poniedziałek, 19 sierpnia 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 
Statystyki

Wizyt razem:584057
Wizyty dzisiaj:173
Wizyty wczoraj:167
Przeglądarki
14%Google Chrome 41.0.2272.96
5%Google Chrome 73.0.3683.90
5%Google Chrome 71.0.3578.99
4%Google Chrome 71.0.3578.98
4%Google Chrome 74.0.3729.157
4%Google Chrome 70.0.3538.80
4%Google Chrome 72.0.3626.121
3%Google Chrome 70.0.3538.110
3%Google Chrome 72.0.3626.105
3%Google Chrome 67.0.3396.87
Kraje
Poland flag 76%Poland (90910)
Unknown flag 20%Unknown (23709)
Germany flag 2%Germany (2414)
France flag <1%France (469)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (255)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 35.173.48.224
Wydarzenia
Wyjazd do Poznania PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 03 marca 2019 21:09
Skalowanie czcionki:

Kto na ziemię ojczystą, chociażby grzeszną i złą, wroga naprowadził, zdeptał ją, splądrował, spalił, złupił rękoma cudzoziemskiego żołdactwa, ten się wyzuł z ojczyzny.
Nie może ona być dla niego już nigdy domem, ni miejscem spoczynku. Na ziemi polskiej nie ma dla tych ludzi już ani tyle miejsca, ile zajmą stopy człowieka, ani tyle, ile zajmie mogiła”.

/Stefan Żeromski/

W hołdzie Żołnierzom Niezłomnym

W kinieDla nich, WYKLĘTYCH I NIEZŁOMNYCH, ŻOŁNIERZY PODZIEMIA ANTYKOMUNISTYCZNEGO, II wojna światowa nie zakończyła się w 1945 roku! Nie potrafiąc pogodzić się z ustrojem wprowadzanym w naszej Ojczyźnie, po tak zwanym „wyzwoleniu”, pozostawali w ukryciu, a żyjąc „prawem wilka”, ginęli z bronią w ręku lub w ubeckich więzieniach i katowniach.

1 marca wspominamy ich odwagę, brawurę, dylematy życiowe i brutalne czasy, w których przyszło im egzystować, upamiętniając w ten sposób Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

UczniowieTradycyjnie już pamięć o naszych bohaterach pielęgnuje i przywraca cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Tym razem, korzystając z zaproszenia poznańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, starsi uczniowie, wraz ze swoimi nauczycielkami – Aleksandrą Gołdych i Jolantą Krawczyk, wysłuchali tematycznej prelekcji pracownika naukowego tej instytucji, pana Tomasza Cieślaka, a następnie wzięli udział w pokazie filmu „Wyklęty” w reżyserii Konrada Łęckiego. Dramatyczny obraz, oparty na kanwie losów ostatniego z Żołnierzy Wyklętych, Józefa Franczaka ps. „Lalek”, uczestnika wojny obronnej Polski 1939 roku, przedstawia tragiczne zmagania zbrojnego podziemia niepodległościowego z władzą ludową, opowiada o miłości i osamotnieniu, ludzkiej bezsilności, przyjaźni i zdradzie. Pokaz filmowy, niewątpliwie wzruszający, budzący emocje, przenikający do głębi myśli odbiorców i wstrząsający zarazem, pozostanie na długo w pamięci widzów zgromadzonych w kinie "Rialto" w Poznaniu.

Aleksandra Gołdych

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie za pomoc przy organizacji wyjazdu do Poznania.

Aleksandra Gołdych, Jolanta Krawczyk

* * *

Zdjęcie z kina "Rialto" w Poznaniu pochodzi ze strony https://poznan.ipn.gov.pl


Poprawiony: środa, 06 marca 2019 05:46
 
Społecznie zaangażowana szkoła! PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
piątek, 01 marca 2019 09:54
Skalowanie czcionki:

Pomagamy…..

UnicefJak co roku społeczność Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie realizowała szereg akcji Unicef. Jej finalnymUnicef efektem jest zbiórka funduszy - tym razem na szczepienia dla dzieci z krajów takich jak Sierra Leone, Czad, Sudan Południowy i Angola. W tegorocznej zbiórce akcji „Wszystkie kolory świata” społeczność szkolna zebrała kwotę 430 zł. Nim to nastąpiło uczniowie szyli szmaciane laleczki wg przygotowanego przez organizację szablonu. Wykonanie ich wprawiało w zachwyt! Każda była jedyna w swoim rodzaju! Podczas zabawy choinkowej dla klas młodszych odbyła się licytacja, a zebrane fundusze zostały przekazane na konto Unicef. Bardzo dziękuję, że po raz kolejny pokazaliśmy, iż los cierpiących nie jest nam obcy! Potrafimy być empatyczni, zaangażowani, kreatywni i szczodrzy….

Jak co roku otrzymamy certyfikat Społecznie zaangażowanej szkoły w bieżącym roku szkolnym.

Koordynator
Paulina Kubsik

Poprawiony: piątek, 01 marca 2019 09:58
 
Akcja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 02 marca 2019 14:03
Skalowanie czcionki:

Pies jest jedyną istotą na świecie, która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie

W SchroniskuW SchroniskuW grudniu 2018 roku uczennice klasy IIIcGWiktoria Sławska i Wiktoria Wanat - postanowiły, podobnie jak w latach ubiegłych, pomóc zwierzętom przebywającym w konińskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. W tym celu ogłosiły w szkole zbiórkę karmy oraz akcesoriów niezbędnych zwierzętom zarówno do pielęgnacji, jak i zabawy. Odzew na apel dziewcząt wśród młodzieży był naprawdę duży. 25 lutego 2019 roku zebrane produkty zostały przewiezione przez zaangażowane w akcję uczennice do schroniska przy ulicy Gajowej w Koninie. Dziewczyny miały okazję poznać zwierzęta, które tam przebywają otoczone troskliwą opieką. Miały także możliwość przyjrzenia się pracy osób zatrudnionych w schronisku, wysłuchały momentami bardzo smutnych opowieści o przewijających się przez to miejsce zwierzętach. Widziały oddanie i pasję, z jaką pracownicy zajmowali się nimi. Wydawać by się mogło, że czworonogom tak naprawdę nic nie powinno brakować, a jednak tak nie jest… Pomóż i Ty....Potrzebują kogoś, kto je pokocha i zechce przygarnąć. Może będzie to ktoś z Was? ... zwierzęta czekają.

Bardzo dziękujemy wszystkim pracownikom Schroniska, zarówno za oddanie pracy, jak wszystkie udzielone dziewczętom informacje.

J. Krawczyk

 
WYCIECZKA DO APTEKI „POD ZŁOTĄ WAGĄ” PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
środa, 27 lutego 2019 09:23
Skalowanie czcionki:

Jak dbać o zdrowie?

W apteceDnia 25 lutego 2019 r., uczniowie z integracyjnej klasy Ia ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie razem zW aptece wychowawczynią Żanetą Wilant i nauczycielem wspierającym Justyną Dzieran, wybrali się na miniwycieczkę do pobliskiej apteki ,,Pod Złotą Wagą”. Podczas wizyty mieli niebywałą okazję zobaczyć z bliska wnętrze wspomnianego miejsca.

Jak się okazało, apteka kryła wiele fascynujących zakamarków i niepoznanych wcześniej przedmiotów. Pani farmaceutka pokazała dzieciom różne: maści, krople, syropy, tabletki, kolorowe plastry, które są niezbędne w walce z chorobami. Przypomniała także, że jej praca polega również na wykonywaniu leków na zamówienie według specjalnych receptur. W apteceDodatkowo dzieci zobaczyły, w jaki sposób poukładane są medykamenty. Okazało się, że bez znajomości alfabetu znalezienieW aptece niektórych byłoby bardzo trudne.

Podczas miłej pogadanki farmaceutka nadmieniła pierwszakom, iż pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami. Zwróciła im uwagę na fakt, że powinny je brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wskazówek pracującej w aptece, uzyskując przy tym zadawalające odpowiedzi na nurtujące je pytania. Na koniec spotkania farmaceutka poczęstowała Ia pysznymi cukierkami.

Justyna Dzieran

***

Serdecznie dziękujemy Paniom farmaceutkom z Apteki „Pod Złotą Wagą” w Golinie za życzliwość, poświęcony czas oraz miłe przyjęcie w progach placówki!

Żaneta Wilant,
Justyna Dzieran

Poprawiony: środa, 27 lutego 2019 09:29
 
11. RAZ… PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
wtorek, 26 lutego 2019 08:37
Skalowanie czcionki:

Uczniowie kontra wiedza o pożarnictwie [GALERIA]

Konkurs strażackiJuż 11. raz w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego został zorganizowany gminny etap OgólnopolskiegoKonkurs strażacki Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

W kolejnej odsłonie, która odbyła się 25 lutego 2019 r. wzięli udział uczniowie z: Kawnic, Przyjmy, Radoliny i Goliny. Reprezentantami Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego byli: Natalia Libertowska, Sandra Olszewska, Agata Czajka, Wiktoria Sławska, Igor Janiszewski, Marcel Koper, Piotr Kucharski, Nikodem Sędziak i Dominik Gawroński.

Wszyscy uczestnicy zmierzyli się z odpowiednimi dla swojej grupy wiekowej testami zawierającymi pytania zamknięte z zakresu pożarnictwa. Później w oczekiwaniu na podsumowanie konkursu mogli zobaczyć na dziedzińcu szkoły wóz strażacki wraz z całym oprzyrządowaniem, służącym w ratownictwie oraz posłuchać istotnych informacji dotyczących pracy ochotników.

Po właściwej części rywalizacji, pokazie oraz dogrywce, ogłoszono wyniki.

Konkurs strażackiW kategorii klas młodszych szkół podstawowych I miejsce zajął Bartosz Karpiński (SP Przyjma), na II uplasował sięKonkurs strażacki Gracjan Szygenda (SP Przyjma). W oddziałach starszych nie mieli sobie równych: Agata Czajka, Sandra Olszewska i Rafał Staniszewski.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy, które wręczyli: Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie - Ewa Kutnik, Burmistrz Goliny – Mirosław Durczyński i Przewodniczący Komisji ds. Oświaty – Wojciech Grodzki. Świadkami tej wyjątkowej chwili byli m. in. opiekunowie uczniów z sąsiednich placówek: Agnieszka Waliniak, Aneta Szczepaniak i Daniel Kaczan.

Ponadto nadmienić trzeba, że przedsięwzięcie przygotowane zostało w ramach współpracy: Beaty Matczak, Aleksandry Bukowskiej, Magdaleny Mielcarek–Mirek, Eweliny Piaskowskiej, Katarzyny Marzol, Małgorzaty Iwińskiej, Roberta Iwińskiego i Przemysława Ciesielskiego oraz pracowników obsługi.

Na zakończenie niniejszego artykułu ważna informacja – Bartosz Karpiński i Agata Czajka będą reprezentowali naszą gminę w powiatowej odsłonie pożarniczej rywalizacji. Gratulujemy!

Przemysław Ciesielski

***

Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Goliny – Mirosławowi Durczyńskiemu, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za ufundowanie nagród i upominków dla uczestników Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom’ 2019”.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie

Poprawiony: sobota, 02 marca 2019 14:03
 
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
wtorek, 26 lutego 2019 08:31
Skalowanie czcionki:

Turniej Wiedzy Klas Ósmych o „Złote Pióro Dyrektora”

Złote pióro DyrektoraDaj ać ja pobruszę, a ty poczywaj – ósmoklasiści już wiedzą, że to pierwsze zdanie w języku polskim, które ukazało się w Księdze Henrykowskiej w 1269 roku. Wiedzą też, że obecnie używa się między 6 a 7 tys. (w zależności od przyjętej klasyfikacji), kiedyś szacowano ten fakt na 13 tysięcy. Nic więc dziwnego, że ustalono dzień, który ma promować różnorodność językową i pomagać w ochronie ginących języków.

Z tej okazji uczniowie klas ósmych przystąpili do turnieju organizowanego przez polonistkę Paulinę Kubsik– co stało się już tradycją naszej szkoły. Miał on na celu przede wszystkim poszerzyć wiedzę na temat języków na świecie oraz pochodzenia i początków języka polskiego. Uczniowie musieli selekcjonować informacje i zapamiętać je. Doskonalili umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz korygowania błędnych sformułowań.

Zacięta rywalizacja, na naprawdę wysokim poziomie, zakończyła się następująco:

I Miejsce - KLASA VIIIa w składzie: Piotr Kucharski, Marcel Koper, Dominik Bagrowski.

II Miejsce - KLASA VIIIc, w składzie: Adam Karnafel, Weronika Piątkowska, Pola Pyzdrowska.

III Miejsce - KLASA VIIIb, w składzie: Oliwia Kamińska, Alan Tomczak, Kamil Wojewoda.

Zawodnikom osobiście pogratulowała i wręczyła dyplomy oraz nagrody pani dyrektor Ewa Kutnik.

Mikołaj Rej już dawno temu twierdził: Niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają. Weźmy to sobie do serca, korzystajmy rozsądnie z zapożyczeń z języków obcych.

Pamiętajmy! Mówimy:

W każdym razie – nie: w każdym bądź razie;

Cofnij się – nie: cofnij się do tyłu

Kontynuuj – nie: kontynuuj dalej

25 lutego 2019 (dwa tysiące dziewiętnastego) roku – nie: 25 luty dwutysięcznego dziewiętnastego.

Błąd w mowie to jak tłusta plama na fotografii matki, którą kochasz; to jak niestarannie przyszyta łata na ubraniu, w którym idziesz w gościnę. Źle mówić lub pisać to znaczy krzywdzić swoją mową wszystkich, którzy ja zbudowali…

Paulina Kubsik

Poprawiony: wtorek, 26 lutego 2019 08:36
 
TO BYŁ WYJAZD!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
poniedziałek, 25 lutego 2019 09:33
Skalowanie czcionki:

Zuchy na zlocie…

W dniach 22-24 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej w Starym Mieście odbył się Zlot Hufca ZHP Konin z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Wzięło w nim udział około 400 zuchów i harcerzy, w tym 13 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.Zuchy na zlocie

Zuchy na zlocieTo było niesamowite doświadczenie dla dzieci. Po zakwaterowaniu w salach lekcyjnych nastąpił apel inauguracyjny. A po kolacji, zajęcia programowe – śpiewanko-pląsanki tworzące wyjątkowy w swoim rodzaju klimat: świetna zabawa, integracja, ruch….. Niespodzianką dla naszych zuszków było nocne nadanie odznaki zucha… Przy blasku świec, w tajemniczej atmosferze dzieciaczki otrzymały odznaki. To kolejne z niezapomnianych przeżyć.

Następnego dnia odbył się festiwal – III Pokaz Harcerskiech Talentów „HarcShow”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w indywidualnych występach: Natalia Szczot (klasa Ib) – taniec i śpiew do piosenki „Ulepimy dziś bałwana”, Hubert Napierała (klasa IIa) – taniec breackdance. Niespodzianką był występ Alicji Kubsik (klasa Ia), która zaprezentowała dwie piosenki własnego autorstwa (słowa i linia melodyczna). Wszystkie występy spotkały się z wielkim entuzjazmem licznej publiczności. Brawa za talent i odwagę!

Zuchy na zlociePo festiwalu i obiedzie uczniowie udali się na seans do Kina za Rogiem. Po nim nastąpiła gra miejska. Po kolacji dalsze zabawy. Ich efektem była ułożona z puzzli postać Roberta Baden Powela - twórcy skautingu.

W niedzielę po śniadaniu odbył się apel kończący biwak. „Odważne Gumisie’ otrzymały na nim dyplom za udział w biwaku orazZuchy na zlocie drobne upominki i słodkości. Po uporządkowaniu sal, dzieci autobusem, a następnie pociągiem, pełne wrażeń wróciły do domów.

To był niezwykły wyjazd – wie ten, kto był. Mnóstwo emocji! Czas spędzony na rozwijających zabawach – pokazanie, że bez telefonów można się świetnie bawić, zdobywanie doświadczeń interpersonalnych, nauka samodzielności….

Nie byłoby tego gdyby nie druhna - pani Iwona Kasprzak. Jej zaangażowanie jest godne podziwu! W działaniach podczas wyjazdu wspierały panie Justyna Szczot i Paulina Kubsik.

Dziękujemy: dzieci i rodzice!

Paulina Kubsik

Poprawiony: poniedziałek, 25 lutego 2019 11:13
 
ZAWIŁOŚCI POLSKIEJ PISOWNI PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
piątek, 22 lutego 2019 12:11
Skalowanie czcionki:

PIĄTOKLASIŚCI + ORTOGRAFIA = KONKURS

Konkurs ortograficznyOrtografia nie jest łatwą częścią naszego rodzimego języka. Jednak mimo to warto się jej uczyć, choćby dla kształtowania umiejętności poprawnego zapisu wyrazów, które często i z różnych przyczyn sprawiają nam problemy.

17 lutego 2019 r. przedstawiciele klas piątych ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zmierzyli się z trudnościami ortograficznymi, w ramach tematycznego konkursu. Został on przygotowany w oparciu o tekst, dotyczący „narodzin” Pinokia. W dyktandzie aż roiło się od ortograficznych Konkurs ortograficznypułapek. Była to znakomita okazja dla piątoklasistów do wykazania się znajomością zasad pisowni i umiejętnością stosowania w praktyce poznanych reguł.

Uczestnikami niezwykle trudnej rywalizacji byli: Amelia Piotrowska, Weronika Staśkowiak, Amelia Jóźwiak, Małgorzata Kirowska, Oliwia Przybylska, Rafał Iwiński, Jan Chabros, Łukasz Michalski i Fabian Piątkowski.

Warto było stanąć w niełatwe, rywalizacyjne szranki polskiej pisowni. Jak się okazało prawidła ortografii najlepiej Konkurs ortograficznyopanowali Rafał Iwiński (Va), Oliwia Przybylska (Vb) i Łukasz Michalski (Vc).

Uczniowie, za udział w konkursie zorganizowanym przez polonistów: Ewę Kasprzyk, Paulinę Kubsik i Przemysława Ciesielskiego we współpracy z Beatą Matczak, Jolantą Krucką, Joanną Smuszkiewicz otrzymali 21 lutego 2019 r. z rąk dyrektor szkoły Ewy Kutnik okolicznościowe upominki, a laureaci nagrody książkowe.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego, systematycznego zgłębiania tajników ortografii.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 22 lutego 2019 18:01
 
DEKADA PRZEGLĄDU PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
piątek, 22 lutego 2019 12:07
Skalowanie czcionki:

Taniec ich „kręci” [GALERIA]

Od 10 lat „Gminny Przegląd Tańca” gromadzi w auli Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie młodych fascynatów różnych form choreograficznych.

Gminny Przegląd Tańca21 lutego 2019 r. swoje umiejętności w tej dziedzinie pokazały grupy ze: Szkoły Podstawowej im. Marii Curie – Skłodowskiej w Przyjmie, Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Kawnicach, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie, Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie oraz milusińscy z „Baśniowego Dworku” w Golinie i pozostałych oddziałów przedszkolnych funkcjonujących przy każdej placówce oświatowej w naszej gminie.

Wszyscy uczestnicy tegorocznego przeglądu, któremu przyświecało hasło: „Na cygańską nutę”, zaprezentowali niezwykle wysoki poziom taneczny. Bez wyjątku wywarły one ogromne wrażenie na publiczności. W podzięce za występy wszystkie grupy otrzymały z rąk dyrektor szkoły Ewy Kutnik, i Przewodniczącej Rady Rodziców Bożeny Gradeckiej okolicznościowe dyplomy oraz upominki. Ponadto przy tej okazji swoje gratulacje dzieciom i ich opiekunom składali Przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Wojdyński i Przewodniczący Komisji ds. Oświaty Wojciech Grodzki.

Zgodnie z zamysłem organizatorek 10. przeglądu: Agnieszki Dobrowolskiej, Aliny Król we współpracy z nauczycielami – Justyną Szczot, Iwoną Derek, Jolantą Krawczyk, Oliwią Adamczyk, Arletą Skibińsą, Anetą Nowak, Małgorzatą Iwińską, Lilianą Czajkowską, Aleksandrą Bukowską, Danutą Wysokowską, Ewą Kazimierczak, Martą Kucharską, Kornelią Topor-Pustelnik, Eweliną Piaskowską, Bogumiłą Kowalską, Justyną Dzieran, Iwoną Kasprzak, Hubertem Kulczakiem i Przemysławem Ciesielskim, pracownikami obsługi, tego typu impreza miała służyć rozwijaniu zdolności tanecznych oraz promowaniu indywidualnych umiejętności w środowisku lokalnym. Zamierzone cele zostały osiągnięte, a znakomite humory przy dobrej zabawie udzieliły się wszystkim – zarówno uczestnikom jak i publiczności.

Przemysław Ciesielski

***

Dyrekcja szkoły oraz organizatorki „Gminnego Przeglądu Tańca” serdecznie dziękują Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za finansowe wsparcie „Gminnego Przeglądu Tańca’2019”.

Poniżej krótki filmik z wydarzenia (kliknij: Więcej).

Poprawiony: poniedziałek, 25 lutego 2019 11:21
Więcej…
 
WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
piątek, 22 lutego 2019 11:56
Skalowanie czcionki:

Dawid Wawrzyniak finalistą!

Wojewódzki Konkurs MatematycznyNiemałym sukcesem zakończyły się zmagania ucznia klasy VIII c Dawida Wawrzyniaka w finale Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Reprezentant Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie został jego finalistą.

Ostatni etap konkursu odbył się 16 lutego 2019 r. w XX Liceum Ogólnokształcącym im. Konstantego I. Gałczyńskiego w Poznaniu. W szranki z zadaniami matematycznymi stanęło 175 uczniów z całej Wielkopolski. Test, z jakim się zmierzyli, nie należał do najłatwiejszych, bo tylko 16 osób uzyskało najwyższe wyróżnienie, czyli tytuł laureata.

Do kolejnych etapów konkursu ucznia przygotowała matematyk - Katarzyna Stachurska.

Dawidowi serdecznie gratulujemy odniesionego sukcesu i ogromnej wiedzy, jaką się wykazał oraz życzymy dalszych sukcesów.

Katarzyna Stachurska

Poprawiony: piątek, 22 lutego 2019 11:58
 
ZUCHY… PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
piątek, 22 lutego 2019 11:46
Skalowanie czcionki:

na zlocie Chorągwi Wielkopolskiej ZHP w Poznaniu [MINIGALERIA]

ZuchyW dniach 17 - 19 lutego 2019 r., dokładnie w setną rocznicę zakończenia Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu odbył się zlot Chorągwi Wielkopolskiej ZHP „W przyszłość, krokiem wolności”. Oczywiście nie zabrakło w tym wydarzeniu członków 7.GZ „Odważne Gumisie” z drużynową Iwoną Kasprzak ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Oto relacja ze wspomnianych wyżej dni…

Już w piątkowy wieczór zuchy brały udział w wielu ciekawych zajęciach muzycznych, sportowych oraz majsterce, podczas której wykonywały biało-czerwone rozetki i wiatraczki.

W sobotę w trakcie dopołudniowej gry miejskiej z użyciem map, wykonywały zadania pogłębiające ich wiadomości dotyczące Powstania Wielkopolskiego. Po przerwie obiadowej wzięły udział w warsztatach samolotowych. Dostarczyły one zuchom nie tylko nowych wiadomości o „Poznańskiej Ławicy”, ale również wielu pozytywnych doznań i wrażeń podczas zabawy z samodzielnie wykonanymi szybowcami.

Wieczorem udały się na spektakl do tamtejszego Teatru Animacji. Żeby tam dotrzeć, musiały skorzystać z komunikacji tramwajowej.

Zlot zakończył się w niedzielę apelem na Placu Wolności. Najpierw jednak odbył się przemarsz jednostek harcerskich ulicami miasta Poznania. Wyruszył on spod Pomnika Powstańców Wielkopolskich.

Pobyt naszych zuchów na zlocie zwieńczyła okolicznościowa fotka, którą prezentujemy w galerii.

Iwona Kasprzak

Poprawiony: piątek, 22 lutego 2019 17:58
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 5 z 153
© SP Golina 2007-2019 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information