niedziela, 09 grudnia 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 
Statystyki

Wizyt razem:484823
Wizyty dzisiaj:403
Wizyty wczoraj:356
Przeglądarki
18%Google Chrome 70.0.3538.80
12%Google Chrome 41.0.2272.96
12%Google Chrome 70.0.3538.110
7%FireFox 63.0
6%Google Chrome 70.0.3538.102
4%Google Chrome 70.0.3538.77
4%Google Chrome 69.0.3497.100
3%Google Chrome 59.0.3071.125
3%Google Chrome 67.0.3396.87
2%FireFox 3.6.12
Kraje
Poland flag 77%Poland (15422)
Unknown flag 18%Unknown (3505)
Germany flag 3%Germany (584)
France flag <1%France (88)
United Kingdom flag <1%United Kingdom (56)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 18.212.93.234
Wydarzenia
Uczniowie posadzili drzewka przed szkołą PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 17 maja 2009 13:18
Skalowanie czcionki:

Dzień Ziemi inaczej niż zwykle![GALERIA>>]

Dzieci wiedzą jak postępować z odpadami    Pomimo iż Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie obchodzono z niewielkim opóźnieniem, gdyż dopiero w maju, to jednak przysporzył on jego uczestnikom niesamowitych wrażeń. Był piękny, kolorowy i przede wszystkim pożyteczny. Najważniejszym wydarzeniem uroczystości stało się sadzenie drzewek sponsorowanych przez dzieci z każdej klasy, które mogły uczcić to wyjątkowe święto pracą w słusznej sprawie. Sosny, tuje, świerki i jodły chcieli sadzić wszyscy uczniowie, lecz ze względów praktycznych mogły to uczynić tylko samorządy klasowe.

   Ta akcja w założeniu organizatorów – Anny Neneman-Koprowskiej, Liliany Czajkowskiej, Arlety Skibińskiej, Moniki Łasińskiej, Pauliny Kubsik – miała na celu krzewienie postaw i kultury ekologicznej wśród naszej szkolnej społeczności i wzbudzenie właściwej refleksji na temat naszej Matki-Ziemi, iż lepiej jest przysparzać Jej zieleni niż Ją dewastować i zanieczyszczać, pozbawiając w ten sposób urody.

   W takim też duchu zrealizowane zostało w sali gimnastycznej przedstawienie teatralne poprzedzające całą akcję. Piosenka Majki Jeżowskiej SOS to Ziemia woła ludzi w wykonaniu chóru znakomicie wkomponowała się w nastrój tego dnia i w przedsięwzięcie podjęte przez naszych nauczycieli.

Aleksandra Gołdych

 

Poprawiony: niedziela, 17 maja 2009 13:40
 
Uroczystości majowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 31 maja 2009 16:07
Skalowanie czcionki:

Zuchy pamiętają o najważniejszych świętach narodowych [GALERIA]

Zuchy pod pamiątkową tablicą   Święto Konstytucji 3 Maja i Dzień Flagi RP to dziś najważniejsze święta narodowe, o czym wiedzą zuchy ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Dzieci wspólnie ze swoją druhną Iwoną Kasprzak udały się na Plac Kazimierza Wielkiego, gdzie zapaliły znicz pod tablicą pamiątkową za tych, co za „Polskę życie oddali”.

    Te dni, rozpoznawane przez składanie wiązanek w miejscach poświęconych bohaterom i biało-czerwonym akcentom na ulicach, stały się też okazją dla przedsiębiorczej drużyny, która w różnorodny sposób pozyskuje fundusze na swoją działalność, do sprzedaży flag.

Aleksandra Gołdych

Poprawiony: niedziela, 31 maja 2009 16:51
 
KU CZCI UCHWALENIA KONSTYTUCJI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 10 maja 2009 15:11
Skalowanie czcionki:

Wiwat maj! trzeci maj!” [GALERIA>>]

WystawaPamiętny maj 1791 roku pozostaje w sercach wszystkich rodaków. Święto uchwalenia Konstytucji 3 maja jest dniem radości i chluby również dla młodszych obywateli. Na mszy świętej za Ojczyznę w Kościele pw. MB Szkaplerznej z dumą wystąpił bowiem poczet sztandarowy reprezentujący Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie. 218 rocznica uchwalenia Konstytucji stała się także inspiracją dla pana Marka Wendta, który zorganizował galerię na piętrze budynku szkolnego. Autorami prac byli oczywiście uczniowie oraz sam organizator. Jakże prawdziwa jest zatem refleksja Janiny Majewskiej „Czy to można zrozumieć, czy w to można uwierzyć, że kiedyś dzieciom broniono Polskich pacierzy?” Z całą pewnością dzieci i młodzież golińska realizują marzenia naszych przodków.

Justyna Szczot

Poprawiony: niedziela, 10 maja 2009 15:20
 
Z wizytą w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Golinie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 01 maja 2009 10:06
Skalowanie czcionki:

Drzwi otwarte dla szóstoklasistów [GALERIA>>]

2009.04.30_04Drzwi otwarte w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika to już tradycja! Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie gościli tam w czwartek 30 kwietnia 2009 r., gdyż od września stanie się ono dla nich nowym miejscem, w którym będą zdobywać dalszą wiedzę. Przyszłorocznych pierwszoklasistów powitał dyrektor Jan Kasprzak, przedstawiając przygotowaną dla nich ofertę edukacyjną, a następnie dzieci, co sprawiło im największą radość, powędrowały szkolnymi korytarzami. Były ciekawe wszystkiego, co wkrótce stanie się ich codziennością, wychodziły przejęte nadmiarem czekających ich obowiązków, ale też zadowolone.

Aleksandra Gołdych

 

Poprawiony: piątek, 01 maja 2009 10:16
 
Wycieczka szkolna do Szymbarku na Kaszubach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 06 maja 2009 23:44
Skalowanie czcionki:

W głowach Im się nie poprzewracało!

Uczestnicy wycieczkiWiadomym jest, że wycieczki kształcą. Zarówno te, które odbywają się w celach poznawczych jak i rekreacyjnych. Wiele zakątków Polski, kryje w sobie piękno krajobrazu czy tajemnicę ciekawych miejsc. Można to wszystko zobaczyć, w różnych regionach naszego kraju. Jednym z nich są Kaszuby.

Właśnie te pomorskie tereny, odwiedzili 30 kwietnia uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z Agnieszką Ciesielską, Marzanną Zbierską, Agnieszką Dobrowolską i organizatorem wyjazdu – Przemysławem Ciesielskim. Grupa udała się na wycieczkę do „zaszytego” w tamtejszych lasach szymbarskiego skansenu, obfitującego w szereg atrakcji. Dzieci mogły tam wcielić się w rolę piekarzy, zobaczyły m.in. dom Sybiraka, najdłuższą deskę świata, pomnik i bunkier Gryfa Pomorskiego, kościółek św. Rafała. Skorzystały z przejażdżki drabiniastymi wozami. Podziwiały widoki roztaczające się z góry Wieżyca. Jednak największą atrakcją, która wzbudziła niemałe emocje był „dom stojący na głowie”. Wielu odczuło w nim dziwne przypadłości i brak właściwej koordynacji ruchów. Mimo tego, nikomu z wrażenia i wspomnianego stanu, nie poprzewracało się w głowie.

Więcej zdjęć na stronie GALERII>>

***

Serdecznie dziękuję Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Golinie, za wsparcie finansowe wycieczkowego przedsięwzięcia.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: środa, 06 maja 2009 23:51
 
Konkurs matematyczny dla maluchów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 01 maja 2009 09:53
Skalowanie czcionki:

Myślę i liczę

2009.04.29_0129 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbył się konkurs matematyczny dla klas drugich pod hasłem „Myślę i  liczę” zorganizowany przez Iwonę Kasprzak, Agnieszkę Dobrowolską i Marzannę Zbierską. Nasi mali uczniowie całkiem nieźle poradzili sobie z zadaniami, które do najłatwiejszych nie należały. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a w gronie zwycięzców znaleźli się – Szymon Kierzek z klasy II „a” (I miejsce), Mateusz Janiszewski – II „b” (II miejsce), Hubert Poszwa – II „b” (III miejsce).

Aleksandra Gołdych

Poprawiony: piątek, 01 maja 2009 09:58
 
Spotkanie z pisarzem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 29 kwietnia 2009 22:27
Skalowanie czcionki:

2009.04.24_01 Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie po raz kolejny udowodnili, że interesują się literaturą. Tym razem uczestniczyli w spotkaniu z pisarzem. Dnia 25 kwietnia Grzegorz Gortat zaprezentował swój twórczy dorobek. Uczniowie klasy VI a pod opieką Stefanii Jóźwiak i Pauliny Kubsik mogli się wcielić w rolę dziennikarzy przeprowadzających wywiad, a w ten sposób poznać życie Grzegorza Gortata. Z pewnością było to zdarzenie, które nie zdarza się na co dzień. [GALERIA>>]

Paulina Kubsik

 

Poprawiony: środa, 29 kwietnia 2009 22:54
 
Błyskotliwi uczniowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 25 kwietnia 2009 00:26
Skalowanie czcionki:

Rycerze z golińskiej podstawówki

4 a
 4 b 4 c  4 d

 Inspirowanie uczniów do efektywnego działania, jest bardzo ważne w pracy każdego nauczyciela. Można to czynić różnymi sposobami. Upust kreatywnym pomysłom, można dać także, dzięki ciekawemu przebraniu. Ten pomysł, został podsunięty czwartoklasisto ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie przez Przemysława Ciesielskiego. Dzieci w ramach lekcji historii, mogły zaprezentować się w strojach rycerskich.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: sobota, 25 kwietnia 2009 01:03
 
Muzyczny Idol Szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 25 kwietnia 2009 00:20
Skalowanie czcionki:

Nowy talent odkryty {GALERIA>>}

Idol17.04 z inicjatywy Moniki Łasińskiej odbył się w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie konkurs na „Idola Szkoły”. Uczestnicy plebiscytu: Wiktoria Jankowska, Patrycja Dębowa, Justyna Pazera, Wiktoria Majewska, Nikola Kopeć, Eliza Musialik, Mateusz Mioducki, zaśpiewali przygotowane przez siebie piosenki z różnego repertuaru. Jury w składzie: Agnieszka Ciesielska, Piotr Jabłoński, Anna Neneman - Koprowska, Aleksandra Szczepaniak oraz przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego: Agnieszka Kaliska i Klaudia Daszkiewicz wyłoniło Idola Szkoły. Została nim Eliza Musialik z klasy VIa.

Emocje rywalizacyjne muzycznego show, udzieliły się uczestnikom i oceniającym. Humory i nastroje dopisywały wszystkim zebranym w sali gimnastycznej.

Szczepaniak Aleksandra
Przemysław Ciesielski
Poprawiony: sobota, 25 kwietnia 2009 00:57
 
Chwila z... Juliuszem Słowackim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 23 kwietnia 2009 23:03
Skalowanie czcionki:

Dzień Patrona w naszej szkole [GALERIA>>]

2009.04.22_0120 kwietnia Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie obchodziła Dzień Patrona. Uroczysty apel uświetniły występy recytatorskie dzieci przygotowane na tę okoliczność przez Aleksandrę Szczepaniak i Przemysława Ciesielskiego, piosenki w wykonaniu uczniowskiego chóru prowadzonego przez Monikę Łasińską oraz pomysłowa dekoracja sali autorstwa Żanety Wilant. Organizując tego rodzaju uroczystości, szkoła przyczynia się do popularyzacji wśród naszych dzieci wiedzy na temat samego poety, a także kształtowania właściwych postaw w czasie hymnu narodowego i w obecności sztandaru.

 

Aleksandra Gołdych

Mini galeria:

Poprawiony: sobota, 25 kwietnia 2009 00:59
Więcej…
 
Konkurs recytatorski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 10 kwietnia 2009 02:40
Skalowanie czcionki:


 Adam naszym reprezentantem

Konkurs recytatorki Wielokrotnie Adam Matlewski uwodnił, że jest wszechstronnie utalentowanym dzieckiem.

7 kwietnia 2009 roku w MDK w Koninie, odbył się Konkurs recytatorski związany z twórczością Adama Mickiewicza. Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie reprezentował wspomniany wyżej Adam Matlewski. Uczeń został przygotowany przez Paulinę Kubsik.  W czasie występu, zaprezentował wiersz pt. Pies i wilk.

Recytator został doceniony przez jury. Za swój występ, otrzymał wyróżnienie oraz nagrodę książkową, którą z pewnością wykorzysta w dalszej edukacji. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Żanetta Matlewska

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: czwartek, 23 kwietnia 2009 22:42
 
«« start  poprz. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140  nast.  koniec »»

Strona 138 z 144
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information