niedziela, 25 sierpnia 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 
Statystyki

Wizyt razem:585910
Wizyty dzisiaj:236
Wizyty wczoraj:236
Przeglądarki
15%Google Chrome 41.0.2272.96
5%Google Chrome 73.0.3683.90
5%Google Chrome 71.0.3578.99
4%Google Chrome 71.0.3578.98
4%Google Chrome 74.0.3729.157
4%Google Chrome 70.0.3538.80
3%Google Chrome 72.0.3626.121
3%Google Chrome 70.0.3538.110
3%Google Chrome 72.0.3626.105
3%Google Chrome 67.0.3396.87
Kraje
Poland flag 76%Poland (92002)
Unknown flag 20%Unknown (24429)
Germany flag 2%Germany (2425)
France flag <1%France (474)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (261)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 18.232.124.77
Wydarzenia
Z OKAZJI DNIA SAMORZĄDNOŚCI PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
środa, 20 marca 2019 22:20
Skalowanie czcionki:

Grunt to mieć dystans do siebie!

Samorządność21. marca to początek kalendarzowej wiosny. Z tej okazji w szkołach organizuje się różnego typu imprezy, mające stricte charakter zabawy. Jedną z takich form obok topienia marzanny jest tak zwany Dzień Samorządności, w czasie którego uczniowie mogą choć przez chwilę poczuć na swoich barkach jarzmo nauczycielskiego zawodu i odpowiedzialności za całokształt pracy dydaktyczno – wychowawczej.

Właśnie temu pomysłowi sprostał już 20 marca 2019 r. Dominik Koliński (VIIIc) ze SzkołySamorządność Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Chłopiec w doskonały sposób wcielił się w rolę i osobę polonisty – Przemysława Ciesielskiego. Ze swadą i pełnym zaangażowaniem prowadził pod kierunkiem w swojej klasie lekcję dotyczącą interpunkcji, posiłkując się kartą pracy, prezentacją multimedialną i tematyczną grą interaktywną. Oprócz realizacji założeń i celów lekcji skupił się także na tym, by w pełni oddać: styl Samorządnośćbycia, zachowania, poruszania oraz wypowiadania się nauczyciela. Dostarczył przy tym uczestnikom lekcji mnóstwa pozytywnych wrażeń i śmiechu, o co również chodziło. Tymczasem polonista wczuwał się w rolę Dominika, który go zastępował. Tutaj także nie obyło się bez indywidualnego ukazania cech charakteru i usposobienia ucznia, a także praktycznego podejścia do czynnego uczestnictwa w lekcji poprzez chociażby, zgłaszanie się, wypełnianie karty pracy czy pisanie notatek.

Klasa VIIIc była bardzo zadowolona z takiego obrotu zdarzeń. Ważne jest to, że nikt przy tej okazji nie obraził się na siebie. Dobra zabawa, o którą chodziło przy tej okazji, udzieliła się wszystkim. Ponadto pozwoliła z dystansem i przysłowiowym przymrużeniem oka spojrzeć na nauczyciela i ucznia, i ich obowiązki.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: czwartek, 21 marca 2019 07:19
 
AUTOBUS PEŁEN CZEKOLADY PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
środa, 20 marca 2019 07:29
Skalowanie czcionki:

Słodkie warsztatySłodkie warsztaty

Słodkie warsztatyCzekoladowy autobus to jedyny autobus, który jeździ po Polsce, odwiedzając małe i duże miejscowości. Dzieci przenoszą się w nim się do krainy płynącej i pachnącej czekoladą. Warsztaty czekoladowe to sposób na wspaniałą zabawę, edukację i czekoladową integrację. Dzieci uczą się, jak odróżniać prawdziwą czekoladę od wyrobów czekoladopodobnych, degustują różnych smaków czekolad i tworzą własne czekolady, ozdabiając je. WSłodkie warsztaty międzyczasie poznają historię czekolady. Dnia 15 marca 2019 roku nasi milusińscy wykorzystywali swoje zdolności manualne i kreatywne myślenie podczas takich właśnie warsztatów. Samodzielne tworzenie słodkości sprawiło im wielką frajdę. Ozdabianie przygotowanych przez Słodkie warsztatyprzedszkolaki zwierzątek, kwiatków i innych przedmiotów to najmilsza część spotkania. Wszystkie dzieła zostały zapakowane do pudełek i zabrane do domu, bo czekolada smakuje najlepiej w towarzystwie najbliższych. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy „Mistrzów Czekolady”.

Oliwia Adamczyk

Poprawiony: środa, 20 marca 2019 07:37
 
Warsztaty PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
sobota, 16 marca 2019 18:53
Skalowanie czcionki:

Jak ujarzmić złość?

WarsztatyZłość – naturalne, trudne uczucie pojawiające się często w życiu nastolatka. Skąd się bierze? Jak ją rozpoznać u siebie i innych?Warsztaty Jak reagować wobec tych, którzy są zdenerwowani i jak samemu poradzić sobie w różnych sytuacjach, żeby kogoś nie urazić? Te zagadnienia zostały poruszone na warsztatach z pedagogiem szkolnym, podczas których młodzi uczestnicy mogli zdobyć wiedzę i umiejętności radzenia sobie ze złością w sposób nie raniący innych.

Podczas warsztatów uczniowie, pod bacznym okiem prowadzącej, trenowali ze sobą różne techniki odreagowania trudnych emocji min. boksowanie poduchy.

Zapraszam na kolejne warsztaty. Śmiech
Za tydzień „Co zrobić, gdy inni mi dokuczają?”

Agata Wojdyńska Śmiech

Poprawiony: sobota, 16 marca 2019 18:58
 
Występ z okazji Dnia Kobiet PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 13 marca 2019 18:22
Skalowanie czcionki:

Dzień Kobiet na wesoło

Dzień KobietW poniedziałek, 11 marca 2019r. na lekcji wychowawczej uczniowie ze Szkolnego Kabaretu „Identyko” oraz uczestnicy zajęć teatralnych zorganizowali występ z okazji Dnia Kobiet.

Zaprezentowali się oni w dwóch skeczach: „Szczerość” z repertuaru grupy „Stado umtata” i „Egzamin” autorstwa kabaretu „Hrabi”. Dziewczęta w krzywym zwierciadle ukazały kobiecą próżność i zaradność w trudnych, życiowych sytuacjach. Wykład na temat szczerości w związku kobiety i mężczyzny doskonale przeprowadził i zademonstrował Nikodem Maćkowiak z klasy III b/G w towarzystwie koleżanek: Julii Szkudelskiej, Amelii Plucińskiej, Kaliny Kulczak i Zuzanny Kowalskiej. Na egzamin z historii literatury, w bardzo niewygodnym obuwiu, wybrała się Olga Gradecka z klasy III d/G. Egzaminujący, czyli Hubert Przybyła z klasy VII a oraz Mikołaj Kujawa z klasy III b/G wykazali się niezwykłą wyrozumiałością i cierpliwością w obliczu poczynań zjawiskowej studentki. Na koniec chłopcy złożyli wszystkim kobietom urocze życzenia z okazji ich święta. Dyrekcja szkoły, widzowie z klas gimnazjalnych i ósmych oraz kl. V-VII wraz z wychowawcami nagrodzili występujących gromkimi brawami. Opiekun zajęć teatralnych i Kabaretu Szkolnego „Identyko” pani Karolina Kulczak gratuluje swoim podopiecznym ich talentów aktorskich i dziękuje za sprawne zorganizowanie występu.

Karolina Kulczak

Poprawiony: środa, 13 marca 2019 18:32
 
O KROK PRZED CZWARTĄ KLASĄ PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
wtorek, 12 marca 2019 20:34
Skalowanie czcionki:

Zajęcia otwarte

Przez wiele lat cała rzesza ludzi pracuje nad wdrożeniem młodego człowieka do samodzielnego życia na „własną rękę”.

Zajęcia otwarteW szkole dzieci czerpią wiedzę z mądrości nauczycieli, a po szkole też się uczą, ale wiedza ich jest dostarczana przez otaczające ich społeczeństwo i relacje między nimi. Istotnym czynnikiem wpływającym na efekty pracy Zajęcia otwarteucznia jest właściwa współpraca rodziców ze szkołą. W związku z powyższym 11 marca w klasie 3a odbyły się zajęcia otwarte z ich udziałem. Uczniowie pracowali w ćwiczeniach licząc, rozwiązując zadania, głośno czytając i słuchając czytanego tekstu. Z wielką uwagą i zainteresowaniem pracy dzieci przyglądali się rodzice, którzy mieli możliwość obserwacji zachowania i aktywności własnego dziecka w trakcie zajęć, a także zobaczyć, jakie wiadomości i umiejętności opanowały ich dzieci po prawie trzech latach nauki w szkole.

Arleta Skibińska

Poprawiony: wtorek, 12 marca 2019 20:39
 
Wizyta w bibliotece PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 16 marca 2019 13:47
Skalowanie czcionki:

Mali czytelnicy...

W biblioteceW biblioteceDnia 8 marca wybraliśmy się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Golinie. Celem wizyty było rozwijanie wśród dzieci zainteresowań literaturą dziecięcą. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. PrzedszkolakiPrzedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Dzieci chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach, o tym, kto im czyta na dobranoc i jakie książki podobają im się najbardziej. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom książkę pt. Moja mała myszka autorstwa Teckentrup Britta.Przedszkolaki

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy. Bardzo dziękujemy Pani Żanetcie Matlewskiej oraz Pani Karolinie Kasprzak za ciepłe przyjęcie nas w progach biblioteki i poświęcony czas.

Iwona Derek

Poprawiony: sobota, 16 marca 2019 14:00
 
PRZYSTANEK HISTORIA – Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 07 marca 2019 22:33
Skalowanie czcionki:

Jan Rodowicz „Anoda” - bohater „Kamieni na szaniec”

TablicaLecz zaklinam – niech żywi nie tracą nadziei
I przed narodem niosą oświaty kaganiec;
A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei,
Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec!...

/Juliusz Słowacki/

LekcjaTak właśnie umierali chłopcy przestawieni w książce Aleksandra Kamińskiego. Wśród nich znalazł się Jan RodowiczAnoda”, legenda Szarych Szeregów i Batalionu „Zośka”, uczestnik słynnej akcji pod Arsenałem, bohater Powstania Warszawskiego. LekcjaJak przybliżyć jego postać młodzieży? Tego mogli dowiedzieć się nauczyciele w ramach edukacyjnego spaceru po Warszawie śladami wspomnianego bohatera. Uczestnicy stacjonarno-terenowego seminarium, wśród których znalazły się nauczycielki Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie – Aleksandra Gołdych i Jolanta Krawczyk-Poszwa, zwiedzili nową ekspozycję Muzeum Powstania Warszawskiego w piwnicach dawnego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego. To właśnie w „celach bezpieki” Jan Rodowicz był więziony i zginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Następnie, w czasie warsztatów metodycznych, nauczyciele obejrzeli spektakl PseudonimAnoda” oraz zapoznali się ze scenariuszami lekcji i materiałami pochodzącymi ze śledztwa Jana Rodowicza. LekcjaWarszawskie seminarium stało się inspiracją dla niżej podpisanej nauczycielki języka polskiego do przedstawienia w klasach siódmych biografiiAnody” i przeprowadzenia zajęć warsztatowych z wykorzystaniem materiałów źródłowych.

Warto nadmienić, że uczestnicy warszawskiego seminarium, zorganizowanego przez IPN, otrzymali wartościowe materiały edukacyjne do pracy z młodzieżą.

Aleksandra Gołdych

Poprawiony: czwartek, 07 marca 2019 22:47
 
„Legiony to żołnierska buta…” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 06 marca 2019 21:33
Skalowanie czcionki:

Żołnierz bez skazy – August Emil Fieldorf „Nil” [GALERIA]

GalaMotywem przewodnim uroczystej gali, podsumowującej projekt edukacyjny „Żołnierze Wyklęci”, była postać generała Augusta Emila FieldorfaNila”, Żołnierza Niepodległości, walczącego w szeregach Legionów Józefa Piłsudskiego. Nasz bohater, po przegranej kampanii 1939 roku, nie załamuje się, lecz postanawia walczyć dalej, przedostając się na Zachód, do tworzącej się tam armii, by następnie powrócić do okupowanej Ojczyzny jako emisariusz Naczelnego Wodza. Fieldorf to również żołnierz Armii Krajowej, dowódca Kedywu oraz antykomunistycznej „NIE”, aresztowany przez UB, a co za tym idzie, fałszywie oskarżony i skazany na śmierć przez powieszenie.

GalaOrganizatorem uroczystości, która odbyła się 5 III 2019 r. w Konińskim Domu Kultury, była już tradycyjnie Zofia Itman – radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, a współorganizatorami: Prezydent Miasta Konina, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie oraz SP nr 8 w Koninie. Konkurs „Śladami życiowych wyborów gen. Augusta Emila FieldorfaNila” objęty został Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Honorowym Patronatem Kuratorium Oświaty w Poznaniu, którą to instytucję reprezentował Wicekurator Oświaty Zbigniew Talaga.

NagrodzeniSwój udział we wspomnianym konkursie niebywałym sukcesem zakończyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Nagrody i dyplomy otrzymali: Oliwia Kamińska za zajęcie II miejsca i Kamil Wojewoda – III miejsca w kategorii literackiej (opiekun prac – Aleksandra Gołdych), Paulina Woźniak za zajęcie I m. w kategorii plastycznej i Igor Janiszewski – III m. w kategorii lapbook (opiekun Jolanta Krawczyk-Poszwa). Natomiast podziękowania za wysiłek organizacyjny włożony w przeprowadzenie trzech edycji projektu edukacyjnego „Żołnierze Wyklęci”, w ramach którego przybliżono sylwetki Danuty Siedzikówny „Inki”, rotmistrza Witolda Pileckiego i gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”, otrzymały z rąk Organizatorów – Aleksandra Gołdych i Jolanta Krawczyk-Poszwa. Uczniów i nauczycieli w ich pracy wspierała Pani Dyrektor Ewa Kutnik, która również odebrała podziękowania za kształtowanie wśród szkolnej społeczności właściwych postaw w duchu przywiązania do nauki i odpowiedzialności za świat wokół siebie oraz trud włożony w przeprowadzenie wspomnianego projektu edukacyjnego o „Żołnierzach Wyklętych”. Występy

Przepiękną uroczystość uświetniły fantastyczne występy uczennicy II LO Agaty Sieczkowskiej, absolwentki naszej szkoły oraz uczniów Szkoły Wokalno-Aktorskiej „FAMA”.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów!

Aleksandra Gołdych

***

Składamy serdeczne podziękowania Dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie za pomoc przy organizacji wyjazdu na podsumowanie projektu.

Aleksandra Gołdych, Jolanta Krawczyk, laureaci konkursu

Poprawiony: czwartek, 07 marca 2019 00:41
 
ETAP POWIATOWY KONKURSU PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
środa, 06 marca 2019 18:23
Skalowanie czcionki:

„Stawili czoła” Wielkopolsce [GALERIA]

Zabytki, gwara, obrzędowość - to tylko niektóre z wielu aspektów naszej rodzimej kultury i tożsamości.

KWoWWiedzą o tym na pewno uczniowie ze wschodniej części naszego regionu, którzy 5 marca 2019 r. przybyli do SzkołyKWoW Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie na etap powiatowy XXIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Rywalizacja składała się z dwóch części. Pierwsza – oficjalna odbyła się w auli szkolnej. Po krótkiej części artystycznej i słowach powitania wicedyrektor Justyny Sieczkowskiej i burmistrza Mirosława Durczyńskiego skierowanych do zgromadzonych, wręczeniu dyplomów, i upominków, przyszedł na czas na zmagania z testem. Dotyczył on szeroko pojętej kultury i historii Wielkopolski.

Mimo, że łatwo nie było, to i tak wszyscy uczestnicy walczący o laur kwalifikacji do etapu rejonowego zachowali pogodę ducha oraz wiarę w uzyskanie wystarczającej liczby punktów, by przejść dalej.

***

Z golińskiej podstawówki w etapie powiatowym XXIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce wzięli udział: Anna Szwacińska (IVb), Wiktoria Bobrowska (VIb), Roksana Piątkowska (VIb), Karol Nowak (VIb) przygotowani do rywalizacji przez Jolantę Krucką.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: środa, 06 marca 2019 21:28
 
WYBÓR DROGI ZAWODOWEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
środa, 06 marca 2019 18:21
Skalowanie czcionki:

Co dalej po podstawówce?

KonsultacjeDla uczniów klas VIII i III gimnazjalnych zbliża się nieuchronnie czas podejmowania decyzji, wiążących się z wyborem przyszłej drogi edukacyjnej, a później ścieżki zawodowej. Nie mogą być one pochopne, ponieważ dokonanie już teraz nieprzemyślanych wyborów, może mieć swoje konsekwencje w przyszłości.

Dla lepszego rozeznania swoich preferencji i predyspozycji zawodowych w dniach od 4 do 6 marca 2019 r. przedstawiciele klas VIII i III gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wzięli udział w okolicznościowych, indywidualnych konsultacjach. Przeprowadzili je doradcy - Aneta Karmowska i Robert Mijalski z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Koninie.

KonsultacjeW ramach rozmów uczniowie planowali swoją przyszłą karierę. Zastanawiali się nad sposobami trafnych decyzji edukacyjnych i zawodowych, posiłkując się informacjami z Internetu i tematyczną broszurką, a w niej stosowną miniankietą, pomagającą w doprecyzowaniu zainteresowań, które wiązały się z określonym typem pracy.

Wspomniane, indywidualne spotkania, które były bardzo atrakcyjne w swojej formie, cieszyły się wielkim zainteresowaniem ze strony ich uczestników. Co najważniejsze, pozwoliły „rozwiać” wątpliwości i słusznie zaplanować kolejny etap w życiu.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: środa, 06 marca 2019 21:33
 
DLA CIEKAWSKICH PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
poniedziałek, 04 marca 2019 19:28
Skalowanie czcionki:

O tajemnicach kościoła parafialnego

Czasem, aby uwierzyć, trzeba dotknąć i zobaczyć.

W kościele parafialnymZ związku z tą odwieczną maksymą w piątek 1 marca 2019 r. klasa IIIa ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z katechetką s. Immakulatą Podczasiak CSDP, odwiedziła w czasie lekcji religii kościół pw. Matki Bożej Szkaplerznej.

Podczas miniwycieczki dzieci miały niebywałą możliwość dokładnego obejrzenia wszystkich przedmiotów znajdujących się w świątyni parafialnej i zakrystii. Dowiedziały się przy tej okazji, jakie jest ich przeznaczenie i rola w Tajemnicy, która dokonuje się dzięki nim w czasie każdej Eucharystii.

Ta wyjątkowa katecheza poza murami szkoły z pewnością na długo pozostanie w pamięci tych, którzy już w czerwcu, po raz pierwszy przyjmą do swojego serca Komunię Świętą.

s. Immakulata Podczasiak CSDP

Poprawiony: środa, 06 marca 2019 05:45
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 4 z 153
© SP Golina 2007-2019 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information