wtorek, 21 sierpnia 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 
Statystyki

Wizyt razem:424758
Wizyty dzisiaj:218
Wizyty wczoraj:262
Przeglądarki
11%Google Chrome 66.0.3359.158
8%Google Chrome 67.0.3396.87
7%Google Chrome 41.0.2272.96
6%Google Chrome 66.0.3359.181
6%FireFox 60.0
4%Google Chrome 66.0.3359.139
3%Google Chrome 56.0.2924.87
3%Mozilla
3%Safari 9537.53
2%Google Chrome 66.0.3359.126
Kraje
Poland flag 78%Poland (20813)
Unknown flag 18%Unknown (4864)
Germany flag 2%Germany (427)
France flag <1%France (161)
United Kingdom flag <1%United Kingdom (91)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.198.27.243
Wydarzenia
PROJEKT EDUKACYJNY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 07 czerwca 2018 10:26
Skalowanie czcionki:

O wartości rodziny

ProjektPromowanie wartości rodziny, kształcenie odpowiedzialności za własny rozwój, podejmowanie zespołowych pomysłów i realizacja zadań, rozwijanie umiejętności poszukiwania, porządkowania, wykorzystania informacji z różnych źródeł, rozwiązywania problemów w twórczy sposób, i stosowania teorii w praktyce to najważniejsze cele projektu edukacyjnego realizowanego w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie przez katechetów - s. Lilianę Sochę CSDP, s. Laurencję Chodźko CSDP i ks. Artura Kazeckiego.

W ramach cyklu kreatywnych działań uczniowie pod kierunkiem nauczycieli religii przypomną o istocie i wadze rodziny między innymi poprzez: przedstawienia, plakaty, prace plastyczne, albumy, pielgrzymki, prezentacje, zabawy sportowe i happeningi.

O podjętych inicjatywach dotyczących projektu: „Rodzina rzeczywistością wpajającą dzieciom i młodzieży właściwe wartości, i ucząca pozytywnych postaw w społeczeństwie” poinformujemy wkrótce.

Przemysław Ciesielski

 
Inicjatywa Samorządu Uczniowskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 05 czerwca 2018 16:37
Skalowanie czcionki:

Dzień Dziecka

Dzień DzieckaDzień Dziecka to chyba prócz urodzin ulubiony dzień wszystkich dzieci. Uroczyście obchodziliśmy go również w naszej szkole. Dzięki inicjatywie Samorządu Uczniowskiego wszyscy uczniowie klas I-IV ubrali się na kolorowo i założyli barwne peruki. Dzień dziecka

Podczas długiej przerwy odbył się pokaz baniek mydlanych oraz zabawy i tańce przy muzyce. Plac szkolny ozdobiły kolorowe bibuły i mnóstwo balonów. Dziękujemy panu Michałowi Przybylskiemu za oprawę muzyczną oraz pani Małgorzacie Drukale i Żanecie Wilant za pomoc w przygotowaniach. Organizacją zabaw zajęły się Ewelina Piaskowska i Agnieszka Sołtysiak. Mamy nadzieję, że ten dzień podobał się wszystkim i na długo zagości w naszej pamięci.

Ewelina Piaskowska

Poprawiony: wtorek, 05 czerwca 2018 16:39
 
Obiady - czerwiec PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 04 czerwca 2018 12:42
Skalowanie czcionki:

Informujemy, że koszt obiadów w czerwcu wynosi 35,00 zł (SP i GIM), dla oddziałów przedszkolych 49,00 zł. Koszt obiadu dla oddziału przedszkolnego dziewięciogodzinnego to 84,00 zł.

 
Światowy Dzień Bez Tytoniu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 30 maja 2018 17:49
Skalowanie czcionki:

Spotkanie z pedagogiem

Światowy Dzień Bez Tytoniu30 maja 2018r. młodzież szkolna wzięła udział w profilaktycznych spotkaniach z pedagogiem szkolnym, podczas których obejrzeli oni filmy oraz prezentację na temat szkodliwości palenia tytoniu.

Uczniowie wysłuchali wypowiedzi kobiety, która doświadczona chorobą przestrzegała przed następstwami nałogu nikotynowego. Elementem spotkania było uświadomienie młodym ludziom, jak asertywnie odmawiać w sytuacjach zagrożenia zdrowia własnego i innych.

Każdy uczestnik dowiedział się, gdzie można uzyskać pomoc w sytuacji, gdy ktoś jest dotknięty nałogiem palenia papierosów.

Agata Wojdyńska

 
Z OKAZJI DNIA DZIECKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 30 maja 2018 13:20
Skalowanie czcionki:

Lody dla małych i dużych

Dzień DzieckaRóżnego typu prezenty są nieodłącznym elementem towarzyszącym szczerym życzeniom składanym młodszym i tym „trochę” starszymDzień Dziecka pociechom z okazji Dnia Dziecka.

W związku z powyższym 30 maja 2018 r. na uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie czekała miła niespodzianka. Mowa tutaj o pysznych lodach rożkach, które otrzymali z inicjatywy Rady Rodziców i dyrektor Jolanty Kruckiej.

Wszyscy za ten ochładzający prezent, byli bardzo wdzięczni. Każdy trafił na pewno w swój gust smakowy. ;-).

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: środa, 30 maja 2018 13:23
 
NASZYM MAMOM PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 28 maja 2018 14:00
Skalowanie czcionki:

Radosne świętowanie w klasie III b [MINIGALERIA]

Corocznie 26. maja obchodzimy Dzień Matki. Jego początków należy szukać w Stanach Zjednoczonych w 1910 r. W Europie dzień poświęcony matce pierwsza wprowadziła u siebie Austria. W Polsce po raz pierwszy obchodzono go w 1923 r. w Krakowie. Tyle historii.

Każdy z nas ma inny pomysł na obchodzenie tak ważnego w ciągu roku święta. O jednym z nich poniżej w relacji uczennicy z klasy III b ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie – Ani Szwacińskiej:

Naszym MamomW dniu 26 maja 2018 r. odbył się piknik klasowy z okazji Dnia Matki. Imprezę zorganizowaliśmy w Spławiu u naszej koleżanki. Udział w tej uroczystości wzięły: dzieci, mamy, nasza wychowawczyni - pani Kornelia Topor - Pustelnik oraz pani Agnieszka Pakuła.

W tym dniu moja klasa wystawiła teatrzyk pod tytułem „Mamy jak z obrazka”. Później zaśpiewaliśmy piosenkę „A ja wolę moją mamę”. Potem wręczyliśmy naszym najukochańszym upominki. To były torby, które wykonaliśmy na warsztatach plastycznych. Kolejnym punktem programu był quiz dla mam. Po występach bawiliśmy się aż do wieczora. Graliśmy w piłkę i piekliśmy kiełbaski. Piknik zakończył się śpiewaniem różnych piosenek. Cała uroczystość wzbudziła w nas uczucie szczęścia i radości. To była jedna z wielu radosnych klasowych, niezapomnianych chwil.

Ania Szwacińska – uczennica kl. III b

Poprawiony: poniedziałek, 28 maja 2018 14:19
 
X Ogólnopolski Turniej Koszykówki Olimpiad Specjalnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 25 maja 2018 10:20
Skalowanie czcionki:

Zapraszamy do kibicowania!

Zaproszenie

 
Z WIZYTĄ NA POLITECHNICE WARSZAWSKIEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 28 maja 2018 12:55
Skalowanie czcionki:

Zajęcia z doradztwa zawodowego w praktyce [MINIGALERIA]

WarszawaW dniu 19 maja 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie oraz szkół podstawowych z Radoliny, Przyjmy i Kawnic w ramach zajęć z doradztwa zawodowego mieli niezwykłą przyjemność uczestniczyć w Pikniku Naukowym na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. WEiTI to jeden z największych wydziałów na Politechnice Warszawskiej.

Studiuje na nim ok. 3800 studentów na trzech poziomach studiów dziennych w formie zajęć dziennych, wieczorowych i zaocznych, także przez Internet. Wykłada tam 300 wykładowców. Działalność edukacyjna i naukowo-badawcza koncentruje się na następujących dziedzinach:

  • Akustyka
  • Automatyka i robotyka
  • Elektronika
  • Informatyka
  • Inżynieria biomedyczna
  • Mikroelektronika i optoelektronika
  • Systemy pomiarowe
  • Techniki multimedialne
  • Telekomunikacja

Podczas wizyty uczniowie wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych: inżynierii biomedycznej, elektroakustyki, antenowych i Klubie Krótkofalarskim - 3Z5PW Stacji Eksperymentalnej PW. Mogli je zwiedzać oraz aktywnie uczestniczyć w niektórych doświadczeniach. Dużym zainteresowaniem cieszyło się laboratorium biomedyczne, w którym uczniowie pod okiem opiekunów wykonali badania tomografem komputerowym i ultrasonografem. Poznali zasadę działania scyntygrafu, czyli obrazowej metody diagnostycznej medycyny nuklearnej. Natomiast za pomocą pulsokrymetru badali saturację, czyli wysycenia tlenem hemoglobiny krwi tętniczej oraz częstotliwość tętna. W studio nagrań młodzież poznała kolejne etapy nagrywania piosenek. Natomiast w Klubie Krótkofalarskim wykorzystując fale radiowe uczniowie mieli możliwość nawiązania na odległość kontaktu z inną osobą oraz nauczyli się wypowiadać swoje imię alfabetem Morseʼa. Po części praktycznej młodzież uczestniczyła w dwóch wykładach. Podczas wykładu pt. „Holografia wczoraj i dziś” – prowadzonym przez dr inż. Agnieszkę Siemion uczniowie dowiedzieli się jak uzyskuje się hologram oraz poznali jego szerokie zastosowanie w: medycynie i biologii, informatyce, defektoskopii, w kodzie paskowym w kasach sklepów. Ponadto jako optyczny znak zabezpieczający, hologram jest obecnie najskuteczniejszą bronią w walce z fałszerzami. Wykonany zgodnie ze standardami, pozwala na łatwe odróżnienie podróbki od oryginalnego produktu. Następnie przyszła pora na pokaz „Laser – potęga światła” – prowadzonym przez dr. hab. inż. Ryszarda Piramidowicza, który wzbudził najwięcej emocji. Słuchacze wykładu poznali historię laserów i ich szerokie zastosowanie w życiu codziennym. W planie zwiedzania nie mogło zabraknąć również Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej – być może przyszłej uczelni naszych uczniów. Podczas wycieczki opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Agnieszka Dzwoniarska, Urszula Jeziorna, Wioletta Sobczak, Bogumiła Kowalska, Bernadeta Kucharska, Michał Witkowski. Pomysłodawcą i głównym organizatorem wycieczki była Ewa Wróbel.

Podczas wycieczki z młodzieżą zostały poruszone tematy z zakresu profilaktyki. Ich celem było kształtowanie wśród uczniów właściwych postaw wobec tematyki zdrowia i uzależnień, a także wzmacnianie umiejętności odmawiania oraz podnoszenia wiedzy na temat szkodliwości palenia, picia alkoholu i wskazywanie alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu.

Serdecznie dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Golinie za wsparcie przy organizacji wycieczki do Warszawy.

Ewa Wróbel

Poprawiony: środa, 30 maja 2018 10:48
 
Matematyczne potyczki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 23 maja 2018 16:44
Skalowanie czcionki:

Konkurs klasy drugiej

Uczestnicy konkursuW dniu 18 maja 2018 roku uczniowie naszej szkoły sprawdzili swoje umiejętności podczas Konkursu Matematycznego. Wzięli w nim udział uczniowie z klasy 2 a: Jakub Koliński, Jan Jakubowski, Filip Michalak, Julian Dybkowski, Gracjan Szabelski, Adam Perlińśki, których wychowawczynią jest Arleta Skibińska.

Celem było nie tylko doskonalenie i popularyzacja wiedzy wśród uczniów klas II oraz rozwijanie talentów matematycznych, ale także motywowanie do samodzielnej i systematycznej pracy. Uczestnicy zmierzyli się z trudnością, jaką jest czytanie ze zrozumieniem.

Organizatorzy konkursuPo sprawdzeniu prac komisja wyłoniła zwycięzców:
Julian Dybkowski1. miejsce
Filip Michalak2. miejsce
Jan Jakubowski3. miejsce

Organizatorami konkursu były nauczycielki: Halina Nowicka i Małgorzata Iwińska.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Małgorzata Iwińska

Poprawiony: sobota, 09 czerwca 2018 16:58
 
KONKURS CHEMICZNY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 25 maja 2018 07:48
Skalowanie czcionki:

O życiu i dorobku naukowym Marii Skłodowskiej - Curie

Maria Skłodowska – Curie to jedna z najsłynniejszych Polek, zasłużona w dziedzinie nauki, laureatka Nagrody Nobla. To ona wynalazła polon i rad.

Konkurs chemiczny21 maja 2018 r. nauczycielka chemii – Aneta Nowak zorganizowała w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie tematyczny konkurs poświęcony wspomnianej wyżej postaci. Rywalizacji tej przyświecało hasło: „Maria Skłodowska Curie – jej życie i osiągnięcia naukowe”. W turniejowe szranki stanęli siódmoklasiści. Wykazali się oni przy tym zaskakującą wiedzą o zasłużonej dla świata nauki Polce.

I tak w wyniku postępowania konkursowego bezkonkurencyjnymi zwycięzcami zostali uczniowie z klasy VIIb:

  • Oliwia Kamińska - I. miejsce,
  • Natalia Dobrowolska - II. miejsce,
  • Alan Tomczak – III. miejsce.

Oliwii, Natalii i Alanowi serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników!

Aneta Nowak

Poprawiony: piątek, 25 maja 2018 07:52
 
KONKURS W BIBLIOTECE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 24 maja 2018 10:32
Skalowanie czcionki:

Recytatorskie zmagania

Konkurs w biblioteceZmagania z trudną sztuką deklamacji to bukiet najpiękniejszych wzruszeń i emocji. Odważni uczestnicy, którzy niemal bez tremy, z ogromną pewnością siebie prezentują wiersze, zaangażowani nauczyciele, kibicowanie kolegom, wspólna radość z udanego występu, pełne napięcia oczekiwanie na wynik… Nie inaczej było na II Gminnym Konkursie Recytatorskim „Wiosenne poezjowanie” organizowanym 21 maja 2018 r. przez Bibliotekę Publiczną w Golinie z inicjatywy dyrektor Żanetty Matlewskiej, a skierowanym do uczniów szkół podstawowych. Cele imprezy to nade wszystko propagowanie poezji dziecięcej, rozbudzanie zainteresowania kulturą „żywego słowa”, promocja „ducha” zdrowej rywalizacji wśród dzieci oraz integracja uczniów ze szkół z całej gminy. Wszystkie palcówki miały swoich reprezentantów, 32 uczniów rywalizowało w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV –VII. Deklamacje oceniało jury w składzie: Pani Jolanta Krucka – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, Pani Bogumiła Staszak – nauczyciel historii i Pani Żanetta Matlewska – dyrektor Biblioteki Publicznej w Golinie.

Konkurs w biblioteceWybór nagrodzonych i wyróżnionych okazał się bardzo trudny, ponieważ wszyscy uczestnicy zaprezentowali niemały kunszt recytatorski a także umiejętności, nad którymi pilnie pracowali ze swymi nauczycielami. Po burzliwych obradach jury postanowiło przyznać następujące nagrody: w kategorii klas I- III: I miejsce zajął Jan Jakubowski (opiekun Arleta Skibińska), II – Anna Szwacińska (opiekun Kornelia Topor-Pustelnik), III - Zuzanna Kędracka (opiekun Danuta Wysokowska). Wyróżnienia otrzymali: Małgorzata Herudzińska, Kaja Gołdych, Klaudia Jańczak. W kategorii wiekowej klas IV-VII zwyciężył Mateusz Górniak, II miejsce zajął Hubert Michalak (opiekun Paulina Kubsik), a III – Hubert Przybyła (opiekun Paulina Kubsik). Natomiast na wyróżnienia zasłużyli: Hanna Strzelczyk, Julia Duchnik (opiekun Aleksandra Gołdych), Sandra Grzebielucha i Filip Rubas. Laureaci otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy słodkie upominki ufundowane przez Bibliotekę Publiczną w Golinie a także pamiątkowe dyplomy.

Dyrektor Biblioteki Publicznej w Golinie Żanetta Matlewska składa serdeczne podziękowania i gratulacje wszystkim uczestnikom oraz ich instruktorom.

Karolina Kasprzak

źródło: golina.naszabiblioteka.com

Poprawiony: piątek, 25 maja 2018 07:57
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 3 z 137
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information