wtorek, 11 grudnia 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 64 gości 
Statystyki

Wizyt razem:485836
Wizyty dzisiaj:138
Wizyty wczoraj:812
Przeglądarki
18%Google Chrome 70.0.3538.80
12%Google Chrome 70.0.3538.110
12%Google Chrome 41.0.2272.96
7%FireFox 63.0
6%Google Chrome 70.0.3538.102
4%Google Chrome 70.0.3538.77
4%Google Chrome 69.0.3497.100
3%Google Chrome 59.0.3071.125
3%Google Chrome 67.0.3396.87
2%FireFox 3.6.12
Kraje
Poland flag 77%Poland (16216)
Unknown flag 17%Unknown (3668)
Germany flag 3%Germany (604)
France flag <1%France (92)
United Kingdom flag <1%United Kingdom (56)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.82.10.219
Wydarzenia
W BIBLIOTECE SZKOLNEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 06 listopada 2018 18:26
Skalowanie czcionki:

Pamiętaj o mnie – Twoja książka!

Wszystko, co we mnie dobre, zawdzięczam książce.

(Maksym Gorki)

BibliotekaMiędzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych to nieformalne święto, które zostało ustanowione przez International Association ofBiblioteka School Librarianship w 1999 r. Początkowo odnosiło się zaledwie do jednego dnia. Od 2008 r. dotyczy już całego października. W głównej mierze ma ono na celu zwrócenie uwagi na znaczącą rolę książnicy w „życiu” każdej placówki oświatowej.

Od lat ciekawe akcje sprzyjające nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych organizują dwa oddziały biblioteki prężnie działające w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

I w październiku 2018 r. było podobnie. Uczniowie pod kierunkiem Jolanty Kruckiej i Joanny Smuszkiewicz we współpracy z Pauliną Kubsik, i Przemysławem Ciesielskim wzięli udział w szeregu działań, zachęcających ich do sięgania po lekturę „nie tylko od święta”. Przyświecało im wówczas Bibliotekahasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych: „Książka to przyszłość”.

W ten cykl przedsięwzięć wpisał się także okolicznościowy konkurs na „Najlepszego czytelnika października”. Z klas I-IV została nim Magdalena Koszarek z IIIa (wychowawca Arleta Skibińska), w oddziałach V-VIII i gimnazjalnych Sebastian Szota z VIIb (wychowawca Anna Neneman-Koprowska). Gratulujemy!

Zachęcamy wszystkich do systematycznego odwiedzenia dwóch oddziałów biblioteki naszej szkoły szczególnie po ty, by zwiększyć świadomość i celowość sięgania po książkę, i to nie tylko z czysto uczniowskiego obowiązku.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: wtorek, 06 listopada 2018 18:34
 
„MIRABELKA..." PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 02 listopada 2018 17:16
Skalowanie czcionki:

Wielka historia opowiedziana przez małe drzewko [MINIGALERIA]

W biblioteceW ramach oficjalnych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Biblioteka Publiczna w Golinie brała udział w inspirującej akcji czytelniczej „Mirabelka-kiełkująca historia w 100licy". Bibliotekarka Karolina Kasprzak zorganizowała warsztaty historyczno - literacko - plastyczne dla uczniów z klasy VIc ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie i nauczyciela języka polskiego Przemysława Ciesielskiego. Wszystkie działania ogniskowały się wokół fragmentów powieści Cezarego Harasimowicza pod tytułem „Mirabelka".

Dzieci poznały historię drzewa, by potem luźno wypowiadać się na temat tego, co usłyszały. Nie zabrakło rozmów o Irenie Sendlerowej i Januszu Korczaku. Szóstoklasiści wyrazili podziw dla cichego bohaterstwa tych dzielnych ludzi. Po „burzy mózgów" przyszedł czas na pracę plastyczną z patriotyzmem w tle. Uczniowie przystąpili bowiem do tworzenia „drzewa pamięci". Na wyciętych z papieru liściach musieli napisać jedno słowo, które kojarzy im się z Polską. Listki zostały przymocowane do gałęzi papierowego drzewa. Zostało ono wyeksponowane w siedzibie biblioteki.

Akcja „Mirabelka - kiełkująca historia w 100licy" miała: promować czytelnictwo, rozbudzić zainteresowanie historią Polski; zwiększyć świadomość na temat wydarzeń związanych z wojną, włączyć lokalną społeczność w świętowanie 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Karolina Kasprzak

Poprawiony: piątek, 02 listopada 2018 17:19
 
Innowacyjne działania szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 31 października 2018 17:26
Skalowanie czcionki:

Przedsiębiorczość społeczna w szkole – nowe zadania.

29 października w gościnnym Centrum Organizacji Pozarządowych Koninie, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej z Poznania zorganizował spotkanie i dyskusję poświęconą tematowi: „Przedsiębiorczość społeczna w szkole”. Celem spotkania było omówienie możliwości wsparcia szkół w zakresie rozwoju umiejętności społecznych i przedsiębiorczych młodych ludzi oraz budowania sieci wsparcia dla instytucji oświatowych składającej się z przedstawicieli lokalnej społeczności, NGO i JST.

Szkołę Podstawową im Juliusza Słowackiego w Golinie reprezentowały Ewa Wróbel i Kinga Bąkowska. Spotkanie było okazją do tego, by zastanowić się, jakie potrzeby i wyzwania stoją przed osobami, organizacjami, instytucjami, które chcą pracować z młodymi ludźmi nad budowaniem ich społecznego i obywatelskiego zaangażowania w subregionie konińskim. Kilkunastu przedstawicieli samorządów lokalnych, organizacji pozarządowych i nauczycieli w tym doradców zawodowych dzieliło się wiedzą i własnym doświadczeniem w tym obszarze. Uczestnicy spotkania zdecydowali o utworzeniu grupy roboczej do której będą również zaproszone młode, zaangażowane osoby aby wspólnie wypracować wnioski i wyznaczać kierunki rozwoju ekonomii społecznej aby ekonomię społeczną włączyć do strategii rozwoju województwa w obszarach związanych z rynkiem pracy, integracją społeczną, rozwojem przedsiębiorczości oraz innowacji, rozwojem usług użyteczności publicznej oraz innymi priorytetami. W zbliżającym się roku grupa będzie szukać rozwiązań w jaki sposób skutecznie wdrażać młodych ludzi w działania społeczne, przedsiębiorcze i obywatelskie. Jej priorytetem będzie budowanie odpowiedzialnej i świadomej wspólnoty mieszkańców, stąd konieczność wsparcia rozwoju kluczowych dla rozwoju kapitału społecznego umiejętności już na etapie szkoły podstawowej.

Ewa Wróbel
Kinga Bąkowska

 
RADOŚNI… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 31 października 2018 12:21
Skalowanie czcionki:

Anielsko - sielsko w szkole [GALERIA]

Anielska radośćOd paru już lat tuż przed Uroczystością Wszystkich Świętych w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie organizowanyAnielska radość jest bardzo optymistyczny w swoim przekazie dzień. Przyświeca mu hasło: „ANIELSKA RADOŚĆ”.

I tak o poranku 31 października 2018 r. uczniowie pod kierunkiem katechetki - s. Immakulaty Podczasiak CSDP oraz grupy nauczycieli wzięli udział w niecodziennym korowodzie, który prowadził ze szkoły do centralnego miejsca na cmentarzu. Tam odmówili okolicznościową modlitwę za wszystkich zmarłych. Później zapalili symboliczne światełka na grobach nieznanych żołnierzy. Spotkali się też z wikariuszem - ks. Arturem Kazeckim celem refleksji nad życiem i przemijaniem.

W dodatku...

Anielska radośćPonadto tegoż dnia na korytarzach szkoły w obu budynkach, dało słyszeć się donośnie śpiewane słowa dobrze znanych piosenek -Anielska radość „Taki duży, taki mały może świętym być…” czy „Każdy może być święty”. Dzięki nim wszyscy uczestnicy akcji przypominali sobie wzajemnie o tym w jaki sposób osiągnąć niebo. Wspólny śpiew rozbrzmiewał pośród naszych duchowych stróżów, w których postaci wcieliło się wielu z podstawówkowiczów. Także dyrekcja i nauczyciele nie pozostali obojętni na tę akcję. Podobnie jak uczniowie włączyli się oni we wspólne świętowanie w bieli.

Dodatkowo dzieci z golińskiego „Julka” dotarły do dyrekcji podstawówki, wszystkich nauczycieli z własnoręcznie wykonanymi aniołkami, do których przyklejone były małe karteczki ze słowami wypowiedzianymi kiedyś przez naszych świętych bądź błogosławionych.

Dobrze, że akcja w szkole i na cmentarzu znalazła swoich zwolenników, którym nie jest obca waga dążenia do świętości i ukazanie widomie jak tu na ziemi być aniołem czy świętym.

Przemysław Ciesielski

Poniżej krótka relacja filmowa z akcji. Zapraszamy do obejrzenia.

Poprawiony: piątek, 02 listopada 2018 23:08
Więcej…
 
KONKURS PLASTYCZNY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 30 października 2018 16:43
Skalowanie czcionki:

Różaniec drogą do Boga

Konkurs plastycznyWśród różnych nabożeństw do Matki Bożej to właśnie różaniec jest najbardziej znany i rozpowszechniony. Powtarzanie po kilkakroć charakterystycznych dla niego słów - tak prostych i łatwych do zapamiętania, zaczerpniętych wprost z Ewangelii, stanowi wspaniały sposób na indywidualne spotkanie z Bogiem.

Dla przypomnienia wartości i wielkiego znaczenia wspomnianej wyżej modlitwy, parafia pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie zorganizowała okolicznościowy konkurs plastyczny pt. „Mój najpiękniejszy różaniec”.

Wzięli w nim także udział uczniowie kl. 0-IV ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego.

Konkurs plastycznyWarto było stanąć w rywalizacyjne szranki, bo spośród 70 bardzo oryginalnych prac 3 z nich zostały docenione przez jury – Joannę Lewandowską i Marka Wendta. I tak: I miejsce w konkursie zajęła Gabriela Ławniczak (IIc), II. - Kamil Pecyna (Ic), III. - Oskar Wawrzyniak (IIb).

Ponadto specjalne wyróżnienie za różaniec z… żelków ;-) otrzymał Adam Zieliński (Ib). Dzieci za swoje zaangażowanie i przygotowane prace otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Gratulujemy pomysłowości i inwencji twórczej!

Przemysław Ciesielski

 
Rozpoczęła się kolejna edycja projektu " PRZYSTANEK KSIĄŻKA" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 30 października 2018 16:38
Skalowanie czcionki:

"Mirabelka - kiełkująca historia" o honorze i wolności

Przystanek książka29 października 2018 w Bibliotece Publicznej w Golinie po raz pierwszy w roku szkolnym 2018/2019 odbyły się zajęcia z cykluPrzystanek książkaPRZYSTANEK KSIĄŻKA”. Mając na uwadze 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z nauczycielami Ireną Elantkowską i Janem Kasprzakiem oraz bibliotekarką Karoliną Kasprzak wzięli udział w inspirującej, ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Mirabelka – kiełkująca historia". Warsztaty przygotowano w oparciu o książkę Cezarego Harasimowicza "Mirabelka".

Ósmoklasiści mieli okazję przekonać się, jak rodziła się nasza wolność. Organizatorzy starali się rozbudzić w uczniach świadomość historyczną oraz zainspirować ich do samodzielnego poszukiwania informacji o dziejach naszej Ojczyzny.

Przystanek książka Przystanek książka Przystanek książka


Irena Elantkowska
Jan Kasprzak
Karolina Kasprzak

Poprawiony: wtorek, 30 października 2018 16:38
 
Podróżowali do wnętrza Ziemi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 30 października 2018 19:34
Skalowanie czcionki:

Projekt: „Kopalnia Kompetencji[GALERIA]

Uczestnicy wycieczkiKopalnia w Kłodawie jest największym krajowym producentem soli kamiennej. Od lat prowadzi wydobycie tradycyjną metodą górniczą, która pozwala zachować w pełni stworzone przez przyrodę walory tegoż surowca. Produkty końcowe uzyskuje na drodze przeróbki mechanicznej soli, bez stosowania zabiegów chemicznych.

26 października 2018 r., w ramach zajęć projektowych grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie i Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie z Przyjmy zwiedziła wspomnianą wyżej kopalnię. Tę niepowtarzalną „podróż do wnętrza Ziemi” zorganizowała Urszula Jeziorna (nauczyciel geografii) we współpracy z Bogumiłą Kowalską oraz Ewą Wróbel. Pod ziemią

Poniżej krótka relacja z wycieczki:
Na początku zjechaliśmy windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi. Potem miejscowi przewodnicy oprowadzili nas po olbrzymich korytarzach i komorach, rozpoczynając od kaplicy św. Kingi - patronki górników. Następnie obejrzeliśmy wyeksploatowane komory solne. Zobaczyliśmy też maszyny używane w tym typie podziemnego górnictwa. Zapoznaliśmy się również z innymi osobliwościami tego zawodu. Dodatkowo poznaliśmy historię powstania złóż kłodawskich oraz codzienne zastosowanie słonego surowca.

Chcielibyśmy raz jeszcze zwiedzić tę trasę turystyczną, bo naprawdę warto!

Urszula Jeziorna
źródło: www.sol-klodawa.com.pl

Poprawiony: wtorek, 30 października 2018 20:01
 
Rozstrzygnięcie konkursu „Szkolne przygody gangu słodziaków” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 31 października 2018 17:33
Skalowanie czcionki:

Czytamy i tworzymy

RozstrzygnięcieZ okazji wydania ilustrowanych opowieści o przygodach Gangu Słodziaków ogłosiliśmy konkurs „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem było inspirowanie dzieci do codziennego czytania, a także przygotowania autorskich prac.

Różnorodność związana była z w kategorią wiekową:Zwycięzcy
• Klasy I rysowały swoje historie
• Klasy II tworzyły komiksy
• Klasy III pisały krótkie historie i je ilustrowały.

Dnia 25.10.18 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu.

Zwycięzcami zostali: Iga Golon – kl. I, Kinga Kaiser – klasa II, Jan Jakubowski – klasa III.

Wyróżnienia otrzymali również: Adam Derek, Gabriela Hernes, Julia Langner, Dominika Kołodziejczak, Lazarek Roksana, Hubert Perliński.

Gratulujemy!

Oliwia Adamczyk

Poprawiony: piątek, 02 listopada 2018 21:27
 
PROJEKT: „KOPALNIA KOMPETENCJI” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 29 października 2018 17:18
Skalowanie czcionki:

Z wizytą w oczyszczalni ścieków

W oczyszczalni ściekówZe względu na dużą szkodliwość biologiczną ścieków, zarówno komunalnych jak i przemysłowych, przed odprowadzeniem ich do zbiorników wodnych powinny one zostać poddane oczyszczeniu w oczyszczalniach. To czynność bardzo konieczna i ważna, choćby ze względu na oszczędność wody w środowisku naturalnym. W oczyszczalni ścieków

W środę 24 października 2018 r. młodzież klas gimnazjalnych i VIII ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego wraz z nauczycielami: Anetą Nowak, Urszulą Jeziorną, Anną Neneman – Koprowską i Bogumiłą Kowalską wybrała się na miniwycieczkę do Oczyszczalni Ścieków w Golinie.

W oczyszczalni ściekówUczniowie zwiedzili poszczególne pomieszczenia tego miejsca. Poznali obiekty technologiczne, które służą do oczyszczania ścieków przemysłowych i komunalnych, tuż przed odprowadzeniem ich do rzeki, jeziora czy gruntu.

Wspomniane wyżej zajęcia przeprowadzone w innym miejscu niż szkoła, były bardzo pouczające. Dzięki wizycie w oczyszczalni, przedstawiciele golińskiej podstawówki uświadomili sobie, jak ważna jest woda w życiu człowieka. Należy ją oszczędzać i jak tylko to możliwe oczyszczać.

Bogumiła Kowalska

 
Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 23 października 2018 16:25
Skalowanie czcionki:

Blurb i inne…

Wojewódzki Konkurs Języka PolskiegoW piątek 19 października odbył się w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Wzięło w nim udział dziewięcioro uczniów; troje z klas ósmych oraz sześć osób z klas gimnazjalnych. Obydwie grupy młodych polonistów musiały się szczegółowo zapoznać z takim samym zestawem lektur, jednak testy dla każdej z nich były inne. Dziś znamy wyniki. Do kolejnego etapu – tym razem rejonowego – zakwalifikowały się cztery uczennice klas gimnazjalnych: Olga Gradecka z klasy IIIdG (pod opieką p. Karoliny Kulczak) oraz Weronika Sędziak, Milena Dąbrowska i Paulina Woźniak z klasy IIIcG (pod opieką p. Ewy Kasprzyk).Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego Uczestnicy konkursy musieli się zmierzyć z formą ogłoszenia, blurba, listu prywatnego, w którym trzeba było porównać i zinterpretować dwa teksty kultury: obraz oraz opowiadanie, interpretacją wskazanych fragmentów, opisem bohatera. Organizatorzy wymagali także znajomości środków poetyckich i ich funkcji, a także umiejętności cytowania i rozumienia czytanego tekstu. Przed uczestniczkami, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu mnóstwo pracy; trzeba przeczytać kolejne lektury, obejrzeć film i pochylić się nad interpretacją wierszy. Liczymy, że język polski i tym razem nie będzie miał dla dziewcząt tajemnic. Życzymy powodzenia!

Ewa Kasprzyk

Poprawiony: niedziela, 28 października 2018 12:55
 
PRZEDSTAWIENIE W KOŚCIELE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 23 października 2018 14:08
Skalowanie czcionki:

Misyjnie z… Janem Pawłem II [GALERIA]

Wiele jest serc, które czekają na Ewangelię,
wiele jest serc, które czekają wciąż.

(fragm. pieśni)

PrzedstawienieOd blisko 92 lat przedostatnia niedziela października jest w Kościele Powszechnym obchodzona jako misyjna, czyli ta, która przypomina o wcale niełatwym głoszeniu Ewangelii na różnych krańcach świata.

Stąd też tematyczna inscenizacja, którą można było obejrzeć dwukrotnie w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie w niedzielę 21 października 2018 r. Każda z odsłon minisztuki, której przyświecał tytuł: „Dzieci wszystkich kontynentów w 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową” przedstawiała historię dzieci z różnych zakątków świata, które opowiadały o swoim niełatwym, często bardzo doświadczonym przez los życiu. Ponadto silny akcent został w nich położony na głoszenie dobrej nowiny wśród ludzi wszystkich kontynentów przez najmniejszych misjonarzy.

PrzedstawienieNa zakończenie przemówił sam św. Jan Paweł II, który dał świadectwo swojej misyjnej drogi, wspominając odwiedziny aż w 129 krajach podczas 104 pielgrzymek zagranicznych.

Minispektakl przygotowany został z wielką dbałością o szczegóły. To zasługa katechetki - s. Liliany Sochy CSDP i dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, które w efektownych strojach, z wielkim wyczuciem odgrywały swoje role. PrzedstawienieMłodzi adepci sztuki teatralnej: Michalina Nowaczyk, Marika Macyszyn, Julia Karnafel, Julia Nowicka, Mikołaj Hatłas, Jan Chabros, Maks Sławski, Oliwia Ławniczak, Oliwia Źrubek, Weronika Urzędowska, Paulina Kowalska, Kamil Nowak, Łukasz Piasecki, Klaudia Zaworska, Franciszek Babiak, Wiktoria Bobrowska, Bartosz Mikuła, Karol Nowak, Hubert Michalak za swoje występy zostali nagrodzeni przez zgromadzonych w kościele gromkimi brawami.

Niniejszy artykuł niech zakończą wymowne słowa św. Jana Pawła II w roku 40. rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową: Od samego początku mojego pontyfikatu zdecydowałem się podróżować aż po krańce ziemi, by dać wyraz tej trosce misyjnej i właśnie bezpośredni kontakt z ludami, które nie znają Chrystusa, przekonał mnie bardziej, jak pilna jest ta działalność.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: niedziela, 28 października 2018 14:45
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 5 z 144
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information