wtorek, 19 lutego 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 
Statystyki

Wizyt razem:515861
Wizyty dzisiaj:24
Wizyty wczoraj:730
Przeglądarki
12%Google Chrome 41.0.2272.96
9%Google Chrome 71.0.3578.99
8%Google Chrome 71.0.3578.98
8%Google Chrome 70.0.3538.80
8%Google Chrome 70.0.3538.110
4%FireFox 63.0
3%Google Chrome 70.0.3538.102
3%FireFox 64.0
2%FireFox 3.6.12
2%Google Chrome 67.0.3396.87
Kraje
Poland flag 77%Poland (39047)
Unknown flag 18%Unknown (9136)
Germany flag 3%Germany (1652)
France flag <1%France (234)
Ireland flag <1%Ireland (168)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 18.206.175.155
Wydarzenia
Poza szkołą PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 16 lutego 2009 00:57
Skalowanie czcionki:

Z odwiedzinami w bibliotece    GALERIA>>

2009.02.12_4612. i 13 lutego, zajęcia lekcyjne z języka polskiego klas: Va, IVb i IVa ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, odbyły się w innych warunkach niż zazwyczaj.

 Tym razem, uczniowie wraz z Przemysławem Ciesielskim (nauczycielem wspomnianego przedmiotu w powyższych oddziałach), uczestniczyli w lekcjach w tutejszej Bibliotece Miejskiej. Prowadziły je dyrektor placówki - Żanetta Matlewska i Karolina Kasprzak. Zajęcia dotyczyły m.in.: funkcjonowania biblioteki, jej pracowników, zasobów książnicy, z których można korzystać na co dzień oraz sposobów poszukiwania informacji w słownikach i encyklopediach.

Tego typu spotkanie to dobra okazja, na pogłębienie wiedzy z zakresu języka polskiego i sposób na bliższe przyjrzenie się pracy bibliotekarza.

***

Pięknie dziękuję, dyrektor Biblioteki Miejskiej – Żanetcie Matlewskiej i Karolinie Kasprzak za możliwość zorganizowania spotkania i życzliwe przyjęcie w progach placówki.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 20 lutego 2009 13:46
 
Prezentacja projektu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 05 lutego 2009 17:35
Skalowanie czcionki:

Matematyka to nie horror   GALERIA>>

Projekt edukacyjny  28 stycznia, w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, odbyła się prezentacja projektu „Matematyka to nie horror”. W akcji tej, brali udział uczniowie klasy Vc, uczęszczający na kółko matematyczne prowadzone przez Stefanię Jóźwiak, która jednocześnie była pomysłodawczynią i koordynatorem przedsięwzięcia. Przygotowana prezentacja, była bardzo pomysłowa i ciekawa. Na początku spotkania, dzieci odegrały inscenizację, w której wróżka ukazała im bliższą i dalszą przyszłość. Towarzyszyła temu atmosfera grozy, związana z odpytywaniem na zainscenizowanej lekcji matematyki. Następnie uczniowie zapoznali przybyłych gości z przygotowaną prezentacją multimedialną, przeprowadzili zajęcia o ułamkach zwykłych.

   W trakcie spotkania, dokonano oceny prac, związanych z konkursem plastycznym pt. „Matematyka jest wszędzie”, w którym, I miejsce zajęli: Piotr Sobczak (IVd) i Bartosz Śmigielski (IVd), II: Mateusz Wiśniewski (IVd) i Eryk Sroka (IVa), III: Nikola Szygenda (Vc). Wyróżnienia przyznano: Mariuszowi Kaliskiemu (IVa), Patrykowi Polewskiemu (IVd) oraz Mateuszowi Maciejewskiemu (Vc).

   Ta nietypowa lekcja matematyki, miała na celu zaprezentowanie uczniom, nauczycielom i rodzicom, jak przyjazny i pożyteczny może być przedmiot z kręgu ścisłych dziedzin nauki, bo w końcu, MATEMATYKA TO NIE HORROR.

Aleksandra Szczepaniak

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: czwartek, 05 lutego 2009 17:42
 
Akcje w szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 01 lutego 2009 11:33
Skalowanie czcionki:
Dzieci też maja swoje prawa! GALERIA>>

2009.01.29_01  Każdy z nas, mały czy duży posiada szereg praw. Według, nich powinniśmy żyć i postępować.

  Na przełomie grudnia i stycznia, w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, zorganizowano wiele działań i przedsięwzięć, które miały na celu, przypomnieć braci uczniowskiej ich prawa i obowiązki. Były to m.in. pogadanki, lekcje wychowawcze. Dodatkowo, Żaneta Wilant, zorganizowała konkurs plastyczny pt. „Jesteśmy dziećmi, mamy swoje prawa”. Prace wykonane przez milusińskich, były bardzo ciekawe, prezentowały bowiem różne, plastyczne wyobrażenie tematu. W ramach konkursu nagrodzeni zostali: I miejsce - Martyna Bugaj (Ia), Roksana Szymańska (IIc), Klaudia Wicińska (IIIa), II - Agata Sieczkowska (Ic), Wiktoria Perschke (IIb), Dagmara Kobojek (IIIa), III – Joanna Mirek (Ib), Justyna Sowińska (IIa), Monika Grzybulska (IIIc), wyróżnieni to: Adam Banaszak (IIIa), Natalia Kulesza (IIc), Agata Ślebioda (Ic), Tymoteusz Pustelnik (Ia) i Adrian Sibiński (IIIa).

  Dopełnieniem licznych akcji w szkole, była okolicznościowa audycja, przygotowana przez: Przemysława Ciesielskiego i przedstawicieli kl. IVb: Martynę Szmajdkę, Tomasza Jóźwiaka, Adama Matlewskiego i Szczepana Pustelnika.

Przemysław Ciesielski

 

Poprawiony: niedziela, 01 lutego 2009 11:42
 
Zabawa choinkowa w golińskiej podstawówce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 25 stycznia 2009 18:46
Skalowanie czcionki:

Szkolna jazda bez trzymanki      GALERIA>>

 

2009.01.17_097   Integracja środowiska szkolnego, kształtowanie wyobraźni i percepcji plastycznej, wyzwalanie pomysłowości oraz miłe spędzenie wolnego czasu, to cele i priorytety, które przyświecały zabawie karnawałowej, jaka 17 stycznia 2009r., odbyła się w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

 

   Tym razem, hasłem przewodnim imprezy, były słowa: „Zima szczypie za oknami, a tu jest karnawał z nami, tańce, śpiewy i hulanki, będzie jazda bez trzymanki!”. Zabawa charakteryzowała się barwnym i pomysłowym programem. Wszyscy zgromadzeni, dali się „porwać” pląsom i hulankom w takt różnych melodii. Wesoły pociąg, zapoczątkował spotkanie. Dzieci w przeróżnych strojach i maskach, wspólnie z nauczycielami zaczęły zabawę. Szkolny bal, to nie tylko tańce, ale także występy grup wokalnych i tanecznych pod kierunkiem Moniki Łasińskiej, pokaz umiejętności zespołów artystycznych: „Giganciki” Arlety Skibińskiej i „Allegro” Aliny Król. Ponadto, zorganizowano konkurs plastyczny na „Herb klasowy”, w wyniku, którego, nagrodzono klasy: IIb, Ia, VId. Wyłoniono także zwycięzców, na strój karnawałowy – „Bajkowe postacie” (pomysłodawcą konkursu, była dyr. Biblioteki Miejskiej – Żanetta Matlewska). Urozmaiceniem zabawy, były liczne konkursy zręcznościowe m.in. wyławianie jabłek z wody, biegi z zawiązanymi nogami, hula-hop, krzesełka, biegi z woreczkami na głowie, dmuchanie balonów na czas, zabawa z chustą, tańce w parach z zawiązanymi oczami. Przez cały czas trwania imprezy, można było nabyć ciekawe gadżety, na okolicznościowej loterii. Cieszyła się ona „dużym wzięciem”.

 

   Za sprawne przygotowanie zabawy choinkowej, odpowiedzialne były: scenariusz i fundusze - Katarzyna Marzol, Monika Łasińska, wykonanie dekoracji: Kornelia Topor - Pustelnik, Anna Neneman - Koprowska, Magdalena Mielcarek - Mirek, Aleksandra Szczepaniak. O konkursy zręcznościowe zatroszczyły się: Liliana Czajkowska, Justyna Szczot. Występy artystyczne zorganizowały: Arleta Skibińska, Monika Łasińska, Alina Król. Loterię fantową przygotowały: Aleksandra Szczepaniak, Kornelia Topor-Pustelnik, Żaneta Wilant, w sprzedaży gadżetów pomagały: Teresa Niemczynowicz i Magdalena Mielcarek – Mirek. O nagłośnienie i oprawę muzyczną zadbał Paweł Piesik.


   Zabawa przebiegła w miłej, iście karnawałowej atmosferze. Warto dodać, że była ona elementem kampanii profilaktycznej, antyużuywkowej i antyprzemocowej „Zachowaj trzeźwy umysł”.

 

***


  Serdecznie dziękujemy Rodzicom, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania choinkowego spotkania.

Katarzyna Marzol

Monika Łasińska

Przemysław Ciesielski

 

 

Poprawiony: niedziela, 25 stycznia 2009 19:51
 
SZKOŁA ZAGRAŁA W WOŚP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 19 stycznia 2009 22:13
Skalowanie czcionki:

Społeczność szkolna przyłączyła się znów do akcji

 
2009.01.19_1   Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie po raz kolejny zagrała w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Wśród tysięcy młodych wolontariuszy tej charytatywnej akcji znaleźli się również Nikola Kopeć, Sara Bodzianowska, Paulina Lewandowska, Alicja Przybysławska, Norbert Hyży, Michał Orkowski - członkowie Szkolnego Koła PCK, którego opiekunem jest Liliana Czajkowska. Uczniowie ogółem zebrali 1161,97 złotych. W sztabie WOŚP w Golinie pracował nauczyciel Piotr Jabłoński. Do akcji przyłączyła się także grupa artystyczna Alegro pod kierunkiem Aliny Król, występując w Golińskim Domu Kultury.
 
Justyna Szczot

 

 

Poprawiony: piątek, 20 lutego 2009 14:03
 
Coś ze świąt PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 10 stycznia 2009 13:59
Skalowanie czcionki:

Nasi na międzypowiatowym przeglądzie

20081214  14 grudnia 2008r., Dom Kultury w Golinie, zorganizował VIII Prezentacje Bożonarodzeniowe. W świątecznym przedstawieniu wystąpiła m.in. grupa „Wesołe nutki” z parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej. Na co dzień jej skład tworzą, wychowankowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego. Dzieci do występu pt. „Dziecię nam się narodziło”, zostały przygotowane przez katechetkę s. M. Aurelię Leszczyńską SDP. Przedstawienie zostało dostrzeżone, bowiem „Wesołe nutki” prócz I miejsca w golińskich prezentacjach, reprezentowały gminę, na XII Międzypowiatowym Przeglądzie Twórczości Bożonarodzeniowej „Anioły”, który odbył się 8 stycznia 2009r., w Kazimierzu Biskupim. Za udział, trud i zaangażowanie, grupa otrzymała okolicznościowe podziękowanie.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 20 lutego 2009 13:47
 
W świątecznym nastroju PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 19 grudnia 2008 20:14
Skalowanie czcionki:

Choinki, nastrojowe gazetki, audycja …                   GALERIA>>

2008.12.19_03 Świąteczny nastrój, można dostrzec w wielu miejscach. Widać go, także w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, dzięki barwnym choinkom, nastrojowym gazetkom i innym dekoracjom. Oprócz tego, 19 grudnia, okolicznościowa audycja, przypomniała całej uczniowskiej i nauczycielskiej społeczności, wyjątkową i niepowtarzalną atmosferę świąt.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: poniedziałek, 22 grudnia 2008 23:11
 
Konkurs w szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 19 grudnia 2008 20:04
Skalowanie czcionki:

Choinkowy zawrót głowy

2008.12.18_1W oczekiwaniu na wieczór wigilijnych wzruszeń, dzieci klas I-III, ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, wzięły udział w konkursie plastycznym pod hasłem: „Choinkowy zawrót głowy”. Zadaniem najmłodszych, było przedstawienie dowolną techniką, wybranego symbolu świątecznego.

Organizatorki konkursu: Danuta Wysokowska, Arleta Skibińska i Ewa Kazimierczak przygotowały wystawę najciekawszych prac. Szczególnym talentem plastycznym wykazali się, następujący uczniowie: Dominika Gajda Ic, Zuzanna Łyskawa Ia, Kamil Kociszewski Ic, Monika Derda IIc, Weronika Mielczarek IIc, Dawid Kowalski IIb, Dagmara Kobojek IIIa, Sandra Piotrowska IIIc i Wiktoria Mioducka IIIb.

Danuta Wysokowska

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 19 grudnia 2008 20:06
 
Współpraca z biblioteką PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 19 grudnia 2008 19:59
Skalowanie czcionki:
Konkurs na kartkę rozstrzygnięty

2008.12.17_116. grudnia w Bibliotece Publicznej w Golinie, odbyło się podsumowanie konkursu na kartkę bożonarodzeniową z poetyckim wnętrzem. Za swoje zaangażowanie w świąteczną akcję, dyplomy i upominki, otrzymali reprezentanci klas V ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego. Byli to: Karolina Grzesiak, Wanessa Dudek, Martyna Krzyżaniak, Natalia Dybczak, Agnieszka Kucharska, Nikola Kopeć i Hubert Szyk.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 20 lutego 2009 14:04
 
Świąteczny akcent PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 18 grudnia 2008 00:00
Skalowanie czcionki:

Nasi na przeglądzie             GALERIA>>

2008.12.14_0414. grudnia, w sali OSP, Dom Kultury w Golinie, zorganizował VIII Prezentacje Bożonarodzeniowe.

Swój silny akcent miała tam także, Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego, gdzie program artystyczny zaprezentowali m.in. uczniowie z IIa pod kierunkiem Aliny Król i Żanety Wilant. Ponadto w świątecznym przedstawieniu wystąpiła grupa „Wesołe nutki” z parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej. Na co dzień jej skład tworzą, wychowankowie golińskiej podstawówki, którzy do występu, zostali przygotowani przez katechetkę s. M. Aurelię Leszczyńską SDP. Opłacało się stanąć w konkursowe szranki. I miejsce w rywalizacji zajęła grupa „Wesołe nutki”. Tym samym, będzie ona reprezentowała naszą gminę, na powiatowym przeglądzie w Kazimierzu Biskupim. II miejsce ex aequo z kawnickimi przedszkolakami, przypadło uczniom kl. IIa Tego samego dnia rozstrzygnięto konkurs plastyczny na „Najpiękniejszego Anioła”. Także i tutaj, nasi uczniowie otrzymali nagrody. Książki przyznano: Magdalenie Stolarskiej z IIIa (opiekun Ewa Teresa Rożek), Anecie Woźniak z IVb (opiekun Przemysław Ciesielski) oraz kubek dla Mateusza Sanigórskiego z IVd (opiekun Aleksandra Szczepaniak).

Warto dodać, że wszyscy uczestnicy, bez względu czy znaleźli się na podium czy nie, zostali nagrodzeni upominkiem lub dyplomem.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: poniedziałek, 22 grudnia 2008 23:13
 
Zuchy w Poznaniu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 19 grudnia 2008 20:08
Skalowanie czcionki:

Zuchy w Poznaniu

2008.12.05_01W dniach 5 - 7 grudnia 2008, VII Gromada Zuchowa z Goliny wraz z Iwoną Kasprzak, uczestniczyła w Zlocie Chorągwi Wielkopolskiej ZHP w Poznaniu. Spotkanie to, odbyło się dla uczczenia 90. rocznicy obrad Polskiego Sejmu Dzielnicowego oraz 90. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Podczas biegu terenowego, zorganizowanego w 11 punktach Poznania, zuchy miały możliwość przebywania w miejscach, gdzie toczyły się najważniejsze wydarzenia powstańczego okresu.

Iwona Kasprzak

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 19 grudnia 2008 20:12
 
«« start  poprz. 141 142 143 144 145 146 147 148  nast.  koniec »»

Strona 144 z 148
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information