niedziela, 21 października 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 
Statystyki

Wizyt razem:458033
Wizyty dzisiaj:4
Wizyty wczoraj:280
Przeglądarki
12%Google Chrome 69.0.3497.100
10%Google Chrome 41.0.2272.96
7%Google Chrome 68.0.3440.91
6%Google Chrome 67.0.3396.87
5%Google Chrome 66.0.3359.158
5%Google Chrome 68.0.3440.106
3%FireFox 62.0
3%Mozilla
3%FireFox 60.0
3%Google Chrome 66.0.3359.181
Kraje
Poland flag 78%Poland (47034)
Unknown flag 18%Unknown (11042)
Germany flag 1%Germany (684)
France flag <1%France (271)
United Kingdom flag <1%United Kingdom (214)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.166.207.223
Wydarzenia
Gra Miejska PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 19 czerwca 2018 19:07
Skalowanie czcionki:

„Poznajemy zawodowców”

W dniu 15 czerwca 2018r. trzyosobowa drużyna za Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego  w Golinie wzięła udział w grze miejskiej „Poznajemy zawodowców”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Laura Plewczyńska, Wiktoria Górniak oraz Wiktoria Sławska wraz z opiekunem Ewą Wróbel.

Rywalizacja, zadania i pokonywanie zaszyfrowanej trasy – to tylko niektóre atrakcje, które czekały na uczestników  gry miejskiej, zorganizowanej przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i zawodowego w Koninie przy współpracy z miastem Konin, Konińską Izbą Gospodarczą, Cechem Rzemiosł Różnych oraz Młodzieżowym Domem Kultury w Koninie.Gra miejska

Gra miejskaGra miejska rozpoczęła się o godzinie 9.00 w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Koninie. W punkcie startowym Uczestnicy otrzymali kartę gry  i wskazówki dotyczące miejsc, które będą musieli znaleźć oraz wykonać zadanie w każdym z nich. Już w punkcie startowym uczestnicy otrzymali zadanie pokonania slalomu z rowerem w alkogoglach. Z tym zadaniem zmierzyła się Laura Plewczyńska, uczennica klasy IIc.  Pierwszym obiektem do zdobycia była Rzemieślnicza Szkoła Zawodowego Cechu Rzemiosł Różnych w Koninie, w której to uczniowie rozwiązali krzyżówkę i dekorowali babeczki. Celem urozmaicenia zabawy podczas tych wędrówek były kolejne zagadki umieszczane na Facebooku. Wśród miejsc, które zdobyliśmy i prawidłowo wykonaliśmy zadania były następujące firmy i instytucje: Zakład Szewski, Zakład Fotograficzny Sypniewski, Konińska Izba Gospodarcza, Firma Informatyczna, Zakład Fryzjerski, Park Makiet „Mikroskala” oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie. Na zakończenie rywalizacji uczniowieGra miejska rozwiązali test konkursowy. Nasza młodzież świetnie poradziła sobie ze wszystkimi zadaniami. Każdy z uczestników otrzymał upominek za udział w grze miejskiej. Ponadto uczniowie losowali nagrody. Nasze uczennice wylosowały klawiaturę komputerową i bilet wstępu do Gra miejska„Mikroskali”.

Na uczestników czekał również smaczny obiad. Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Głównym celem organizowanej gry miejskiej było pogłębienie wiedzy na temat konkretnych zawodów. Młodzież poznała również topografię miasta Konina, rozwijała umiejętność pracy w terenie, wykazywała się kreatywnością oraz kształtowała umiejętność logicznego myślenia. Gra przyczyniła się do promocji lokalnych rzemieślników i ich produktów, a także wzbudziła zainteresowania uczniów niszowymi zawodami rzemieślniczymi.

Ewa Wróbel

 
PROJEKT EDUKACYJNY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 19 czerwca 2018 10:59
Skalowanie czcionki:

Rodzina ponad wszystko! [MINIGALERIA]

Rodzina ponad wszystkoRodzina jest bliska każdemu człowiekowi i to bez względu na stan, i pochodzenie. Stanowi największy skarb. Jest uniwersalna. Współdecyduje o naszym miejscu na ziemi. W tej najmniejszej jednostce społecznej znajdziemy zawsze spokój i wytchnienie, radość, i smutku ukojenie. Jej posiadanie to jedno z największych błogosławieństw.

Wartość rodziny, której nie da się przecenić systematycznie promuje na każdym polu podejmowanych działań dydaktyczno – wychowawczych Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Projekt edukacyjny pt. „Rodzina rzeczywistością wpajającą dzieciom i młodzieży właściwe wartości i uczącą pozytywnych postaw w społeczeństwie” zrealizowany przez katechetów s. Lilianę Sochę CSDP, s. Laurencję Chodźko CSDP i ks. Artura Kazeckiego wpisał się w kolejny cykl pracy. Inicjatywy podjęte przez koordynatorów przeznaczone były dla dzieci i młodzieży szkoły podstawowej. Realizacji jego założeń podjęli się pod kierunkiem nauczycieli religii uczniowie kl. III-VII. Za najważniejsze priorytety organizatorzy wewnątrzszkolnego projektu postawili sobie: wzmocnienie więzi rodzinnych, aktywizację dzieci i młodzieży, twórcze; kreatywne podejście do tematu, współodpowiedzialność za podejmowane decyzje, zwrócenie uwagi na życzliwość oraz międzypokoleniowy szacunek. Dla spełnienia tych celów wykorzystano różne formy pracy(indywidualna, grupowa) i metody dydaktyczne (oparte na słowie, obserwacji, praktycznej działalności uczniów, aktywizacji). Od 7 maja 2018 r. do 15 czerwca 2018 r. grupa projektowa zrealizowała następujące działania:

Rysunki: „Rodzinnie…

”Kolorowe kredki zostały wykorzystane przez uczniów z klasy IV a do wykonania ciekawych prac plastycznych. Przedstawiały one własne spojrzenie na najbliższą rodziną. W wielu przypadkach były one bardzo atrakcyjne w swojej formie i to z dbałością o detale przedstawionych postaci bliskim sercu każdemu z nas.

Prezentacje multimedialne: „Moja rodzina”

Kolejnym akcentem pracy nad projektem było przygotowanie przez uczniów klasy VI b tematycznych prezentacji multimedialnych. Zostały one wykonane w oparciu o zbiory internetowe. W efektowny sposób dzieci za ich pośrednictwem przedstawiły opinie wielu wybitnych myślicieli i duchownych o rodzinie.

Drzewa genealogiczne: „Ja i moja rodzina”

Dobrze się złożyło, że inna inicjatywa w ramach projektu spotkała się z pełną aprobatą dzieci. Chodzi tutaj o drzewa genealogiczne wykonane przez przedstawicieli klasy V c. Także i tutaj dzieci wykazały się nie lada potencjałem twórczym. Zdjęcia i rysunki członków rodzin na przestrzeni wieków ładnie komponowały się z sobą, tworząc przemyślaną całość.

Happening: „Serce dla Mamy i Taty”

Z okazji przypadającego w maju Dnia Matki i czerwcowego Dnia Ojca uczniowie na jednej z tzw. „długich przerw” wzięli udział w niecodziennym happeningu. Wpisywali oni imiona TYCH, których najbardziej KOCHAJĄ do olbrzymiego serca. Zostało ono namalowane na asfaltowym podłożu. Na zakończenie akcji uczniowie usiedli na krawędzi przygotowanej pracy plastycznej, tworząc tym samym olbrzymie serce z samych siebie.

Rodzinna pielgrzymka do św. s. Faustyny

Na zakończenie „Białego Tygodnia” dzieci pierwszokomunijne i ich najbliżsi z parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej (na co dzień uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z katechetką s. Laurencją Chodźko CSDP, udały się do Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. s. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich (diecezja włocławska, dekanat uniejowski). W tym otoczonym kultem miejscu, trzecioklasiści podziwiali nową część kościoła parafialnego pw. św. Kazimierza Królewicza. Wzięli tam udział w uroczystej, koncelebrowanej Mszy św. sprawowanej przez golińskich duszpasterzy - proboszcza ks. dziekana Andrzeja Urbańskiego, ks. prałata Mariana Górskiego i wikariusza - ks. Artura Kazeckiego. Później odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Następnie swoje serdeczne słowa skierował do nich kustosz tamtejszego sanktuarium - ks. Janusz Kowalski. Potem dzieci i rodzice uczcili relikwie świętej. Następnie udali się do pobliskiego Głogowca, w którym to mieści się dawny dom Apostołki Pana Jezusa.

Rajdowo, piknikowo… rodzinnie

Czerwcowa, iście letnia aura zawsze sprzyja organizowaniu przeróżnych rajdów rowerowych i integrujących pikników. Taka forma spotkania i swoistego rodzaju rodzinnej zabawy odbyła się 9 czerwca 2018 r. W tym roku ze względu na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, patronował jej biało - czerwony miś. Impreza składała się z kilku integracyjnie połączonych z sobą części. Rozpoczęły ją rodzinny rajd rowerowy do Kawnic i spacer ulicami naszej miejscowości. Po powrocie z wojaży dzieci, rodzice, dziadkowie) zostali powitani przez organizatorów. Potem w hali widowiskowo – sportowej przyszedł czas na „zmierzenie się” z melodią i słowami hymnu naszego miasta, a później na wesołą zabawę w wyznaczonych miejscach ulokowanych wokół budynku golińskiej podstawówki (quizy, konkurencje sprawnościowe, „wędka szczęścia”, tor przeszkód, kącik plastyczny, „planszówki”, „piłkarzyki”, ping – pong).

Specjalna lekcja dla Mam

Kolejną ciekawą inicjatywą była lekcja otwarta dla Mam uczniów klasy III b przeprowadziła ją jej wychowawczyni. Nauczycielka, stosując ciekawe metody i formy pracy zachęciła dzieci do czynnego uczestnictwa w zajęciach. Tematyka lekcji wiązała się z szeroko pojętym szacunkiem dla Mam i pomocy im na co dzień. Na zakończenie trzecioklasiści wręczyli SWOIM SKARBOM piękne, a co najważniejsze własnoręcznie przygotowane laurki z życzeniami.

Ponadto dzięki owocnej współpracy z rodzicami odbyło się bierzmowanie oraz spotkania integracyjne w ogrodzie sióstr rodzin dzieci ze scholi i chłopców należących do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zorganizowano też happening z hasłem promującym rodzinę, lepienie z plasteliny członków rodziny. Cieszy fakt, że podjęte przez społeczność Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zadania przeprowadzone pod kierunkiem katechetów, zapisały się w pamięci jej uczestników. Poszerzyły ich wiedzę na temat wartości rodziny. Pomogły im jeszcze bardziej uzmysłowić fakt, że najmniejsza komórka społeczna, którą sami tworzą, czyli RODZINA jest NAJWAŻNIEJSZA!

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 22 czerwca 2018 17:00
 
RELIGIJNIE I REKREACYJNIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 19 czerwca 2018 10:47
Skalowanie czcionki:

Scholka u Matki Bożej Licheńskiej [MINIGALERIA]

W LicheniuLicheń to jedna z najbardziej znanych miejscowości kultu maryjnego Ziemi Konińskiej.

Właśnie tam niedawno pielgrzymowały dzieci, które aktywnie angażują się w muzyczne dzieła scholi „Radość” przy parafii pw. MatkiW Licheniu Bożej Szkaplerznej w Golinie i w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego wraz z katechetką s. Laurencją Chodźko CSDP i organistką s. Teresą Trzaskalską CSDP.

Będąc w Sanktuarium Bolesnej Królowej Polski w Licheniu (dekanat koniński II, sąsiednia diecezja włocławska) młodzi wzięli udział w W LicheniuMszy św. i modlili się przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej. Odprawili Drogę Krzyżową na ścieżkach Golgoty. Podziwiali wygląd Bazyliki Mniejszej, piękno krajobrazu i otaczającą ją zieleń z wieży widokowej. Zwiedzili też kościół parafialny pw. św. Doroty. W międzyczasie skorzystali z rekreacji, radosnej agapy i placu zabaw przy hotelu „Arka”. Zwiedzili też Muzeum im. ks. Józefa Jarzębowskiego.

Pobyt w sanktuarium w Licheniu śmiało można zaliczyć do bardzo udanych, ponieważ połączone w nim zostało i coś dla ducha, jak, i dla ciała.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: wtorek, 19 czerwca 2018 10:53
 
Z RADOŚCIĄ W SERCU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 19 czerwca 2018 10:36
Skalowanie czcionki:

U sióstr na grillu [MINIGALERIA]

GrillSpotkania rekreacyjne mogą przybierać różne formy. Na pewno te spędzone w gronie najbliższych przyjaciół, koleżanek i kolegów, na dodatek przy grillu dają wiele wewnętrznej satysfakcji.

16 czerwca 2018 r. schola dziecięca „Radość” prężnie działająca przy parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej i w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod kierunkiem katechetki – s. Laurencji Chodźko CSDP i organistki – s. Teresy Trzaskalskiej CSDP podsumowała kolejny rok swojej muzycznej formacji. Okazją ku temu był specjalnie zorganizowany grill w przydomowym ogrodzie Sióstr Opatrzności Bożej. Tradycyjną konsumpcję opieczonej kiełbaski urozmaiciły głośne śpiewy, wesołe gry i zabawy. Śmiechu było przy tym co nie miara.

Radość „Radosnym” udzieliła się w pełni! ;-)

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: wtorek, 19 czerwca 2018 10:40
 
BEZPIECZNIE DO WAKACJI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 19 czerwca 2018 07:46
Skalowanie czcionki:

Spotkanie z policjantem

Bezpiecznie do wakacjiW piątek 15.06.2018r. uczniowie spotkali się z przedstawicielami Posterunku Policji w Golinie – Komendantem p. MarkiemBezpiecznie do wakacji Wojdyńskim oraz Dzielnicowym p. Błażejem Borowcem. Początek zebrania uświetniło uroczyste wręczenie nagrody dla Gabrieli Ślusarek z klasy VIIc za zajęcie II miejsca w konkursie „Zagrożenia XXI wieku”, organizowanym przez Komendę Miejską Policji w Koninie. Potem wszyscy wysłuchali apelu dotyczącego bezpiecznych zachowań podczas wypoczynku letniego.

Życzymy wszystkim udanych, bezpiecznych wakacji.

Pedagog Agata Wojdyńska

 
EKOLODZY NASZEJ SZKOŁY NA NAJWYŻSZYM PODIUM PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 15 czerwca 2018 13:59
Skalowanie czcionki:

„Świat czysty jest piękniejszy, od Ciebie zależy czy będzie taki” …

Ekolodzy… to tytuł konkursu adresowanego przez Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Konina oraz regionu konińskiego. Szczegóły tego przedsięwzięcia zostały przedstawione w trakcie Inauguracji Roku Ekologicznego 2017/2018.

Chętni uczniowie wzięli udział w wizycie studyjnej w MZGOK w Koninie , której siedziba znajduje się przy ulicy Sulańskiej.Ekolodzy Zapoznali się wówczas z zasadami gospodarowania odpadami w Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych. Mieli także okazję wykonania fotografii i przeprowadzenia rozmów z pracownikami, które później okazały się przydatne do opracowania prac konkursowych.

EkolodzyPrzyrodnicy naszej szkoły przystąpili do konkursu, który był podzielony na kategorie wiekowe odpowiadające klasom:

I–III – opiekun p. Żaneta Wilant,

IV–VI – opiekun p. Anna Neneman-Koprowska,

VII–II i III klasy gimnazjalne – opiekun i główny koordynator p. Wioletta Sobczak.

Ich zadaniem było przygotowanie pracy w wybranej kategorii:

1. Fotografia – tematyka z zakresu ochrony środowiska w nawiązaniu do gospodarki odpadami.Ekolodzy

2. Literatura – opowiadanie, nowelka, literacki obrazek o treści związanej z gospodarką odpadami.

3. Prezentacja multimedialna dotycząca problemów ochrony środowiska naturalnego i propagująca wzorce działań ekologicznych w terenie i we własnym domu.

4. Plastyka – odczucia i wizje z zakresu ochrony przyrody i postępowania z odpadami.

EkolodzyDnia 14 czerwca 2018 r. w Parku Miejskim im. Fryderyka Chopina w Koninie odbyło się uroczyste podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursu, a także Eko-Gra „Ze Spalarkiem krok po kroku… czyli jak wędrują odpady”.

Uczniowie, których prace zostały wyłonione w szkolnych eliminacjach i przesłane do MZGOK, wzięli udział w tym  podsumowaniu. W miłej, rozśpiewanej i roztańczonej atmosferze spędzili czas przy słodkim poczęstunku, wzięli również udział w wielu konkursach i spacerze na terenie parku. W tym czasie drużyna składająca się z pięciu zawodników zmagała się z zadaniami w Eko-Grze.

Nasi uczniowie we wszystkich dziedzinach konkursowych wypadli znakomicie. A oto laureaci:

Klasy I-II:

w konkursie plastycznym – Oliwia Piasecka (IIIc), Janek Koliński (IIId),

w konkursie fotograficznym – Krystian Pytlewski (IIIc).

EkolodzyKlasy VII-II i III gimnazjum:

w konkursie fotograficznym – Adam Karnafel (VIIc), Konrad Waliniak (VIIc), Daria Suta (IIIc),

w konkursie literackim – Kamil Wojewoda (VIIb), Dominik Bagrowski (VIIa),Weronika Wawrzyniak (IIIc),

w konkursie na prezentację multimedialną – Kinga Szubińska (VIIb).

Główna nagroda w Eko – Grze dla zespołu w składzie: Justyna Jabłońska, Daria Suta, Konrad Waliniak, Kamil Wojewoda, Adam Karnafel.

Laureaci otrzymali bardzo ciekawe nagrody, a szkoła trzy kontenery na śmieci.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział oraz gratulujemy laureatom ogromnego sukcesu.

Koordynator - Wioletta Sobczak

Poprawiony: piątek, 15 czerwca 2018 14:36
 
W GÓRACH ŚWIĘTOKRZYSKICH I… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 13 czerwca 2018 21:04
Skalowanie czcionki:

… mieście ojca Mateusza [GALERIA]

WycieczkaKoniec roku szkolnego sprzyja organizowaniu różnych wycieczek dla dzieci młodzieży. Każdorazowy wyjazd tego typu to nie tylko odskocznia od codziennych obowiązków, ale przede wszystkim sposób na doskonałą integrację zespołów klasowych w ciekawych miejscach Polski.

Wiedzą to zapewne uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, którzy od 11 do 12 czerwca 2018 r. wspólnie ze swoimi nauczycielami: wicedyrektor Katarzyną Szadkowską, Justyną Szczot, Beatą Matczak i Przemysławem Ciesielskim (organizator wycieczki) zgłębiali tajniki Gór Świętokrzyskich i malowniczego Sandomierza. Wtedy to zrealizowali program, którego wytyczne z ramienia biura „Rajdtour” w Koninie pomógł im wcielić w życie pilot podróży – Dariusz Wąchnicki.

O tym co zobaczyli i czego doświadczyli uczniowie, i nauczyciele z golińskiego „Julka” w poniższej relacji.

1. dzień (poniedziałek, 11 czerwca 2018 r.)

WycieczkaPierwszego dnia cała grupa wyjechała z Goliny pod opieką swoich nauczycieli punktualnie o godzinie 6:00. Po kilkugodzinnej podróży w Świętokrzyskie, przyjechali do Chęcin, gdzie zobaczyli ruiny zamku, będącego twierdzą oraz rezydencją rodzin królewskich, którego Białą Damą po dzień dzisiejszy jest królowa Bona. Następnie przejechali do Huty Szklanej. Tam weszli na Łysą Górę, po drodze oglądając rezerwat „Gołoborze Kobendzy”, a na szczycie zwiedzając opactwo benedyktynów – kościół Świętego Krzyża. Później zeszli Drogą Królewską do Nowej Słupi. Na zakończenie dnia udali się na nocleg do ośrodka „Gołoborze” w Rudkach, gdzie m.in. zregenerowali też swoje siły witalne na basenie.

2. dzień (wtorek, 13 czerwca 2018 r.)

WycieczkaWczesnym rankiem grupa z Goliny wyjechała do miasta serialowego ojca Mateusza - Sandomierza. Tam zobaczyli stary rynek z pięknym, gotycko -renesansowym ratuszem, kościół pw. św. Jakuba – jedną z najstarszych budowli ceglanych w Polsce, XIV-wieczny zamek. Przespacerowali się lessowym wąwozem królowej Jadwigi oraz podziemną trasą turystyczną - systemem dawnych XIV i XV-wiecznych piwnic, w których kupcy sandomierscy składowali swoje towary handlowe.

Na koniec dnia przejechali do parku rozrywki i miniatur „Sabat Krajno” k. Kielc na zajęcia rekreacyjne. Tam skorzystali z tras linowych o różnym stopniu trudności. Ponadto mogli obejrzeć miniatury najsłynniejszych budowli świata oraz filmy wyświetlone w technologii 6D w minikinie.

Później wyjechali w drogę powrotną do Goliny, by około godz. 22:00 wrócić do swoich domów.

Podsumowując niniejszy artykuł, można śmiało powiedzieć, że kolejna wycieczka – tym razem w Świętokrzyskie, chociaż przeszła już do historii, to na pewno dostarczyła jej uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń. Była niezłą frajdą. Pozwoliła odkryć na nowo piękno przyrody i zabytków Polski.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: wtorek, 19 czerwca 2018 20:06
 
NA PIELGRZYMIM SZLAKU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 13 czerwca 2018 20:42
Skalowanie czcionki:

U św. s. Faustyny w Świnicach Warckich [GALERIA]

Zmiłuj się nade mną
w miłosierdziu swoim,
spojrzyj z miłością
i z grzechów mnie obmyj.

Jezu ufam Tobie
w miłosierdziu Twoim,
jeszcze raz mi przebacz,
błagam Cię w pokorze. (…)

NA PIELGRZYMIM SZLAKUWzorem ostatnich lat na zakończenie „Białego Tygodnia” (9 czerwca 2018 r.), dzieci pierwszokomunijne z parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej (na co dzień uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie i Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie w Przyjmie) wraz z katechetką s. Laurencją Chodźko CSDP udały się do Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. s.Na pielgrzymim szlaku Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich (bratnia diecezja włocławska, dekanat uniejowski).

W tym otoczonym kultem miejscu, trzecioklasiści podziwiali nową część kościoła parafialnego pw. św. Kazimierza Królewicza. Wzięli tam udział w uroczystej, koncelebrowanej Mszy św. sprawowanej przez golińskich duszpasterzy - proboszcza ks. dziekana Andrzeja Urbańskiego, ks. prałata Mariana Górskiego i wikariusza – ks. Artura Kazeckiego.Później pierwszokomunijni odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Następnie swoje serdeczne słowa skierował do nich kustosz tamtejszego sanktuarium - ks. Janusz Kowalski. Potem dzieci i rodzice uczcili relikwie świętej. Następnie Na pielgrzymim szlakuudali się do pobliskiego Głogowca, w którym to mieści się dawny dom Apostołki Pana Jezusa.

Wspomniana pielgrzymka była dla młodych, ich rodziców i dziadków wielkim przeżyciem duchowym. Pomogła w zobaczeniu miejscNa pielgrzymim szlaku wiążących się ze świętą, która ułatwiła światu poznanie i zrozumienie prawdy o nieograniczonym Miłosierdziu Bożym. Nie wahajmy się zatem powtarzać za s. Faustyną: „Jezu ufam Tobie”.

W dodatku...

W drodze powrotnej pielgrzymi z Goliny zwiedzili klasztor oo. franciszkanów w Kole oraz sąsiednią, gotycką farę, z której to bardzo ciekawą historią zapoznał ich tamtejszy proboszcz – ks. kan. Józef Wronkiewicz.

Przemysław Ciesielski, fot. Magdalena Mielcarek - Mirek

Poprawiony: czwartek, 14 czerwca 2018 08:30
 
OJ DZIAŁO SIĘ… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 13 czerwca 2018 20:33
Skalowanie czcionki:

Rajd z Misiem, czyli zabawa na 102 [MINIGALERIA]

RajdCzerwcowa, iście letnia aura sprzyja organizowaniu przeróżnych rajdów rowerowych i integrujących pikników. Ostatnimi laty prym w tym pomyśle wiedzie Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze Oddział w Koninie oraz Klub Turystyczny PTTK „Ciklo”.Rajd

9 czerwca 2018 r. taka forma spotkania i swoistego rodzaju zabawy odbyła się w zawsze gościnnych progach Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. W tym roku ze względu na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, patronował jej biało - czerwony miś ;-).

Impreza składała się z kilku integracyjnie połączonych z sobą części. Rozpoczęły ją rajd rowerowy do Kawnic i spacer ulicami naszej miejscowości. Po powrocie z wojaży uczestnicy z: Kawnic, Konina, Radoliny, Sławska i Goliny zostali powitani przez organizatorów. Potem w hali widowiskowo – sportowej przyszedł czas na „zmierzenie się” z melodią i słowami hymnu naszego miasta, a później na wesołą zabawę w wyznaczonych miejscach ulokowanych wokół budynku golińskiej podstawówki (quizy, Rajdkonkurencje sprawnościowe, „wędka szczęścia”, tor przeszkód, kącik plastyczny, „planszówki”, „piłkarzyki”, ping – pong).

Wszystkim udzieliła się przy tym niezwykle wesoła atmosfera spotkania, dodatkowo spotęgowana przez zwycięstwa w różnychRajd rywalizacjach, w których czynnie wielu brało udział.

39. „RAJD DLA DZIECI Z MISIEM”, który swoją obecnością zaszczycił burmistrz Mirosław Durczyński, śmiało można zaliczyć do udanych. Wszyscy przybyli do golińskiego „Julka” byli pod ogromnym wrażeniem rozmachu i precyzji organizacyjnej imprezy, co niewątpliwie było zasługą: dyrektor Jolanty Kruckiej, grupy nauczycieli, przedstawicieli pracowników obsługi oraz wspomagających ich w podjętych działaniach uczniów. Tym samym cele integracyjnego spotkania takie jak: propagowanie zdrowego stylu życia, poznanie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, wzmocnienie więzi rodzinnych, aktywizacja mieszkańców oraz poznanie atrakcji regionu konińskiego zostały w 100% zrealizowane. Oto przecież chodziło ;-).

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: środa, 13 czerwca 2018 20:37
 
Z Misiem wędrowali po gminie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 13 czerwca 2018 20:17
Skalowanie czcionki:

Golina * 09.06.2018 [MINIGALERIA]

Jest na świecie taka gmina, która zowie się Golina - śpiewały dzieci 9 czerwca 2018 r. w hali widowiskowo - sportowej w Golinie podczas XXXIX Rajdu dla Dzieci PTTK Konin. Połączone grupy piesze i rowerowe w sile 260 gardeł pod kierunkiem Żanetty Matlewskiej, dyrektor Biblioteki Publicznej w Golinie i Haliny Warzychowskiej, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kawnicach nauczyły się hymnu miasta Golina. Wcześniej, przy przepięknej pogodzie, zwiedzali gminę Golina na rowerach i pieszo.

Rajd PTTKW centrum miasta pod pomnikiem „Tym co za Polskę życie oddali” dzieci złożyły biało - czerwoną wiązankę w roku stulecia odzyskania niepodległości.W bazie rajdu na terenie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie małych wędrowców wraz z opiekunami powitała dyrektor Jolanta Krucka. Miejscowi nauczyciele przygotowali atrakcyjne zabawy. Konkursy sprawnościowe prowadziła kadra Klubu Turystycznego PTTK w Koninie z sekcją CIKLO.

Wiele frajdy sprawiło łowienie nagród na wędkę pod tradycyjną nazwą „Wędka Szczęścia”. Najliczniejszymi drużynami były reprezentacje szkół podstawowych ze Sławska, Kawnic, Goliny, SP nr 3 z Konina i z Radoliny. Najmłodszą uczestniczką była Eliza Hyży z Goliny, a uczestnikiem Kamil Rajd PTTKBurek ze Sławska. Najliczniejszymi rodzinami byli Burkowie i Krygierowie ze Sławska oraz Przybyłowie i Osikowie z Goliny. Zdobywcom odznaki regionalnej Turysta Ziemi Konińskiej z Koła Turystycznego przy SP nr 3 w Koninie gratulował Andrzej Łącki, prezes Oddziału PTTK w Koninie.

Laureaci konkursu krajoznawczego o Koninie i gminie Golina otrzymali nagrody z rąk Mirosława Durczyńskiego, Burmistrza gminy Golina, który ufundował pożywną zupę rajdową. Pan burmistrz i dyrektor szkoły Alina Kozłowska zaprosili na przyszły rok do Radoliny. Rajd odbył się dzięki wsparciu Miasta Konin, Starostwa Powiatowego w Koninie i Gminy Golina.

Oddział PTTK w Koninie

Poprawiony: środa, 13 czerwca 2018 20:23
 
GMINNY KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 13 czerwca 2018 13:01
Skalowanie czcionki:

Oliwia z pierwszym miejscem na podium

Pierwsze miejsceWszechstronny rozwój i promocja uczniowskich talentów to główne cele prowadzonych zajęć przez nauczycielkę Justynę Szczot, opartych o jej autorski program „Język angielski w muzyce”.

8 czerwca 2018 r. podczas „I Gminnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej” w Kawnicach przedstawicielki Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zaprezentowały efekty swojej wielomiesięcznej pracy w ramach realizacji powyższej inicjatywy. Pod kierunkiem Justyny Szczot fenomenalnie wystąpiły wtedy Maria Sławska i Iwona Trocha oraz zwyciężczyni rywalizacji Oliwia Kamińska, która zajęła I miejsce wśród 15 uczestników z całej gminy. Nagrodą główną dla naszej uczennicy były słuchawki i voucher na sesję zdjęciową. Uczestniczki otrzymały także dyplomy i upominki za udział w konkursie.

Dziewczętom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Pierwsze miejsce Pierwsze miejsce Pierwsze miejsce


Justyna Szczot

Poprawiony: środa, 13 czerwca 2018 13:16
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 4 z 139
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information