środa, 23 stycznia 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 138 gości 
Statystyki

Wizyt razem:502470
Wizyty dzisiaj:15
Wizyty wczoraj:181
Przeglądarki
12%Google Chrome 41.0.2272.96
11%Google Chrome 70.0.3538.80
10%Google Chrome 70.0.3538.110
7%Google Chrome 71.0.3578.98
6%Google Chrome 71.0.3578.99
5%FireFox 63.0
4%Google Chrome 70.0.3538.102
3%FireFox 64.0
3%Google Chrome 69.0.3497.100
2%FireFox 3.6.12
Kraje
Poland flag 75%Poland (28366)
Unknown flag 19%Unknown (7052)
Germany flag 3%Germany (1283)
France flag <1%France (167)
Ireland flag <1%Ireland (119)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.146.206.127
Wydarzenia
Szkolne obchody Święta Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 14 listopada 2009 13:41
Skalowanie czcionki:

Polsko, jesteś naszą dumą! [GALERIA]

Uroczysty apel szkolnyListopadowe Święto Niepodległości, obchodzone na pamiątkę odzyskania przez Polskę wolności w 1918 roku, stało się impulsem do przeprowadzenia patriotycznej akademii w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Poniedziałkowy apel, zorganizowany przez Monikę Łasińską i Arletę Skibińską, uświetniła obecność pocztu sztandarowego i dostojnie odśpiewanego przez społeczność szkolną hymnu narodowego. Po uroczystości wyróżnienia otrzymały dzieci, biorące udział w licznych konkurach plastycznych i literackich.

DelegacjaW środę obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej, w której uczestniczyła dyrekcja naszej szkoły, nauczyciele, uczniowie ze sztandarem, zaś gromada zuchowa na placu Kazimierza Wielkiego złożyła pod pamiątkową tablicą wiązankę kwiatów. Aby to święto było czymś więcej niż tylko chwilą wspomnień i zadumy, nauczyciele przybliżyli swoim uczniom jego historię, przeprowadzając odpowiednie pogadanki na lekcjach wychowawczych, dodatkowo Marek Wendt i Paulina Kubsik zorganizowali tematyczną wystawkę.

Aleksandra Gołdych

 

Poprawiony: sobota, 14 listopada 2009 19:54
 
Uczniowie poza szkołą PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 14 listopada 2009 16:15
Skalowanie czcionki:

Lekcja patriotyzmu w bibliotece [GALERIA]

Klasa 5a w Miejskiej Bibliotece w GolinieKażde narodowe święto skłania do tego, aby choć przez chwilę pochylić się nad sprawą patriotyzmu oraz istotą wolnej i niepodległej Polski.

10 listopada w Bibliotece Miejskiej w Golinie odbyła się lekcja polonistyczno-historyczna poświęcona w głównej mierze umiłowaniu Ojczyzny.

W ramach zajęć prowadzonych przez Karolinę Kasprzak i Przemysława Ciesielskiego, przedstawiciele klasy Va ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego, zastanawiali się nad znaczeniem słowa patriotyzm. Ponadto przypomnieli wagę zdarzeń z 11 listopada 1918 roku oraz rolę Józefa Piłsudskiego w tamtym czasie.

W tym miejscu należy nadmienić, że uczestnicy spotkania pracowali w oparciu o materiał słownikowy, informacje internetowe oraz tematyczną rozsypankę. Dodatkowo bazowali na wiadomościach z własnego doświadczenia.

Biblioteczna lekcja patriotyzmu oprócz tego, że miała praktyczny charakter, była również okazją do uwrażliwienia młodych serc na to, co dla Polaka powinno być najważniejsze - Ojczyzna, o której powinno myśleć zawsze, nie tylko w chwilach ciężkich i trudnych.

***

Serdecznie dziękuję Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Golinie Żanetcie Matlewskiej za miłe przyjęcie w progach placówki oraz Karolinie Kasprzak za współtworzenie polonistyczno-historycznych zajęć.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: niedziela, 15 listopada 2009 18:31
 
Szkolne projekty i konkursy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 14 listopada 2009 13:57
Skalowanie czcionki:

Literackie lekcje patriotyzmu

Zwycięzcy konkursu Doceniając znaczenie edukacji patriotycznej, nauczycielka Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie Aleksandra Gołdych prowadziła październikowe lekcje języka polskiego metodą projektu, któremu towarzyszył konkurs na pracę literacką Bohater roku 1918 i plakat Artystyczna wizja Święta Niepodległości. Celem tego przedsięwzięcia było pogłębianie postaw patriotycznych wśród dzieci, pielęgnowanie szacunku wobec naszych przodków, a przede wszystkim odkrywanie przeszłości. Uczniowie, którzy najlepiej wywiązali się z tego zadania, zostali wyróżnieni dyplomami na uroczystym apelu przygotowanym z okazji 11 Listopada, a byli to: Arkadiusz Suszka (I miejsce), Filip Chwaciński (II m.), Sebastian Szumiński i Marlena Zielińska (III m.).

Aleksandra Gołdych

Poprawiony: niedziela, 15 listopada 2009 16:07
 
Ciąg dalszy projektu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 14 listopada 2009 16:20
Skalowanie czcionki:

Słowacki świecą i pędzlem malowany [GALERIA]

Projekt realizowany przez klasę 5bRok Słowackiego w pełni, stąd też liczne akcje i przedsięwzięcia organizowane w murach Szkoły Podstawowej w Golinie, która od 1 czerwca 1974 roku nosi imię autora Balladyny.

Wraz z początkiem listopada miała miejsce kolejna odsłona atrakcyjnych uczniowskich inicjatyw mających na celu upamiętnienie romantycznego poety. Właśnie wtedy dzieci z Va i Vb zmotywowane przez Przemysława Ciesielskiego sięgnęły po świece, pędzle i kolorowe farby. Za ich pośrednictwem przygotowały unikatowe portrety dziewiętnastowiecznego wieszcza. Obrazki namalowane przez młodych twórców były wyjątkowe, bowiem każdy z nich prezentował twórczą wizję wyglądu Juliusza Słowackiego.


Dzieła golińskich malarzy wzbudziły niemałe zainteresowanie wśród uczniów, którzy mieli niebywałą okazję podziwiać ich prace plastyczne w galerii umieszczonej na szkolnym korytarzu.

Słowacki świecą i pędzlem malowany to kolejna akcja będąca częścią projektu poświęconego patronowi podstawówki.

Przemysław Ciesielski


Poprawiony: niedziela, 15 listopada 2009 13:53
 
Czarownice, duchy, wampiry i potwory PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 07 listopada 2009 00:53
Skalowanie czcionki:

Halloween w szkole [GALERIA]

Strachy W zasadzie prawie każdy z nas już wie, co to jest Halloween. Dla niektórych święto kontrowersyjne, natomiast inni nie widzą w nim nic złego. Jednak bez względu na wygłaszane na jego temat opinie, na dobre zadomowiło się w polskim kalendarzu. Jego atrybutem są dynie, oczywiście wydrążone i ze światełkiem w środku, symbolizujące błędne ogniki, uważane za dusze zmarłych, a punktem kulminacyjnym jest odwiedzanie domów przez dzieci i zbieranie cukierków pod groźbą spłatania figla.

30 października 2009 r. to „straszne” święto obchodzono również w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i jego opiekunów – Ewy Kazimierczak, Aleksandry Bukowskiej, Agnieszki Sołtysiak. W tym dniu po korytarzach przemieszczały się czarownice, duchy, wampiry i potwory, był też kiermasz ze słodyczami. Uczniom, którzy przybyli na zajęcia przebrani, nie groziło nagłe „wyrwanie” do odpowiedzi. I pomimo tego, iż nie jest to polskie święto, to nasza szkoła corocznie w nim uczestniczy, gdyż jest otwarta na poznawanie innych tradycji, poza tym tego rodzaju imprezy służą integrowaniu szkolnej społeczności, pobudzają w dzieciach kreatywność, a przede wszystkim są sposobem na dobrą zabawę.

Aleksandra Gołdych

Poprawiony: środa, 11 listopada 2009 16:08
 
Program Trzymaj Formę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 03 listopada 2009 23:29
Skalowanie czcionki:

Otrzymali nagrodę i dyplom z gratulacjami

Uczestnicy z nagrodą i dyplomemNie ulega wątpliwości, że tężyzna fizyczna i dbanie o zdrowie jest bardzo ważne w życiu każdego człowieka. Od najmłodszych lat należy pamiętać o tych wartościach. Wiemy, iż propagować zdrowy styl życia można na wiele sposobów. Przyczyniają się do tego różne placówki i instytucje społeczne. Jedną z nich jest szkoła. To właśnie w niej uczniowie kształtują postawy, nawyki i przyzwyczajenia, które wcielają w swoje życie.

Szeroko pojętą tematykę prozdrowotną, ze szczególnym uwzględnieniem żywienia i sprawności fizycznej, promowano także w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Służyła temu realizacja projektu edukacyjnego W zdrowym ciele, zdrowy duch będącego częścią ogólnopolskiego programu Trzymaj Formę. Koordynatorem akcji na terenie placówki była Małgorzata Iwińska, natomiast współorganizatorem przedsięwzięcia Przemysław Ciesielski. Pod czujnym okiem opiekunów, zespół „Tutti – Frutti” w składzie: Klaudia Krzemińska, Aneta Wojdyńska, Kamila Mazurczak, Karolina Łeska, Wanessa Dudek, Sandra Oliwa, Martyna Krzyżaniak, Marcin Antkowski, Bartłomiej Nowak, Arkadiusz Karnafel, Paweł Bilski i Mateusz Czerniejewski, przygotował szereg zadań, które zostały zaprezentowane w szkole i poza nią.

Uroczyste wręczenie nagrodyCzynne zaangażowanie uczniów i nauczycieli w skuteczność akcji zostało docenione przez lokalną społeczność i Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Koninie - Jolantę Walkusz, która przyznała golińskiej podstawówce I miejsce w konkursie na przygotowanie projektu realizującego wytyczne programu Trzymaj Formę.

W październiku miało miejsce uroczyste wręczenie nagrody rzeczowej i okolicznościowego dyplomu z gratulacjami koordynatorowi przedsięwzięcia - Małgorzacie Iwińskiej.

Małgorzata Iwińska

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: niedziela, 08 listopada 2009 20:01
Więcej…
 
Zapracuj na swój sukces PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 03 listopada 2009 23:14
Skalowanie czcionki:

Plastycznie o Juliuszu Słowackim [GALERIA]

Organizatorka i laureaciOd ponad 35 lat Szkoła Podstawowa w Golinie nosi imię wybitnego romantyka urodzonego w Krzemieńcu.

Z okazji tak ważnej rocznicy i roku, który został poświęcony wieszczowi, Małgorzata Iwińska zorganizowała konkurs plastyczny Kredką o Juliuszu Słowackim. Jego uczestnikami byli uczniowie pierwszych i drugich klas.

Przygotowane przez nich dzieła przedstawiały się olśniewająco. Każdy bowiem obrazek był jedyny w swoim rodzaju.

Małgorzata Iwińska wspólnie z Haliną Nowicką dokonała wnikliwej oceny prac plastycznych. W rezultacie I miejsce przyznały: Magdalenie Walczak (II a), II - Jackowi Skowrońskiemu (II c), III - Darii Sutej (I a), wyróżniły: Oliwię Sędziak (II b), Martynę Bugaj (II a) i Miłosza Perlińskiego (I a).

Zwycięzcy jak i laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki.

Małgorzata Iwińska
Przemysław Ciesielski

 

Poprawiony: sobota, 14 listopada 2009 22:54
 
Lekcja poza szkołą PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 27 października 2009 22:45
Skalowanie czcionki:

O Słowackim w bibliotece [GALERIA]

Klasa 6aO Juliuszu Słowackim można mówić na wiele sposobów i to nie tylko na tradycyjnych lekcjach języka polskiego w szkole, ale także podczas literackich zajęć prowadzonych w innych miejscach.

Tego typu spotkanie o wybitnym poecie odbyło się 27 października w Bibliotece Miejskiej w Golinie. Uczestniczyli w nim klasa VIa i Przemysław Ciesielski ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego. Tego dnia lekcję poprowadziła dyrektor golińskiej książnicy miejskiej – Żanetta Matlewska. W czasie trwania zajęć dzieci w inny niż zazwyczaj sposób zaprezentowały twórczość romantycznego wieszcza. Nie tylko interpretowały jego utwory, ale także przygotowały tematyczną gazetkę w oparciu o materiał dydaktyczny zamieszczony w Internecie.

***

Serdecznie dziękuję Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Golinie – Żanetcie Matlewskiej za miłe przyjęcie w murach placówki i przeprowadzoną lekcję o Juliuszu Słowackim.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: niedziela, 15 listopada 2009 18:23
 
Nasi na przedstawieniu w gimnazjum PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 29 października 2009 20:31
Skalowanie czcionki:

Ekologii mówimy tak! [GALERIA]

Artyści na scenie Gimnazjum im. M. KopernikaWiemy, że każdy z nas musi pamiętać o ochronie środowiska naturalnego. Z takiego założenia wychodzi również Burmistrz Goliny – Tadeusz Nowicki.

Dzięki inicjatywie włodzarza miasta 26 października w progach Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika zorganizowano przedstawienie o tematyce ekologicznej.

W spotkaniu tym wzięli udział także uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego.

Młodzi ludzie entuzjastycznie reagowali na słowa występujących na scenie aktorów, którzy zwracali uwagę dzieci na spełnienie się marzeń związanych z ochroną przyrody.

***

Pięknie dziękuję Agacie Wojdyńskiej – Zellek za udostępnienie zdjęć na użytek powyższego artykułu.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: sobota, 14 listopada 2009 23:12
 
Kredki w dłonie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 27 października 2009 22:41
Skalowanie czcionki:

Jak wyglądała Zosia Bobrówna? Może tak… [GALERIA1] [GALERIA2] [WYSTAWA]

klasa 5a Rok poświęcony Juliuszowi Słowackiemu sprzyja organizowaniu interesujących akcji z romantycznym poetą w tle. Każda z nich ma na celu przypomnienie i  ocalenie od zapomnienia życia i dorobku twórczego wybitnego wieszcza.

19 i 20 października z inicjatywy Przemysława Ciesielskiego w Szkole Podstawowej w Golinie, która od 35 lat nosi imię tak zacnej postaci, zorganizowano kolejne już przedsięwzięcie mające na celu rozsławienie poety. Tym razem inspiracją dla uczniów z klas Va i Vb był wiersz W pamiętniku Zofii Bobrówny. W ramach akcji dzieci przygotowały unikatowe portrety bohaterki wspomnianego utworu.

klasa 5bKażdy rysunek był niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Zachwycał swoją oryginalnością i polotem twórczym.

Powyższe plastyczne dzieła można będzie oglądać na okolicznościowej gazetce zaprezentowanej uczniowskiej i nauczycielskiej społeczności na szkolnym korytarzu.

Taka akcja daje upust dziecięcej wyobraźni, zachęca do wyrażenia malarskiej myśli na temat konkretnej postaci z literatury pięknej oraz promuje realizację projektu o patronie Szkoły Podstawowej w Golinie, którego koordynatorem jest Przemysław Ciesielski, a współorganizatorem Małgorzata Iwińska.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: niedziela, 08 listopada 2009 18:56
 
W 31. rocznicę wyboru PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 16 października 2009 19:23
Skalowanie czcionki:

Poetyckim słowem o Janie Pawle II [GALERIA]

Watykan ogłosił Papieżem – Polaka.

Wspaniała to wieść dla całego świata.

Lecz nadszedł moment niespodziewany,

strzał padł okrutny zadając mu rany. (…)

Uczestnicy i organizatorTak brzmi pierwsza strofa wiersza autorstwa Michała Jóźwiaka (Vb), który zwyciężył w konkursie Poetyckim słowem o Janie Pawle II, zorganizowanym w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Jury w składzie: Agnieszka Ciesielska, Teresa Niemczynowicz i Przemysław Ciesielski (pomysłodawca twórczej rywalizacji) postanowiło docenić także utwory: Bartosza Śmigielskiego (Vd) i Oliwii Dobrowolskiej (Vb). Ponadto przyznano wyróżnienia: Klaudii Boczkowskiej (Va), Jakubowi Dobrowolskiemu (Vb), Julicie Jakubowskiej (Vb) i Tomaszowi Sypniewskiemu (Vc).

Uczniowie za trud twórczego zaangażowania otrzymali  nagrody i dyplomy. Ponadto ich prace zostały zaprezentowane szkolnej społeczności na okolicznościowej gazetce.

Poetycki konkurs był dobrym pomysłem na przypomnienie kolejnej rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową jednego z Najznakomitszych Polaków.

Dodatkowo należy wspomnieć, że piątoklasiści mieli niebywałą okazję uczcić w tak wyjątkowy sposób postać i życie Jana Pawła II.

Przemysław Ciesielski


Poprawiony: niedziela, 15 listopada 2009 18:25
 
«« start  poprz. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140  nast.  koniec »»

Strona 137 z 147
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information