środa, 20 czerwca 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości 
Statystyki

Wizyt razem:416118
Wizyty dzisiaj:0
Wizyty wczoraj:355
Przeglądarki
15%Google Chrome 66.0.3359.158
9%Google Chrome 66.0.3359.181
7%FireFox 60.0
6%Google Chrome 66.0.3359.139
5%Google Chrome 41.0.2272.96
4%Google Chrome 56.0.2924.87
4%Google Chrome 67.0.3396.87
4%Mozilla
4%Google Chrome 66.0.3359.126
3%FireFox 59.0
Kraje
Poland flag 83%Poland (14952)
Unknown flag 14%Unknown (2555)
Germany flag 1%Germany (243)
France flag <1%France (81)
United Kingdom flag <1%United Kingdom (53)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.81.158.195
Wydarzenia
Dzień Patrona PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 07 maja 2018 16:04
Skalowanie czcionki:

„Wolności skrzydła całą osłoniły ziemię”

– te właśnie słowa Juliusza Słowackiego – Patrona Szkoły Podstawowej w Golinie stały się inspiracją do uczczenia pamięci poety, ale również wzbudzenia głębokiej refleksji związanej z Rokiem Niepodległości.

Dzień Patrona17 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie przypomnieli sobie twórczość Juliusza Słowackiego i zawarte w niej proroctwo dotyczące odzyskania przez Polskę wolności. Całą uroczystość poprowadzili Olga Gradecka i Hubert Przybyła. W roli recytatorów zaprezentowali się Jakub Sędziak i Hubert Michalak. Wieszcza Słowackiego doskonale zagrał Mikołaj Kujawa, natomiast Zosię Bobrównę Agata Przybyła. Całość uświetnił występ zespołu wokalnego pod kierunkiem pani Agnieszki Pakuły. Piosenkę Marka Grechuty pt. „Ojczyzna” wykonała Weronika Wawrzyniak.

Zaangażowane w przygotowanie apelu na Dzień Patrona panie Karolina Kulczak, Beata Staszak – Kopeć i Marzena Lachowicz dołożyły wszelkich starań, by spotkanie wzbudziło we wszystkich refleksję o wolnej ojczyźnie i o poecie, który wierzył z całego serca w naszą niepodległość.

Dzień Patrona Dzień Patrona Dzień Patrona Dzień Patrona


Karolina Kulczak

Poprawiony: poniedziałek, 07 maja 2018 16:12
 
Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 07 maja 2018 16:01
Skalowanie czcionki:

Zapoznaj się z prezentacją przygotowaną przez Panią Agatę Wojdyńską [ZOBACZ]

rekrutacja


Poprawiony: piątek, 11 maja 2018 11:20
 
EKOLOGICZNIE… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 04 maja 2018 08:50
Skalowanie czcionki:

Dzień Ziemi w „Julku” [MINIGALERIA]

Dzień ZiemiCo roku społeczność uczniowska ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie aktywnie włącza się w obchody Światowego Dnia Ziemi. W 2018 r. było podobnie.

Tym razem jednak trzon przygotowanych akcji stanowił tematyczny projekt edukacyjny, którego priorytetami były potrzeba szerokiego spojrzenia na zagadnienia ekologiczne oraz zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na ochronę środowiska. Jego wytyczne były realizowane od 5. do 23 kwietnia 2018 r. Nad jego sprawnym przebiegiem w szkole czuwały nauczycielki geografii - Urszula Jeziorna i przyrody - Anna Neneman - Koprowska.

W ramach obchodów Dni Ziemi zorganizowane zostały tematyczne konkursy:

  • na rzeźbę z odpadów, w którym wygrała kl. IIcG,
  • fotograficzny „Śmieci”, zwyciężyła w nim kl. VIb,
  • na ekologa, w którym bezapelacyjnie prym wiódł Dawid Babacz z kl. IIcG,
  • na plakat „Smog-zagrożenie dla środowiska”, w którym wygrał Jakub Machnik.

Dnia 23 kwietnia 2018 r. podsumowano założenia projektu. Wówczas to odbył się przemarsz z transparentami o tematyce ekologicznej na rynek w Golinie, aby tam w centrum miasta zwrócić uwagę mieszkańcom na problem zanieczyszczenia najbliższego środowiska. Później w przyszkolnych, zielonych skwerkach młodsi uczniowie posadzili drzewka, natomiast piąto-, szósto- i siódmoklasiści uczestniczyli w zajęciach warsztatowych pt. „Lepienie bomb nasiennych” oraz „Drugie życie odpadów”. Ponadto klasa IIIb pod kierunkiem wychowawczyni Kornelii Topor-Pustelnik zwróciła uwagę swoim zwiewnym tańcem na niezwykle ważną tematykę proekologiczną.

Zwieńczenie szkolnego Dnia Ziemi stanowiło wręczenie przez dyrektor Jolantę Krucką dyplomów i nagród książkowych wszystkim wyróżnionym w poszczególnych konkursach.

Podsumowując, budujące jest to, iż taka nietypowa lekcja ekologii wyzwoliła w uczniach mnóstwo pozytywnej energii. Pomogła zapewne w ciekawy i bardzo oryginalny sposób zwrócić im uwagę na problemy środowiska.

Urszula Jeziorna

Poprawiony: środa, 23 maja 2018 14:53
 
Z ŻYCHLINA POWRÓCIŁY Z EKO-NAGRODAMI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 02 maja 2018 16:27
Skalowanie czcionki:

Powiatowe Obchody Światowego Dnia Ziemi

Już po raz trzynasty odbyły się Powiatowe Obchody Światowego Dnia Ziemi zorganizowane przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie iDzień Ziemi Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie. Rok rocznie drużyna z Goliny bierze udział w konkursach. Dnia 24. kwietnia nastąpiło ich rozstrzygnięcie.

Dzień ZiemiW konkursie na „Eko-torbę na zakupy” zwyciężyła uczennica klasy VIIc Gabrysia Ślusarek. Wyróżnienie za prezentację multimedialną pt. „Drugie życie plastikowych odpadów” otrzymała Laura Plewczyńska z klasy IIcg. W konkursie dla nauczycieli na projekt wycieczki ekologicznej III. miejsce zajęła pani Aneta Nowak – nauczycielka chemii.

Podczas podsumowania konkursów odbył się pokaz Eko-strojów. Zaprezentowała się na nim uczennica klasy IIIcg Justyna Jabłońska, któraDzień Ziemi zajęła III. miejsce za własnoręczny strój z juty.

Podziękowania otrzymali nauczyciele pomagający uczniom przygotować powyższe prace. Opiekunami uczniów byli: Jolanta Krawczyk-Poszwa, Aneta Nowak, Agnieszka Pakuła, Wioletta Sobczak, Michał Przybylski.

Wszystkim Nagrodzonym gratulujemy!

Daniel Jóźwiak

Poprawiony: środa, 02 maja 2018 16:28
 
WYJAZD DO KONINA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 12:45
Skalowanie czcionki:

Finał akcji: ,,Z książką na walizkach”

W biblioteceDnia 27 kwietnia 2018 r. w ramach II wielkopolskich spotkań pisarzy z młodymi czytelnikami, uczniowie klas II a i III b ze W biblioteceSzkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z wychowawczyniami Arletą Skibińską i Kornelią Topor - Pustelnik byli gośćmi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

W ramach odwiedzin, rozwiązany został konkurs plastyczny na najpiękniejszą ilustrację do książki Katarzyny Wasilkowskiej ,,Baltazar wraca do domu”. Autorka wybrała trzy wyjątkowe prace. Nasi reprezentanci Damian Stokowski, Maja Przybysławska oraz Natalia Tomczak otrzymali publikacje z autografem. Nadmienić trzeba, że jedna ze zwycięskich prac weźmie udział w finale akcji: ,,Z książką na walizkach”.

W bibliotecePrzy okazji pobytu w konińskiej bibliotece, dzieci mogły dowiedzieć się o warsztacie twórczym wspomnianej wyżej autorki, jej pomysłach iW bibliotece wielu ciekawostkach, które stworzyły kanwę jej niejednej opowieści. Młodzi czytelnicy słuchali z dużym zainteresowaniem. Po spotkaniu, uczniowie z Goliny żywo uczestniczyli w bezpośrednich rozmowach z pisarką, jak również kupili książki autorki z pamiątkowym autografem.

Na zakończenie warto dodać, że książki Katarzyny Wasilkowskiej znajdują się w zbiorach naszej biblioteki. Zachęcamy wszystkich do ich wypożyczania.

***

Serdecznie dziękujemy pani Aleksandrze Bryl za możliwość uczestniczenia w tak interesującej lekcji promującej czytelnictwo.

Arleta Skibińska

Poprawiony: poniedziałek, 30 kwietnia 2018 12:52
 
RELAKS W SZKOLE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
niedziela, 29 kwietnia 2018 19:42
Skalowanie czcionki:

Ławki tu, pufy tam, a w kątku… „piłkarzyki”

RelaksAndrzej Rybiński w jednej ze swoich piosenek śpiewał o czasie relaksu, który ważny jest w życiu każdego człowieka. Można go zaznać także w szkole, przede wszystkim na przerwach międzylekcyjnych w różnych formach, w specjalnie ku temu przygotowanych miejscach. Moment regeneracji i przysłowiowego „oddechu” od zgłębiania wiedzy jest przecież potrzebny każdemu.

Od lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie na wniosek Samorządu Uczniowskiego, dzięki życzliwości i staraniom dyrektor Jolanty Kruckiej, korytarze w budynku przy ul. Kopernika zostały wyposażone w bardzo praktyczne drewniane ławki i wygodne pufy.

Nowa inwestycja bardzo spodobała się dzieciom i młodzieży. Wspomniane miejsca sprzyjają regeneracji sił oraz nawiązywaniu nowych przyjaźni i od tak… zwykłej, koleżeńskiej rozmowie.

Na marginesie… Relaks

Dodać należy, iż niedawno z inicjatywy dyrektor Jolanty Kruckiej jeszcze jedna atrakcja „zadomowiła” się na stałe na korytarzu szkolnym w budynku przy ul. Kopernika. Mowa tutaj o stole do gry w tzw. „piłkarzyki”. Ta międzylekcyjna forma rozrywki cieszy się wśród dzieci i młodzieży dużym zainteresowaniem.

Olga Gradecka (Samorząd Uczniowski), Przemysław Ciesielski

Poprawiony: niedziela, 29 kwietnia 2018 19:42
 
URODZINY KRÓLA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 27 kwietnia 2018 10:13
Skalowanie czcionki:

Konkursowo, historycznie, po kazimierzowsku

Urodziny królaTo właśnie on „zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną”. Mowa tutaj o Kazimierzu III Wielkim. Właśnie tej postaci wybitnego monarchy, zasłużonego również dla naszego miasta poświęcony był konkurs historyczny zorganizowany przez Przemysława Ciesielskiego we współpracy z Beatą Matczak i dyrektorem domu kultury – Damianem Ciesielskim. Zmierzyli się z nim przedstawiciele klas czwartych ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

W ramach rywalizacji dzieci napisały test dotyczący życiorysu władcy oraz jego polityki. Tak jak w każdym konkursie także i tutaj wyłoniono najlepszych znawców dziejów króla Kazimierza III. Znakomitą wiedzą wykazali się: Jakub Jachnik (IVa), Małgorzata Kirowska (IVb) oraz Jan Chabros (IVc). Czwartoklasiści, którzy „stanęli” na przysłowiowym, zwycięskim podium na trzy dni przed 708. urodzinami monarchy (27 kwietnia 2018 r.) otrzymali nagrody ufundowane przez Dyrektora Domu Kultury w Golinie – Damiana Ciesielskiego.

Zwycięzcom historycznej rywalizacji składamy serdeczne gratulacje!

Przemysław Ciesielski

 
ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 27 kwietnia 2018 10:10
Skalowanie czcionki:

„Żywa” data - 3 Maja 1791 r.

W roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości przypada dokładnie 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Rocznica uchwalenia KonstytucjiDla uczczenia tego wyjątkowego wydarzenia nauczyciel języka polskiego – Przemysław Ciesielski zaprosił uczniów z klas IIIc i IVb ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie do wzięcia udziału w niecodziennym happeningu.

27 kwietnia 2018 r. plac apelowy stał się miejscem niemałego - w pozytywnym tego słowa znaczeniu - zamieszania. Dzieci pod kierunkiem Beaty Matczak, Żanety Wilant i pomysłodawcy akcji stworzyły w nietypowy sposób datę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Powstała ona bowiem w oparciu o ułożenie się uczniów w kształty charakterystyczne dla cyfry 3 i liter, tworzących nazwę miesiąca maja. Sama historyczna data stworzona została w oparciu o granatowy materiał.

Happening spotkał się z wielką aprobatą dzieci. W ten sposób ochoczo i z pełnym zaangażowaniem starały się przypomnieć o tak ważnym dla Polski, i całej Europy wydarzeniu. Ten niekonwencjonalny sposób spojrzenia na historię przypomniał młodym ludziom znaczenie napisanego w oświeceniu dokumentu, którego to wartość na pewno wiąże się z ideą szeroko pojętego patriotyzmu.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: poniedziałek, 30 kwietnia 2018 10:21
 
Dyplomy i nagrody rozdane PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 19 kwietnia 2018 17:47
Skalowanie czcionki:

Eryk laureatem

NagrodzeniDnia 16 kwietnia 2018 r. w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu, laureaci konkursów przedmiotowych przeznaczonych dla uczniów dotychczasowych gimnazjów z terenu województwa, odebrali z rąk Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Elżbiety Leszczyńskiej dyplomy i nagrody.

ErykWśród docenionych w Wojewódzkim Konkursie Fizycznym, był także Eryk Purol (IIIdG) ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, którego do kolejnych etapów tej niezwykle trudnej rywalizacji przygotowywała nauczycielka Joanna Graczyk.

W ramach wyróżnienia nasz laureat został zwolniony z jednej części egzaminu gimnazjalnego (co jest równoznaczne z uzyskaniem z niego najwyższego wyniku). Jednocześnie otworzyło mu to drogę przyjęcia w pierwszej kolejności do wybranej szkoły ponadpodstawowej.

Brawo Eryku! Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów.

***

Dodać należy, że uroczystą galę wręczenia nagród uświetniły występy Piotra Twardowskiego (zagrał na fortepianie utwór Fryderyka Chopina – „Walc cis moll op. 64 nr 2”) oraz Hanny Rogoży (na skrzypcach zaprezentowała utwór Pabla de Sarasate – „Taniec hiszpański”).

Joanna Graczyk

Poprawiony: sobota, 21 kwietnia 2018 13:09
 
Uroczystości katyńskie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 20:27
Skalowanie czcionki:

Okolicznościowa wystawa [GALERIA]

WystawaSłowa ojca Józefa Jońca – „Tam na nieludzkiej ziemi, zabito wiarę, nadzieję, miłość. Jednym strzałem w tył głowy"– od wielu już lat są motywem przewodnim wystawy organizowanej w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie z okazji uroczystości, poświęconych Michałowi Kobylińskiemu oraz wszystkim ofiarom Zbrodni Katyńskiej.Wystawa

Tegoroczną wystawę, przygotowaną dzięki niezwykłej kreatywności artystycznej uczniów i nauczycieli oraz istotnemu wsparciu dyrektor Jolanty Kruckiej, mogli obejrzeć: honorowi goście, biorący udział w czwartkowej uroczystości, a w ramach edukacji historycznej, wpisującej się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, cała społeczność naszej szkoły.Wystawa

Na szczególną uwagę zasługiwały prace wykonane samodzielnie przez dzieci i młodzież, takie jak: plakaty, rzeźby krzyża katyńskiego, makiety obelisku Michała Kobylińskiego i cmentarza katyńskiego, wiersze, prace plastyczne z logo Niepodległej.Wystawa

Wyróżnić też należy przygotowane z właściwą starannością: tablice poświęcone Zbrodni Katyńskiej, Michałowi Kobylińskiemu, Stanisławowi Litmanowi, Parze Prezydenckiej – Marii i Lechowi Kaczyńskim, Żołnierzom Wyklętym oraz bohaterom, walczącym o wolną i niepodległą Ojczyznę. ZwiedzającyWystawę uświetnił zarówno kącik żołnierski, jak i oprawa muzyczna w formie przepięknej prezentacji multimedialnej.To już kolejne, zrealizowane w bieżącym roku szkolnym zadanie, z którego Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie wywiązała się wzorowo!

Aleksandra Gołdych

Poprawiony: poniedziałek, 16 kwietnia 2018 23:13
 
Pismo Wojewody Wielkopolskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 13 kwietnia 2018 14:21
Skalowanie czcionki:

W związku z obchodami uroczystości poświęconej pamięci ofiar zbrodni katyńskiej Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann przesłał na ręcę Burmistrza Goliny Mirosława Durczyńskiego podziękowania za organizację patriotycznego spotkania.

Pismo

Poprawiony: piątek, 13 kwietnia 2018 14:54
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 5 z 136
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information