wtorek, 11 grudnia 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 133 gości 
Statystyki

Wizyt razem:485842
Wizyty dzisiaj:144
Wizyty wczoraj:812
Przeglądarki
18%Google Chrome 70.0.3538.80
12%Google Chrome 70.0.3538.110
12%Google Chrome 41.0.2272.96
7%FireFox 63.0
6%Google Chrome 70.0.3538.102
4%Google Chrome 70.0.3538.77
4%Google Chrome 69.0.3497.100
3%Google Chrome 59.0.3071.125
3%Google Chrome 67.0.3396.87
2%FireFox 3.6.12
Kraje
Poland flag 77%Poland (16219)
Unknown flag 17%Unknown (3671)
Germany flag 3%Germany (604)
France flag <1%France (92)
United Kingdom flag <1%United Kingdom (56)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.82.10.219
Wydarzenia
TALENTY KONSTRUKTORSKIE VIC PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 23 listopada 2018 14:32
Skalowanie czcionki:

Iście lemowskie roboty

W 2011 r. goliński „Julek” znalazł się w gronie placówek, które otrzymały zaszczytny tytuł Szkoły Odkrywców Talentów. To szczególne wyróżnienie zmotywowało jeszcze bardziej nauczycieli do nieustannego zachęcanie dzieci do twórczego działania na lekcjach i to bez względu na charakter przedmiotu. Mobilizować uczniów można bowiem na wiele sposobów. Właśnie dzięki temu młodzi ludzie dają upust swoim kreatywnym pomysłom. Rozwijają twórczy potencjał i pasje z różnych dziedzin życia.

O pewnych talentach poniżej…

RobotyKlasą, która bardzo chętnie przygotowuje bardzo ciekawe w swojej formie prace plastyczne, jest VIc ze Szkoły Podstawowej im. JuliuszaRoboty Słowackiego w Golinie. Niedawno zainspirowana fantastycznymi bajkami Stanisława Lema, przygotowała na lekcje języka polskiego autorskie lalki - roboty z odległej planety. Postaci te zostały wykonane w bardzo pomysłowy sposób, ponieważ składały się w gruncie rzeczy z kolorowych, plastikowych odpadów, poddawanych na co dzień recyclingowi. Tym razem przydały się w zupełnie innej sytuacji. Przyczyniły się do olśniewających efektów – przestrzennych „minidzieł” sztuki, których dopełnieniem były świecące w ciemności elementy.

Niezwykle oryginalne rezultaty pracy młodych konstruktorów z VIc, spotkały się z wielkim uznaniem ze strony polonisty – Przemysława Ciesielskiego, który zmotywował ich do twórczego działania i docenił włożony trud w przygotowanie robotów satysfakcjonującymi ocenami ;-).

***

W tym miejscu warto też dodać, że prace szóstoklasistów zostały wyeksponowane w sali 9A na okolicznościowej miniwystawie. O jej aranżację zadbała Beata Matczak. Spotkała się ona z nie lada podziwem ze strony uczniów oraz nauczycieli.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 30 listopada 2018 15:25
 
Spotkanie z pedagogiem szkolnym PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
czwartek, 22 listopada 2018 18:29
Skalowanie czcionki:

DOPALACZE – Oferta śmierci

DopalaczeCzy normalnym jest zjawisko zajadania się solą do kąpieli lub wypijanie domestosa? Tak się dzieje, kiedy młodzi ludzie sięgają poDopalacze „pochłaniacze wilgoci”, „gumi jagody”, „kokolino”- czyli dopalacze. Dlaczego to robią? Jakie są objawy zażywania tych substancji - bardzo silnie wyniszczających organizm? Na te pytania rodzice uczniów klas VIII i III (etap gimnazjalny) usłyszeli odpowiedzi podczas spotkania z pedagogiem szkolnym. Wypowiedzi toksykologów i specjalistów wygłoszone w prezentacji podczas spotkania pokazały obraz zjawiska i sposób działania dopalaczy. Każdy rodzic dowiedział się również, jak zapobiec zjawisku i gdzie szukać pomocy, gdyby okazało się, że dziecko wpadło w tarapaty.

Agata Wojdyńska

 
Z KSIĄŻKĄ NA TY! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 21 listopada 2018 16:42
Skalowanie czcionki:

Milusińscy z Ia w bibliotece [MINIGALERIA]

W biblioteceBiblioteka to jedna z ważniejszych instytucji kultury, której zadaniem jest gromadzić, przechowywać i udostępniać materiały oraz informuje na określony temat. To właśnie ona pomaga w rozwijaniu marzeń, talentów i pasji zazwyczaj poprzez słowo pisane.W bibliotece

16 listopada uczniowie z integracyjnej klasy Ia wraz z wychowawcą Żanetą Wilant i nauczycielem wspierającym Justyną Dzieran odwiedzili jeden z oddziałów biblioteki Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Tam pod fachowym okiem Jolanty Kruckiej i Joanny Smuszkiewicz wzięli udział w tematycznej lekcji, podczas której dowiedzieli się, co mogą zrobić, aby wypożyczać książki. Uzyskali odpowiedzi na różne pytania m.in. te jak należy obchodzić się z każdą publikacją różnego typu oraz czym zajmuje się biblioteka w ogóle.
W biblioteceDodatkowo zostali zapoznani z księgozbiorem i sposobem ułożenia książek na półkach. Ponadto każdy z nich samodzielnie podpisał się na swojej osobistej karcie bibliotecznej - wzbudziło to w nich nie lada satysfakcję. Po zajęciach dzieci zostały pasowane na czytelnika. W nagrodę każde z nich otrzymało okolicznościowy dyplom oraz praktyczną zakładkę. Zwieńczeniem wizyty w książnicy były pierwsze wypożyczenia.

Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie to miejsce przyjazne każdemu uczniowi, gdzie można przyjść, znaleźć coś dla siebie i skorzystać z „wiedzy” zgromadzonej na półkach.

Justyna Dzieran

Poprawiony: czwartek, 29 listopada 2018 16:43
 
KONCERT W POZNANIU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 21 listopada 2018 16:38
Skalowanie czcionki:

Muzycznie dla Niepodległej

KoncertObchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę suwerenności i na nowo pojawienia się mapach świata przybierały różne formy, od tych czysto tradycyjnych, po te bardzo oryginalne i błyskotliwe. Jedno co je łączyło to wspólnie świętowanie, chociażby przez recytowane słowo lub… muzykę.Koncert

11 listopada 2018 r. w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu odbył się koncert patriotyczny. Na zaproszenie Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka wzięła w nim udział przedstawicielka grona pedagogicznego ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie - Jolanta Krucka. Na program tej okolicznościowej uroczystości złożyły się koncerty - fortepianowy a-moll op. 17 Ignacego Jana Paderewskiego i na orkiestrę Witolda Lutosławskiego.Była to prawdziwa duchowa i muzyczna uczta dla niejednego melomana, którą wspominać się będzie z rozrzewnieniem.

Przemysław Ciesielski

 
AKCJA #GOBLUE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 20 listopada 2018 20:47
Skalowanie czcionki:

Szkolne Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

#GoBlueDnia 20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o#GoBlue Prawach Dziecka. UNICEF jest strażnikiem przestrzegania Konwencji. Symbolem tej organizacji jest kolor niebieski. Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka UNICEF jest #GoBlue - akcja polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych tego dnia. Podjęcie się działań mających na celu uczczenie wspomnianej rocznicy było symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Tego dnia uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani na niebiesko – przyłączyli się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także angażowali się w globalną akcję #GoBlueUNICEF #GoBlue. Nauczyciele prezentowali uczniom ich prawa, przeprowadzali ciekawe lekcje wychowawcze, pogadanki. Uczniowie przygotowywali wspaniałe prace. Pięknie się spisaliście!

Dziękuję Wszystkim za solidarność, kreatywność, mobilizację…#GoBlue

Przypomnijmy, że nasza szkoła każdego roku przyłącza się do akcji Unicef. Ich celem jest uświadamianie i uwrażliwianie na #GoBluelos dzieci pokrzywdzonych (w ubiegłym roku szkolnym w ramach akcji: „Pomóżmy dzieciom w Syrii przetrwać zimę” społeczność szkolna zebrała kwotę 760 złotych, która została przekazana dla Unicef). Każdego roku otrzymujemy Certyfikat Szkoły Zaangażowanej Społecznie. Tego roku wznowiona zostanie akcja szycia lalek i ich aukcja na balu karnawałowym…

Z góry dziękuję za wszelkie podjęte działania…

#GoBlue #GoBlue #GoBlue #GoBlue


Koordynator akcji: Paulina Kubsik

Poprawiony: środa, 21 listopada 2018 16:47
 
MATKA ANTONINA MIRSKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 20 listopada 2018 07:55
Skalowanie czcionki:

Bliska sercom Sióstr Opatrzności Bożej

MATKA ANTONINA MIRSKA„Nic ponad miłość Chrystusa” – takie życiowe motto wyznawała Matka Antonina Mirska – założycielka Zgromadzenia SióstrMATKA ANTONINA MIRSKA Opatrzności Bożej.

W tym roku mija dokładnie 113 lat od jej śmierci.Dla przypomnienia życia i posługi tej zapewne przyszłej błogosławionej, katechetka s. Immakulata Podczasiak CSDP wspólnie z grupą uczniów z klas IIa, IIc i IIIa ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zorganizowała okolicznościowe przedstawienie pt. „Matka Mirska w oczach dziecka”.

MATKA ANTONINA MIRSKAMłodzi artyści, swoje zdolności aktorskie, zaprezentowali w niedzielę 18 listopada 2018 r. u podnóża ołtarza w kościele pw. Matki BożejMATKA ANTONINA MIRSKA Szkaplerznej. W spektaklu, który nota bene przygotowany został na kanwie historyjki z życia wziętej, szczególny akcent położono na odwołanie się do głęboko religijnego posłannictwa Matki Antoniny Mirskiej wobec „rzuconych” w przepaść nędzy i upadku moralnego. Zwieńczeniem minisztuki był zwiewny taniec do melodii pieśni: „Jesteśmy piękni Twoim pięknem Panie” w obecności… samej Sługi Bożej.

Dodać należy, iż tak jak to w niepisanym zwyczaju bywa, nie obyło się na koniec przedstawienia bez zasłużonych owacji dla dzieci.

Życie założycielki Sióstr Opatrzności Bożej, które dla przypomnienia od ponad 73 lat posługują w Golinie, to doskonały dowód na to, że warto jest poświęcać się dla bliźniego. Matka Antonina nigdy nikogo nie odtrącała, pomagała biednym i potrzebującym. A czy my, ludzie doby Internetu, zdobylibyśmy się na taki gest miłosierdzia?

Przemysław Ciesielski
fot. Weronika Krych - Zajbel

Poprawiony: piątek, 23 listopada 2018 12:03
 
W teatrze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 20 listopada 2018 07:50
Skalowanie czcionki:

Teatralnie - profilaktycznie

ĆpunkaŚwiat narkotyków, dopalaczy i niebezpieczeństwo z nimi związane może sprowadzić dziecko z „dobrego domu” niemal na samo dno. ToĆpunka obraz książki Barbary Rosiek pt. Ćpunka i jej scenicznej adaptacji w reżyserii Marka Tercza pod tym samym tytułem, który mieli możliwość obejrzeć uczniowie naszej szkoły. Młodzież gimnazjalna, oglądając spektakl Kieleckiego Teatru Lektur, poznała mechanizm wkręcania się w „spiralę” narkotykową, często wywołaną presją życia we współczesnym świecie, konsumpcjonizmem czy nadmiernymi wymaganiami i obojętnością środowiska.

Być może taka forma przekazu pomoże zapobiec sięganiu po środki uzależniające przez młodych ludzi. Każde działanie profilaktyczne jest potrzebne.

Wyjazd nie odbyłby się gdyby nie opiekunowie – p. Urszula Jeziorna i p. Marzena Lachowicz.

Dyrekcja i organizator wyjazdu dziękują GKRPA w Golinie za wsparcie finansowe wyjazdu.

Agata Wojdyńska
Pedagog szkolny

 
GALA KONKURSU IPN W WARSZAWIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
poniedziałek, 19 listopada 2018 16:34
Skalowanie czcionki:

Niezwyciężeni 1918 Pokolenia Niepodległej [MINIGALERIA]

Gala konkursuKonkurs historyczny „Niezwyciężeni 1918 Pokolenia Niepodległej”, którego organizatorem był Instytut Pamięci Narodowej pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy został rozstrzygnięty!Gala konkursu

15 listopada 2018 r. w Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się uroczysta gala finałowa, podsumowująca ogólnopolską rywalizację. Wzięli w niej udział także przedstawiciele klasy IVb ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z wychowawczynią Kornelią Topor-Pustelnik. Uroczystość prowadził aktor znany z serialu „Plebania” - Dariusz Kowalski. Nagrodzonym dyplomy wręczał m. in. Prezes IPN dr Jarosław Szarek. W kategorii plakat zostało nagrodzonych 25 prac nadesłanych z całej Polski. Gala konkursuWśród nich była ta wykonana przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie poświęcona Czesławowi Brzegowi.

Gratulujemy tak wielkiego sukcesu!

* * *

Dla przypomnienia…

Gala konkursuRok temu uczniowie ówczesnej kl. IIIb pod kierunkiem Kornelii Topor-Pustelnik podjęli się niełatwego zadania. Musieli odnaleźć w okolicy bohatera, który otrzymał Krzyż lub Medal Niepodległości, zebrać o nim jak najwięcej informacji i wykonać plakat edukacyjny. Nie byłoby wspomnianego wyżej, końcowego sukcesu, gdyby nie współpraca ze starszymi koleżankami i kolegami z ówczesnej IIcG, którzy ze swoim opiekunem - Jolantą Krawczyk-Poszwą przeprowadzili wywiady. Ponadto udokumentowali na zdjęciach swoją wizytę w Zagórowie, skąd pochodził Czesław Brzeg.

Dumą napawa fakt, że takich bohaterów mamy „tuż obok”. Cześć im i chwała! Uczniom raz jeszcze serdeczne dzięki za pracę i zaangażowanie.

Kornelia Topor-Pustelnik

Poprawiony: poniedziałek, 19 listopada 2018 22:26
 
100 PRAC PLASTYCZNYCH… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 19 listopada 2018 13:13
Skalowanie czcionki:

… na 100-lecie wolnej Polski

100 pracBiało – czerwona bibuła, kolorowa plastelina, a nawet szare rolki od papieru, to tylko niektóre z materiałów zastosowane przez100 prac najmłodszych uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie do wykonania ciekawych prac plastycznych. Wpisały się one w obchody patriotycznego świętowania w palcówce 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dzieci z „zerówek” i klas pierwszych przygotowały swoje dzieła różnymi technikami. Każda z prac była własnym, często bardzo oryginalnym spojrzeniem na symbole narodowe, atrakcyjna w swojej formie i to z dbałością o detale.

Dzięki naszym milusińskim korytarze szkoły zdobią teraz pięknie wykonane flagi i godła Polski, a w sercach kształtuje się poczucia narodowej tożsamości.

Justyna Dzieran

 
Warsztaty zorganizowane przez CWRKDiZ w Koninie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 19 listopada 2018 11:00
Skalowanie czcionki:

Jak zmienić hobby w pracę zawodową? [MINIGALERIA]

WarsztatyTakie i inne pytania zadawała młodzież klasy VIIb i VIIc ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie na warsztatach zorganizowanych w dniu 14 i 15 października 2018r. przez CWRKDiZ w Koninie. Cykl prelekcji rozpoczął Pan Marek Jaśniewicz z Mikroskala w Koninie. Swoimi doświadczeniami przedsiębiorcy i pasjonata podzielił się z młodzieżą. Przedstawił także ścieżkę kariery człowieka sukcesu. W drugiej części warsztatowej młodzież zmagała się z ćwiczeniem: „Katastrofa morska’. Quiz zawodoznawczy wzbudził najwięcej emocji. Odpowiadając na pytania młodzież definiowała takie zawody jak: lutnik, kaletnik, zecer czy zdun. Młodzież miała okazje dowiedzieć się czym zajmuje się rymarz, arborystka oraz groomer. Zajęcia zorganizowane przez przedstawicieli CWRKDiZ w Koninie były ciekawą formą zajęć z doradztwa zawodowego i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem młodzieży.

Ewa Wróbel

Poprawiony: poniedziałek, 19 listopada 2018 14:35
 
„Wolna, Niepodległa, Nasza…” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 16 listopada 2018 08:30
Skalowanie czcionki:

„Każdy z Was, młodzi Przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić, jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć, jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić, nie można zdezerterować”./Jan Paweł II/

ApelTe doniosłe i niecodzienne słowa naszego Wielkiego Rodaka odnalazły swą szczególną kwintesencję w czasie wyjątkowej uroczystości zorganizowanej w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Stulecie odzyskania niepodległości stało się impulsem do zaaranżowania przez uczniów i nauczycieli niezwykle plastycznego widowiska słowno-muzycznego pod hasłem „Nie było jej. A jest. Polska!”. Dzieci i młodzież zaprezentowały swoje talenty recytatorskie, wokalne i taneczne, w szczególności usłyszeliśmy wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej, podziwialiśmy artystyczny taniec z flagą oraz arcypiękne wykonanie poloneza z filmu „Pan Tadeusz” do kompozycji Wojciecha Kilara. W tym dniu bliska sercom całej szkolnej społeczności była ONA – WOLNA I NIEPODLEGŁA. NASZA OJCZYZNA.

ApelNarodowe Święto Niepodległości jest niebywałą okazją do zastanowienia się nad naszym patriotyzmem. Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, tak doniosła, tak wyjątkowa i szczególna, zachęca nie tylko do oddania czci bohaterom za ich męstwo, ofiarność i miłość, ale również skłania do refleksji nad przyszłością naszego państwa oraz istotną misją szkoły, jaką jest zaszczepienie wartości patriotycznych w umysłach młodych Polaków.

Apel14 listopada 2018 r. na uroczysty apel do naszej placówki przybyli zaproszeni goście, wśród nich Przewodniczący Rady Miejskiej w Golinie Pan Wojciech Wojdyński, Burmistrz Goliny Pan Mirosław Durczyński, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Bożena Gradecka, radni oraz dyrektorzy placówek oświatowych i kulturalnych.

Na szczególną uwagę zasługuje przemówienie dyrektor Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie Pani Ewy Kutnik, która wypowiedziała wiele ciepłych słów na temat artyzmu płynącego z patriotycznego spektaklu oraz doceniła niemały trud i poświęcenie wszystkich uczniów i nauczycieli zaangażowanych w przygotowanie uroczystości.Apel

Warto w tym miejscu nadmienić, że autorami i współtwórcami artystycznego przekazu poświęconego trudnej historii naszej Ojczyzny byli: Aleksandra Gołdych, Justyna Szczot, Jolanta Krawczyk-Poszwa, Hubert Kulczak, Aleksandra Bukowska, Ewelina Piaskowska, Kinga Bąkowska, Iwona Kasprzak oraz nauczycielki Paulina Kubsik i Irena Elantkowska, które przygotowały do występu recytatorskiego Huberta Michalaka.

ApelOdwołując się na koniec do słów Jana Pawła II pamiętajmy o tym, że warto czcić historyczne rocznice, ale przede wszystkim... powinniśmy odnaleźć w życiu swoje Westerplatte, czyli indywidualne wskazanie – „Jak żyć?” – by budować silną i wolną Polskę.

[GALERIA]


Aleksandra Gołdych,
Żaneta Wilant

Poprawiony: piątek, 16 listopada 2018 17:07
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 3 z 144
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information