wtorek, 23 października 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
Logowanie



Poczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 93 gości 
Statystyki

Wizyt razem:459111
Wizyty dzisiaj:8
Wizyty wczoraj:645
Przeglądarki
13%Google Chrome 69.0.3497.100
10%Google Chrome 41.0.2272.96
7%Google Chrome 68.0.3440.91
6%Google Chrome 67.0.3396.87
5%Google Chrome 66.0.3359.158
5%Google Chrome 68.0.3440.106
3%FireFox 62.0
3%Mozilla
3%FireFox 60.0
3%Google Chrome 59.0.3071.125
Kraje
Poland flag 79%Poland (47947)
Unknown flag 18%Unknown (11183)
Germany flag 1%Germany (697)
France flag <1%France (275)
United Kingdom flag <1%United Kingdom (215)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.198.212.30
Wydarzenia
Wspólne Sprzątanie Świata PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 22 września 2008 02:00
Skalowanie czcionki:

Propagowanie ochrony środowiska wśród najmłodszych

2008.09.20_04W sobotę, 20 września 2008 r., uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, podobnie jak każdego roku, uczestniczyli w akcji „Sprzątania Świata”, której celem jest budowanie świadomości ekologicznej i podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska. I pomimo tego, że było chłodno, deszczowo, dzieci dzielnie „walczyły ze śmieciami” w parku i okolicznych lasach, mamy też nadzieję, że w życiu dorosłym nie zapomną jak ważne jest dbanie o miejsce,w którym żyjemy.

Aleksandra Gołdych

Mini galeria:

Poprawiony: sobota, 15 listopada 2008 00:38
Więcej…
 
Ślubowanie klas I PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 06 października 2008 23:44
Skalowanie czcionki:

Pierwsz aki na start

 2008.10.02_01

  2 października w golińskiej podstawówce odbyło się ślubowanie klas I. Było to szczególne święto dla najmłodszych uczniów. Dyrektor Jolanta Krucka, w obecności wszystkich zebranych: rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości m. in. proboszcza ks. prałata Mariana Górskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej Lecha Kwiatkowskiego, pasowała dzieci klas I na uczniów Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Było to niezwykłe wydarzenie dla wychowanków: Haliny Nowickiej – Ia (to klasa integracyjna, w której nauczycielem wspierającym jest Małgorzata Iwińska), Agnieszki Dobrowolskiej – Ib, Danuty Wysokowskiej - Ic. Część właściwą uroczystości poprzedziły wiersze i piosenki, zaprezentowane przez pierwszaków, które zachwyciły zebranych gości. Naszym najmłodszym milusińskim życzymy samych sukcesów w szkolnych murach.

Aleksandra Szczepaniak

Mini galeria:

Poprawiony: środa, 08 października 2008 00:46
Więcej…
 
Wrześniowa wycieczka szkolna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 06 października 2008 23:46
Skalowanie czcionki:
Dali się porwać piratom

 

2008.09.29_21   29 września, Marzanna Zbierska, Aleksandra Szczepaniak, Beata Krysińska i Przemysław Ciesielski (organizator i pomysłodawca wyjazdu) wraz dziećmi ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, udali się na wycieczkę szkolną do obiektu rekreacyjno-wypoczynkowego Nenufar Club, mieszczącego się w Kościanie k. Leszna.

   Tam, jej uczestnicy, wzięli czynny udział w programie: „Z piratami dookoła świata”. Dzieci dały się „porwać” wesołej zabawie, poszukiwały skarbów, odwiedziły wioskę Indian. Zwieńczeniem zaplanowanych atrakcji było „Mini Disco Show”. Później przyszedł czas na wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.

   W trakcie pobytu w ośrodku, wielu z uczestników wycieczki, skorzystało z atrakcji tamtejszego placu zabaw.

 

Przemysław Ciesielski

  [Galeria]

 

Poprawiony: wtorek, 07 października 2008 00:07
 
Spotkanie w szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 18 września 2008 01:23
Skalowanie czcionki:

Z prądem nie ma żartów

Współcześnie prąd jest niezwykle potrzebny niemal w każdej sytuacji. Mimo tego, że „pomaga” człowiekowi, często może być przyczyną wielu niebezpieczeństw i katastrof. W związku z tym należy pamiętać, iż z prądem należy obchodzić się niezwykle ostrożnie.

15 września w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Energi - Operator S.A. z oddziałem w Kaliszu: Katarzyną Wawrzków, Agnieszką Zalejską - Piotrowską, Jarosławem Kornackim i Tomaszem Mażuchowskim. Aktywizujące pogadanki, pokaz filmowy, gra edukacyjna miały uwrażliwić młodych ludzi na zachowanie bezpieczeństwa w czasie korzystania z urządzeń elektrycznych w różnych miejscach i sytuacjach. 

2008.09.15_01 2008.09.15_02

Symbolicznym wyrazem obecności gości w progach golińskiej podstawówki były firmowe gadżety, które na pamiątkę otrzymali uczniowie szkoły.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: sobota, 03 grudnia 2011 19:34
 
Wakacje już za nami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 04 września 2008 22:34
Skalowanie czcionki:

2008.09.01_01 Dwa miesiące odpoczynku sprawiły, że wielu zdążyło na dobre zapomnieć o szkole. Tymczasem, 1 września to data,która kojarzy się niejednemu z powrotem do uczniowskiej rzeczywistości. Tego dnia placówki oświatowe inaugurują nowy rok szkolny. Podobnie było w Szkole Podstawowej im.Juliusza Słowackiego w Golinie. Tam, spotkanie z wychowawcami poprzedziła część artystyczna. O jej oprawę, tym razem zadbały: Paulina Kubsik, Monika Łasińska, Alina Król i Ewa Kazimierczak. Jej zwieńczeniem były życzenia wszelkiej pomyślności na nowy czas wyzwań i obowiązków, skierowane przez dyrektor Jolantę Krucką do braci uczniowskiej i grona pedagogicznego, wśród, którego pojawiły się nowe twarze: s. M. Laurencja Chodźko SDP, s. M. Aurelia Leszczyńska SDP oraz Iwona Derek (nauczycielka oddziału „0”).

 

Przemysław Ciesielski

Mini galeria:

Poprawiony: sobota, 03 grudnia 2011 19:34
Więcej…
 
Zanim się rozstaniemy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 30 czerwca 2008 16:00
Skalowanie czcionki:

Aby takich dni było jak najwięcej!

2008.06.20_04    Słowa – Nic nie trwa wiecznie! Oto znów na finiszu! – wypowiedziane 20 czerwca w trakcie uroczystej akademii w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, były doskonałym podsumowaniem całorocznych zmagań nauczycieli i uczniów, ich sukcesów i porażek, a po zakończonych trudach radośnie wprowadziły w wymarzony odpoczynek. W tym dniu, uśmiech gościł na twarzach szczególnie tych, którzy uzyskali najwyższe noty na świadectwie i zostali wyróżnieni na forum całej szkoły. Serdecznie im gratulujemy i mamy nadzieję na jeszcze lepsze wyniki w przyszłości. Jest to też doskonały moment, aby wspomnieć również o dzieciach z zapałem uczestniczących w – promujących naszą szkołę – licznych konkursach przedmiotowych, tych wewnętrznych, a przede wszystkim regionalnych i ogólnopolskich, gdyż one pokazują, że także u nas są zdolni i utalentowani młodzi ludzie, potrafiący osiągnąć sukces. Pani dyrektor – Jolanta Krucka – gratulowała z tej okazji laureatce XII edycji Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce – Alicji Przybysławskiej oraz nagrodzonym w konkursach z matematyki (Szymon Stolarek – laureat, Agnieszka Kucharska – laureatka, Konrad Orzechowski – wyróżnienie, organizatorzy – Stefania Jóźwiak, Mariusz Witkowski), języka polskiego (Kamil Muszyński – laureat, Weronika Zagawa – wyróżnienie, Agnieszka Zejer – wyróżnienie, Filip Woźniak – wyróżnienie, Ewelina Skrzypek – wyróżnienie, Katarzyna Michalak – wyróżnienie, organizator – Aleksandra Gołdych), języka angielskiego (Katarzyna Michalak – I miejsce, Ewelina Skrzypek – II m., Filip Woźniak – III m., organizator – Beata Krysińska) i języka niemieckiego (Kamila Mazurczak – I m., organizator – Magdalena Mielcarek-Mirek). Ostatnie chwile spędzone w szkole uprzyjemnił wszystkim występ artystyczny przygotowany przez Monikę Łasińską (oprawa muzyczna), Stefanię Jóźwiak i Aleksandrę Gołdych, w organizacji imprezy pomagali też – Beata Krysińska i Piotr Jabłoński. Dyrekcja oraz wszyscy nauczyciele przyłączyli się w tym dniu do słów naszego honorowego gościa – księdza prałata Mariana Górskiego – życząc wszystkim dzieciom cudownych, ciepłych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

Aleksandra Gołdych

Poprawiony: sobota, 03 grudnia 2011 19:34
Więcej…
 
Ukończyli golińską podstawówkę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 21 czerwca 2008 10:59
Skalowanie czcionki:

Pożegnania nadszedł czas...

 

2008.06.19_15  Czas ma to do siebie, że szybko płynie. Niewątpliwie zgodzą się z tą maksymą tegoroczni szóstoklasiści z golińskiej podstawówki.

19 czerwca 2008 r. wychowankowie: Magdaleny Mielcarek Mirek (VIa), Anny Zbyszewskiej (VIb), Agnieszki Ciesielskiej (VIc) i Przemysława Ciesielskiego (VId) stali się absolwentami Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego. Tego właśnie dnia, uczniowie w obecności Burmistrza Goliny Tadeusza Nowickiego, Wiceburmistrza Andrzeja Budnego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Lecha Kwiatkowskiego, Rodziców, Dyrekcji, Grona Pedagogicznego zaprezentowali okolicznościową akademię, przepełnioną nostalgią i nutką wspomnień. Zwieńczyła ona sześć lat nauki. Jej ważnym elementem było złożenie symbolicznych podziękowań na ręce rodziców za trud i zaangażowanie na rzecz szkoły, wyróżnienie uczniów, którzy brali udział w różnych konkursach, zawodach sportowych oraz tych co osiągnęli wysokie noty w nauce. Prymusami w roku szkolnym 2007/2008 zostały: Aleksandra Umerle (VIa), Katarzyna Umerle (VIa), Julita Sobczak (VIa), Klaudia Górniak (VIc), Paulina Wicińska (VIc) i Kinga Szeflińska (VId).

Akademia przygotowana została z rozmachem, co było wynikiem współpracy wychowawców szóstych klas z: Monika Łasińską, która zadbała o warstwę muzyczną spotkania, Aleksandrą Szczepaniak, Piotrem Jabłońskim. Natomiast dekorację pomogły przygotować: Kornelia Topor-Pustelnik i Anna Naeneman-Koprowska.

Tegorocznym absolwentom Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie życzymy dalszych sukcesów w nauce oraz udanego startu w gimnazjum.

Przemysław Ciesielski

[GALERIA]

 

Poprawiony: sobota, 03 grudnia 2011 19:34
 
Piknik rodzinny 2008 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 30 czerwca 2008 15:42
Skalowanie czcionki:

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym?

2008.06.18_03    Koniec roku szkolnego sprzyja rodzinnym piknikom i wspólnym zabawom na świeżym powietrzu. Taką imprezę dla dzieci i rodziców, doskonale integrującą środowisko lokalne, już po raz kolejny zorganizowała w parku Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Tym razem była ona podsumowaniem akcji Szkoła bez przemocy, dlatego każda klasa została zobowiązana do przygotowania gniota – zabawki pełniącej, zgodnie z założeniami programu, rolę funkcji terapeutycznej wobec dzieci, które nie radzą sobie z agresją lub gniewem. Nasi uczniowie mogli również spożytkować swoją energię w licznych konkurencjach sportowych i rekreacyjnych zorganizowanych przez Tomasza Borowskiego i Mariusza Witkowskiego. Na uroczystość przybyli goście z fundacji Podaj dalej, na której rzecz przekazane zostaną dochody z loterii fantowej przeprowadzonej przez Komitet Rodzicielski. W gromadzenie fantów zaangażowały się Aleksandra Szczepaniak i Żaneta Wilant, które wspólnie z Agnieszką Dobrowolską i Kornelią Topor-Pustelnik dekorowały park, wystawkę prac plastycznych związaną z Dniem Ziemi przygotowała Anna Koprowska, natomiast całą imprezę zorganizowała Stefania Jóźwiak wspólnie z Katarzyną Marzol, a poprowadzili ją – Monika Łasińska i M. Popielarz. Na koniec uczestnicy czerwcowego spotkania razem odśpiewali piosenkę Majki Jeżowskiej Wszystkie dzieci nasze są.

Aleksandra Gołdych  

Poprawiony: sobota, 03 grudnia 2011 19:33
Więcej…
 
Dzieci i dorośli na koncercie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 12 czerwca 2008 22:34
Skalowanie czcionki:

Tańczyli i śpiewali razem z Majką

 

2008.06.03_05   Międzynarodowy Dzień Dziecka sprzyjał organizowaniu licznych imprez dla młodszych i tych trochę starszych milusińskich.

Z tej okazji, jedno z tego typu spotkań odbyło się 3 czerwca  w  Parku Miejskim w Golinie. Wtedy to właśnie, o dobrą zabawę dla dzieci zadbała Majka Jeżowska. Do wspólnych tańców i śpiewów przyłączyła się także, brać uczniowska i nauczycielska ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego. Wielu z nich za czynny udział w plenerowej imprezie otrzymało z rąk artystki m.in. pamiątkowe plakaty i foldery. [Galeria]

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: sobota, 03 grudnia 2011 19:33
 
Pierwsze spotkanie ze szkołą PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 04 czerwca 2008 01:54
Skalowanie czcionki:

Podstawówka wita nowych uczniów

Możliwe, że to właśnie środa – 28 maja 2008 roku – na długo pozostanie w pamięci niejednego malucha, gdyż w tym właśnie dniu, Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie, gościła w swoich murach przyszłorocznych pierwszoklasistów i ich rodziców.

2008.05.28_55   2008.05.28_58 2008.05.28_59  

Mali goście mogli poznać sale, w których po wakacjach będą zdobywać wiedzę, nowych kolegów oraz, co dla nich było w zasadzie najważniejsze, swoich wychowawców, a więc już teraz zakosztować tego, co wkrótce stanie się ich codziennością. W nowym roku szkolnym najmłodszymi uczniami będą się opiekować panie z nauczania zintegrowanego: Halina Nowicka – klasa I „a”, Agnieszka Dobrowolska – I „b” i Danuta Wysokowska – I „c”. Pierwsze chwile, spędzone w nowym miejscu, dzieciom uprzyjemnił krótki występ artystyczny przygotowany przez Monikę Łasińską i Agnieszkę Dobrowolską. I pomimo tego, że maluchy przywitane zostały tańcem z parasolkami do Piosenki deszczowej, my wszyscy życzymy im, aby lata spędzone w szkole były tylko szczęśliwe i radosne.[Galeria]

Aleksandra Gołdych  

Poprawiony: sobota, 03 grudnia 2011 19:33
 
Akcja w golińskiej podstawówce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 25 maja 2008 14:15
Skalowanie czcionki:
Majowe Dni Książki w szkole

2008.05.14_02    W ramach ogólnopolskiej akcji majowych Dni Książki, w świetlicy Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, uczniowie pod kierunkiem Aleksandry Szczepaniak przygotowali plakaty, tematycznie związane z dziełami literackimi. To przedsięwzięcie, w którym brali udział: Nikola Kopeć, Greta Szymczak, Sara Bodzianowska, Julia Lachowicz, Magdalena Głowacka, Julia Ignaczak, Nikola Szygenda, Gabriela Tamborska, Aneta Gielniak, Marta Kaliska, Agnieszka Kucharska, Danuta Błaszczyk, Mateusz Rewers, Damian Michalak, Krystian Nowak, Szczepan Pustelnik oraz Oskar Kaczmarek, miało na celu zachęcić dzieci do częstszego sięgania po papierową skarbnicę wiedzy.

Aleksandra Szczepaniak 

Poprawiony: sobota, 03 grudnia 2011 19:33
 
«« start  poprz. 131 132 133 134 135 136 137 138 139  nast.  koniec »»

Strona 137 z 139
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information