wtorek, 19 lutego 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 
Statystyki

Wizyt razem:515861
Wizyty dzisiaj:24
Wizyty wczoraj:730
Przeglądarki
12%Google Chrome 41.0.2272.96
9%Google Chrome 71.0.3578.99
8%Google Chrome 71.0.3578.98
8%Google Chrome 70.0.3538.80
8%Google Chrome 70.0.3538.110
4%FireFox 63.0
3%Google Chrome 70.0.3538.102
3%FireFox 64.0
2%FireFox 3.6.12
2%Google Chrome 67.0.3396.87
Kraje
Poland flag 77%Poland (39047)
Unknown flag 18%Unknown (9136)
Germany flag 3%Germany (1652)
France flag <1%France (234)
Ireland flag <1%Ireland (168)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 18.206.175.155
Wydarzenia
Coś dla rodziców PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 20 listopada 2009 23:33
Skalowanie czcionki:

Akademia na starcie

Akademia dla Rodziców

Zespół wychowawczy (Danuta Wysokowska, Ewa Kazimierczak, Stefania Jóźwiak, Kornelia Topor-Pustelnik, Monika Łasińska, Katarzyna Marzol), który od trzech lat działa w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, nieustannie stara się pomagać rodzicom w usprawnianiu relacji z dzieckiem.

Z tego też powodu zrodził się pomysł zorganizowania zajęć warsztatowych. W związku z powyższym, 19 listopada zainaugurowała działalność Akademia dla Rodziców.

Gościem i jednocześnie prowadzącą pierwsze spotkanie była Iwona Majkowska - aspirant sztabowy z Sekcji Prewencji Komendy Policji w Koninie, która za pośrednictwem prezentacji multimedialnej przybliżyła zgromadzonym temat: Narkotyki – realne zagrożenie.

Uczestnicy zajęć dzięki wyczerpującemu i przystępnemu przekazowi informacji, dowiedzieli się o oznakach „brania”. Ponadto zastanawiali się nad tym, jak ustrzec dziecko przed sięgnięciem po narkotyki.

Kolejne spotkanie w ramach akademii planowane na styczeń 2010 roku, związane będzie z dziecięcymi lękami oraz sposobami walki z nimi.Wszystkich zainteresowanych rodziców już dziś zapraszamy!

Katarzyna Marzol
Przemysław Ciesielski

 

Poprawiony: niedziela, 06 grudnia 2009 11:13
 
Wieczór poezji polsko-niemieckiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 14 listopada 2009 16:27
Skalowanie czcionki:

Integracja szkół i języków [GALERIA]

Wykonawcy i organizatorki12 listopada w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie został zorganizowany wieczór poezji polsko-niemieckiej Vier Jahreszeiten.

Spotkanie zainicjowane przez Magdalenę Mielcarek-Mirek zintegrowało społeczność dwóch placówek oświatowych z terenu naszej gminy. Wtedy właśnie zaprezentowali się wspólnie uczniowie z Goliny oraz przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Kawnicach.

Podczas spotkania uczniowie recytowali wiersze Juliana Tuwima, Leopolda Staffa, Heinricha Heinego i Teodora Fontanego. Dopełnieniem deklamacji utworów był taniec artystyczny w wykonaniu Klaudii Krzemińskiej, gra na gitarze Tomasza Rybackiego oraz piosenka Marka Grechuty zaśpiewana w obu językach przez gości z kawnickiej podstawówki pod kierunkiem Katarzyny Świątek.

Na zakończenie, polsko-niemiecki montaż słowno-muzyczny został nagrodzony gromkimi brawami przez dyrekcję szkoły, nauczycieli i rodziców. Był to wyraz uznania dla młodych artystów.

Wszyscy uczestnicy w podzięce za trud i zaangażowanie, otrzymali pamiątkowe dyplomy i „coś słodkiego”.

Tego typu wieczory są niezwykle potrzebne, dlatego że nie tylko integrują społeczność różnych stanów i języków, ale także pozwalają choć na chwilę oderwać się od problemów codziennego życia.

Magdalena Mielcarek - Mirek

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: sobota, 21 listopada 2009 14:25
 
Konkurs plastyczny pod hasłem: Gdy wolności nadszedł czas PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 16 listopada 2009 23:22
Skalowanie czcionki:

Święto Odzyskania Niepodległości w twórczości uczniów klas I - III

NagrodzeniZ okazji 11 listopada w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie został przeprowadzony konkurs plastyczny pod hasłem „Gdy wolności nadszedł czas” dla uczniów klas I- III.

W konkursie wzięło udział wielu uczniów, ale zgodnie z ideą konkursu, komisja w składzie: Małgorzata Iwińska, Iwona Kasprzak oraz Halina Nowicka wyłoniła zwycięzców na poziomach klas pierwszych, drugich i trzecich.

W klasach pierwszych na wyróżnienie zasłużyły prace należące do Jakuba Wiśniewskiego – miejsce I, Klaudii Hyżej – miejsce II, Kacpra Kowalskiego – miejsce III. W klasach drugich zwyciężyli Jacek Skowroński – miejsce I, Julia Łyskawa – miejsce II, Martyna Banaszak – miejsce III. Na poziomie klasy trzeciej miejsce I zdobyła Natalia Kulesza, miejsce II - Dagmara Klimczak, a miejsce III - Paweł Kaliski.

Zwycięscy uhonorowani zostali dyplomami przygotowanymi przez Halinę Nowicką oraz drobnymi upominkami podczas apelu z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, który odbył się 9 listopada 2009 roku.

Justyna Szczot

Poprawiony: sobota, 21 listopada 2009 00:43
 
Szkolne obchody Święta Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 14 listopada 2009 13:41
Skalowanie czcionki:

Polsko, jesteś naszą dumą! [GALERIA]

Uroczysty apel szkolnyListopadowe Święto Niepodległości, obchodzone na pamiątkę odzyskania przez Polskę wolności w 1918 roku, stało się impulsem do przeprowadzenia patriotycznej akademii w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Poniedziałkowy apel, zorganizowany przez Monikę Łasińską i Arletę Skibińską, uświetniła obecność pocztu sztandarowego i dostojnie odśpiewanego przez społeczność szkolną hymnu narodowego. Po uroczystości wyróżnienia otrzymały dzieci, biorące udział w licznych konkurach plastycznych i literackich.

DelegacjaW środę obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej, w której uczestniczyła dyrekcja naszej szkoły, nauczyciele, uczniowie ze sztandarem, zaś gromada zuchowa na placu Kazimierza Wielkiego złożyła pod pamiątkową tablicą wiązankę kwiatów. Aby to święto było czymś więcej niż tylko chwilą wspomnień i zadumy, nauczyciele przybliżyli swoim uczniom jego historię, przeprowadzając odpowiednie pogadanki na lekcjach wychowawczych, dodatkowo Marek Wendt i Paulina Kubsik zorganizowali tematyczną wystawkę.

Aleksandra Gołdych

 

Poprawiony: sobota, 14 listopada 2009 19:54
 
Uczniowie poza szkołą PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 14 listopada 2009 16:15
Skalowanie czcionki:

Lekcja patriotyzmu w bibliotece [GALERIA]

Klasa 5a w Miejskiej Bibliotece w GolinieKażde narodowe święto skłania do tego, aby choć przez chwilę pochylić się nad sprawą patriotyzmu oraz istotą wolnej i niepodległej Polski.

10 listopada w Bibliotece Miejskiej w Golinie odbyła się lekcja polonistyczno-historyczna poświęcona w głównej mierze umiłowaniu Ojczyzny.

W ramach zajęć prowadzonych przez Karolinę Kasprzak i Przemysława Ciesielskiego, przedstawiciele klasy Va ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego, zastanawiali się nad znaczeniem słowa patriotyzm. Ponadto przypomnieli wagę zdarzeń z 11 listopada 1918 roku oraz rolę Józefa Piłsudskiego w tamtym czasie.

W tym miejscu należy nadmienić, że uczestnicy spotkania pracowali w oparciu o materiał słownikowy, informacje internetowe oraz tematyczną rozsypankę. Dodatkowo bazowali na wiadomościach z własnego doświadczenia.

Biblioteczna lekcja patriotyzmu oprócz tego, że miała praktyczny charakter, była również okazją do uwrażliwienia młodych serc na to, co dla Polaka powinno być najważniejsze - Ojczyzna, o której powinno myśleć zawsze, nie tylko w chwilach ciężkich i trudnych.

***

Serdecznie dziękuję Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Golinie Żanetcie Matlewskiej za miłe przyjęcie w progach placówki oraz Karolinie Kasprzak za współtworzenie polonistyczno-historycznych zajęć.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: niedziela, 15 listopada 2009 18:31
 
Szkolne projekty i konkursy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 14 listopada 2009 13:57
Skalowanie czcionki:

Literackie lekcje patriotyzmu

Zwycięzcy konkursu Doceniając znaczenie edukacji patriotycznej, nauczycielka Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie Aleksandra Gołdych prowadziła październikowe lekcje języka polskiego metodą projektu, któremu towarzyszył konkurs na pracę literacką Bohater roku 1918 i plakat Artystyczna wizja Święta Niepodległości. Celem tego przedsięwzięcia było pogłębianie postaw patriotycznych wśród dzieci, pielęgnowanie szacunku wobec naszych przodków, a przede wszystkim odkrywanie przeszłości. Uczniowie, którzy najlepiej wywiązali się z tego zadania, zostali wyróżnieni dyplomami na uroczystym apelu przygotowanym z okazji 11 Listopada, a byli to: Arkadiusz Suszka (I miejsce), Filip Chwaciński (II m.), Sebastian Szumiński i Marlena Zielińska (III m.).

Aleksandra Gołdych

Poprawiony: niedziela, 15 listopada 2009 16:07
 
Ciąg dalszy projektu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 14 listopada 2009 16:20
Skalowanie czcionki:

Słowacki świecą i pędzlem malowany [GALERIA]

Projekt realizowany przez klasę 5bRok Słowackiego w pełni, stąd też liczne akcje i przedsięwzięcia organizowane w murach Szkoły Podstawowej w Golinie, która od 1 czerwca 1974 roku nosi imię autora Balladyny.

Wraz z początkiem listopada miała miejsce kolejna odsłona atrakcyjnych uczniowskich inicjatyw mających na celu upamiętnienie romantycznego poety. Właśnie wtedy dzieci z Va i Vb zmotywowane przez Przemysława Ciesielskiego sięgnęły po świece, pędzle i kolorowe farby. Za ich pośrednictwem przygotowały unikatowe portrety dziewiętnastowiecznego wieszcza. Obrazki namalowane przez młodych twórców były wyjątkowe, bowiem każdy z nich prezentował twórczą wizję wyglądu Juliusza Słowackiego.


Dzieła golińskich malarzy wzbudziły niemałe zainteresowanie wśród uczniów, którzy mieli niebywałą okazję podziwiać ich prace plastyczne w galerii umieszczonej na szkolnym korytarzu.

Słowacki świecą i pędzlem malowany to kolejna akcja będąca częścią projektu poświęconego patronowi podstawówki.

Przemysław Ciesielski


Poprawiony: niedziela, 15 listopada 2009 13:53
 
Czarownice, duchy, wampiry i potwory PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 07 listopada 2009 00:53
Skalowanie czcionki:

Halloween w szkole [GALERIA]

Strachy W zasadzie prawie każdy z nas już wie, co to jest Halloween. Dla niektórych święto kontrowersyjne, natomiast inni nie widzą w nim nic złego. Jednak bez względu na wygłaszane na jego temat opinie, na dobre zadomowiło się w polskim kalendarzu. Jego atrybutem są dynie, oczywiście wydrążone i ze światełkiem w środku, symbolizujące błędne ogniki, uważane za dusze zmarłych, a punktem kulminacyjnym jest odwiedzanie domów przez dzieci i zbieranie cukierków pod groźbą spłatania figla.

30 października 2009 r. to „straszne” święto obchodzono również w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i jego opiekunów – Ewy Kazimierczak, Aleksandry Bukowskiej, Agnieszki Sołtysiak. W tym dniu po korytarzach przemieszczały się czarownice, duchy, wampiry i potwory, był też kiermasz ze słodyczami. Uczniom, którzy przybyli na zajęcia przebrani, nie groziło nagłe „wyrwanie” do odpowiedzi. I pomimo tego, iż nie jest to polskie święto, to nasza szkoła corocznie w nim uczestniczy, gdyż jest otwarta na poznawanie innych tradycji, poza tym tego rodzaju imprezy służą integrowaniu szkolnej społeczności, pobudzają w dzieciach kreatywność, a przede wszystkim są sposobem na dobrą zabawę.

Aleksandra Gołdych

Poprawiony: środa, 11 listopada 2009 16:08
 
Program Trzymaj Formę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 03 listopada 2009 23:29
Skalowanie czcionki:

Otrzymali nagrodę i dyplom z gratulacjami

Uczestnicy z nagrodą i dyplomemNie ulega wątpliwości, że tężyzna fizyczna i dbanie o zdrowie jest bardzo ważne w życiu każdego człowieka. Od najmłodszych lat należy pamiętać o tych wartościach. Wiemy, iż propagować zdrowy styl życia można na wiele sposobów. Przyczyniają się do tego różne placówki i instytucje społeczne. Jedną z nich jest szkoła. To właśnie w niej uczniowie kształtują postawy, nawyki i przyzwyczajenia, które wcielają w swoje życie.

Szeroko pojętą tematykę prozdrowotną, ze szczególnym uwzględnieniem żywienia i sprawności fizycznej, promowano także w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Służyła temu realizacja projektu edukacyjnego W zdrowym ciele, zdrowy duch będącego częścią ogólnopolskiego programu Trzymaj Formę. Koordynatorem akcji na terenie placówki była Małgorzata Iwińska, natomiast współorganizatorem przedsięwzięcia Przemysław Ciesielski. Pod czujnym okiem opiekunów, zespół „Tutti – Frutti” w składzie: Klaudia Krzemińska, Aneta Wojdyńska, Kamila Mazurczak, Karolina Łeska, Wanessa Dudek, Sandra Oliwa, Martyna Krzyżaniak, Marcin Antkowski, Bartłomiej Nowak, Arkadiusz Karnafel, Paweł Bilski i Mateusz Czerniejewski, przygotował szereg zadań, które zostały zaprezentowane w szkole i poza nią.

Uroczyste wręczenie nagrodyCzynne zaangażowanie uczniów i nauczycieli w skuteczność akcji zostało docenione przez lokalną społeczność i Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Koninie - Jolantę Walkusz, która przyznała golińskiej podstawówce I miejsce w konkursie na przygotowanie projektu realizującego wytyczne programu Trzymaj Formę.

W październiku miało miejsce uroczyste wręczenie nagrody rzeczowej i okolicznościowego dyplomu z gratulacjami koordynatorowi przedsięwzięcia - Małgorzacie Iwińskiej.

Małgorzata Iwińska

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: niedziela, 08 listopada 2009 20:01
Więcej…
 
Zapracuj na swój sukces PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 03 listopada 2009 23:14
Skalowanie czcionki:

Plastycznie o Juliuszu Słowackim [GALERIA]

Organizatorka i laureaciOd ponad 35 lat Szkoła Podstawowa w Golinie nosi imię wybitnego romantyka urodzonego w Krzemieńcu.

Z okazji tak ważnej rocznicy i roku, który został poświęcony wieszczowi, Małgorzata Iwińska zorganizowała konkurs plastyczny Kredką o Juliuszu Słowackim. Jego uczestnikami byli uczniowie pierwszych i drugich klas.

Przygotowane przez nich dzieła przedstawiały się olśniewająco. Każdy bowiem obrazek był jedyny w swoim rodzaju.

Małgorzata Iwińska wspólnie z Haliną Nowicką dokonała wnikliwej oceny prac plastycznych. W rezultacie I miejsce przyznały: Magdalenie Walczak (II a), II - Jackowi Skowrońskiemu (II c), III - Darii Sutej (I a), wyróżniły: Oliwię Sędziak (II b), Martynę Bugaj (II a) i Miłosza Perlińskiego (I a).

Zwycięzcy jak i laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki.

Małgorzata Iwińska
Przemysław Ciesielski

 

Poprawiony: sobota, 14 listopada 2009 22:54
 
Lekcja poza szkołą PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 27 października 2009 22:45
Skalowanie czcionki:

O Słowackim w bibliotece [GALERIA]

Klasa 6aO Juliuszu Słowackim można mówić na wiele sposobów i to nie tylko na tradycyjnych lekcjach języka polskiego w szkole, ale także podczas literackich zajęć prowadzonych w innych miejscach.

Tego typu spotkanie o wybitnym poecie odbyło się 27 października w Bibliotece Miejskiej w Golinie. Uczestniczyli w nim klasa VIa i Przemysław Ciesielski ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego. Tego dnia lekcję poprowadziła dyrektor golińskiej książnicy miejskiej – Żanetta Matlewska. W czasie trwania zajęć dzieci w inny niż zazwyczaj sposób zaprezentowały twórczość romantycznego wieszcza. Nie tylko interpretowały jego utwory, ale także przygotowały tematyczną gazetkę w oparciu o materiał dydaktyczny zamieszczony w Internecie.

***

Serdecznie dziękuję Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Golinie – Żanetcie Matlewskiej za miłe przyjęcie w murach placówki i przeprowadzoną lekcję o Juliuszu Słowackim.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: niedziela, 15 listopada 2009 18:23
 
«« start  poprz. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140  nast.  koniec »»

Strona 138 z 148
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information