wtorek, 11 grudnia 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 150 gości 
Statystyki

Wizyt razem:485842
Wizyty dzisiaj:144
Wizyty wczoraj:812
Przeglądarki
18%Google Chrome 70.0.3538.80
12%Google Chrome 70.0.3538.110
12%Google Chrome 41.0.2272.96
7%FireFox 63.0
6%Google Chrome 70.0.3538.102
4%Google Chrome 70.0.3538.77
4%Google Chrome 69.0.3497.100
3%Google Chrome 59.0.3071.125
3%Google Chrome 67.0.3396.87
2%FireFox 3.6.12
Kraje
Poland flag 77%Poland (16219)
Unknown flag 17%Unknown (3671)
Germany flag 3%Germany (604)
France flag <1%France (92)
United Kingdom flag <1%United Kingdom (56)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.82.10.219
Wydarzenia
Doradztwo zawodowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 13 listopada 2018 20:40
Skalowanie czcionki:

Umowa partnerska między Szkołą Podstawową w Golinie a CWRKDiZ w Koninie

Umowa partnerskaW dniu 7 listopada Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie, reprezentowana przez Dyrektor Szkoły Ewę Kutnik,Umowa partnerska zawarła umowę partnerską z Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie, reprezentowanym przez Dyrektora CWRKDiZ Andrzeja Budnego. Umowa partnerska jest krokiem do podejmowania wspólnych działań w zakresie promowania i podejmowania przedsięwzięć edukacyjno – zawodowych skierowanych do uczniów, wspierania kształcenia branżowego i dualnego na terenie działalności Szkoły oraz doradztwa zawodowego. Zawarta współpraca pozwoli na podejmowanie działań w zakresie wspierania młodzieży we właściwym wyborze ścieżki Umowa partnerskazawodowej oraz popularyzacji kształcenia zawodowego realizowanego w szkołach branżowych I i II stopnia i technikach, a także w firmach rzemieślniczych zrzeszonych w Cechach Rzemiosł Różnych i innych przedsiębiorstwach. Spotkanie reprezentatywne przebiegło w miłej i przyjaznejUmowa partnerska atmosferze. Mamy nadzieję, że współpraca będzie się dobrze układała, czego z całego serca życzymy!

Warsztaty zorganizowane w tym dniu dla uczniów klasy VIIc cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie wskazywali istotne czynniki, które należy brać pod uwagę przy wyborze zawodu. Koło fortuny i quiz zawodoznawczy wzbudził wiele emocji. Odpowiadając na pytania młodzież wskazywała min. zawody zaufania publicznego, zawody średniowieczne, Umowa partnerskazawody związane z dbaniem o zdrowie, a także definiowała takie zawody jak: modystka czy bartnik. Podczas prezentacji zawodów uczniowie poznali takie zawody jak: tyfloinformatyk czy arborysta. Młodzież miała okazje dowiedzieć się czym zajmuje się gemmolog czy coolhunter. Zajęcia zorganizowane przez przedstawicieli CWRKDiZ w Koninie były ciekawą formą zajęć z doradztwa zawodowego.

Ewa Wróbel

Poprawiony: wtorek, 13 listopada 2018 20:43
 
100 ZADAŃ NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 13 listopada 2018 16:41
Skalowanie czcionki:

Matematycy dla Niepodległej! [GALERIA]

Matematycy dla NiepodległejUczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości można na wiele sposobów. Często są to dość bardzo oryginalne w swoichMatematycy dla Niepodległej założeniach i przebiegu akcje.

Przekonali się o tym uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, którzy 9 listopada 2018 r. przystąpili do projektu pod hasłem: „100 zadań na stulecie niepodległości” opracowanego przez nauczycieli matematyki - Joannę Graczyk, Katarzynę Stachurską i Katarzynę Szadkowską. Tego dnia 40 uczniów z klas IV - VIII oraz III gimnazjalnych, pracując w dwuosobowych zespołach, rozwiązało wspomnianą pulę zadań z różnych działów „królowej nauk” (wiele z nich zawierało elementy treści historycznych).

Matematycy dla NiepodległejW przedsięwzięciu liczyły się przede wszystkim pomysłowość, zapał i chęć w dążeniu do właściwego rozwiązania przydzielonych zadań.Matematycy dla Niepodległej Każdy zespół rozwiązał pięć tematycznych ćwiczeń, których wyniki odsłaniały litery z końcowego hasła umieszczonego na tablicy. Po rozwiązaniu wszystkich stu zadań, uczestnikom ukazała się kluczowa złota myśl wypowiedziana niegdyś przez Józefa Piłsudskiego - „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.

Uczestnicy projektu byli świetnie przygotowani. Wykazali się dużym zaangażowaniem i wytrwałością w wykonaniu powierzonego zadania, a efekt finalny sprawił wszystkim wiele radości.

Joanna Graczyk,
Katarzyna Stachurska,
Katarzyna Szadkowska

Poprawiony: środa, 14 listopada 2018 19:41
 
11.11.1918 r. – 11.11.2018 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 13 listopada 2018 16:24
Skalowanie czcionki:

To dla Ciebie Polsko! [GALERIA]

Św. Jan Paweł II powiedział kiedyś: Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej. Słowa te w wymowny sposób wpisują się w rangę okrągłego jubileuszu odzyskania przez nasz kraj suwerenności.

To dla Ciebie Polsko11 listopada 2018 r., dyrekcja, grupa nauczycieli, zuchy oraz poczty sztandarowe ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego wTo dla Ciebie Polsko Golinie wzięli udział w gminnych obchodach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęła Msza święta w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej. Eucharystię w intencji Ojczyzny odprawił proboszcz - ks. dziekan Andrzej Urbański.

Po nabożeństwie uczestnicy jubileuszu przeszli na pl. Kazimierza Wielkiego, by pod pomnikiem „Tym, co za Polskę życie oddali” zaśpiewać hymn narodowy i złożyć wiązanki kwiatów. W imieniu społeczności Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie gest ten uczynili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z dyrektor Ewą Kutnik. 7. GromadaTo dla Ciebie Polsko Zuchowa „Odważne Gumisie” zapaliła natomiast światełko pamięci.

To dla Ciebie PolskoZwieńczeniem świątecznych obchodów był okolicznościowy program artystyczny „Śpiewająco dla Niepodległej” w miejscowym domu kultury, podczas którego swoje zdolności zaprezentowali także uczniowie z golińskiego „Julka”.

Tym sposobem 100. rocznica odzyskania przez Polskę pełnej wolności przeszła do historii.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z uroczystości na stronie: www.youtube.com.

Przemysław Ciesielski
publ. filmu: Wiktor Gołuszko - VIc

Poprawiony: środa, 14 listopada 2018 19:40
 
GODZINA 11:11, CZYLI… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
sobota, 10 listopada 2018 14:57
Skalowanie czcionki:

… bicie rekordu czas zacząć [MINIGALERIA]

HymnWspólne zaśpiewanie czterozwrotkowego hymnu narodowego przez uczniów oraz nauczycieli przedszkoli, szkół w kraju i za granicą to najważniejszy cel akcji „Rekord dla Niepodległej”, która został zorganizowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji.

Swoją odsłonę miała ona 9 listopada 2018 r. Jej początek wyznaczyła bardzo wymowna i symboliczna godzina 11:11.Hymn

W gronie ponad 24 tys. placówek oświatowych, które zgłosiły swój akces uczestnictwa w projekcie, była także Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Nasz lokalny, patriotyczny happening koordynowany przez: Małgorzatę Iwińską, Agnieszkę Pakułę, Justynę Szczot we współpracy z: Robertem Iwińskim, HymnHubertem Kulczakiem, Kamilem Strajchem odbył się w miejscowej hali widowiskowo-sportowej. Tam właśnie z ust społeczności golińskiego „Julka” wybrzmiał donośnie i z dumą „Mazurek Dąbrowskiego”.

Ten niekonwencjonalny sposób uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości był krótką, ale za to bardzo treściwą w swoim przesłaniu lekcją patriotyzmu.

Przemysław Ciesielski
fot. Kamil Strajch

Poprawiony: niedziela, 11 listopada 2018 13:51
 
SU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 22 listopada 2018 23:09
Skalowanie czcionki:

Dzień Zainteresowań

Uczniowie w strojachNowo wybrani członkowie Samorządu Uczniowskiego zainicjowali swoją pierwszą wspólną akcję - Dzień Zainteresowań. 8 listopada każdy uczeń mógł przyjść przebrany tak, aby pokazać innym, co najbardziej go interesuje. Efekty tego przedsięwzięcia przerosły najśmielsze oczekiwania organizatorów. Na korytarzach naszej szkoły można było spotkać fascynatów muzyki, tańca, gier, czytelnictwa, wszelkich sportów i wielu innych pasji. Podczas długiej przerwy wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia na placu apelowym. Organizacją Dnia Zainteresowań zajęła się młodsza sekcja samorządu: Oliwia Bełza, Agata Suta, Natalia Kończyńska, Sebastian Marciniak, Daniel Walczak oraz Joanna Szudrowicz pod opieką pani Eweliny Piaskowskiej. Mamy nadzieję na kolejne ciekawe działania inicjowane przez młodych samorządowców.

Uczniowie w strojachUczniowie w strojachUczniowie w strojach

Ewelina Piaskowska

Poprawiony: czwartek, 22 listopada 2018 23:18
 
Dla Niepodległej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 10 listopada 2018 12:02
Skalowanie czcionki:

Bieg Niepodległości [GALERIA]

BiegUczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie 7 listopada 2018 r. wzięli udział w biegu, upamiętniającym 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Pomysłodawcami wyjątkowego wydarzenia byli nauczyciele wychowania fizycznego: Liliana Czajkowska, Hubert Kulczak, Piotr Jabłoński, Robert Iwiński i Tomasz Borowski.

BiegWyznaczony dystans, którego trasa wiodła ulicami Goliny, pokonali uczniowie klas I - IV oraz klas V - VIII i III gimnazjalnych wraz z wychowawcami. Chcąc podkreślić znaczenie patriotycznego święta, zawodnicy założyli przy tej okazji ubrania w barwach biało - czerwonych, a w rękach trzymali polskie flagi.

Bieg, nad bezpieczeństwem którego czuwali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Golinie i funkcjonariusze Straży Miejskiej, wyzwolił w jego uczestnikach wiele pozytywnych emocji. Pozwolił w atrakcyjny sposób odwołać się do wydarzeń z 11 listopada 1918 r.

***

Serdecznie dziękujemy Funkcjonariuszom Straży Miejskiej i Druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Golinie za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników biegu niepodległościowego.

Nauczyciele wychowania fizycznego

Poprawiony: niedziela, 11 listopada 2018 13:47
 
Doradztwo zawodowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
piątek, 09 listopada 2018 20:39
Skalowanie czcionki:

Przygotowujemy młodzież do wyboru przyszłej szkoły i zawodu

WarsztatyCo roku, w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej, organizujemy dla najstarszych uczniów naszej szkoły spotkania z przedstawicielami Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Koninie. Chcemy, aby młodzież poznała swoje predyspozycje i świadomie potrafiła podjąć decyzję, jaka szkołę i zawód w przyszłości wybierze. Pomagają w tym doradcy zawodowi: p. Robert Mijalski i p. Aneta Karmowska, którzy przeprowadzają z uczniami warsztaty.

WarsztatyPod koniec października i na początku listopada uczniowie klas VIII i III (etap gimnazjalny) mieli możliwość skorzystania z ich pomocy i dowiedzenia się, jak właściwie dokonać wyboru przyszłej kariery zawodowej. Każdy uczeń pozyskał również informacje, jakie są aktualne trendy na rynku pracy i które zawody są bardziej lub mniej poszukiwane. Warsztaty

W przyszłości planowane są także bezpłatne indywidualne porady dla chętnych uczniów (marzec 2019) oraz spotkanie ww. specjalistów z rodzicami uczniów klas VIII i III(etap gimnazjalny) w II semestrze roku szkolnego.

Koordynator działań
Agata Wojdyńska-pedagog szkolny

Poprawiony: wtorek, 13 listopada 2018 20:42
 
MŁODZI PROGRAMIŚCI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 09 listopada 2018 11:17
Skalowanie czcionki:

Kodowali dla Niepodległej [MINIGALERIA]

KodowanieSposobów na uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości było wiele. Uroczyste: apele, marsze, nabożeństwa, kwiatyKodowanie składane pod pomnikami, to tylko niektóre z nich.

Jedną z bądź, co bądź bardzo oryginalnych form oddania czci tym, co walczyli o wolność naszej Ojczyzny były… patriotyczne zajęcia z kodowania przeprowadzone w Szkole Podstawowej im . Juliusza Słowackiego w Golinie przez Kornelię Topor-Pustelnik.

KodowanieByły to nader trudne w swojej tematyce lekcje, wymagające koncentracji uwagi, rozwijające przy okazji kompetencje matematyczne, aKodowanie jednocześnie wpisujące się w świętowanie obchodów, tak ważnego dla naszego kraju jubileuszu.Wzięli w nich udział uczniowie z klas I-IV. Ich zadanie polegało na rozkodowaniu skomplikowanego szyfru umieszczonego w zakodowanych arkuszach, które wcześniej zostały opracowane przez drugoklasistów pod kierunkiem Kornelii Topor-Pustelnik na zajęciach z programowania. Wspomniane ćwiczenia sprawiły dzieciom wiele radości, zwłaszcza w momencie, gdy przed ich oczyma ukazało się… godło Polski - efekt ich pracy końcowej.

Cieszy fakt, że ta tak wyjątkowa rocznica w historii naszej Ojczyzny zainspirowała uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie do podejmowania działań, które w tak nietuzinkowy sposób propagują idee patriotyzmu.

Kodowanie Kodowanie


Kornelia Topor-Pustelnik

Poprawiony: piątek, 09 listopada 2018 19:35
 
WARSZTATY PLASTYCZNE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 07 listopada 2018 15:50
Skalowanie czcionki:

Wiwat wolna Polska!

Warsztaty plastycznePo 123 latach zaborów nasza Ojczyzna nareszcie stała się wolna.

Warsztaty plastyczneW związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, 7 listopada 2018 r. w miejscowym domu kultury odbyły się okolicznościowe zajęcia historyczno-plastyczne. Na początku ich uczestnicy - uczniowie z klasy VIc ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wysłuchali krótkiej, rzeczowej pogadanki swojego nauczyciela - Przemysława Ciesielskiego. Dotyczyła ona najważniejszych wydarzeń z historii Polski ukazujących walkę naszych rodaków o Ojczyznę ze szczególnym uwzględnieniem I dekady XX w.

Później wzięli udział w warsztatach plastycznych poprowadzonych przez instruktor Edytę Jachnik. W czasie ich trwania uczniowie wykonali biało-czerwone flagi i kotyliony, które z dumą zaprezentowali na koniec zajęć przed pomnikiem „Tym, co za Polskę życie oddali”, pod okolicznościowym muralem i tablicą informacyjną „Niepodległa”.

Warsztaty plastyczne Warsztaty plastyczne Warsztaty plastyczne Warsztaty plastyczne


Przemysław Ciesielski

Poprawiony: niedziela, 11 listopada 2018 13:51
 
MINISZTUKA W KOŚCIELE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 07 listopada 2018 12:20
Skalowanie czcionki:

O Niepodległej u Matki Bożej Szkaplerznej [MINIGALERIA]

100 lat - ten właśnie okrągły przedział czasu upłynął od momentu odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzięki Bogu i bohaterom takim jak Józef Piłsudski czy Roman Dmowski 123 lata uciemiężenia ze strony Prus, Austrii i Rosji przeszły definitywnie do historii.

O NiepodległejTa wspomniana wyżej jubileuszowa rocznica sprzyja organizowaniu w Polsce uroczystości i akcji upamiętniających tamto ważne wydarzenie. Na pewno na gruncie lokalnym śmiało można powiedzieć, że wpisało się w nie przedstawienie przygotowane przez grupę dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego pod czujnym okiem ich opiekunki i jednocześnie katechetki s. Liliany Sochy CSDP we współpracy z Justyną Szczot. Co jakiś przygotowują oni bardzo ciekawe w swojej formie inscenizacje. Upust swoim aktorskim zacięciom, przy specjalnej oprawie muzycznej, dają następnie w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie. Jubileuszowe świętowanie rocznicy przywrócenia na mapach wolnej Polski było także doskonałym sposobem na uwydatnienie swoich zdolności. Młodzi pod kierunkiem s. Liliany w bardzo ciekawych strojach, stosownych do epok historycznych, posiłkując się odpowiednimi atrybutami i rekwizytami odegrali 4 listopada 2018 r., sceny i postaci, wiążące się z wydarzeniami nawiązującymi do odzyskania upragnionej niepodległości. Dopełnieniem minispektaklu była wymowna muzyka i okolicznościowe piosenki, o które zatroszczyła się Justyna Szczot wspólnie ze swoim zespołem wokalnym.

Przedstawienie bardzo podobało się oglądającym, (w tym biskupowi pomocniczemu gnieźnieńskiemu Krzysztofowi Wętkowskiemu), czego wyraz dali poprzez gromkie brawa dla młodych artystów tuż po zakończeniu przedstawienia.

Jesteśmy pełni podziwu dla ich gry aktorskiej i wyjątkowego tła muzycznego. Nasi młodzi - trzymajcie tak dalej!

Przemysław Ciesielski
fot. Daniel Lewiński

Poniżej film z przedstawienia. Zapraszamy do obejrzenia.

Poprawiony: poniedziałek, 12 listopada 2018 17:07
Więcej…
 
Warsztaty W Świetlicy Socjoterapeutycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 06 listopada 2018 20:15
Skalowanie czcionki:

W świecie robotów

EfektyDnia 31 października 2018 r. w świetlicy socjoterapeutycznej nr 10 prężnie funkcjonującej w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbyły się niecodzienne zajęcia z robotyki w ramach projektu Towarzystwa Inicjatyw Obywatelskich. Poniżej tak o nich napisała instruktorka wspomnianej lekcji - Kamila Kurzawa:

Nauka programowania to ważny etap w rozwoju każdego młodego człowieka. Naszym celem jest przede wszystkim pokazanie uczestnikom warsztatów, że świat nowych technologii, automatyki i robotyki jest fascynującą przygodą. Może być ciekawym hobby, nauką poprzez zabawę.Zajęcia

Podczas zajęć w Golinie, uczniowie poznali takie pojęcia jak pętla, praca z czujnikiem dotyku. Poprzez zabawę staraliśmy się przekonać dzieciaki, iż programowanie jest ciekawe i może być wyzwaniem oraz inspiracją do tworzenia i realizacji własnych pomysłów. Połączenie umiejętności konstrukcyjnych wraz z wiedzą, jak zaprogramować maszynę/robota – jest kluczem do pokochania nauki, jaką jest robotyka.

ZajęciaNa warsztatach uczniowie zbudowali z klocków Lego Mindstorms – kusze. Zabawa polegała przede wszystkim na prawidłowym zaprogramowaniu maszyny, w taki sposób, aby można było za jej pomocą zbić piramidy z plastikowych kubeczków. Bohaterem zajęć był czujnik dotyku, który okazał się całkiem prosty w użyciu.

Nasze doświadczenie w prowadzeniu warsztatów robotyki i programowania dla dzieci, pozwala nam na dobór takich technik i tempa pracy, aby każdy etap nauki był dla dziecka jednocześnie wyzwaniem i satysfakcją z własnych osiągnięć.

Co nas wyróżnia? Oprócz kursów programowania organizujemy warsztaty eventowe: projektowanie i wydruk 3D, Koło Naukowe dla dzieci, wycieczki do ciekawych naukowo i technologicznie miejsc. Chętnie zorganizujemy ciekawe zajęcia w klasie/szkole a nawet w  przedszkolu!

Zapraszamy do współpracy!

Kontakt: 726-092-193 lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

* * *

Dziękujemy instruktorom za profesjonalne przeprowadzenie zajęć z robotyki, które sprawiły naszym uczniom dużo radości i satysfakcji.

Kornelia Topor-Pustelnik

Poprawiony: wtorek, 06 listopada 2018 20:26
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 4 z 144
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information