piątek, 19 stycznia 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2017)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości 
Statystyki

Wizyt razem:322525
Wizyty dzisiaj:36
Wizyty wczoraj:406
Przeglądarki
12%FireFox 57.0
11%Google Chrome 62.0.3202.84
9%Google Chrome 62.0.3202.94
7%Google Chrome 63.0.3239.111
6%Google Chrome 63.0.3239.84
4%Google Chrome 56.0.2924.87
3%Google Chrome 63.0.3239.132
3%Mozilla
3%Google Chrome 61.0.3163.98
2%FireFox 52.0
Kraje
Poland flag 82%Poland (25450)
Unknown flag 11%Unknown (3412)
Germany flag 4%Germany (1179)
France flag <1%France (252)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (241)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.234.190.237
Wydarzenia
PO RAZ XIX PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 06 grudnia 2017 15:52
Skalowanie czcionki:

Cztery nagrody za żłobki [GALERIA]

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, Muzeum Etnograficzne - oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu zorganizowało XIX edycję konkursu szopek „Żłobek Wielkopolski”.

ŻłobekCelem tej tak lubianej przez dzieci rywalizacji było rozbudzanie zainteresowań polskimi tradycjami okresu wiążącego się z pamiątkąŻłobek przyjścia Pana Jezusa na świat oraz popularyzacją folkloru, zabytków architektury, piękna i historii naszej małej Ojczyzny.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie już od paru lat włączają się w akcję „budowania” unikatowych szopek. I w tym roku było podobnie. Uczniowie pod kierunkiem katechetek - s. Laurencji Chodźko CSDP i s. Liliany Sochy CSDP wykonali wiele pięknych przestrzennych prac plastycznych.

ŻłobekDo konkursu w Poznaniu zakwalifikowano 8 bożonarodzeniowych szopek. Wykonali je: Tobiasz Jaskóła (Ib), Hubert Napierała (Ia),Żłobek Wiktoria Budek (IIIa), Oliwia Piasecka (IIIc), Nikodem Kapuściński (IIId), rodzeństwo - Natalia (IIIb) i Alan Tomczak (VIIb), koledzy - Igor Janiszewski (VIIa) oraz Marcel Koper (VIIa), rodzeństwo - Agata (IIIb) i Hubert Przybyła (VIa).

Każda z nich prezentowała wysoki poziom artystyczny oraz zadziwiała oryginalnością przedstawienia sceny narodzenia Syna Bożego.

2 grudnia 2017 r. nasi uczniowie uczestniczyli w okolicznościowym podsumowaniu konkursu w Poznaniu. Za trud swojej pracy, pomysłowość oraz ciekawe przedstawienie żłóbków otrzymali następujące nagrody:

I MIEJSCE - koledzy - Igor Janiszewski (VIIa) oraz Marcel Koper (VIIa),

II MIEJSCE - rodzeństwo - Natalia (IIIb) i Alan Tomczak (VIIb),

II MIEJSCE - rodzeństwo - Agata (IIIb) i Hubert Przybyła (VIa).

WYRÓŻNIENIE otrzymał Hubert Napierała (Ia).

Dzieciom i młodzieży gratulujemy odniesionych sukcesów! Życzymy im kolejnych zwycięstw, dziękując jednocześnie wszystkim uczestnikom za wykonanie pięknych prac.

***

Ponadto...

Będąc w Poznaniu uczniowie z naszej szkoły wraz z dyrektor Jolantą Krucką zwiedzili prastarą Bazylikę Katedralną pw. św. aa. Piotra i Pawła na Ostrowie Tumskim. Podziwiali też atrakcyjne koziołki na wieży tamtejszego ratusza oraz piękno Starego Miasta.

s. Laurencja Chodźko CSDP

Poprawiony: czwartek, 07 grudnia 2017 07:07
 
BIBLIOTEKA PUBLICZNA W GOLINIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 04 grudnia 2017 12:42
Skalowanie czcionki:

Wosku lanie - co się stanie, co się stanie?

Wosku lanieOd dawien dawna ludzie na różne sposoby próbowali dowiedzieć się, co przyniesie przyszłość. Jedni chodzili do wróżki, inni próbowali sami przewidzieć, co ich czeka, pamiętając, by wróżby odprawiać w czasie niezwykłym, takim jak chociażby wieczór andrzejkowy.Wosku lanie

30 listopada 2017 r. w wyjątkowy świat magii i przepowiedni „przenieśli się” uczniowie klasy Vc ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, którzy wraz z nauczycielami – Beatą Matczak i Przemysławem Ciesielskim odwiedzili miejscową książnicę.

Bibliotekarka Karolina Kasprzak przygotowała dla nich szereg wróżb. Nie zabrakło tych najbardziej popularnych: „wyścigu butów”, „szpileczki w sercu” oraz oczywiście „lania wosku”. Po zabawie dzieci czekała odrobina wysiłku, zostały bowiem poproszone o samodzielne napisanie krótkiej fraszki o andrzejkach.

Czy wróżby i przepowiednie się spełnią? Przyszłość pokaże. Pewne natomiast jest to, że zajęcia przyniosły uczniom wiele radości.

Karolina Kasprzak

Poprawiony: poniedziałek, 04 grudnia 2017 17:02
 
NA PRZERWACH PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 04 grudnia 2017 12:13
Skalowanie czcionki:

Leć muzyczko, leć...

Od 12 listopada 2017 r. członkowie Samorządu Uczniowskiego ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wyszli z inicjatywą odtwarzania muzyki na tzw. „długich” przerwach.

Stąd też w poniedziałki, środy i piątki rozbrzmiewają z radiowęzła najróżniejsze piosenki z szeroko pojętą kulturą słowa w tle ;-).

Dodajmy, że na swoje ulubione „kawałki” każdy uczeń może głosować, zapisując tytuł na karteczce i wrzucając do wyznaczonego pudełka na parterze budynku „B”. Przedstawiciele SU danego dnia wybierają kilka losów, spełniając tym samym muzyczne prośby dzieci i młodzieży. Pomysł ten każdemu przypadł do gustu.

Olga Gradecka (kl. 2d/G)

Poprawiony: poniedziałek, 04 grudnia 2017 12:46
 
ZAWIADOMIENIE 1/10/2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 04 grudnia 2017 12:01
Skalowanie czcionki:

alt

Golina, 27.11.2017 r.

ZAWIADOMIENIE 1/10/2017

o wyborze najkorzystniejszej oferty w ramach zapytania ofertowego

Dotyczy: postępowania na dostawę pomocy dydaktycznych i sprzętu multimedialnego prowadzone w ramach projektu „Kopalnia kompetencji – rozwój edukacji gimnazjalnej na terenie K OSI” realizowanego w Gminie Golina na podstawie umowy podpisanej z Zarządem Województwa Wielkopolskiego, działającym jako Instytucja Zarządzająca WRPO2014+ nr RPWP.08.01.02-300052/16-00. Postępowanie prowadzone w formie zapytania ofertowego z zachowaniem zasady konkurencyjności zapisanej w Wytycznych w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach Osi Priorytetowej 8 „Edukacja” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

W przedmiotowym postępowaniu dokonano oceny ofert złożonych do dnia 08.11.2017 r.

Działając na podstawie Zapytania ofertowego Zamawiającego opublikowanego na stronie http://www.spgolina.edu.pl/, wysłaniu zapytania ofertowego do potencjalnych Wykonawców, Zamawiający informuje, że w postępowaniu dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty Wykonawcy:

FABRYKA POMOCY NAUKOWYCH SP. Z O.O.

UL. SŁOWIAŃSKA 7, 48-300 NYSA

(nazwa albo imię i nazwisko, siedziba albo miejsce zamieszkania i adres, jeżeli jest miejscem wykonywania działalności Wykonawcy, którego ofertę wybrano)

za cenę brutto 39.741,30 zł (słownie: trzydzieści dziewięć tysięcy siedemset czterdzieści jeden 30/100 zł).

Uzasadnienie wyboru

Wybrana najkorzystniejsza oferta wpłynęła w terminie, jest ważna, zgodna z treścią Zapytania ofertowego, nie podlega odrzuceniu, uzyskała najwyższą liczbę punktów na podstawie kryteriów oceny ofert określonych w Zapytaniu ofertowym i zawierała wszystkie pozycje określonew szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia.

Wykonawca nie jest podmiotem powiązanym osobowo i kapitałowo z Zamawiającym.

W odpowiedzi na zapytanie ofertowe zostały złożone następujące oferty:

1. Dk COMPUTERS, ul. Chopina 17F, 62-510 Konin, zaproponowana cena 4.340,19 brutto (słownie: cztery tysiące trzysta czterdzieści 19/100 zł) i dotyczyła wyłącznie dostawy projektora i laptopa.

DYREKTOR

SZKOŁY PODSTAWOWEJ

im. Juliusza Słowackiego w Golinie

/mgr Jolanta Krucka/

Poprawiony: poniedziałek, 04 grudnia 2017 12:02
 
Wkrótce Barbórka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 28 listopada 2017 15:49
Skalowanie czcionki:

Spotkanie z górnikami

Spotkanie z górnikamiNa długo zostanie w pamięci uczniów klasy 3b i 2a uczestnictwo w spotkaniu z górnikami, które miało miejsce 24 listopada, a związane było ze zbliżającą się Barbórką. O swoim życiu górnika opowiadali: p. Ryszard Pustelnik i p. Maciej Sobina. Celem spotkania było zapoznanieSpotkanie z górnikami dzieci z tradycjami górniczymi, zdobycie wiedzy i informacji na temat pracy i zwyczajów górników pracujących nie tylko "pod ziemią". Dzieci miały okazję obejrzeć z bliska mundur górniczy, który jest wyrazem tradycji oraz szczególnego uznania dla ciężkiej i odpowiedzialnej pracy górniczej, porozmawiać o koparkach, ładowarkach, zwałowarkach, przenośnikach taśmowych. Poza tym podziwiali takie bogactwa jak: sól, węgiel brunatny, węgiel kamienny. Można było zauważyć, że spotkanie zrobiło ogromne wrażenie, a dało się to dostrzec chociażby po ilości pytań skierowanych w stronę górników.

Dziękujemy i życzymy naszym gościom Szczęść Boże.

Arleta Skibińska

Poprawiony: niedziela, 03 grudnia 2017 07:55
 
UROCZYSTOŚCI W KAWNICACH PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 27 listopada 2017 15:23
Skalowanie czcionki:

W 19. Dniu Podchorążego

Dzień PodchorążegoW sobotę 25 listopada 2017 r. w Kawnicach odbył się 19. Dzień Podchorążego, nad którego przebiegiem honorowy patronat objąłDzień Podchorążego Prezydent Konina Józef Nowicki. Dla podkreślenia rangi i świetności tego wydarzenia wzięli w nim udział Szwadron Kawalerii Ziemi Konińskiej i Kompania Honorowa 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Uroczystości poprzedziła koncelebrowana Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, której przewodniczył ks. kan. Hieronim Szczepaniak z parafii pw. bł. Michała Kozala w Słupcy.

Po Eucharystii burmistrz Mirosław Durczyński, Przewodnicząca Rady Miejskiej Urszula Furmaniak, samorządowcy, Dyrektor Dzień PodchorążegoSzkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie Jolanta Krucka wraz z: pocztami sztandarowymi, 7. GZ „OdważneDzień Podchorążego Gumisie” i nauczycielami Iwoną Kasprzak, Robertem Iwińskim oraz Przemysławem Ciesielskim przeszli pod pomnik „Ku Czci Poległych i Zasłużonych Ziemi Kawnickiej”. Tam odznaczono zasłużonych.

Dodać należy, iż podczas kawnickiego Dnia Podchorążego nie zabrakło także okolicznościowego apelu, salwy honorowej oraz złożenia kwiatów pod obeliskiem. Całość zwieńczyła defilada wojska, grup rekonstrukcji i orkiestry dętej ZSGH im. Stanisława Staszica w Koninie.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: wtorek, 28 listopada 2017 15:42
 
POMAGAJĄ PSU JÓZKOWI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 27 listopada 2017 15:15
Skalowanie czcionki:

„Wielkoduchy” w schronisku

W schronisku„Wielkoduchy” ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odwiedziły podopiecznych Schroniska dla Zwierząt w Koninie. Wspólnie z opiekunami - Żanetą Wilant i Eweliną Piaskowską przyjrzały się funkcjonowaniu tego miejsca. Wolontariusze chętnie zadawali pytania, a pracownicy starali się udzielać na nie wyczerpujących odpowiedzi. Przy tej okazji dzieci dowiedziały sięW schronisku też o najważniejszych potrzebach schroniska i różnych formach pomocy zwierzakom. Ponadto przekazały zebraną karmę dla psów i kotów oraz zabawki.

Dla przypomnienia - Szkolny Klub „Wielkoducha” wirtualnie zaadoptował psa Józka. Jest on seniorem wśród tamtejszych lokatorów. Wymaga specjalnej karmy oraz opieki. Niestety Józek nie toleruje wyprowadzania na smyczy, więc grupa z Goliny nie mogła wyjść z nim na spacer. W schronisku było jednak mnóstwo innych spragnionych ruchu i przestrzeni zwierzaków. Kilkoro, z którymi udało nam się wyjść z radości i ekscytacji dokładnie wybrudziło wszystkim kurtki. Miło było patrzeć na radość i ich bezinteresowną wdzięczność.

***

Dziękujemy pracownikom schroniska za miłe przyjęcie. Mamy nadzieję, że przekazywana nasza skromna pomoc finansowa realnie przyczyni się do poprawy jakości życia zwierząt tam przebywających. W październiku i listopadzie przekazaliśmy łącznie 200 zł.

Ewelina Piaskowska

 
WARSZTATY KULINARNE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 27 listopada 2017 15:08
Skalowanie czcionki:

Pizza „Wielkoduchów”

WielkoduchyDzieci uczęszczające na zajęcia Szkolnego Klubu „Wielkoducha” prowadzonych przez Ewelinę Piaskowską i Żanetę Wilant uczestniczyły w warsztatach kulinarnych. Podczas ich trwania uczyły się samodzielnego przygotowania pizzy. Na początku wspólnie z opiekunkami ustaliły zasady bezpieczeństwa podczas pieczenia oraz możliwości jej udekorowania. Z gotowego ciasta i ulubionych składników uczniowie tworzyli własne kompozycje, aby w finalnym momencie móc spróbować swoich wypieków. Przy tej okazji dodać należy, iż niektórzy pozostali wierni tradycyjnym smakom, inni puszczali wodze fantazji, mieszając i łącząc wybrane składniki w dowolny sposób.

Jak się później okazało, każda pizza przygotowana przez „Wielkoduchy” ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie została skonsumowana do ostatniego kawałka!

Ewelina Piaskowska

 
WYNIKI KONKURSU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 21 listopada 2017 17:09
Skalowanie czcionki:
geografia
Poprawiony: wtorek, 21 listopada 2017 17:16
 
ŚWIETNA ZABAWA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 24 listopada 2017 08:34
Skalowanie czcionki:

Andrzejkowo  - dyskotekowo

AndrzejkiWieczór 23 listopada 2017 r. z pewnością nie był taki jak zazwyczaj. Wtedy to w auli Szkoły PodstawowejAndrzejki im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbyła się dyskoteka andrzejkowa, w której udział wzięło kilkadziesiąt osób z klas V-VII oraz II i III gimnazjalnych. Uczestnicy bawili się od 16:30 aż do 20:00. O muzykę zadbał wspaniały dj - pan Hubert Kulczak. W trakcie trwania zabawy, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zorganizowali różne gry i konkursy. Każdy bawił się świetnie. Śmiało może ten wieczór uznać za bardzo udany.

Olga Gradecka (kl. 2d/G)

Poprawiony: piątek, 24 listopada 2017 17:41
 
W BRDOWIE NA KONKURSIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 21 listopada 2017 12:45
Skalowanie czcionki:

Mateusz i Gabrysia - nagrodzeni za fotki

Konkurs fotograficznyJedną z możliwości zatrzymania w kadrze ważnej chwili w życia jest fotografowanie. Na zdjęciu utrwalić możemy także momenty zabawy z naszymi pupilami, co przy tej okazji dostarcza nam wiele satysfakcji i zadowolenia.

Upowszechnianiu takiej tematyki służą m.in. konkursy fotograficzne. Jeden z tego typu już po raz szósty został zorganizowany przez nauczycieli - Dariusza Racinowskiego i Bartosza Mikołajczyka w Zespole SzkółKonkurs fotograficzny w Brdowie k. Izbicy Kujawskiej. Tym razem przyświecało mu hasło: „Człowiek i zwierzę”.

Wzięli w nim także udział nasi przedstawiciele - uczniowie z klas IIId (Filip Sołtysiak), Vc (Julia Gutowska, Gabriela Jakubowska, Jagoda Maciaszek, Dominika Jóźwiak, Iga Jóźwiak, Aleksandra Walczak, Kacper Jagodziński, Mateusz Kubiak) i VIIc (notabene „weterani niniejszego konkursu ;-)” - Michaella Zielińska, Konrad Waliniak) ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zachęceni do udziału przez nauczyciela - Przemysława Ciesielskiego.

Konkurs fotograficznyOpłacało się wziąć udział w zmaganiach. Fotografie naszych przedstawicieli znalazły uznanie organizatorów. W kategorii „Dzieci”, Mateusz zajął I miejsce, a Gabrysia uplasowała się na II. 21 listopada 2017 r. podczas uroczystego podsumowania konkursu, uczniowie z golińskiego „Julka” otrzymali w obecności dyrektor Jolanty Kruckiej i zaproszonych tam gości pakiet nagród rzeczowych oraz pamiątkowe dyplomy.

Naszym zwycięzcom i zarazem znakomitym fotografom składamy serdeczne gratulacje! Byle tak dalej! ;-).

PS...

Po skończonym konkursie, nasi przedstawiciele zwiedzili brdowskie Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej, z ciekawą historią którego zapoznał ich jeden z posługujących tam paulinów.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 24 listopada 2017 17:42
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 5 z 126
© SP Golina 2007-2016 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information