niedziela, 21 października 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 79 gości 
Statystyki

Wizyt razem:458031
Wizyty dzisiaj:2
Wizyty wczoraj:280
Przeglądarki
12%Google Chrome 69.0.3497.100
10%Google Chrome 41.0.2272.96
7%Google Chrome 68.0.3440.91
6%Google Chrome 67.0.3396.87
5%Google Chrome 66.0.3359.158
5%Google Chrome 68.0.3440.106
3%FireFox 62.0
3%Mozilla
3%FireFox 60.0
3%Google Chrome 66.0.3359.181
Kraje
Poland flag 78%Poland (47032)
Unknown flag 18%Unknown (11042)
Germany flag 1%Germany (684)
France flag <1%France (271)
United Kingdom flag <1%United Kingdom (214)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.166.207.223
Wydarzenia
Prelekcja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 10 września 2018 14:45
Skalowanie czcionki:

Bezpieczeństwo w nowym roku szkolnym

SpotkanieW środę, 5 września 2018 r., uczniowie naszej szkoły spotkali się z przedstawicielem Posterunku Policji w Golinie - dzielnicowym asp. szt. Błażejem Borowcem. Podczas prelekcji dzieci i młodzież usłyszeli wiele ważnych informacji dotyczących bezpiecznego zachowania się w szkole i poza nią. SpotkaniePo raz kolejny przypomniano również, do kogo zwrócić się z prośbą o pomoc w razie potrzeby oraz jak radzić sobie z problemami. Uczniowie chętnie słuchali policjanta, a także zadawali mu pytania.

Życzymy wszystkim bezpiecznego roku szkolnego 2018/2019.

Pedagog szkolny
Agata Wojdyńska

Poprawiony: poniedziałek, 10 września 2018 19:19
 
Wakacje, znów będą wakacje…. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 11 września 2018 07:54
Skalowanie czcionki:

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego już za nami!

Początek roku szkolnegoDnia 3 września 2018 roku, tak jak w innych szkołach w całej Polsce, również w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Odbyło się ono w dwóch odsłonach: pierwsza dla klas V-VIII i klas 3 gimnazjalnych, druga dla klas młodszych. Wprowadzenie sztandarów, odśpiewanie hymnu to stałe elementy takiego spotkania. Prowadzący Aleksandra Sędziak oraz Hubert Michalak powitali wszystkich po wakacyjnym wypoczynku, ze szczególnym uwzględnieniem pierwszoklasistów rozpoczynających naukę w murach naszej szkoły oraz uczniów kończących naukę. Życzyli dzieciom i nauczycielom sukcesów, jednocześnie przypominając o bezpieczeństwie. Chór pod kierunkiem nauczycielki Justyny Szczot odśpiewał piosenkę „Szkoła”. Na uroczystość Początek roku szkolnegoprzybyli: Burmistrz Goliny Mirosław Durczyński, Sekretarz Anna Górzna, Przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Wojdyński oraz jego zastępczyni Anna Kapturska. Pan Burmistrz w swoim przemówieniu podziękował dotychczasowej pani dyrektor Jolancie Kruckiej, wręczając bukiet kwiatów. Pani Krucka wręczyła je z kolei dzieciom jako symbol owocnej współpracy. Pan Burmistrz poinformował społeczność szkolną, że pełniącym obowiązki dyrektora będzie pan Jan Kasprzak. Następnie pan Kasprzak zabrał głos, po czym wszyscy udali się do sal lekcyjnych z wychowawcami.

Dla wszystkich pesymistów mamy informację – za 10 miesięcy znowu wakacje!:)

Paulina Kubsik

Poprawiony: wtorek, 11 września 2018 15:31
 
Rocznik 2002 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
sobota, 23 czerwca 2018 11:32
Skalowanie czcionki:

Pożegnanie ze szkołąPożegnanie ze szkołą

Pożegnanie ze szkołąGimnazjaliści z rocznika 2002 r. uroczyście zakończyli naukę w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami panią Katarzyną Stachurską, panią Justyną Sieczkowską, panią Karoliną Kulczak i panią Martą Wojciechowską dołożyli wszelkich starań, by docenić zasłużonych, wzruszyć i rozbawić społeczność naszej szkoły. W części oficjalnej, którą prowadzili Justyna Jabłońska i Dominik Etynkowski, przemówienia wygłosili: Burmistrz gminy Golina pan Mirosław Durczyński, pani dyrektor Jolanta Krucka, w imieniu wychowawców pani Marta Wojciechowska, przedstawicielka klas trzecich Weronika Wawrzyniak oraz drugoklasistkaPożegnanie ze szkołą Sandra Olszewska.

Wielu gimnazjalistów otrzymało nagrody za świadectwa z wyróżnieniem, nagrodzono również uczniów za wzorową frekwencję, pracę w sklepiku szkolnym oraz działalność w kabarecie „Identyko”. Nagrodzeni zostali również: laureat Pożegnanie ze szkołąWojewódzkiego Konkursu Fizycznego Eryk Purol i finalista Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Wiktor Lonc. Statuetki Supersportowców otrzymali uczniowie, mający wysokie osiągnięcia sportowe. Podziękowania i gratulacje odebrali także rodzice naszych uczniów. Pożegnanie ze szkołą

W część artystyczną wprowadzili nas Wojtek Antkowski, Daria Suta i Kinga Kolińska. Całość uatrakcyjnił występ młodszych kolegów i koleżanek z klasy IIIb pod kierunkiem pani Kornelii Topor-Pustelnik, którzy wykonali piosenkę „We Are Champions”. Natomiast gimnazjalistki z klasy IIIb zaprezentowały piękny młodzieżowy taniec, który samodzielnie przygotowały. Piosenka finałowa „Pożegnanie ze szkołą” doskonale wprowadziła wszystkich w wakacyjną atmosferę.

Karolina Kulczak

Poprawiony: sobota, 23 czerwca 2018 11:44
 
ZMIANY… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 22 czerwca 2018 21:00
Skalowanie czcionki:

s. Laurencjo – wielkie dzięki!

PodziękowanieW „Księdze Koheleta” czytamy: „Wszystko ma swój czas”. I właśnie te jakże wymowne słowa pięknie wkomponowują się wPodziękowanie podsumowanie dziesięcioletniej pracy (2008-2018) s. Laurencji Chodźko CSDP w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie i parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej.

Na mocy decyzji Przełożonej Generalnej Sióstr Opatrzności Bożej z Grodziska Mazowieckiego - s. Antoniny Kasjaniuk CSDP, katechetka podejmie wkrótce posługę w Lublinie.

Podziękowanie s. Laurencji odbyło się 22 czerwca 2018 r. podczas Mszy św. o godz. 9:00. Eucharystia ta miała specjalną oprawę liturgiczną. Jej Podziękowaniedopełnienie stanowiły kwiaty, podarunki oraz wyjątkowe słowa i pieśni specjalnie dobrane na tę okoliczność. Na zakończenie swojePodziękowanie słowo do dzieci i młodzieży, notabene swoich wychowanków, skierowała siostra katechetka.

Dziękujemy s. Laurencji za całokształt Jej pracy oraz poświęcenie się na rzecz dobra Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Jednocześnie życzymy: obfitych łask Miłosiernego Pana Jezusa, opieki Matki Bożej Szkaplerznej, zdrowia, niegasnącego uśmiechu oraz radości płynącej z posługi Bogu i ludziom na nowej placówce.

Szczęść Boże!

***

Decyzją Przełożonej Generalnej, nową katechetką klas 0-III w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego będzie s. Immakulata Podczasiak CSDP. Siostra przybędzie do Goliny w sierpniu.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 22 czerwca 2018 21:20
 
PODSUMOWANIE PRACY ZAWODOWEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 22 czerwca 2018 20:52
Skalowanie czcionki:

W sercu… minione lata w szkole

Alina KrólKoniec roku szkolnego 2017/2018 oprócz wręczania tradycyjnych świadectw był także momentem na podsumowanie całokształtu wieloletniejAndrzej Jurga pracy zawodowej Aliny Król (nauczanie wczesnoszkolne, nauczyciel wspierający) w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie i filii w Brzeźniaku oraz Andrzeja Jurgi (język polski, opiekun w świetlicy) w ówczesnym Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Golinie.Wspomniani Państwo przechodzą na zasłużoną emeryturę.

W imieniu grona i swoim słowa wdzięczności nauczycielom wypowiedziała dyrektor Jolanta Krucka.

Pani Alinie i Panu Andrzejowi składamy serdeczne podziękowania za całokształt Ich twórczej pracy zawodowej oraz trud wychowawczy, życząc jednocześnie zdrowia na długie lata, radości, dni wolnych od trosk i kłopotów. Żywimy przekonanie, że odczuwają Państwo pełną satysfakcję ze swojej pracy z dziećmi i młodzieżą. Prosimy o nas pamiętać… i mieć głęboko w sercu…

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 22 czerwca 2018 21:18
 
XXII EDYCJA KONKURSU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 22 czerwca 2018 20:46
Skalowanie czcionki:

Zwycięska trójka z Goliny

Warto od najmłodszych lat odkrywać osobliwości i tajemnice Wielkopolski. Zabytki, gwara, obrzędy, to przecież najważniejsze aspekty kultury i tożsamości naszego regionu.

Zwycięska trójkaDnia 20 czerwca 2018 r. w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach odbyła się uroczystość podsumowująca XXII edycję „Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce”. Podczas jej trwania uhonorowano wszystkich laureatów i nauczycieli przygotowujących uczestników do wspomnianej rywalizacji. Nagrodzono także twórców najlepszych filmów przygotowanych w ramach tematycznego konkursu pt. „Wielkopolskie drogi do niepodległości – Bohaterowie Małych Ojczyzn”. Zwycięska trójka

Ponadto uczestnicy gali wysłuchali monologu w gwarze wielkopolskiej, który zaprezentował uczeń klasy III gimnazjalnej - Jacek Mania. Na koniec odbył się pokaz nagrodzonych filmów.

Zwycięska trójkaNadmienić trzeba, że wśród laureatów konkursu byli także, jak co roku, uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. I tak Roksana Piątkowska (kl. Vb) zajęła I miejsce, a Wiktoria Bobrowska (kl. Vb) i Hubert Przybyła (kl. VIa) uplasowali się ex aequo na II. Zostali oni należycie przygotowani do udziału w rywalizacji przez dyrektor Jolantę Krucką i polonistkę Paulinę Kubsik.

Naszym przedstawicielom gratulujemy imponującej wiedzy o regionie. Życzymy im dalszych sukcesów na niwie zgłębiania nieodkrytych jeszcze tajników Wielkopolski.

Hubert Przybyła (kl. VIa)

Poprawiony: piątek, 22 czerwca 2018 21:16
 
WYCIECZKA NA POŁUDNIE KRAJU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 22 czerwca 2018 20:22
Skalowanie czcionki:

III c, V c i VI b – na górskim szlaku [MINIGALERIA]

Podróże to jedyna rzecz,

za którą płacisz,

a wracasz bogatszy.

W dniach od 18. do 20 czerwca 2018 r. odbyła się wycieczka klas III b (wychowawczyni Kornelia Topor-Pustelnik, opiekunowie – Kinga Bąkowska, Atleta Skibińska), V c (wychowawca Liliana Czajkowska) i VI b (wychowawca Anna Naneman - Koprowska) na południe Polski. Jej program był bardzo bogaty.

Na południu PolskiPierwszego dnia uczestnicy zwiedzali Kopalnię Soli w Bochni, gdzie spędzili noc w najniżej położonym na świecie punkcie noclegowym – Komorze Ważyn. Odbyła się tam także niecodzienna lekcja historii prowadzona przez niezwykle miłą panią przewodnik. Uczniowie dowiedzieli się o tym, jak ważną rolę odgrywała w przeszłości sól oraz poznali tajniki pracy ,,białych górników”. Na południu Polski

Drugiego dnia po nocy pełnej wrażeń dzieci wraz z opiekunami udały się na górski szlak, wiodący na Rusinową Polanę. Zwiedzili również Wiktorówki, podziwiali Wielką Krokiew, Giewont oraz kupowali pamiątki na słynnych zakopiańskich Krupówkach. Wieczorem przy muzycznym akompaniamencie śpiewali piosenki i zachwycali się górską panoramą Tatr. Klasa III b korzystając z okazji uprzejmości gospodarzy ośrodka ,,U Adriana”, zorganizowała urodziny koleżanki Antosi.

Na południu PolskiOstatniego dnia dzieci odwiedziły jedno z najstarszych miast w naszym kraju - Kraków. Pod opieką pani przewodnik przeszli jego ulicami, poznając przy okazji historię miasta. Zwiedzili siedzibę władców polskich - Wawel, poznali tajemnicę Dzwonu Zygmunta. Podsumowaniem spaceru była wizyta w Smoczej Jamie.

W drodze powrotnej „wpadli” z wizytą do Jaskini Nietoperzowej i Ojcowskiego Parku Narodowego, w którym to podziwiali Maczugę Herkulesa.

Cały wyjazd upłynął w przyjaznej atmosferze. Uczniowie i nauczyciele zmęczeni, ale bogatsi o bezcenne wspomnienia, które zostaną z nami na długie lata w ich pamięci, wrócili bezpiecznie do swoich domów.

Kinga Bąkowska,Kornelia Topor - Pustelnik

Poprawiony: piątek, 22 czerwca 2018 20:29
 
W MUZEUM RZEMIOSŁA ARTYSTYCZNEGO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 20 czerwca 2018 13:35
Skalowanie czcionki:

To co dawne, też jest piękne

W muzeumMeble, sprzęt gospodarstwa domowego, narzędzia, warsztat tkacki, elementy wystroju wnętrza to tylko niewielka namiastka zbiorówW muzeum MUZEUM RZEMIOSŁA ARTYSTYCZNEGO w Węglewie Kolonii, z którego bogactwem zapoznała 19 czerwca 2018 r. przedstawicieli klas siódmych ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie jego kustosz – Stanisława Jasiczek.

Uczniowie pod opieką swoich nauczycieli Beaty Matczak i Przemysława Ciesielskiego w towarzystwie Dyrektora Domu Kultury – Damiana Ciesielskiego oraz instruktor plastyki – Edyty Jachnik zgłębiali tajniki bliższej i dalszej W muzeumhistorii wyglądu dawnego domostwa. Przy okazji podziwiali jego wystrój oraz ulokowane wokół drewniane rzeźby. Skorzystali równieżz dobrodziejstwa minitężni solankowej. Wizytę w muzeum zakończyli pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

Pobyt w Węglewie Kolonii na pewno przybliżył zwiedzającym z Goliny kulturę materialną i duchową dawnych mieszkańców wsi, rzemieślników oraz pozwolił „pooddychać” atmosferą sprzed lat.

Przemysław Ciesielski

źródło: węglew.pl

***

Serdecznie dziękujemy Pani Stanisławie Jasiczek za życzliwość i miłe przyjęcie w MUZEUM RZEMIOSŁA ARTYSTYCZNEGO w Węglewie Kolonii.

Uczestnicy wycieczki

Poprawiony: czwartek, 21 czerwca 2018 09:21
 
W SENACIE RP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 20 czerwca 2018 13:32
Skalowanie czcionki:

Na cześć Niepodległej

W Sejmie RP11 listopada 2018 r. minie 100. rocznica od momentu odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach uciemiężenia w okowach zaborców na nowo pojawiła się wówczas na mapach świata. Nigdy jednak mimo zawieruchy historycznej nie zginęła w sercach Polaków.W Sejmie RP

Dla uczczenia tak ważnej dla naszego narodu wydarzenia 18 czerwca 2018 r. w Senacie RP w Warszawie odbyło się okolicznościowe spotkanie, któremu przyświecało hasło: „Niepodległa”. Wzięła w nim udział Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie Jolanta Krucka, która przybyła do izby wyższej polskiego parlamentu na zaproszenie Senator RP Margarety Budner.

Było ono bardzo pouczające i wartościowe w swoim przekazie. Pozwoliło na nowo odkryć rolę i znaczenie Ojczyzny w dawnej i najnowszej historii naszego narodu.

dyrektor Jolanta Krucka, Przemysław Ciesielski

***

Serdecznie dziękuję Pani Senator RP Margarecie Budner za zaproszenie na tematyczne spotkanie w siedzibie polskiego parlamentu.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie Jolanta Krucka

Poprawiony: piątek, 22 czerwca 2018 20:37
 
PROJEKT Z ZUS-EM PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 20 czerwca 2018 13:26
Skalowanie czcionki:

Dlaczego ubezpieczenia społeczne są takie ważne?

Projekt z ZUS-emUpowszechnienie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród młodzieży szkół podstawowych oraz wykonanie materiału wyjaśniającego, dlaczego są one tak ważne to priorytetowe założenia projektu edukacyjnego z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oddział w Poznaniu.

Do jego realizacji przystąpili chętni uczniowie z klas Vc (Amelia Wieczorek, Aleksandra Walczak, Wiktor Gołuszko), VIIa (Piotr Kucharski), VIIb (Alan Tomczak) i VIIc (Monika Karnafel, Natalia Libertowska, Weronika Piątkowska, Pola Pyzdrowska, Julia Sędziak, Gabriela Ślusarek, Wiktoria Tamulska, Michaella Zielińska) Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Pod kierunkiem dyrektor Jolanty Kruckiej oraz nauczycieli – Beaty Matczak, Justyny Szczot i Przemysława Ciesielskiego wykonali atrakcyjne w swojej formie prace - plakat, prezentację multimedialną, komiks oraz nagrali okolicznościowy filmik.

Za swoje zaangażowanie i twórczy potencjał zostali nagrodzeni dyplomami oraz pakietem praktycznych upominków.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: środa, 20 czerwca 2018 13:26
 
PIKNIK RODZINNY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 19 czerwca 2018 19:14
Skalowanie czcionki:

Zdrowo, bo na sportowo! [GALERIA]

Piknik rodzinnyW dniu 18 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem „Zdrowo, bo na sportowo”. Organizatorami pikniku byli: Małgorzata Iwińska, Agnieszka Pakuła, Halina Nowicka, Marta Kucharska, Marek Wendt, Joanna Polichnowska. Piknik był zwieńczeniem całorocznych działań dotyczących zdrowego stylu życia o unikalnym dwukierunkowym podejściu, propagującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną.

W pikniku wzięły udział grupy:

oddział przedszkolny „Motylki” – wychowawca Iwona Derek

oddział przedszkolny „Pszczółki” – wychowawca Oliwia Adamczyk

1a- wychowawca Halina Nowicka, nauczyciel wspierający Małgorzata Iwińska

1c- wychowawca Danuta Wysokowska

3a – wychowawca Marta Kucharska

3d – wychowawca Ewa Kazimierczak.

Piknik rodzinnyImpreza została zorganizowana przede wszystkim we współpracy z rodzicami naszych uczniów, którzy zaangażowali się plastycznie, ruchowo, przygotowali stanowiska klasowe oraz poczęstunek dla swoich dzieci. Piknik uświetniono ciekawymi zabawami, harcami i konkurencjami sportowymi, za które nagrodzeni zostali wszyscy uczniowie. Rozgrywki sportowe zostały przygotowane i przeprowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego:  Roberta Iwińskiego i Huberta Kulczaka.

Serdecznie dziękujemy za pomoc i współpracę panu Dariuszowi Ruszkiewiczowi i Firmie Pak Serwis Sp. z o o. w Koninie, panu Kondratowi Maciaszkowi i Firmie Apteki Prima w Koninie oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy Golinie.

Małgorzata Iwińska

Poprawiony: wtorek, 19 czerwca 2018 19:27
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 3 z 139
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information