2018 18:50
Skalowanie czcionki:

Nauka + zabawa = ,,Zielona Szkoła’’

Zielona szkołaChcąc połączyć naukę z wypoczynkiem i rekreacją, uczniowie z klasy IV b ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z opiekunami - Kingą Bąkowska (organizator wyjazdu) i Przemysławem Ciesielskim, przebywali w dniach od 16. do 18 majaZielona szkoła 2018 r. w gospodarstwie agroturystycznym ,,Bocheńscy” w Powidzu. Tam czekał na nich szereg atrakcji.

Pierwszego dnia tzw. „Zielonej Szkoły” uczestnicy wyjazdu karmili zwierzęta i pędzili rydwanem. Zdobywali także pierwsze umiejętności jazdy konno i lepienia z gliny różnorodnych figurek. Wieczorem grali w ping ponga, ,,piłkarzyki” i ,,planszówki”. Mile spędzili czas przy ognisku, zajadając się pieczonymi kiełbaskami.

Kolejny dzień grupa rozpoczęła od porannej gimnastyki i pożywnego śniadania. Wielką frajdą dla uczestników były pomoc w pracach gospodarskich, Zielona szkołajazda na kucyku, gra w badmintona i zabawa balonami wypełnionymi wodą. Ważnym elementem tego dnia było przygotowanie plakatu pt. ,,Stop paleniu” w ramach projektu edukacyjnego przeznaczonego dla klas IV ,,Program Antytytoniowej EdukacjiZielona szkoła Zdrowotnej”. Uczniowie wykonali prace plastyczne na w/w temat z wielkim zaangażowaniem i twórczą kreatywnością. Następnie ruszyli na pieszą wycieczkę do Powidza. Dzień zakończyła dyskoteka przy najnowszych, muzycznych hitach.

Trzeciego dnia, po pysznym śniadaniu, nadszedł czas na podsumowanie całego wyjazdu. Uczniowie wymienili się doświadczeniami i opiniami o pobycie w gospodarstwie agroturystycznym.

Bogaty program zajęć „Zielonej Szkoły” miał przede wszystkim poszerzyć wiedzę czwartoklasistów, pokazać im różne sposoby jej zdobywania, zintegrować ich i wdrożyć do aktywnego spędzania czasu.

Kinga Bąkowska

Poprawiony: piątek, 25 maja 2018 08:59
 
GRAWERTONY OD PZERiI… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 15 maja 2018 18:49
Skalowanie czcionki:

… dla dyrektor Jolanty Kruckiej i s. Laurencji Chodźko

26 kwietnia 2018 r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Oddziału Rejonowego  Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Golinie.

GrawertonyPosiedzenie zainaugurował przewodniczący Stanisław Gawroński, witając serdecznie wszystkich przybyłych oraz przybliżając im w telegraficznym skrócie szerokie spektrum działalności związku. Zebrani z uwagą wysłuchali także sprawozdań za upływającą właśnie kadencję. Bardzo wysoko oceniono pracę dotychczasowego zarządu, nic więc dziwnego, że udzielono mu absolutorium.

Niezwykle ważnym i wzruszającym momentem zebrania było uroczyste podziękowanie wszystkim osobom, które swoją pracą przyczyniły się do rozwoju Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Golinie.

GrawertonyZłotą Odznaką Honorową Dużą odznaczono Stanisława Gawrońskiego, a Złote Odznaki Honorowe Małe z rąk Członka Zarządu Głównego i jednocześnie Przewodniczącego Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Poznaniu Henryka Zywerta otrzymali: Emilia Jóźwiak, Karolina Kasprzak, Zofia Mielczarek, Bożena Nowak, Zenon Paszek, Halina Sznycer, Genowefa Urbaniak, Stanisław Walczak, Wanda Wasilewska, Domicela Wiśniewska oraz Grażyna Woźniak.

Za niepośledni wkład w rozkwit regionu Zenonowi Paszkowi przyznano tytuł honorowy „Zasłużony dla powiatu konińskiego”.

GrawertonyNie zabrakło także wyrazów wdzięczności, w postaci pięknych grawertonów, dla wszystkich sympatyków, którzy zawsze wspierali związek radą i nigdy nie odmówili pomocy. A byli to: Burmistrz Goliny Mirosław Durczyński, Radne Rady Miejskiej w Golinie Urszula Furmaniak oraz Iwona, Jolanta Kościelska, sołtys sołectwa Barbarka Stanisław Paszek, sołtys sołectwa Rosocha Ryszard Kruszyna, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie Jolanta Krucka, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Kawnicach Halina Warzychowska, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Golinie Żanetta Matlewska, Dyrektor Domu Kultury w Golinie Damian Ciesielski, właściciel firmy „Przewozy Autokarowe” Antoni Szczepaniak oraz s. Laurencja Danuta Chodźko CSDP (…).

Karolina Kasprzak

fot. Kamil Strajch

Poprawiony: wtorek, 15 maja 2018 18:50
 
DRZWI OTWARTE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 15 maja 2018 18:37
Skalowanie czcionki:

Goliński „Julek” zaprasza [MINIGALERIA]

Drzwi otwarteWspółczesność stawia przed każdą placówką oświatową co rusz to nowe wyzwania. Każda z nich stara się nim podołać. Na pewno wśródDrzwi otwarte nich bardzo ważne są też oczekiwania rodziców, którzy swoje pociechy powierzają na kilkanaście lat „pod skrzydła” nauczycieli. Powszechnie wiadomo, że fundamentalne zadania pedagogów od lat  nie zmieniają się – po pierwsze uczą, po drugie wspomagają wychowanie.

Idąc z duchem czasu każda szkoła organizuje tak powszechne dziś tzw. „Drzwi otwarte”. Niewątpliwie pomagają one w bliższym poznaniu placówki. Podobnie jest co roku w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Drzwi otwarteTakie otwarcie się na dzieci i rodziców kolejny raz miało miejsce w jej murach 14 maja 2018 r. Tego dnia o wyznaczonym czasieDrzwi otwarte opiekunowie wraz ze swoimi pociechami (przyszłymi uczniami) zapoznali się z szerokim wachlarzem działań podejmowanych w szkole, jej tradycjami oraz ćwiczeniami sprawnościowymi. Mogli też uczestniczyć w zajęciach klas pierwszego poziomu edukacyjnego i przy tak dogodnej możliwości zapoznać się z metodami oraz formami pracy nauczycieli z uczniami.

Milusińscy oraz ich rodzice byli pełni podziwu dla tak zorganizowanych „Drzwi otwartych”.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: wtorek, 15 maja 2018 18:39
 
Wszechstronny talent… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 14 maja 2018 20:30
Skalowanie czcionki:

Po raz kolejny z trzema nagrodami!

Hubert PrzybyłaHubert Przybyła, uczeń klasy VIa, ponownie okazał się doceniony w kilku kategoriach - dnia 10 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej zHubert Przybyła Oddziałami Integracyjnymi nr 9 w Koninie odbyła się uroczysta gala podsumowująca Międzyszkolny Konkurs Poetycko-Fotograficzny. Sam tytuł świadczy już o wszechstronnych umiejętnościach, jakimi powinni się wykazać uczestnicy.

Konkurs:

• Rozbudzał zainteresowania poetyckie wśród młodzieży.

• Kształtował umiejętności wyrażania emocji poprzez obraz.

• Rozwijał wyobraźnię twórczej.

• Stwarzał młodym autorom możliwość zaprezentowania własnych tekstów.

• Promował talenty literackie poprzez zaprezentowanie ich w szkolnej gazetce.

Warunkiem udziału było samodzielne napisanie wiersza na dowolny temat i wykonanie fotografii nawiązującej do wiersza. Praca miała tworzyć nierozerwalną całość połączoną wspólnym tytułem. Nielada to wyzwanie… Ale jak się okazuje nie dla Huberta. Został on doceniony aż w trzech kategoriach:

Wyróżnienie w kategorii: Interesująca interpretacja fotografią

III miejsce w kategorii: Wyjątkowy wiersz

oraz ważna nagroda: Nagroda Publiczności:

II miejsce: Najciekawsza recytacja.

Jury oceniało:

• Kreatywność w podjęciu tematu: oryginalność, koncepcję, technikę oraz kulturę języka.

• Zawartość merytoryczną, w tym stopień wrażliwości i wnikliwej obserwacji otaczającego świata.

Bezkonkurencyjnemu i Wszechstronnemu Młodemu Talentowi gratulujemy! Należy podkreślić, że Hubert jako jedyny z całej szkoły podjął się tego wyzwania!

A teraz coś dla duszy….


Siła Natury

obumierający krajobraz tego lasu - wzbudza we mnie strach
życie zwierząt – zamarło na chwilę
połamane drzewa leżą na ziemi – spokojnie
tylko bezlitosny wiatr - swoją siłą bawi się liśćmi w oddali

zniszczenia – jak po małej wojnie w umyśle
nawałnica zaatakowała bezlitośnie – przez chwilę
sarny które przeżyły - dzielnie chodzą po przetrąconych drzewach
szukając pożywienia - nie rozumieją tej sytuacji

zmęczony widokiem - stoję gdzieś po środku tej czystej katastrofy
już się nie zastanawiam - tylko obserwuję otaczający mnie bezkres
nie czuję emocji – tylko podziwiam siłę wichury
po chwili odchodzę – smutny ale chyba nieco mniej skomplikowany...

Cieszy, gdy młodzi ludzie są kreatywni, gotowi na nowe wyzwania…

Brawo Hubert!

Paulina Kubsik

Poprawiony: piątek, 18 maja 2018 19:00
 
V Wielkopolski Rajd Szlakiem Żołnierzy Wyklętych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 14 maja 2018 19:23
Skalowanie czcionki:

„Aresztowali „Uskoka”. Na razie nie sypie. Czerwoni szykują obławę. Przygotuj oddział do wymarszu”. [GALERIA]

RajdNa rozszyfrowaniu powyższego grypsu koncentrowała się uwaga młodzieży w czasie V Wielkopolskiego Rajdu Szlakiem Żołnierzy Wyklętych im. kpt. Jana Kempińskiego „Błyska” oraz por. Kazimierza Skalskiego „Zapory”. Wszyscy uczestnicy tej wyprawy dzielnie pokonali szesnastokilometrową trasę, rozwiązując zagadki na poszczególnych punktach kontrolnych.Rajd

W 1945 r. na terenie lasów taczanowsko-koryckich operował oddział kpt. Jana Kempińskiego „Błyska”, natomiast w 1948 został rozbity przez grupę operacyjną KBW-UB-MO oddział Konspiracyjnego Wojska Polskiego, dowodzony przez por. Kazimierza Skalskiego „Zaporę”.

Aby uczcić pamięć bohterów podziemia niepodległościowego, 12 maja 2018 r. na terenie Nadleśnictwa Taczanów w okolicach Pleszewa zameldowało się 18 patroli młodzieżowych, wśród nich dwa ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, dowodzone prze nauczycielki Aleksandrę Gołdych (grupa z klas 6b,c, 7b) i Jolantę Krawczyk-Poszwę (grupa gimnazjalna).

Celem rajdu, zorganizowanego przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu, Stowarzyszenie „Dolina Giszki” w Sowinie Błotnej, Polskie Towarzystwo Historyczne koło w Pleszewie, Drużynę Tradycji 70. Pułku Piechoty w Pleszewie, Niepubliczną SzkołęRajd PodstawoRajdwą im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Sowinie Błotnej, było upamiętnienie żołnierzy Wielkopolskiej Samodzielnej Grupy Ochotniczej „Warta” oraz Konspiracyjnego Wojska Polskiego.

Rajd miał charakter leśnej gry terenowej, w czasie której młodzież rozwiązywała zadania, sprawdzające wiedzę historyczną oraz wykazała się umiejętnością czytania mapy w terenie.

Przygoda w Lasach Taczanowskich i Koryckich rozpoczęła się od ślubowania według roty przysięgi Armii Krajowej, następnie uczestnicy rajdu otrzymali „fałszywe” dokumenty osobiste oraz mapy. Największą niespodzianką na trasie rajdu były zasadzki partyzantów, patrole wojskowe oraz grupy operacyjne NKWD. Uczniowie wykonywali zadania zręcznościowe i edukacyjne: strzelali z wiatrówki do tarczy, szukali wykrywaczem metalu „min”, odsłuchali tajną wiadomość nadawaną przez radiostację, odnaleźli w lesie list gończy za ukrywającym się ZdzisławemRajd Brońskim pseudonimRajd „Uskok” , ukrytą skrzynię z grypsem pisanym alfabetem Morse’a oraz partyzancką mogiłę, rozpoznali ze zdjęć bohaterów powojennego podziemia niepodległościowego oraz zaznajomili się z odznakami i symbolami wojskowymi.

Rajd zakończył się inscenizacją historyczną, przedstawiającą walki Żołnierzy Wyklętych z sowieckim NKWD i formacjami komunistycznymi po 1945 r. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe albumy o Powstaniu Wielkopolskim, koszulki, znaczki i dyplomy ufundowane przez IPN. Wróciliśmy do domów dumni z pokonania długiej i trudnej trasy oraz znakomitego wykonania powierzonych nam zadań.

Aleksandra Gołdych

Poprawiony: poniedziałek, 14 maja 2018 20:31
 
PRZYSTANEK KSIĄŻKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 14 maja 2018 16:12
Skalowanie czcionki:

Historia zamknięta w słoiku – o cichym bohaterstwie Ireny Sendler.

„Nie tylko w czasach wojny, ale także w czasach pokoju, na co dzień pomagajmy sobie bezinteresownie, z myślą, że po to się urodziliśmy”

Irena Sendlerowa

Przystanek KsiążkaSejm RP ustanowił Irenę Sendlerową patronką roku 2018. Tę niezwykłą kobietę godnie uczcili także uczniowie w ramach projektu PRZYSTANEK KSIĄŻKA, koordynowanego przez Irenę Elantkowską i Karolinę Kasprzak, dzieci obejrzały krótką prezentację multimedialną dokumentującą heroiczną działalność Ireny Sendlerowej, a następnie napisały przepiękny, wzruszający wiersz o matce dzieci Holokaustu.

Karolina Kasprzak, Irena Elantkowska

Poprawiony: poniedziałek, 14 maja 2018 16:12
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 6 z 139
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information